Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) kali válasza freewaer (#13800) üzenetére


kali
legenda

az utilities és az others részlegben is nézelődtél?
mert azokban is vannak fontos illesztők; ati sm bus driver, microsoft dual core cpu hotfix...stb!

(#13802) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali. ki mit használ a kijelző tisztításához? :U :F

(#13803) freewaer válasza kali (#13801) üzenetére


freewaer
csendes tag

igen megnéztem őket, de a hofixeket nem engedi telepíteni, mert azt írja ki h újabb javítócsomag van fenn... esetleg alaplapi driver kéne másik? de nemtalálok hozzá....

(#13804) Zanik válasza Jarod1 (#13802) üzenetére


Zanik
addikt

Lehet kifejezetten TFT tisztításhoz való mikroszálas törlőkendőt venni. Meg vannak azok a pici, tisztítófolyadékkal átitatott kendők is.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13805) xcbiker válasza Zanik (#13804) üzenetére


xcbiker
addikt

én nem vagyok oda az ilyenekért mert azok az átitatott kendők is nyomot hagynak.

Clin+Szilvia nekem teljesen bevállt. Bár az utóbbiból is a puhábbakat választom.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#13806) Zanik válasza xcbiker (#13805) üzenetére


Zanik
addikt

Én általában a kijelzőre ragadt port szoktam letörölni a mikroszálassal (itt Pesten nagyon hamar rászáll a gépre a por, vidékhez viszonyítva). Vegyszer-t csak akkor használok, ha komolyabb folt/ragacs van rajta.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13807) toldy


toldy
őstag

helo
Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan tudom a notimat külső monitorral , bill és egérrel úgy használni hogy nem kell hozzá felnyitni a gépet ? mit kell beállítani?

Az élet nem habostorta.

(#13808) tomta


tomta
tag

FS AMILO Li 1718 noti wifijét minden gép kikapcs v. újraindítás után újra be kell kapcsolni a billentyűsor felett elhelyezett gombbal v. Fn+F2 bill.kombóval.
Nincs erre valami megoldás, hogy ne kelljen állandóan manuálisan bekapcsolni a wifit?

(#13809) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Toshiba A300-1NO laptophoz milyen illesztőprogramokat kell leszedni ás honnan ha a kis sárga háromszög fekete felkiáltó jellel az alábbiak elött szerepel: Alapvető rendszereszköz(ebböl 3 db), Hálózati vezérlő, Ismeretlen eszköz, SM busz vezérlő?!

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#13810) Csabee. válasza Dan-szan (#13809) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hálókártya drivert szedd le, illetve az utility-k között nézelődj! ismeretlen eszköz hm.. én azt ajánlom figyelmedbe hogy az everesttel nézd meg, ott konnkrétan kiírja hogy mi hiányzik neki, és utána már feltudod telepíteni :)

Üdv: Csabee.

(#13811) Csabee. válasza toldy (#13807) üzenetére


Csabee.
nagyúr

simán rádugod a billentyűzetet meg egeret és a monitort. bekapcsolod a notebookot ezek alapból működnek! akkor ugye kikell nyitni a notit a bekapcsoláskor, és azt állítsd be (nemtudo milyen oprendszered van) de minden belehet állítani hogy, ha lezárod a notit akkor ne csináljon semmit) és onnantól kezdve asztali pc-ként üzemel. én is így használom a pavilionom és tökéletes.

Üdv: Csabee.

(#13812) toldy válasza Csabee. (#13811) üzenetére


toldy
őstag

köszi, időközben megtaláltam csak még nem garázdálkodtam a win7 energia profiljai közt.

Az élet nem habostorta.

(#13813) Csabee. válasza toldy (#13812) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor örülök neki! :R

Üdv: Csabee.

(#13814) balintproof


balintproof
tag

Ismerősöm gondolkodik egy IBM T40 vásárlásán, leginkább netezni, filmet nézni, tanulni használná, viszont néha játszana is.
GTA 3 vagy COD2 elfut ezen a gépen?

maffiozo nick: balint111

(#13815) brutaka


brutaka
tag

Sziasztok!
Gyors válaszra lenne szükségem!
Adott egy gép amiről ennyi adatot adtak meg:
Vga Ati X3100
Ahogy utána tudtam járni, ez 128 MB-os
A srác azt mondja hogy 800 valamennyire fel tudja húzni magát a videokártya! Nekem van egy ami 512 MB-os, de nem tudja felhúzni magát. Melyik a jobb?

