Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) BluEyes válasza atesss (#14400) üzenetére


BluEyes
őstag

igen [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14402) djjosehu


djjosehu
csendes tag

Hello,

annak idején feltettem a kérdést az MSI Wind topicban, de sajnos nem válaszolt rá senki, talán majd itt! :)
MSI Wind U90 netbookon gyári Win XP néhány hete minden indulás után felcseréli az Asztal ikonjait neki tetsző sorrendre, illetve a Tálcán eltűnteti a Gyorsindítás ikonsort. Az Asztalon az "Automatikus elrendezés" nincs bepipálva, minden beállítással próbálkoztam már - sikertelenül. Rendszervisszaállítás nem segít. Mi okozhatja a bajt, illetve van-e megoldás?

Előre is köszönöm,
üdv: Józsi

Tanulok, mert a tanulás meghozza gyümölcsét. A gyümölcsből pedig - mint tudjuk - pálinkát lehet főzni.

(#14403) ktommy91 válasza djjosehu (#14402) üzenetére


ktommy91
addikt

Annak idején nekem is volt ilyen problémám és azt mondták hogy valami vicces kis vírus csinálja. Probálj meg Advanced SystemCare-t futtatni,hátha.

Nincs kerítés.

(#14404) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni,hogy egy Vista rejtett partíciós laptop-ra fel tudok tenni XP-t úgy,hogy,ha egyszer le akarják törölni az xp-t,akkor ismét lehessen bootolni a rejtett vista telepítő partícióról?

Köszönöm

(#14405) szasanyi


szasanyi
félisten

Szükségem lenne egy 160/250/320GB (valamelyik, leginkább ár/érték figyelembe vételével), SATA, 5400f/min 2.5" vinyóra. Halk, és kevéssé melegedős fajta lenne jó. Tudnátok segíteni a választásban? Esetleg teszt ilyen merevlemezekről?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#14406) djjosehu válasza ktommy91 (#14403) üzenetére


djjosehu
csendes tag

Köszi, de nem nyert... :((( Maradt a recovery

Tanulok, mert a tanulás meghozza gyümölcsét. A gyümölcsből pedig - mint tudjuk - pálinkát lehet főzni.

(#14407) xedos válasza szasanyi (#14405) üzenetére


xedos
addikt

(#14408) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Külföldön levő ismerősnek problémája akadt a géppel. Azt írja, hogy elszállt benne a hűtő. Mivel nem igazán ért hozzá, én meg nem láttam még a gépet, ezért fogalmam sincs, mi a gond. Lehet ilyen, hogy elszáll a hűtő? A gép: MSI  MS-163B, s a hűtő: E32-1700040-TA9. Lehet ilyet venni hozzá, vagy mással helyettesíteni?
Jövő héten jön haza, akkor majd többet tudok, csak addig kéne tájékozódni. :)

köszi

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14409) atesss válasza BluEyes (#14401) üzenetére


atesss
addikt

Na a másik oldalukon meg nem: [link] :F

Amúgy ez az órajelen kívül miben lassabb (észrevehetően) a nagyobb prociknál ?

(#14410) szasanyi válasza xedos (#14407) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! Megnézem ott is, hátha tudnak segíteni. :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#14411) #67688960 válasza tomcsi23 (#14408) üzenetére


#67688960
törölt tag

A legegyszerűbb megoldás felhívni pár szervizt. Sima boltban nem találsz majd pont olyan processzor hűtő ventilátort, esetleg apróhirdetésben ha épp ilyet bont valaki. Vagy ha bele tudsz szerkeszteni egy nem nagyobb áramfelvételű ventit, az is jó, de nem lesz könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#14412) #67688960 válasza tomcsi23 (#14408) üzenetére


#67688960
törölt tag

(#14413) tomcsi23 válasza #67688960 (#14412) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi a fáradozást. ;)
Nem lesz egyszerű menet, ahogy nézem.
No, majd elkeresgélek a neten. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14414) heki93


heki93
csendes tag

Sziasztok!

SOS segítség kellene. Adott egy IBM Thinkpad A20p típusú notebook, amit szerettem volna formatálni és XP-vel telepíteni, de nem sikerült. Viszont azóta nem indul a gép, sem a c-ről, sem cd-ről nem tudok boot-olni, minden esetben \windows\system32\config\system hibát ír, kéri az eredeti cd-t és javítást javasol. Persze ez nem megy. Sajnos a Thinkpad gomb sem működik. Van valakinek ötlete, mit csinálhatok a géppen?

