Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) poganytamas válasza lalszi (#4501) üzenetére


poganytamas
senior tag

Melyik build számot hívod gen 4-nek? Ezek már nem AKL masinák lennének?

(#4552) lalszi válasza poganytamas (#4551) üzenetére


lalszi
aktív tag

A mostani akciós telefonokat. Csak kutyafuttában tudtam megnézni és a buildszámban volt ez a megnevezés. Lehet, hogy csak gen3-as lenne? :U

(#4553) lalszi válasza quakej (#4549) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia.

1. Használj pl. MXplayert vagy hasonló ingyenes lejátszót, Youtube filmekhez telepítsd a Youtube alkalmazást.

2. A gyári navigációhoz netkapcsolat szükséges. Vagy használj offline navit (Sygic, Osmand, stb)

3. Nem jó a zenék nevének karakterkódolása, a telefon nem tudja jól kezelni. Használj más karakter kódolást.

4. A GPS nagyon meríti az akksit, vagy már lett valami telepítve, ami lemeríti.

5. Azt a tokot Ebay-ről 500Ft-ért szoktuk rendelni postával együtt, egyébként szerintem nagyon jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#4554) quakej


quakej
tag

Sziasztok,
Köszönöm Poganytamas és Lalszi a segítséget.

1. A telefonon előre telepített és található MX Playert és Mobo Playert használtam csak, de biztos egy játék miatt érkezett a hirdetés. Ha nincs wifi vagy net akkor ez így orvosolható, kipipálva.

2. GPS. OK értettem, köszi a műszaki és működési ismertetőt.

3. Tok. Sajnos nem találom az ebay-en a tokot, esetleg kaphatok linket vagy leírást, hogy hogyan keressek rá? 500,- Ft-ot megér. Esetleg fóliát tudtok ajánlani hozzá, innen, elérhetőséggel?

4. Akkumat, kb. 3-4 óra alatt tölti fel teljesen a töltő. Ma csak a wifi volt bekapcsolva és kb. 1 órát neteztem, telepítettem, kipróbáltam 3 játékot kb., 10-15 perc játék. Úgy látom az 1 órás ilyen használat 15%-ot vesz le a töltöttségi szintből. Ez normális?

A telefon Build száma: AKL_M501_c04_6577_CONFIG4_V02
Android 4.0.4 van rajta.

Töltés alatt nem gond, ha játszol a telefonnal? Nem árt (csökkenti) az akku élettartamának?
Érdemes este pl. 7-kor rátenni a töltőre a telefont és reggel 7-ig rajta hagyni? Csepptöltés van ezen?

Akkut lehet rendelni az ebay-en a telefonhoz? Ha igen kérhetek linket, elérési segítséget?

Előre is köszi a vaálszokat.

Jó hétvégét Mindenkinek!

(#4555) Arnold666


Arnold666
csendes tag

Hello!Az érdekelne, hogy ebayen vannak e kiegészítök kimondottan ehez a telefonhoz, ha igen milyen néven találok hozzá (nekem a g4 re a note 1 tokok jók egyébként!Csak a vakum a másik oldalt van meg a bekapcsoló gombom van rosz helyen!)Ui.: az este elsönek töltöttem a gyári töltövel, reggelre házban bizti levágva telefon nem vesz a töltést, megnéztem az adaptert és az usb csatlakozásnál kis korom:) adapter kakukk!!!Sokáig bírta...

(#4556) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Akinek gondja volt azzal hogy az ÁJGÓ :DDD nem ment teljes képen, az új változat már jó lesz a telóra. primo_9.6.22.290143

(#4557) zola1894


zola1894
csendes tag

üdv mindenki :-) holnap megyek az uj atab ért küldött a szervíz újat :-) az lenne a kérdésem hogy ki kell sütni az aksit vagy hogy kell elsőnek tölteni ? és ha lehetne akkor privátban írjatok lécci mert csak holnap délutánn nézem ujra a forumot és hogy ne keljen keresgetnem köszönöm előre is :-) szép estét :-)

(#4558) WannaBeBoy válasza Arnold666 (#4555) üzenetére


WannaBeBoy
csendes tag

Nekem meg abszolút nem is veszi a töltést a töltőfejről. A Sony Ericcsonom töltőfejéről tökéletesen megy, bár a gyári adatkábel csatlakozóját is egy picit szorosabbra kellett nyomni, hogy érintkezzen a telefonban, mert csak úgy töltött, ha aláraktam a telefon felőli végén a kábel alá valamit. :) Hiába, no. Itt kibukik, a kínaisága.:( :)
Úgyhogy most vadászok 1Ah-os töltőfej után, mert a Sonym 850mAh-s töltőjével egy örökkévalóság mire feltölt.

(#4559) Tbs82


Tbs82
tag

Tudtok a gen4-re való olcsó képernyővédő fóliát vagy valami olyat ami olcsó és utólag vágható ?