- A csere alapja:
Ezt cserélné:
Intel core duo 1.73 Ghz 1Mb l2
Ati x1400 512 MB
(a többi adat most nem fontos)
Ez egy Fujitsu Siemens

amita adna:
Intel C2D 1,86 Ghz 2M l2
Vga Ati X3100?! Ami most a kérdés lenen
Ez egy Lenovo N200

Szerintetek?

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#13816) ArrayOfLilly válasza brutaka (#13815) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

ATI-Mobility-Radeon-X1400

nem ati, hanem intel:
Intel GMA X3100

Lenovo 3000 N200 - nem pont az a típus.

Ez itt egy összehasonlító oldal, már a kategorizálást érdemes megnézned:
Összehasonlítás
(Ugyenezen az oldalon, alul a gép leírását és tesztjét is megtalálod.)

A tiéd (VGA) a "jobb". Emiatt nem érdemes cserélni.

Más szempontból meg annak is vannak előnyei. De ez nem az.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#13817) brutaka válasza ArrayOfLilly (#13816) üzenetére


brutaka
tag

Ha játszani is akarok a géppel, érdemesebb elcserélni?

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#13818) ArrayOfLilly válasza brutaka (#13817) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

(Szerintem) nem.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#13819) suttyoka


suttyoka
csendes tag

sziasztok ! Acer aspire 5720 -hoz kellenének a telepitő driverek.!Sajnos nincs meg a hozá való lemez . ha lehet XP-és kelene ..vagy csak vistásal lehet telepiteni ?

(#13820) ArrayOfLilly válasza suttyoka (#13819) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Elvileg Vista, gyakorlatilag google:

XP driverek - nem ellenőrzött forrásból

1) Próba cseresznye
2) Ami nem jó, arra keress rá a gyártó honlapján.

Itt vannak a Vista-hoz valók, legalább az biztos, hogy mik kellenek.
Vista driverek - ez általában a hivatalos

(Egyébként használtam már innen drivergyűjteményt és nekem működött, tehát egy próbát szerintem tényleg megér.)

És itt érdemes utánaolvasni, sok felhasználó, és emiatt sok megoldás az ilyesmi problémákra: NotebookReview.com - Acer alfórum

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#13821) roti86 válasza suttyoka (#13819) üzenetére


roti86
őstag

Szeva.

Adok egy Linket amin az összes acer driver megtalálható HIVATALOS forrásból: Parancsolj.
Kiválasztod, hogy notebook aztán aspire aztán 5720 aztán oprendszer típusaát állítsd Xp-re.

Nagyjából ennyi.

(#13822) suttyoka válasza roti86 (#13821) üzenetére


suttyoka
csendes tag

köszi mind kettőtöknek

(#13823) suttyoka


suttyoka
csendes tag

ujra itt ..most már csak az internetem nem akar müködni.de nem is látom sehol a felsorolásban a internet drivertet ...ötlet ???? :O

[ Szerkesztve ]

(#13824) Eskimoka


Eskimoka
tag

Szervusztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy laptopom amiben egy GFgo 7400-as videokártya van. Az lenne a kérdésem, hogy be lehet-e állítani valahogy, eltérő felbontásokat a kijelzőn (ami 1280X800-as) illetve egy másodlagos kijelzőn, teszem azt normál tv-n (asszem az 640X480-as) vagy akár HDTV-n (1366X768). Eddig bármit is próbáltam, nem jött össze, csak egyforma felbontással sikerül neki megjelenítenie a képet, ráadásul 800X600 alá nem is enged menni, ami elég kellemetlen, mert a tv-n nem látom az egész képet. Ja és mindig csak az elsődleges megjelenítőn van kép, ha mondjuk filmet akarok nézni (a másik teljesen sötét marad), hiába állítom klón módra. A DualView-nál meg úgy csinál, mintha a tv képe "folytatása" lenne a monitornak...

A Control panel-nél meg ráadásul nem elérhető változtatásoknál az alkalmazás fül minden opciónál, csak ha egy bizonyos helyre, a videokép beállításainak módosítására megyek és bepipálom az NVIDIA beállítás használatát, ekkor a többi módosítást is "beveszi", de itt sem tudok eltérő felbontásokat beállítani, csak egy 1280X1024 jelenik meg mindkét megjelenítőnél, ami nyilván marhaság, és változtatni sem engedi
Az NVIDIA vezérlőpult verziója: 2.2.275.00
A pontos driver verziót nem tudom, azt hogy is lehet megnézni :F

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#13825) brutaka


brutaka
tag

Köszi mindenkinek a segítséget!! :R

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#13826) roti86 válasza suttyoka (#13823) üzenetére


roti86
őstag

Szia.