Köszi

(#14415) vnonoo


vnonoo
csendes tag

Üdv!!!

Sűrgősen kellene segítség:

az Amilo Mini netbook-omon felcserélődött az elsődleges és másdlagos billentyűfunkció...
tehát a kékkel nyomott jel él alapból és az fn-gomb nyomására hajtja végre a normál
funkciót!!!

Win7 van a gépen!!!

Hogyan cserélhetem ezt vissza???
:R :R :R

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 32GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#14416) Gyúrma


Gyúrma
tag

Csá all!

Notebook vásárlás előtt állok, de sajna ezen a téren még elég n00b vok...

Intel Dual Core T3200 (2GHz) vs. Intel Dual Core T7300 (2GHz)

Szerintetek a két proci közül, melyiket válasszam, ha nem akarok durva progikat futtatni, és lényeg h keveset fogyasszon a proci.

Néztem mind2két proci TDP-je 35 W, ez akkor azt jelenti, h ugyanannyit fogyaszt?
Mert ugye árban sokkal jobb az első...

Előre is kössz a választ :)

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#14417) Csabee. válasza Gyúrma (#14416) üzenetére


Csabee.
nagyúr

árban jobb az első, teljesítméynben a második jobb! amit meg elírtál az a T7300 mer az nem dualcore hanem Core2Duo
a 2. procinak a memória kezelése jobb mert az kezeli a 800mhz-es memóriákat az első meg csak 667mhz-eseket kezel.

Üdv: Csabee.

(#14418) Gyúrma válasza Csabee. (#14417) üzenetére


Gyúrma
tag

igen tényleg elírtam :))

kösz a választ, de akkor fogyasztásban szted nincs különbség?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#14419) Csabee. válasza Gyúrma (#14418) üzenetére


Csabee.
nagyúr

elvileg nincs.. illetve talán a Core2nek vmivel nagyobb de az teljesen minimális!

Üdv: Csabee.

(#14420) kisseda


kisseda
csendes tag

Sziasztok!

Két két és fél éve vettem egy laptopot (Aspire 5100): AMD Turion 64 procival (2GHz). Működött is az rendesen. Még a régebbi 2004-2006 os játékok is jól futottak rajta. Azóta memóriabővítés is volt, és most 2Gb ram-mal megy a kis masína.

A problémám a következő lenne. A probléma eredetét nem tudom pontosan. A lényeg az, hogy a 2 GHz es órajel állandóan változik, hiába beállítom az Energiagaldálkodás-nál, hogy mindig bekapcsolva vagy asztali... Próbáltam feltenni a legújabb proci driver-t is az sem segített a problémán. Olvastam utána, hogy a Powernow! pont erről szól, ha nincs terhelés, akkor alacsonyabb órajel. De hiába, ha bármilyen játékot futtatok pl. CS 1.6, Evil Dead amik eléggé régiek és nem nagy a gépigényük, akkor játék közben az órajel egészen 800MHz ig visszaesik, szaggat minden, aztán kis idő múlva visszaáll, akkor megint jól fut a játék. Volt már BIOS frissítés is az sem segített...

Nem tudom, hogy lehet ez kiküszöbölni....
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv

(#14421) xedos válasza heki93 (#14414) üzenetére


xedos
addikt

heki93:
Lehet hogy rossz a cd olvasó esetleg a cd is. Ki kéne próbálni egy másik XP cd-vel is!

vnonoo:

Bekapcsoltad a numerikus billentyűzetet. Nézd meg hogy FN + melyik gomb kapcsolja ki.

(#14422) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Nincs valakinek egy kimaradt Compaq 6720s-es (455264-211 HUN) billentyűzete.
Jó a használt csak működjön. Az eredetinek az alkatrészei megvannak,csak az érzékelő fólia nem kívánt folyadékkal telt meg.
Esetleg ha Swich cover-e van valakinek a fenti tipushoz az is jelezze.
Köszönöm.
Zoli

(#14423) Csabee. válasza World-Soft (#14422) üzenetére


Csabee.
nagyúr

még próbálj keresni az apróhirdetések között is hátha találsz valamit

Üdv: Csabee.

(#14424) theonion


theonion
csendes tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy egy AMD Mobile Sempron 1,6 Ghzs gép 5x olyan gyors mint egy Intel Celeron M 1, 87 Ghzvel, és a memóriájuk közt sincs nagy különbség. Az 1,6 Ghzs laptopban 758 Mb, a Celeronosban pedig 512 van. A celeronos laptop nagyon lassan indul, lassú, nehezen indítja a programokat, míg az AMD-s egy rendes gépnek megfelelő sebességgel látja e a mindennapi teendőit, és azzal még sosem volt fagyásos, lassulásos probléma.