(#4560) lalszi válasza quakej (#4554) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ezeket rendeltem hozzá:
http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_1113-1113.html
http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_534-534.html

A mintás neoprén tokban lazábban, a másik kettőben szorosabban fér el.

Én fólia nélkül használom, eddig nincs rajta karcolás (november óta). Teljesen rávaló fóliát nem találtam még, az Mtech-es aranyárban van, annyiért 30 db-ot lehetne kapni máshol (ha lenne :(( ).

Szerintem az akkud normálisan működik. Nem hinném, hogy bajt okozna, ha töltés közben használod, csak tovább fog tartani.
A töltésről volt már itt vita. Szerintem nem tesz jót az akkunak a teljes feltöltés, de ezt mindenki döntse el maga.
http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_4306-4306.html
http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_2535-2535.html

(#4561) ufo13 válasza lalszi (#4560) üzenetére


ufo13
tag

Sziasztok, Myaudio kitolta az 5,7-es dual simes telefonját.

ma vettem egy most forgalomba került telefont: Myaudio Phone Series Q5
Király utcában nyílt üzletük, most akciósan 69 990 Ft, utána 20e-rel több lesz.
Paraméterek:
- 4 x 1,2 GHz
- 8 GB memória
- 1 GB System memory
- 5,7 Multitouch HD 1280x720
- MTK 6589
- 12 Mpx
Ezek szerint első vagyok?
Így most cseréltem az aTab-ot egy "kicsit" jobbra :R

(#4562) ufo13 válasza ufo13 (#4561) üzenetére


ufo13
tag

Ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#4563) b0bcat válasza ufo13 (#4561) üzenetére


b0bcat
addikt

Szerintem ez az akciós ár is sok érte. :U De kíváncsi leszek a tapasztalataidra. És szerintem mások is. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4564) ufo13 válasza b0bcat (#4563) üzenetére


ufo13
tag

Most kb. 2 órája nyomkodom. Nagyon tetszik.
HD-s kijelzőn nagyon éles a kép (nem olyan, mint a korábbi 5+ Series ) és villámgyors.
De majd nyúzom tovább és ha érdekel Benneteket szívesen megírom, bár nem feltétlen ide való...
Gondoltam aki 2 SIM-es kütyüt akar venni, annak jó alternatíva, magyar szerviz hálózattal.
Sok, nem sok relatív, de már elegem van a kézből vett telókból... "jajjpersze minden tökéletes", aztán inkább ne soroljam...

(#4565) Elnök úr válasza hhatika (#4366) üzenetére


Elnök úr
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ!
Kérlek írd le hogy pontosan mi a menete, mert nem vagyok egy nagy spiller ezekben!

Aki megreked ábrándokkal teli gondolatainál, az önmagát teszi boldogtalanná

(#4566) quakej válasza lalszi (#4560) üzenetére


quakej
tag

Kedves Lalszi,
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megismerkedem az ebay-es rendeléssel és rendelek egy tokot.

Nekem még fent van a védőfólia feletti réteg is a kijelzőn. Rendesen működik. Ha leveszem a két réteget és simán a kijelzőn semmi sem lesz, akkor nem fog karcolódni a "Gorilla Glass"? Tényleg ennyire jó és karcolódásmentes a kijelző?

(#4567) Elnök úr válasza hhatika (#4366) üzenetére


Elnök úr
csendes tag

Sikerült! Nagyon köszi!

Aki megreked ábrándokkal teli gondolatainál, az önmagát teszi boldogtalanná

(#4568) Elnök úr


Elnök úr
csendes tag

Sziasztok!
Lehet valahogy a mikrofont felerősíteni, mert akivel beszélek az alig hall?
Mobileuncle ben a speec enhancementben mennyire kell az értéket tenni?

Köszi!

Aki megreked ábrándokkal teli gondolatainál, az önmagát teszi boldogtalanná

(#4569) b0bcat válasza ufo13 (#4564) üzenetére


b0bcat
addikt

A magyar garit én is fontosnak tartom, és hajlandó is vagyok felárat fizetni érte, de ez akkor is "csak egy kínai" telefon, és a 70 ezer forint egy átlagembernek már szinte luxus kategória, nem beszélve a 100 ezerről, ami a normál ára lesz... :U Mondom ezt úgy, hogy alapvetően egyetértek veled azokban, amiket leírtál. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4570) lalszi válasza quakej (#4566) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ebay-en arra kell figyelni, hogy olyantól rendelj akinek jó sok és 99% feletti értékelése van, és lehetőleg ingyenpostával küldi és Paypallal fizess, mert akkor 45 napig vissza tudod kérni a pénzed.

