Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) Liberator


Liberator
tag

Hali!

Érdemes kivenni az akksit, ha sokat megy hálózatról a gép?

(#26002) kali válasza Liberator (#26001) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nagyon meleg környezetben lenne amúgy, akkor igen, más esetben nem fontos! ellenben azt is vedd figyelembe, hogy sokáig töltés nélkül sem maradhat az akkumulátor, mert feltöltött állapotban is lemerül "magától", és ha úgy áll sokáig, az sem tesz jót neki!

(#26003) bagyusz válasza jagyugyaerik (#26000) üzenetére


bagyusz
őstag

2 particiót kell csinálnod, elsőként mindenféleképpen az win xp-t rakt fel utánna a win 7-t a másik particióra.

(#26004) jagyugyaerik válasza bagyusz (#26003) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Igen így kellett volna, de ha én nem hoztam létre egy másik particíót, hanem egy meglévőre rtaktam fel még 1 rendszert. Akkor mivan??? visszalehet csalogatni a régi op rendszert? vagy teljesen halál?? MOndjuk Particíó magic nem tud ilyet?

(#26005) kali válasza jagyugyaerik (#26000) üzenetére


kali
legenda

az xp a régebbi, és ő nem ismeri fel az újabb verziós win 7 oprendszert, így simán rágányol, azért kell az előttem is említett sorrendben felhúzni, hogy először a régebbi xp, utána az újabb win 7, utóbbi már érzékeli majd a régebbi xp verziót, és rákérdez meg intézi a szükséges dolgokat! két oprendszer esetén a két partició meg alap!
ja, közben olvasom, hogy az xp-t rátoltad a win 7-re... :(

[ Szerkesztve ]

(#26006) jagyugyaerik válasza kali (#26005) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Ja Ja...
Szerinted van valami remény?

(#26007) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Nemrég jelent meg kis fehéredés a notebookom kijelzője sarkában, egészen pontosan a bal és jobb felső sarokban, megpróbáltam lefotózni:

messziről a bal felső elég észrevehető:

közelről a bal felső:

közelről a jobb felső:

A kérdéseim a következők lennének:
-mennyi a valószínűsége, hogy ez a hiba súlyosbodni fog? (nagyobb lesz a fehér folt stb.)
-szervizben mennyi a javíttatása?

ja a típusa az adatlapomon. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#26008) Z86 válasza Sweet Lou 6 (#26007) üzenetére


Z86
őstag

A képeken nem igazán látni jól. Mindig világítanak?

(#26009) Sweet Lou 6 válasza Z86 (#26008) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen, még a BIOS-ban is. talán itt jobban látszik az alakja (bal felső sarok):

sweetlou6.wordpress.com

(#26010) Z86 válasza Sweet Lou 6 (#26009) üzenetére


Z86
őstag

Beragadtak a pixelek. Többféle megoldási javaslatot hallani az ilyesmire, bár nem mindig eredményesek. Az egyik, hogy valami puha anyaggal finoman meg kell dörzsölgetni. A másik ez a program.

(#26011) Sweet Lou 6 válasza Z86 (#26010) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

hát a dörzsölgetés nem segített (mikroszálas kendővel csináltam). a programból nincs valamilyen ingyenes alternatíva? (na nem mintha sok lenne az a 2.25 Euro, csak nincs PayPal-om)

sweetlou6.wordpress.com

(#26012) Zsolti1987 válasza Liberator (#26001) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Igen, ha hálózatról megy a gép, akkor akksi kivesz. Arra figyelj, hogy sose üresen tárold az akksit, mindig feltöltve, és havonta, kéthavonta egyszer teljesen mertsd le. Rátölteni is akkor érdemes, ha már csak nagyon kevés van benne.

(#26013) Zsolti1987 válasza Sweet Lou 6 (#26007) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Szervízbe egyértelműen kijelzőcserét fognak javasolni, kb 20...25e Ft-ért.
Amúgy a kijelző fóliája is sérülhetett a sarkokban, nem volt véletlenül leejtve, vagy ilyenek?
Mikor jöttek elő, mennyi ideje?