Várom az ötleteket, hogy mégis mitől lehet ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#14425) Csabee. válasza theonion (#14424) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a Celeronos gép újratelepítést követően is baromi lassú? Illetve.. próbálj meg töredezettség mentesíteni, és az msconfig-ből kiszedni az automatikus indulásnál a felesleges dolgokat!

Teljesen ugyan az a vírusírtó és minden program ugyan az és emellett csinálja ezt? vagy mi? Oprendszer függő is a dolog.. remélem eredetivel próbálkozol.

Üdv: Csabee.

(#14426) chungee


chungee
addikt

Ugy hallottam, hogy repuloteri hataratkello ellenorzesnel. El kerhetik a laptopot es megnezik jogtiszta software-ek vannak-e rajta? Nos a Dell Vostro 1520-omhoz kapott XP van feltelepitve (elvileg eredeti ugye, mert ahhoz adtak). Illetve fenn van 5 crack-elt progim telepitve(Rar, Office2003, Bsplayer, Nero, ESET SS). Az a kerdesem, hogy uninstall azokat? De a telepitoket meghagyhatom? Azert nem jar bunti? Mert van meg par warez progim a D: meghajton. Telepitett formaban az 5 emlitett van.

(#14427) Csabee. válasza chungee (#14426) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én még ilyenről nem is hallottam! de ha már rajta van a gépeden az is wareznak számít akár milyen formában!

Üdv: Csabee.

(#14428) Duree válasza chungee (#14426) üzenetére


Duree
veterán

Én sem hallottam ilyesmiröl.
Elviekben a vám és útlevélellenörzésnél a hatóságnak nincs ilyen jogosítványa,amellett,hogyan ellenörzik a jogtisztaságot?

duree54

(#14429) Duree válasza theonion (#14424) üzenetére


Duree
veterán

Ez szerintem HDD hiba lehet
Egy Hard Disk Sentinel megmondja ,hogyha hibás a vinyód

duree54

(#14430) Duree válasza World-Soft (#14422) üzenetére


Duree
veterán

(#14431) chungee


chungee
addikt

Akkor hagyom. Nem idegeskedek. THX a valaszokat.

(#14432) World-Soft válasza Duree (#14430) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszönöm a segítségeket.
Írtam az általad említett cégnek.
Meglátjuk mit válaszolnak.
Viszont lenne egy másik kérdésem.
Az én notimon most egy XP Home van.
Több helyen pedig ugyanerre a konfigra Vista Basic-ot írnak.
- Honnan lehet megtudni, hogy licence szerint mit tehetek rá (XP Prof., Vista Basic, Vista Prof.)?
- Honnan tud meg, hogy a gép egy Vista Premiumot is elbírna -e?
- Hogyan tudom újrarakni a OP-t, ha nincs semmi papírom CD-m hozzá (licence kód)?

A gép:
Compaq6720s (1.73GHz, 1GB RAM, 80GB HDD)
Előre is köszönöm:
Zoli

(#14433) Duree válasza World-Soft (#14432) üzenetére


Duree
veterán

A gép alján kell lennie a licencmatricának a kóddal együtt
Ebböl kiderül,hogy milyen oprendszerhez szól a matrica.
Ha nincs rajta akkor azt jelent,hogy nem windows-zal lett megvéve a gép,hanem vagy Linuxal esetleg Freedossal.
Szerintem vistával is elmegy de az "Aeroglass"felületet ne engedélyezd

duree54

(#14434) World-Soft válasza Duree (#14433) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia!
Igen ez volt a kérdés.
Ha lett volna matrica akkor nem lett volna kérdés.
De akkor ezek szerint lehet nem is volt hozzá OP, csak a tulaj tett rá valamit.
(Esetleg a bolt ahol vette.)

Köszi.

(#14435) theonion válasza Duree (#14429) üzenetére


theonion
csendes tag

Felteszem rá ezt a programot, hátha megmondja, mi lehet a gond. Amúgy mind a két gépre ugyanaz az op lett feltéve, win xp sp1. Felesleges programok egyik gépen sincsenek. A Celeronos gép win reinstall után is lassú volt. :F fölös startnál induló programok ki vannak szedve. Uaz a vírusirtó, és a többi is. Töredezettség mentesítés sem segít sajna.