Nekem egy fólia se volt rajta amikor vettem, azért rendeltem gyorsan tokot, ami sikeresen védte idáig. Szerencsére eddig nem lett karcos, pedig nem üvegből készült (feltalálták Kínában a Gorilla Plexit :D )

(#4571) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok, nem tudja véletlenül valaki, hogy a pécsi Tesco-ban kapható-e a telefon?

(#4572) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy ilyen telefont. Az elsőt egyből cserélték, mert össze volt folyva középen a kijelző. A második eddig tökéletes. Azt furcsállom, hogy kamerabeállításoknál a kamerát 8 megapixelesnek látja, holott elvileg 5? Megtudjátok mondani hogy milyen generációs az enyém? Itt vannak az adatai:
Alapsáv verzió: MAUI.11AMD.W12.22.sp.V7,2012/08/27 20:30
Kernel verzió: 3.0.13 xcs@xcs #1 SMP PREEMPT mon mar 4 15:07:07 CST 2013
Build szám: AKL_M501_C04_6577_CONFIG4_V02
Egyéni build verzió: 1362380841
Előre is köszi! Szép napot! Üdv:pamesz

(#4573) poganytamas válasza pamesz (#4572) üzenetére


poganytamas
senior tag

gen3 v2

(#4574) pamesz


pamesz
tag

Kicsit visszább olvastam, és nekem is jelentkezik az NVRAM WARNING:Err = 0x10 -es probléma. Kénytelen leszek rootolni a telefont, hogy kicseréljem a wifi fájlt. Ha rootolom a telefont azokat az alkalmazásokat amiket nem szeretnék, pl Go Launcher Ex eltávolíthatom róla? Vagy ahhoz bonyolultabb művelet szükséges?

(#4575) mckangi válasza pamesz (#4574) üzenetére


mckangi
senior tag

Root-olás után simán törölheted.

Poco F3

(#4576) callvote válasza pamesz (#4574) üzenetére


callvote
senior tag

root után el tudod,és minden mást is ami felesleges...

Redmi :)

(#4577) Arnold666 válasza pamesz (#4572) üzenetére


Arnold666
csendes tag

Akkor az enyém is g3:) azt hittem a kódban a g4 a gen4 re értendö, de akkor nem :)

(#4578) zola1894


zola1894
csendes tag

üdv mindenki meddig kell tölteni az új aksit vagy ha feltölti akkor leis vehetem ?? közbe lehet használni ? előre is köszi :D

(#4579) somagyik


somagyik
csendes tag

A feleségem telefonkártyáját betettük a készülékbe, és azóta nincs mobilnet rajta. Elállíthattam valamit? Régi telefonjával teljesen jól működött a net.

(#4580) callvote válasza somagyik (#4579) üzenetére


callvote
senior tag

lehet hogy nincs a telefonban a mobilnet beállitás ami a másikban megvolt,mivel abban használta...
minden mobilszolgáltatónak megvan a saját beállitása..lehet be kéne lőni a telefonba...

Redmi :)

(#4581) b0bcat válasza zola1894 (#4578) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem kell formázni, ha arra gondolsz. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4582) zola1894 válasza b0bcat (#4581) üzenetére


zola1894
csendes tag

akkor csak addig amíg nem lesz 100% és utánna vehetem is le ? D:D

(#4583) b0bcat válasza zola1894 (#4582) üzenetére


b0bcat
addikt

Bármikor leveheted. ;) Sőt, állítólag akkor lesz a leghosszabb életű, ha mindig csak 80%-ig töltöd.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4584) zola1894 válasza b0bcat (#4583) üzenetére


zola1894
csendes tag

értem :) ezt sem tudtam eddig :) köszönöm :) én először kisütöttem az aksit mert ez már csere telefon de a headset már nem jó csak az egyik szól de mind1 azért nem fogom vissza vinni hogy megint 1,5 hónapot szervízbe legyen :) köszi a hasznos infókat :D

(#4585) somagyik válasza callvote (#4580) üzenetére


somagyik
csendes tag

Amikor az én kártyám volt benne, bekapcsoltam és ment! Visszateszem és kipróbálom!

(#4586) WannaBeBoy


WannaBeBoy
csendes tag

Wifi kérdés:

Olyannal találkozott már valaki, hogy felkapcsolódik wifire, vagyis pontosan csak kapcsolódna, mert az IP-cím lekérésénél megáll a dolog? És hiába indítom újra a telefont, vagy kapcsolom ki-be a wifit, csak akkor javul meg, ha a routert húzom ki az áram alól, majd visszadugom. És az az érdekes, hogy valamikor semmi baja, van mikor meg egy lecsatlakozás után újracsatlakozáskor már nem fejezi be, hanem megáll a fent említett lépésnél.

(#4587) Rick4 válasza somagyik (#4579) üzenetére


Rick4
félisten

Fogadjunk egy ezresben hogy vodás az a kártya...

