Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) Duree válasza Medcomp (#13600) üzenetére


Duree
veterán

Nem fog sípolni

duree54

(#13602) Csabee. válasza bocsika (#13597) üzenetére


Csabee.
nagyúr

küsd ki monitorra a képet:)

Üdv: Csabee.

(#13603) Csabee. válasza 8nemesis8 (#13598) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az új notikon a hátolján feltüntetik a hálókártyának a MAC címét egy matricán :)

Üdv: Csabee.

(#13604) 8nemesis8 válasza Csabee. (#13603) üzenetére


8nemesis8
veterán

De nem írta a gépe típusát:D
Lehet ,hogy régi, de az is lehet , hogy új.

(#13605) Csabee. válasza 8nemesis8 (#13604) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:D de még a régieken is álltalában írják:D az újjakon meg mindenképp ;)

Üdv: Csabee.

(#13606) Medcomp válasza Duree (#13601) üzenetére


Medcomp
tag

Köszi! :R

www.medcomp.hu

(#13607) roti86 válasza SamPez (#13599) üzenetére


roti86
őstag

Szia.

Számít a processzor sSpec száma (az általad említett SL9SE, SL9SK), ugyanis ebből derül ki, hogy milyen a csatlakozása.
A Wikipédián találsz egy jó táblázatot az összehasonlításra.

Először utána kéne nézni, hogy az északi híd 945PM az milyen procit fogad, vagy pediglen szétkapod a gépet megnézed a CPU-n lévő sSpec számot és az alapján megtudod állapítani, hogy milyen proci megy a gépbe (Socket M vagy FCBGA6).

/Nekem 945GM lapom van abba Socket M-es proci kell/

Remélem segítettem és nem zavartalak össze. :R

(#13608) SamPez válasza roti86 (#13607) üzenetére


SamPez
csendes tag

Halli!
Na szét szedtem darabjaira a lapit :DDD A foglalatra ez van írva ----- mPGA 479 M-----A procira meg------LF80537 T5500 SL9SH----

(#13609) SamPez


SamPez
csendes tag

Akkor nekem a T7400 SL9SE jó!Ha jól értelmezem :D

(#13610) roti86 válasza SamPez (#13609) üzenetére


roti86
őstag

Pontosan, jól értelmezed, így tuti, hogy amit veszel az jó lesz a gépedbe.
:C :C

(#13611) SamPez válasza roti86 (#13610) üzenetére


SamPez
csendes tag

Nagyon frankó kis táblázat ;) ......Az intel meg bekaphatja hogy ennyi foglalat tipust ömlesztet ránk!

(#13612) roti86 válasza SamPez (#13611) üzenetére


roti86
őstag

Örülök, hogy segíthettem, nemrég én is ebben a cipőben jártam igaz nem T7400-al hanem T5600-al.
Én sem értem minek ennyi foglalat, biztos ebben is van business :DD

(#13613) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

A kovetkezo kerdesem lenne. Laptop procikat szeretnenk tesztelni valami uton-modon, ehhez viszont szuksegem lenne egy olyan rendszerre, amelyekben viszonylag konnyeden tudnam nyustolni oket Van valami otletetek arra, hogy hogyan tudnam ezt a legolcsobban meguszni? Ilyen procikat szeretnek a rendszerrel tesztelni:

X9100
P8400
T9400
T9300
T8300
T7700
T7600
T7500
T7400
T7300
T7250
T7200
T7100
T5670
T5600
T5470

Namost a kovetkezok jutottak eszembe:

1. Venni egy hasznalt olyan laptopot, amibe "csak" ki-be kene rakosgatnom a procit, viszont nem tudom milyet kene vennem, es hat szereltem mar szet laptopot, hat...nem egy leanyalom. Valamint azt sem vagom milyen laptopot kene szereznem, azt mar kideritettem, hogy az X-&T9xxx-eseknek a GM45,PM45-os chipsetek a jok, es olvastam, hogy a T5xxx&T7xxx&T8xxx-esekkel is menne mert lefele kompatibilisak ezek a chipsetek, de azert egy megerositesnek orulnek valaki nagyon szakitol.

