Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Trotter66 válasza lalszi (#4306) üzenetére


Trotter66
tag

Oké, rossz volt a szóhasználat, háromszor tutira kell tölteni. Én megtettem, markánsan többet bír.

(#4352) diablo77


diablo77
tag

Az akksit én is háromszor töltöttem egész éjszaka, így tényleg többet bír. Az egyik akksit 70%-os töltöttségnél kicseréltem a másikra, majd 3 napja visszatettem két hónap pihenés után és meglepődve tapasztaltam, hogy még mindig 70%-on állt. Mindegyik akksi kibír az én használatom mellett 5-7 napot. Elégedett vagyok vele.
A fólia kérdés érdekes. Én még mindig nem vettem le a fóliavédő fóliát sem, amit a gyárban raktak rá, és nem válik le, nem karcolódik, ráadásul a készülék kezelését sem akadályozza egy cseppet sem.

(#4353) jose999 válasza hhatika (#4345) üzenetére


jose999
senior tag

Oké, várok! Köszönöm előre is! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#4354) Tbs82 válasza Lacika0002 (#4350) üzenetére


Tbs82
tag

A kamera helye kijjebb van de amúgy jónak tűnik...

(#4349) hhatika : Ez a tok pont jó rá ?

(#4355) kvagenhoffer


kvagenhoffer
csendes tag

Na ma este megveszem a telefont a Győri Tescoba remélem maradt még belőle. :DD :DD

(#4356) callvote


callvote
senior tag

aki tescoban akar venni,annak érdemes odatelózni és lefoglalni..akkor tuti hozzájut :)

Redmi :)

(#4357) Rick4


Rick4
félisten

tegnap én is vettem egy ilyen csodàt. Elsöre jó minden, csak épp most nézem a kamerarészt, a hdr mód bekapcsolásakor valahogy torzulnak a színek. barackból rózsaszín, sárgából neonzöld lesz. jól van ez így?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4358) b0bcat


b0bcat
addikt

Láttátok már a MyAudio 100 ezer forintos négymagos tepsijét? :Y

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4359) Rick4 válasza Rick4 (#4357) üzenetére


Rick4
félisten

fordult a kocka, tehát hdr nélkül fakó minden, viszont ha indítom a kamerát, vagy fekete a kép vagy neonzöld, de amit látni kellene azt nem látom....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4360) Arnold666


Arnold666
csendes tag

Hello!Én tegnap vettem egy ilyen aTab 5 telefont, pozitívan csalódtam benne, hogy 40 ezerért milyen gyors pofás kis telcsit lehet venni, DE már tegnap is alig h kibontottam bekapcsoltam zsebre tettem, észrevettem hogy magától kikapcsolt, de csak ha a zsebembe van!Járt már valaki így?rázkódástól lenne, ahogy lépek, vagy túlmelegszik vagy miért?Elég ciki ha zsebben nem hordhatom, tok esetleg megoldaná a problémát?

(#4361) Elnök úr


Elnök úr
csendes tag

Sziasztok!
Már fél éve tulajdonosa vagyok egy aTAB5 nek, de még az 1 generációsnak. Tegnap viszont beújítottam egy Gen 3-ast. Van egy furcsaság az előzőhöz képest. A WiFi nem az igazi. Ha a közelben van, akkor ok, de 10 méterre már ledobja. A másik nem csinált ilyeneket.
Ráadásul kiír valamit amit nem értek: NVRAM WARNING: Err=0x

Ez gond? El lehet tüntetni?

Elolvastam majd 1000 hozzászólást , megcsináltam mindent de nem találtam rá megoldást.

Tudtok segíteni?

Aki megreked ábrándokkal teli gondolatainál, az önmagát teszi boldogtalanná

(#4362) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

G senzort hogy lehet calibrálni? Valaki csinált már ilyet?