Ha érdekel valakit, az enyém eladó:

2 napig volt bekapcsolva, wifi, bt, gps, térerő, hang, gyorsaság, minden rendben, rootolva, takarítva, dobozban bontatlan tartozékok, garipapír, stb stb. A fóliát védő felső fólia is fent van még, szóval új, ajándékozható is. Érdeklődést priviben kérek. Amennyiben ezzel valaki érdekeit sértettem, úgy elnézést.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4588) HoldChore válasza quakej (#4566) üzenetére


HoldChore
tag

Én ilyen tokot rendeltem:

Még nem ért ide :)

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#4589) somagyik válasza Rick4 (#4587) üzenetére


somagyik
csendes tag

Ne fogadj! 100 éves Telenoros.

[ Szerkesztve ]

(#4590) DJGABI


DJGABI
addikt

gen2v5 rommal mindenkinek minden oké, csak én sz*pok? adatforgalmat kikapcsolom, majd vissza szeretném nyomni 5ből 3 alkalommal az ikon átvált, de nem történik semmi. A másik kártyán ilyenkor se adatot nem tudok indítani, se fogadni.... v02 alatt nem volt ilyen (asszem)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4591) lalszi válasza DJGABI (#4590) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nekem nem csinál ilyet. Igaz szinte mindíg be van kapcsolva a mobilnet, de próbáltam és jól működik.

(#4592) poganytamas válasza DJGABI (#4590) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem is rendben van, én hazaérek wifi, úton vagyok/dolgozok mobilnet, szóval naponta 2x biztos átkapcsolom. T-s a kártya amúgy benne, csak egy kártyával használom. Ha úgy érzed nyugodtan állj vissza v2-es romra.

(#4593) Old Gyfland


Old Gyfland
tag

Sziasztok. Mit szabad törölni a data/dalvik cash mappából, "rossz indulatú" következmények nélkül ?

(#4594) poganytamas válasza Old Gyfland (#4593) üzenetére


poganytamas
senior tag

Gyakorlatilag bármit, az egészet lezúzhatod ha olyanod van (ezt csinálja a recovery-ben a wipe dalvik cache), ami kell neki azt újraépíti oda (ez viszont jár egy 3-5 perces rendszerindulással!).

Ha kultúrált módon akarsz onnan takarítani, akkor ajánlanám a Titanium Backup Pro-nak a dalvik cache ürítése menüpontját, ez csak a nem szükséges dolgokat törli

(#4595) vivike77


vivike77
tag

Sziasztok valaki nem csinált még használható GEN3-as mentést? AKL_M501_C04_6577_CONFIG4_V02 Build-hoz? Én készítettem de semelyik verzióval nem tudom visszatenni mind hibát dob ki...

(#4596) zola1894


zola1894
csendes tag

üdv mindenki :) tegnap kicserèlték az atab ot egy újra de a headset már nem jó csak az egyik fele szól meg mikor írok akkor kattog benne valami nemtudom hogy ez csak nálam volt így vagy másnál is ilyen de engem nagyon zavar kezd elegem lenni ebből a telóból vagy csak megint hibást adtak. de tegnap vettem át erre is jár a 3 napos csere garancia ??

Alapsávú verzió
MAUI.11 AMD.W12.22.SP.V7,2012/08/27 20:30

Kernel verzió
3.0.13
xcs@xcs#1
SMP PREEMPT Mon Mar 4 15.07:07 CST 2013

Build szám

AKL_M501_C04_6577_CONFIG4_V02

ezek mit jelentenek ha valaki tudna segíteni azt meg köszönném :)

(#4597) vivike77


vivike77
tag

Sikerült megoldást találom a GEN3 Mentés miért nem engedte a flashtool. MTK Droid tools-ba ha megcsináltuk a mentést rá kell nyomni arra hogy, "To prepare blocks for flash tool" Majd megnyitni a mentés mappájában lévő file-t. Ez a mentés mappájában létrehoz egy Mappát (!Files_to_FlashTool) Az abban lévő file-okat már felismeri a Flash Tool és mehet vissza a telefonra!

(#4598) poganytamas válasza zola1894 (#4596) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen jár, sőt (legalábbis ha nem csűrtek-csavartak azóta a törvényen), ha teljesen új készüléket kapsz a szervizelés után, akkor újraindul a garanciád is.

Az infókról: neked csak annyi az érdekes belőle, hogy gen3 v2-es telefonod van.

(#4599) #67688960


#67688960
törölt tag

gen3 hogy is van a vaku?
a hátlappal szembefordulva a kamera bal oldalán?

valaki nézze meg légyszi!

az enyém nincs most nálam és nem emlékszem
és mutatok egy jó olcsó tokot, jó válasz esetén :)

(#4600) zola1894 válasza #67688960 (#4599) üzenetére


zola1894
csendes tag

igen a bal oldalt van :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.