[ Szerkesztve ]

(#14436) theonion


theonion
csendes tag

Még az lenne a kérdésem, hogy hasee notikat merre lehet kapni Magyarországon, vagy neten?

(#14437) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék, hogy Clevo tipusu laposokhoz kapható-e Thinkpad? Egészen pontosan Clevo D87p (D870p)-hez érdekelne.
Előre is köszi! :R

szerk.: Ha kapható, akkor olyanra lenne szükségem amin akár még PCI foglalat is van! :U

[ Szerkesztve ]

(#14438) hulladémon


hulladémon
csendes tag

Szerbusztok!
Az érdekel engemet, hogy ezért a gepuért mennyi pénzt kérhetek el:

HP Compaq 6715b
AMD Sempron 2,2 GHz (1 magos), 1 GB ram, Radeon X1250 vidkari, 120 GB, wifi, bluetooth, vga kimenet, firewire, 5in1 kártyaolvasó

Személy szerint 90-100 köré gondolom, de nem értek a lovakhoz...
Ha az árbehatárolás nem is megy: hány megás ez a vidkari?

(#14439) Sipi16 válasza hulladémon (#14438) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mennyi idős? Van még rá gari? Milyen a külső állapota? Ezek sokat számítanak, de szerintem kicsit magas az árad. Nekem egy Dell-re mondtak jóval kevesebbet amikor 8 hónapos volt igaz kisebb winyóval, de 2Gb rammal és még 28 hónap garival...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#14440) nudlye


nudlye
csendes tag

hali !

media ba vettem 1 ASUS x58L laptopot és a camera kép fordított ( msnnél is és skype nál is )

segítséget előre is köszi

(#14441) Bomc


Bomc
aktív tag

Van olyan notebook, aminek a dedikált videokártyáján is van külön ventilátor? Mert az enyémen (Acer 7730G) csak egy közös van, de az nem sokat ér, játék közben CPU 55, GPU 75 fokos, a venti full fordulaton megy és ez nagyon nem jó igy nekem :(

(#14442) Lajkó válasza Lajkó (#14437) üzenetére


Lajkó
őstag

Ha lehet figyelembe se vegyétek az előző hsz-emet! :B :D

(#14443) Mania válasza Bomc (#14441) üzenetére


Mania
senior tag

Terhelés alatt ezek nagyon jó értékek.
A venti(k) pedig a méreténél(méretüknél) fogva mindenképpen hangos(ak) lesz(nek),bármilyen notit is veszel.

(#14444) hulladémon válasza Sipi16 (#14439) üzenetére


hulladémon
csendes tag

14 hónapos, ohne garancia, a "fedlapja" karcos, nem túlságosan, de látszik hogy az. Szóval akkor mennyi? Mondom nem értek hozzá :)

(#14445) Bomc válasza Mania (#14443) üzenetére


Bomc
aktív tag

Hát ezzel most nem lettem megnyugtatva. Úgy érzem mintha a szenvedne a gép játék alatt. Pedig a proci 80-90%-on megy, mind a két mag. Lehet hogy a videokátyának (nVidia 9600 GS 512 MB) túl sok az 1440x900-as felbontás.

(#14446) Duree válasza Bomc (#14441) üzenetére


Duree
veterán

Elég sok gép,föleg a gyorsabb vga kártyás gépeken szokott külön hütés lenni.
De a kombináltnak sincs baja,szerintem rendesen teszi a dolgát

duree54

(#14447) Zanik válasza Lajkó (#14437) üzenetére


Zanik
addikt

Lajkó! A Thinkpad az egy márkanév! Korábban az IBM használta, most már a Lenovo-é.
Szerintem amiről te kérdezni akartál az a dokkoló, vagy tévedek? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#14448) Duree válasza nudlye (#14440) üzenetére


Duree
veterán

A kamera softverében állítsd be a mirror módot

duree54

(#14449) Duree válasza hulladémon (#14438) üzenetére


Duree
veterán

Szerinte nagyon sok érte
Ha én venném át cserébe egy újért max 60 ezret adnék érte

duree54

(#14450) Duree válasza World-Soft (#14434) üzenetére


Duree
veterán

Valószínü.
Minden notebookra ,vagy akár asztali gépre ha van rajta telepített vagy elötelepített op rendszer,akkor az alján ott a licenc matrica.
ha nincs rajta akkor a rajta lévö windows nem jogtiszta

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.