Külföldi fórumon ezt találtam:

***Attention: All Aspire 5720 users please note that the latest BIOS update(v1.45) has a possible bug(wireless not working). Flashing to v1.45 is NOT advised.***

Szóval lehet ezért nem működik a neted, feltéve h wlan-al akarsz csatlakozni és a driver rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#13827) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!
Acer 5315-ös laptopomra Win7 rendszer alatt lejött az új frissítés a videóvezérlőhöz, és szeretném külön is letölteni hogy meglegyen a driver, de nem találom sehol.
Vagy egyenlőre még csak frissítésként érhető el?

[965]

Ezzel már támogatja a WDDM 1.1-et amivel kevesebb ramot eszik a noti a Win7 alatt.

üdv.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13828) suttyoka


suttyoka
csendes tag

hello ! 1 kérdésem lenne az acer aspire 5720 notebookhoz keresem a telepitőt ! De csak 5720z-et találtam mükődni fog vele ?

(#13829) lazlo8


lazlo8
tag

megnéztem gépem biosát és a Boot optionsnál ilyet láttam: 1 optical drive 2 notebokk hard drive 3 usb floppy 4 usb hard disk 5 usb superdisc..
ez azt jelenti hogy tud usb ről bootulni?
van kulonbség usb hard disk és usb pen drive között?
hol találok infot arról hogyan kell megformázni a 16gb pendriveomat hogy win xp sp2vagy3 a pendrive rol fusson? A 16gb pendrive omat akarom mint merevlemez használni
(laptopom merevlemeze hibás ezért szeretném pendrive rol futtatni a wint.és a merevlemezt kidobni)

(#13830) roti86 válasza suttyoka (#13828) üzenetére


roti86
őstag

Amit linkeltem azon megtalálod a sima 5720 drivert is, csak kicsit jobban figyelj oda.

(#13831) Shomci


Shomci
tag

udv,

egy kis segitseget szeretnek kerni:

adott egy acer aspire 5601awlmi noti, frissen csereltem benne a winyot (TOSHIBA MK1032GAX).
a winyo mukodokepes, de mar a biosban se latja a hdd-t...
ha beteszek barmilyen cd-t, akkor ilyen erolkodo hang hallatszik a drivebol, mint amikor mozog az olvasofej ide-oda.

kicsit elkeseredett vagyok..
mit lehet tenni?
hol lehet a hiba?

biost nemregiben frissitettem a hivatalos oldalrol.
GUI feluletet csak usb-s live xp-vel tudtam eddig elerni, ott sem latszodott se a cd, de a hdd:(

thx,
Shomci

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#13832) WhiteSkyline


WhiteSkyline
tag

Helló!
Nekem is lenne egy nagy problémám
Acer Aspire 5530-ról lenne szó
igazából nem tudok a dologról túl sokat írni csak annyit hogy, lekapcsoltam a gépet később kapcsolnám vissza a hűtők minden felpörög ledek vissza jeleznek a képernyő meg tök fekete (hallgattam hátha bejelentkezik a windows és akkor a képernyő szált el de ez sem történt meg) néztem fénybe semmi nincs a képernyőn :(

U.I.: köszönöm előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Honda ~ The Power Of Dreams

(#13833) Duree válasza WhiteSkyline (#13832) üzenetére


Duree
veterán

Ha szerencséd van csak ramhiba,de ha nem akkor sajnos ennek a típusnak a betegsége ez
Chipset cserére szokott szorulni.
Miután elég vékony az alaplap benne az sem biztos,hogy meg lehet csinálni.
Ha gondolod behozod hozzánk és adunk rá egy árajánlatot

duree54

(#13834) Csabee. válasza WhiteSkyline (#13832) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én alaplaphibára tippelnék.

Üdv: Csabee.