(#26014) Zsolti1987 válasza Z86 (#26010) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Használtad már ezt a programot? Sikerült vele eltüntetni a pixelhibát?

(#26015) Sweet Lou 6 válasza Zsolti1987 (#26013) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Novemberben vettem használtan, de akkor még hibátlan volt. Kb. két három hónapja jelent meg. Akitől vettem ott végig szobába volt (állítólag), nálam viszont biztos nem esett le, mert szinte mindig az asztalon van, még összecsukni is csak 2 havonta szoktam, mikor utazok. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy utazáskor valami súlyos volt a noti tetején, mert akkor hiába volt táskában, megnyomódhatott.

sweetlou6.wordpress.com

(#26016) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Próbálok win7-et feltenni a frissen vásárolt dell n5110-re, és hát nem akarja. Ha dvd-ről boot-olok, akkor kírja, hogy nyomjak meg egy gombot a telepítéshez, megnyomom, aztán nem történik semmi. Próbáltam pendrive-ról is. Ott már elindul a telepítő. Rányomok, hogy telepítés, és azt kapom, hogy telepítsem a cd/dvd meghajtó driverét. Na de honnan? és miért kell az neki, ha pendrive-ról telepítek?
Tudtok valami megoldást a problémámra? Előre is köszi!

(#26017) jookomak válasza jookomak (#26016) üzenetére


jookomak
őstag

Közben megoldódott.

(#26018) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
van egy HP nc6400 notebook-om, T2400 procival, Intel 950 GMA, és 2 GB DDR2.
Jelenleg win xp van rajta. Szerintetek win7-tel el tudná érni azt a teljesítményt, amit xp-vel?

(#26019) CSÜLKÖS válasza jookomak (#26017) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
Mesélj,légyszives, hogy oldódott meg okulásomra!

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#26020) thug


thug
tag

Helló Kedves hozzáértők!

Van nekem egy Acer Aspire 5940g-m...
Már több mint egy éves, németországi gari sajnos már nyista!
Mostanában azt produkálja, hogy ha mondjuk játszom vele, olyan 1-órán belül egyszer csak kikapcsol!
Nyilván azért, mert "melege van" iszonyat forró lesz a gép alja!
Mi lehet erre a gyógyír passzív hűtő padot nélkülözve?

Köszönöm!
:R

Thug

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#26021) kali válasza thug (#26020) üzenetére


kali
legenda

venti és légút kitisztítása!

(#26022) thug válasza kali (#26021) üzenetére


thug
tag

Köszönöm uram!

Esetleg, aki Pécset tud valaki, szakembert, aki szakszerűen vállalja ezt nekem, az legyen szíves nekem egy PÜ-t küldeni elérhetőséggel!
Jövőhéten vinném hozzá!

Köszöntem!
:R

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#26023) thug


thug
tag

Esetleg szervíz!

bocs off...
:D

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#26024) Z86 válasza Zsolti1987 (#26014) üzenetére


Z86
őstag

Monitor topicban ajánlgatták, nekem nincs vele tapasztalatom, szerencsére még nem volt rá szükségem.

(#26011) Sweet Lou 6:
itt van egy régebbi ingyenes változata

[ Szerkesztve ]

(#26025) Zsolti1987 válasza thug (#26020) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Szerintem egy tisztítás bőven ráfér, ha elmúlt egy éves, és nem tiszta környezetben használtad. Amúgy mindenképp ajánlott a noti élettartama miatt, ha teszel alá hűtőpadot, nem kerül sokba, és későbbiekbe sok bosszúságtól szabadít meg. Már csak úgy is működhet a dolog, hogy felemeled a notid hátulját, és teszel alá két ásványvízes kupakot. Próbáld ki, így is jobb lesz neki.
Amúgy csak kitakarítani te is kitudod, csavarok ki, és kifújatod belőle a port.