2. Nincs valami profibb mod, pl. hogy szerzek egy deszkat? Ennek en jobban orulnek, mert deszkat azt tudok konnyeden es olcson szerezni, csakhogy ugye erre nem tudok csak ugy radobni egy tapot, mint az asztaliaknal, azt hadd szoljon, hanem valahogy meg kene oldanom az aramellatast. Memoriat, kijelzot, vinyat megint csak tudnek szerezni, csak a franya tapellatassal van gondom, azt nem tudom mikent tudnam osszehozni. Mert ugye az adaptert sem tudom csak ugy radobni, szoval fingom sincs hogy tudnam osszerantani ezt a rendszert. Pedig jol hangzana.

3. Vagy van valami tok masfele megkozelitese a dolognak, pl. valami celeszkoz, amibe csak bedobom a procit, es tudom tesztelni?

Elore is halasan koszonom a helyes megfejteseket!

Laci

Ui: Termeszetesen barminemu pontositast orommel veszek, amennyiben targyi hibakat veltek felfedezni gyorsan osszdobott elmeletemben.

[ Szerkesztve ]

(#13614) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

van egy acer aspire 5730z laptopom és sehogy sem tudom működésre bírni a beépített bluetooth adaptert pedig feltettem a gyári cd-ről a programokat de telepítés közben kiírja h no device
vkinek vmi tippje? (csak ne azt h vegyek a boltban egy adaptert ;] )

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13615) xedos válasza Speeedfire (#13614) üzenetére


xedos
addikt

ACER-éknél előfordult, hogy gomb volt a notin,de Bluetooth modul nem!
Tuti van benne?

kulfoldi:

A mai notik egy részén alul van egy ajtó ami alatt a proci és hűtője található.
Nem olyan macerás cserélgetni.
Ugyanakkor a 945-ös az max 667-es FSB-s procikat fogad!
Gyorsabbakal nem tudom, hogy elindul-e???

[ Szerkesztve ]

(#13616) lakisoft válasza Jarod1 (#13590) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszönöm a segítséget!

- Árad -

(#13617) lakisoft válasza Csabee. (#13591) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi a segítséget!

- Árad -

(#13618) Lenry


Lenry
félisten

most hívott a Párom, hogy nem kapcsol be a laptopja, és mi baja lehet... sose volt laptopom, úgyhogy sokmindent nem tudtam neki mondani, de azért kikérdeztem
utoljára én használtam tegnap, amikor Nála voltam és filmet néztünk. közben töltőn volt, hogy ne merüljön le, filmnézés után szabályosan kikapcsoltam, összecsuktam, leraktam az asztalra. azóta senki nem nyúlt hozzá. most hiába nyomkodja a bekapcsológombot, nem reagál, töltőre dugva nem jelzi a töltést sem

Asus X51R laptopról van szó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13619) ddavdi


ddavdi
csendes tag

Érdekes dolgot figyeltem meg már két laptoppal kapcsolatban is. Mindkettő Acer Aspire, a Gemstone családból, a külön ,,mélynyomó" az alsó részen található, nagyjából pont a merevlemez mellett/alatt nem sokkal.
Megfigyeltem hogyha nem külön hangfalon, hanem a laptop beépített hangrendszerén szól a zene akkor egy idő után a Hard Disk Sentienel jelez, hibás szektorok jelennek meg, mindig 2 darab. Először azt hittem csak véletlen, de amikor újra a laptop hangszórján hallgattam zenét, a jelenség megismétlődött, majd harmadszor is (!) Mindkét laptop esetében akkor jelentkeztek a hibás szektorok amikor a saját hangszórójukon szólt a zene.
Ez szerintetek lehetséges? Hogy ekkora tervezési hibát ejtettek az Acer mérnökei? Mert véletlenül egybeesésnek ez már kicsit soknak tűnik..