(#13835) Duree válasza Shomci (#13831) üzenetére


Duree
veterán

Biztos jó a winyó?
Nálam volt olyan,hogy HDD csere után az optikai meghajtó miatt nem ment a HDD,igaz az Samsung volt.Másik típusu winyóval viszont gond nélkül ment

duree54

(#13836) WhiteSkyline válasza Duree (#13833) üzenetére


WhiteSkyline
tag

Az a helyzet hogy pont nálatok lett véve a laptopot (www.notebook.hu)
És még garanciás is akkor ilyenkor csere vagy javítás? :B

Honda ~ The Power Of Dreams

(#13837) Duree válasza lazlo8 (#13829) üzenetére


Duree
veterán

Van különbség,miután nem minden pendrive képes bootolni.Azonban egy progival megoldható a dolog,de öszintén megmondom windows xp alatt nem próbáltam,de több helyröl halottam,hogy az xp nem tud innen bootolni.
Linus és Freedos gond nélkül megy róla

duree54

(#13838) Shomci válasza Duree (#13835) üzenetére


Shomci
tag

a winyo 100%-os (hdsentinel)
eddig hitachi volt, ez most toshiba
elvileg masteren van, es se a dvd se a winyo nem latszik a biosban.
ha kiveszem a winyot, akkor mar lat valamit a dvdböl..
(WTF?!)

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#13839) Duree válasza WhiteSkyline (#13836) üzenetére


Duree
veterán

Ezek szerint garos,akkor viszont hívd az Acer vevöszolgálatát,és egy egyeztetett idöpontban egy futár elviszi a gépet és visszahozza megjavítva.Miután az Acer egyetlen szervízt müködtett Európában és az Brno-ban van.De hamar megjárja a gép az oda vissza utat,max 1 hét,de volt olyan,hogy 3 nap alatt visszajött

duree54

(#13840) WhiteSkyline válasza Duree (#13839) üzenetére


WhiteSkyline
tag

Hát köszi ezt sem tudtam :R
A vevőszolgálatot már akartam hívni csak előtte kérdezősködni akartam a PH!-n
köszönöm a segítséget :)

Honda ~ The Power Of Dreams

(#13841) Duree válasza Shomci (#13838) üzenetére


Duree
veterán

Hát igen próbáld meg jumperelni a winyót,valószínü,hogy mindkettö masterben van,pedig a winyó általában cable select-be szokott lenni

duree54

(#13842) Shomci válasza Duree (#13841) üzenetére


Shomci
tag

jumpereles is meg volt, nem segitett:(
most jon majd a bios downgrade, hatha az a ludas

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#13843) Jag


Jag
senior tag

Kontakt hibás lett a notim. IBM T23.
Nem indul, az aksit sem tölti. Ha kicsit megcsavarom az egész notit, akkor van, hogy elindul és tökéletesen működik. Ismertek valakit, aki megbízható és megnézné?
Tuti csak valami vezeték mozdult el benne.

(#13844) Jarod1 válasza Jag (#13843) üzenetére


Jarod1
addikt

hali, valszeg az érintkező ami az akksihoz csatlakozik elhajlott...

(#13845) spyduck válasza Jag (#13843) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#13846) suttyoka válasza roti86 (#13830) üzenetére


suttyoka
csendes tag

meg találtam kösziszépen :R

(#13847) Jag válasza Jarod1 (#13844) üzenetére


Jag
senior tag

hi!

Megnéztem és nincs baja az érintkezővel. Nem is érteném, mert nem vettem ki az aksit, már jó rég.
Másrészt aksi nélkül is mennie kéne.

Spyduck:

Köszi, megnézem

(#13848) Shomci


Shomci
tag

kiszereltem az optikai meghajtot, azonnal felismerte...
thx a helpet mindenkinek!

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#13849) eVan


eVan
tag

Hello,

Szeretném az urak segitségét kérni.Tegnap sikerült vennem egy Acer Aspire 8935G-t,Alapból ugye Vista sp1 volt rajta,na ezt gyorsan legyalultam,win7 fel is ment helyette.
Alaplapi G45 chipes vga van rajta asszem intel x4500- mellette egy Ati 4670 mxm2es elvileg. Atihoz nehezen de találtam megfelelő drivert,fel is ment,viszont játékban pl automatice az alaplapi vga megy,4670-hez hozzá sem nyúl a játék...Rakjak vissza Vistat korrekt driverrel?,nem tudom mi lehet a gáz. :U

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#13850) Csabee. válasza eVan (#13849) üzenetére


Csabee.
nagyúr

windows update-ről leszedted az összes drivert? mert a win7 automatán felismeri őket és letölti, telepítei, azokkal mennie kell! további kérdéseket a
Windows7 topicban tedd fel, ott majd segítenek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.