[ Szerkesztve ]

(#26026) Sweet Lou 6 válasza Z86 (#26024) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

basszus, nem indul el...

sweetlou6.wordpress.com

(#26027) Z86 válasza Sweet Lou 6 (#26026) üzenetére


Z86
őstag

Hát nem tudom, talán érdemes lenne keresni egy másik működő verziót. A kommentek alapján volt akinek működött.

(#26028) Sweet Lou 6 válasza Z86 (#26027) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszi, az jól hangzik. holnap keresek egy működő verziót.

sweetlou6.wordpress.com

(#26029) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Nagyon láma, de SOS kérdésem lenne. Egy ismerősnek újra kellene húzni a netbookját, de nincs benne odd. Hogy tudok neki segíteni? Kapott a géphez XP telepítőt. Külső dvd meghajtón kívül lehet ezt máshogy csinálni? :F

solfilo

(#26030) bagyusz válasza solfilo (#26029) üzenetére


bagyusz
őstag

(#26031) solfilo válasza bagyusz (#26030) üzenetére


solfilo
veterán

Köszönöm! :R :R

solfilo

(#26032) gyurmagyuri


gyurmagyuri
csendes tag

Sziasztok!
Van egy MSI EX600-s laptopom, melyen 7 fut.
A világ kincséért sem tudom a kamerát megtaláltatni vele. Az eszközkezelőben nem látszik.
Van egy gyorsindító gombja a kamerának, melyet ha megnyomok, akkor felugrik egy kereső ablak a Winben.
PLS HELP! :O

(#26033) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

A notebook alaplapjáról letört a billentyűzet szalagkábelének a rögzítője.
Lehet valamit tenni az alaplapcserén, vagy a ragasztószalagos gányoláson kívül?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#26034) bagyusz válasza Mulderpapa (#26033) üzenetére


bagyusz
őstag

Az attól függ, ha felszakadt az alaplapról a vezető szál akkor új lap, de ha nem akkor visszalehet szépen forrasztani(a forrasztást csak az végezze el aki érte az smd alkatrészek forrasztásához is)

(#26035) Mulderpapa válasza bagyusz (#26034) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Nem szakadt fel a csati, csak a műanyag rögzítő tört el, ami rögzíti a szalagkábelt a csatlakozóhoz.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#26036) Karobberto


Karobberto
csendes tag

Dell notebookomra windows 7-et tettem, ami az Intel videókártyámat nem támogatja. Próbáltam frissíteni a Dell és az Intel oldaláról is a videókártyát, de Windows 7-re sehol nem találtam drivert.
A problémám, hogy csak 1024*768-as felbontást támogat a videokártya és a 15.4-es monitorom vízszintesen széthúzza a képet. Tudtok valami megoldást erre? PL egy programot amivel be tudok állítani más arányú felbontást.
köszi

(#26037) kpal


kpal
veterán

Üdv!

Az lenne a problémám vettem egy ilyen mini notit és nincs benne cd olvasó hogyan tudnám az XP lemezem tartalmát rátenni usb-re hogy tudjam telepíteni ?

(#26038) Zsolti1987 válasza Mulderpapa (#26035) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Ha csak a kis műanyagdarab törött el, amivel le tudod rögzíteni, amit be kell nyomni a helyére, akkor keress vkit, akinek van egy ilyen hibás lapja, mint a tiéd, és vedd meg róla...

[ Szerkesztve ]

(#26039) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Mi az oka annak, hogy a kiskereskedőknél jóval olcsóbbak a laptopárak, mint a nagyáruházaknál? Media Markt, Auchan. Nem tudom máshol árulnak még.

(#26040) Zsolti1987 válasza VINIKOR (#26039) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Mert a nagyok megtehetik. Nem mindenki néz utána, hogy hol olcsóbb, hanem csak bemegy, és megvesz egyet...
De ha a kicsik is ugyanannyiér adnák, senki nem menne hozzájuk.