(#13620) Lenry válasza ddavdi (#13619) üzenetére


Lenry
félisten

nem lehetetlen, hogy a hangszórókban lévő mágnesek bezavarnak a vinyónak
ez esetben ez elég komoly tervezési hiba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13621) ddavdi válasza Lenry (#13620) üzenetére


ddavdi
csendes tag

Erre gondoltam én is de mondom egy ilyen dolog hogy nem derül ki amikor tesztelik..feltéve hogy normálisan letesztelik mielőtt piacra dobják, ami ezek szerint itt nem valósult meg :/

(#13622) Lenry válasza ddavdi (#13621) üzenetére


Lenry
félisten

ha beszélsz jól angolul, akkor javaslom vedd föl a kapcsolatot az Acerrel, hátha későbbi modelleken ezt javítják, mert ez akár adatvesztéshez is vezethet, márpedig a felhasználók ezt szeretik a legkevésbé

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13623) Gergő_


Gergő_
őstag

üdv
Egy mai pl.: celeron m-es géphez képest mennyire melegszik egy pentium m banias maggal?(dell x300)

(#13624) macikos válasza Gergő_ (#13623) üzenetére


macikos
addikt

Nekem Banias magos, azon belül is a 705-ös számú processzor van T40-ben 1500Mhz-en és szerintem nagyon melegszik. Alaphelyzetben, terhelés nélkül 37 fokos, közepesen terhelve 50 körül, de teljes gázon 70 fölé simán felszalad, közben persze a venti maxon pörög, de hiába...

Miért pont Celeron? Core2-Duo-s gépek nem drágábbak... Egyébként a mai procik még ha melegednek is, akkor is sokkal jobban bírják, főleg hogy erősebbek, tehát mondjuk amikor egy Banias magos már full gázon van, akkor mondjuk egy T2xxx vagy T5xxx proci negyed gázon ha megy, szóval a ventinek be se kell kapcsolnia.

(#13625) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló!

A múlt héten lemerült a notim és azóta nem akarja normálisan elindítani az Op. rendszert.

Warring!
The battery cannot be identified. This system will be unable to charge this battery.

Ezzel a szöveggel fogad. Mit tudok ezzel csinálni? (Ha entert nyomok akkor beltölt a winfos.)

A válaszokat előre is köszi!
Üdv.: Sipi

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13626) Gergő_ válasza macikos (#13624) üzenetére


Gergő_
őstag

Köszi a segítséget
Jól sejtettem hogy nem kicsit melegedik.

Miért pont Celeron?
A laptopok amiket eddig próbáltam főleg ilyennel voltak szerelve vagy ezzel megegyező architektúrával, így ehhez könnyebben viszonyítok. Úgy gondolom hogy közepesen melegednek.

(#13627) Medcomp válasza Speeedfire (#13614) üzenetére


Medcomp
tag

Ha megnyomod a bluetooth gombot a laptopon, akkor bekapcsol egy visszajelző lámpa?
Esetleg BIOS-ban nincs letiltva? Delleknél le lehet azt tudom.

www.medcomp.hu

(#13628) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Egy Emachines e520-as gépem van, ami eddig tökéletesen működött xp-vel. Mivel kicsit bővítgettem (T3200, 2 gb ram) tegnap feltettem rá a Vistát Sp2-vel. Legújabb driverek, az intel honlapjáról letöltve. Működik, csak van egy hibaüzenet, ami rendszeresen felbukkan: "A(z) igfx képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." Megjelenik a figyelmeztetés, de minden megy tovább. Xp alatt sosem láttam ilyet. Újrahúztam az alaplapi chipset drivereket, és a VGA drivert, semmi változás. Van valakinek tapasztalata, mi lehet ez, és hogyan lehet orvosolni? Gl40 express chipset, a 4500M vga-val.

(#13629) ádika86


ádika86
aktív tag

Talán ezt a topicot előbb nézitek :) Szóval olyan kérdésem lenne, hogy egy XP-s ASUS laptopot akarok egy Nokia E65-ös telefonnal összehozni WIFI-n keresztül. Annyi lenne, hogy fájlt akarok küldeni és fogadni. Hogyan lehet ezt megoldani? (Ha az E65 nem jó akkor talán tudok szerezni N95-öt) :R

Predator G3-571-77QK

(#13630) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Adott 1 Asus notebook, amin elég érdekes probléma adódott: nem indul be a Vista áramról....behozza a fekete képet elkezdi felmenni a csík, aztán megfagy. Semmi kék képernyő, egész egyszerűen csak nem tölt be(több mint negyed óráig hagyták ott a gépet, akkor sem töltött be) Ugyanez a gép akksiról minden gond nélkül beindul, és ha betöltött akkor simán működik már áramról is :Y .
Csakhogy még furcsább legyen a történet: kb minden ötödik áramos indításnál gondol egyet a Vista és mégiscsak beindul.....

Van valakinek valamilyen ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#13631) snooze


snooze
veterán

sziasztok!

adott egy fusi esprimo 5535-ős laptop..azt szeretném kérdezni,hogy lehet azt elérni,ha beállitok egy fényeröt,akkor az a következö bekapcsoláskor is ugyanott maradjon,ne kelljen ujbol állitani..
köszi a válaszokat!

GO Gunners!!!

(#13632) aqwer21


aqwer21
tag

Hello! Van egy acer 8930 am, es egyszer csak beszart a CineDash felulete! :Y Nem erzekel semmit sem, a nemito gomb vilagit, meg a hangero aztan ennyi! Otlet? :( :R

(#13633) Sipi16 válasza snooze (#13631) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az enerigagazdálkodásnál lehet beállítani, hogy akksiról meg áramról milyen erővel üzemljen. Ha ott beállítod a két értéket a neked megfelelőre akkor minden helyzetben ugyan azon az erővel fog világítani a kijelző...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13634) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, Toshiba A200-2ON laptopomba szeretnék 2 x 2Gb 667 memóriát, következőket tudnám szerezni hozzá :
g.skill F2-5300CL5D-4GBSA
spec.: 2x2 667 5-5-5-15
Supertalent T667SB2G/V
spec: 1x2GB DDR2-667 5-5-5-15

Afelől érdeklődnék hogy ha ezt házilag kicserélem az garancia vesztéssel jár, illetve hogy járhat bármiféle károsodással a gépemre nézve , illetve hogy a kettő közül melyiket ajánlanátok ? egy árban vannak :R

(#13635) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Asus A6U-t lehet VGA-val bővíteni ? :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#13636) Csabee. válasza gYaLo (#13635) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szia! integrált vga-ja van úgy látom, tehát nem lehet bővíteni, meg ha még lehetne is.. akkor is megkellene gondolni hogy megéri-e ezt a notit bővíteni! De nem lehet bővíteni szóval nem kérdés :)

Üdv: Csabee.

(#13637) gYaLo válasza Csabee. (#13636) üzenetére


gYaLo
őstag

Pedig egy 7300GS vagy valami elfért volna benne :DD

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#13638) Csabee. válasza dReFiX (#13634) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A memória bővítés nem jár garancia vesztéssel, ha a burkolaton amit kicsavarozol és lekell szedni, azzal nem sértesz meg egy matricát sem! Így a memória csere NEM jár gari vesztéssel, de még a HDD sem adott esetben! A Toshiba ügyfsz.on is megkérdezheted ha nem bízol bennem!

Kicseréléssel gondok? Ha normálisan ki tudod venni és visszapattintatni a memóriát akkor nem lehet gondod! két oldalt a pöcköt kipattintod és felfele kihúzod a memória modulokat! És sréhen vissza tudod majd pattintani az újakat!

Hogy melyiket vedd? kb mind1, amelyiken több a garancia!

Üdv: Csabee.

(#13639) Csabee. válasza gYaLo (#13637) üzenetére


Csabee.
nagyúr

7300GS fizikailag? vagy álmodban ? mert nem mind1!

Egyébként nem tudom mire kell neked a 7300gs de az is elég gyenhe! Ha játszani szeretnél akkor notiba geeforeceből minimum egy 9600Gt kell neked. :)

Üdv: Csabee.