(#26041) ro_bert17 válasza kpal (#26037) üzenetére


ro_bert17
őstag

Kb. 7 hsz.-al odébb. ;)

(#26042) Z86 válasza VINIKOR (#26039) üzenetére


Z86
őstag

Egyrészt a fentebb leírt indok, másrészt az áruház általában tart raktáron több darabot is, míg pl. a webáruházak jó része egyáltalán nem rendelkezik semmiféle készlettel, így ennek az árát megspórolják a vevőnek. Meg aztán a nagyáruház személyzete, fűtése, hűtése, világítása, bérleti díja stb. mind benne vannak az ottani árban.

(#26043) Mulderpapa válasza Zsolti1987 (#26038) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Köszi, közben megoldódott.
"Szerencsére" a zsanér volt eltörve mindkét oldalt, így vissza lehetett pattintani és teljesen stabil.

Közben "fanatikus tag" lettem. :C

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#26044) bagyusz


bagyusz
őstag

Olyan programot keresek amivel windows alatt is tudok bios beállítást módosítani, találtam egy programot winbios néven, de az nem jó. Acer aspire 5742g gépre kellene.

[ Szerkesztve ]

(#26045) kpal válasza ro_bert17 (#26041) üzenetére


kpal
veterán

huha elég bonyolult nincs ettől egyszerűbb rövidebb megoldás ?

(#26046) medwe27


medwe27
csendes tag

Sziasztok!
Egy Asus F3Tc tulajdonosa vagyok. Arra vetemedtem h kicserélem benne az AMD MK-38as procit egy TL-56osra (mindkettő 90nmeres). Elötte utánajártmam mindennek: foglalat, tokozás, energiafelvétel, hődisszipálás, chipset, bios. Elvileg minden kompatibilis. Vettem is egyet, azonban ha beszerelem és elinditom a gépet nem csinál semmit. Illetve a ledek egyszer felvillannak, a dvd és hűtő pörög, a monitor is villan egyet (mint minden induláskor) de a biosig se jutok el vele, vagyis tök sötét a képernyő.
Hibás a proci vagy valamivel mégse teljesen kompatibilis?

(#26047) becks_


becks_
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem. Boldog tulajdonosa vagyok egy Lenovo Y560-as notinak. Egyetlen problémám azvolna, hogy amikor töltőn van a noti, a prociba integrált VGA-t használom és lehúzom töltésről, akkor 60Hz-es frissítésről átvált automatikusan 40Hz-re...gondolom energiamegtakarítási szempontból, de engem ez baszottul idegesít.
Nemtudja valaki hol lehet ezt a meglehetősen hülye szokását a notinak kikapcsolni ?
Köszönöm

(#26048) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy LifeBook A530 -t.
Windowst szeretnék rá rakni de sehogy sem sikerül.
Ha berakom a telepítő lemezt csak a kurzor villog és nem csinál semmit.

Mi lehet a probléma?

Utána csak sima indítás lemez nélkül, akkor is csak a kurzor villog!

köszi

[ Szerkesztve ]

(#26049) albgab válasza albgab (#26048) üzenetére


albgab
aktív tag

Azt írja ki telepítés közben, hogy (kék képernyőn):

A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

és leírja hogy mit kellene csinálni.

De hogyan tudok víusellenőrzést végrehajtani ha nincs op rendszer?
Azt írja hogy nézzem meg hogy a merevlemez megfelelően van e konfigurálva és lezárva.

Mi a gond?

(#26050) zws


zws
senior tag

Sziasztok, olyan problémám lenne h vettem egy MSI FX700-as laptopot. Azonban a DVD ROM kicsit furcsa, a probléma az lenne vele h nem lehet a megszokott módon kinyitni.(Többségében az egyik oldalt megkell nyomni és kiugrik) Itt azonban ha használni akarom, akkor szoftveresen kell kinyitni, mint pl Sajátgép jobbklikk és Kiadás.
Most nem tudom h ez csak nekem furcsa, vagy az MSI alkotott vmi újat a számomra, vagy esetleg ez gyári hiba lenne-e. Próbáltam utánanézni neten, de nem találtam ehez kapcsolódó témákat.
Előre is köszi a választ ha tud rá válaszolni vki :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.