(#13640) gYaLo válasza Csabee. (#13639) üzenetére


gYaLo
őstag

Dehogy játszani :DD
Volt már 8600GT-s MSI GX600-asom, csak ez Apumé,és jobb lenne,mint az integrált :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#13641) Csabee. válasza gYaLo (#13640) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah igen, integráltnál tényleg jobb, de játékra nem!:) de az integrálttal is tudnál minden alkalmazást futtatni ha nem játékrakell! vagy mégis mi értelme akkor az erősebb vga-nak? esetleg valami programmal használnád ki?

Üdv: Csabee.

(#13642) Zanik


Zanik
addikt

:W

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13643) gYaLo válasza Csabee. (#13641) üzenetére


gYaLo
őstag

Minimális játékhoz,amihez nem elegendő az integrált ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#13644) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#13628) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mivel senki nem tudott mit mondani, és a neten sem találtam megoldást (ilyen gondot igen), próbálkoztam. Mivel Sp2-vel integrált vista van, újrahúztam, 10 perc alatt fölmegy. Most nem a legújabb drivereket telepítettem, hanem az emachines terméktámogatásnál letölthető kb 1 éves drivereket. Semmi probléma nincs azóta, nem jelentkezett a hibaüzenet.
Még egy egyszerűbb dolgot szeretnék megkérdezni. Én legtöbbször hálózatról használom a laptopot, ezért az akkut ki is vettem. Kb 40%-ig merítettem, így tároltam, valahol azt olvastam, hogy ez a legjobb az akkunak. Mikor ramot vettem a múltkor a gépbe, ugye elvittem kipróbálni. Az eladó (és szervizes srác) meg volt rökönyödve, miért nincs benne a gépbe az akku, mert szerinte a gépben hagyva, 100%-os töltöttség a legjobb az akkumulátornak.
Akkor mi az igazság?

(#13645) kali válasza Zoli bácsi (#13644) üzenetére


kali
legenda

nincs igazság...
a régebbi típusú ni-cd és ni-mh akkumulátorok érzékenyebbek a folyamatos rátöltögetésre, az újabb típusú li-ion és li-pol akkumulátorok nem kimondottan.
régebben volt olyan asus notim, amit ni-mh akkumlátorral úgy használtam közel 2 évig, hogy sosem volt kivéve belőle az akkumulátor, mégis remek kondícióban volt az akksi, amikor közel 2 évesen eladtam a notit; 14%-os elhasználódás, és üzemidőben közel annyit bírt, mint új korában!
ezzel ellentétben, néhány haver mindig kivette az akkumulátort a notiból, amikor kicsit tovább használta hálózati táplálásról a notit, mégis jobban leamortizálódott nekik az akkumulátor, mint esetemben!

(#13646) Zoli bácsi válasza kali (#13645) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm. Akkor mégiscsak érdemes benthagyni. Végülis egy szünetmentes szerepét is betölti.

(#13647) Sipi16 válasza Zoli bácsi (#13644) üzenetére


Sipi16
senior tag

Azt mondják, hogy ha nincs bennt az akksi akkor könnyen tönkremehet a töltőáramkör.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13648) Csabee. válasza Sipi16 (#13647) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hogy érted hogy tönkremehet? Én a notebookomat úgy használom hogy 90%ban akksi kivéve és hálózatról kapja az áramot.. amikor meg elviszem akkor meg akksiról. ezáltal az akksit nagy mértékben megkímélem! :) szerintem ez így is van, te mire gondoltál a hozzászólásodban hogy tönkremehet a töltőáramkör?

Üdv: Csabee.

(#13649) philoxenia válasza Csabee. (#13648) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam nem tölti folyton, ezért nem veszem ki, csak akkor tölt, ha valamiért merül is az akksi, pl. áramszünet okán... Egyébként általában a "98% áll rendelkezésre (csatlakoztatva, nem töltődik)" a felirat az ikon fölött....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13650) Csabee. válasza philoxenia (#13649) üzenetére


Csabee.
nagyúr

értem, de akkor még sincs folyamatos töltés alatT? nekem 100%ot is kiszokta írni.. :) ha éjjel nappal bennvan az akksi és folyton rátölt (ha lemerül) , akkor semmi gond nem adódik?

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.