(#4363) hhatika válasza poganytamas (#4270) üzenetére


hhatika
tag

nem :( oldotta meg a problémát sajnos a két fájl cseréje

(#4364) hhatika válasza Lacika0002 (#4362) üzenetére


hhatika
tag

beállítások/megjelenítésben mnüben van legalul

vízszintesbe lefektetve asztalra mozdulatlanul... én rányomtam

(#4365) Lacika0002 válasza hhatika (#4364) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Hát ott nekem olyan nincs :W

(#4366) hhatika válasza Elnök úr (#4361) üzenetére


hhatika
tag

megvan a megoldás :C

a kezdő lökést poganytamas fórumtárs adta meg :R

az alábbi két fájlt (WIFI és WIFI_CUSTOM) kell felülírni a /data/nvram/apcfg/aprdeb könyvtárban ezzel, és ezzel

természetesen root szükséges és es file explorer

kipróbáltam, működik: eltűnik az NVRAM WARNING és a folytonos MAC address váltás

(#4367) hhatika válasza Lacika0002 (#4365) üzenetére


hhatika
tag

pedig van...

[ Szerkesztve ]

(#4368) DJGABI válasza Lacika0002 (#4362) üzenetére


DJGABI
addikt

ebben az alkalmazásban lehet: [link] de elárulom nem sokat ér...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4369) Lacika0002 válasza hhatika (#4367) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

De a tied Gen 2 ha jól látom, ez meg Gen 3 és ebben nincs ilyen :W
Nem tudjátok véletlen melyik fájlokban van tárolva az adatai, hátha kilehetne cserélni :(

[ Szerkesztve ]

(#4370) hhatika válasza Lacika0002 (#4369) üzenetére


hhatika
tag

build number: AKL_M501_C04_6577_CONFIG4_V02

konkrétan ez az enyém, arról volt szó, hogy ha AKL-lel kezdődik, akkor gen3...

nem tudom különben :F

(#4371) Lacika0002 válasza hhatika (#4370) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

De config4 :Y Van már ilyen is?
Enyém AKL_M501_C04_6577_CONFIG3_V02. Elvileg ez a Gen 3, tied már Gen 4 lenne? :DDD
Ez a rom nem tudom felmenne e a Config 3-ra :DD

[ Szerkesztve ]

(#4372) hhatika válasza Lacika0002 (#4371) üzenetére


hhatika
tag

hozzáteszem, nem tudtam rootolni a bin4ry-s megoldással... viszont az mtkdroidtool 2.41-gyel igen...

ugyanakkor megvan a factoryreset utáni mentésem is, zipben kompletten 479 MB,
nyilván ebben az IMEIm is benne van...

érdekes ez valakinek? tehát config4 v02 változatról beszélünk

(#4373) jagada


jagada
őstag

Valaki használja a telót védőfólia nélkül? Gorilla glass van a kijelzőn vagy csak valami műanyag??

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#4374) Lacika0002 válasza hhatika (#4372) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Szenzorok mennek a tiedbe? Phone testerben nézd már meg :C

(#4375) poganytamas válasza Lacika0002 (#4362) üzenetére


poganytamas
senior tag

Menüből nekem sem elérhető, csak factory mode-ból. De amúgyis, G szenzort nem kalibrálgatunk...
A proximity szenzort lenne értelme, de az meg kompletten hiányzik (már a kalibráció lehetősége)

(#4376) Lacika0002 válasza poganytamas (#4375) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

De akkor miért van elcsúszva a g-senzor? Asztalra lerakva 2.4-et ír x-ben, játékokban balra húz :F

(#4377) hhatika válasza Lacika0002 (#4374) üzenetére


hhatika
tag

accelerometer, proximity sensor, light sensor mér

gyroscope, compass waiting for data, ugyanakkor properties gombra kiírja tulajdonságokat

magnetic field sensor üres

(#4378) Lacika0002 válasza hhatika (#4377) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Akkor ugyan az mint a Gen 3.

(#4379) poganytamas válasza hhatika (#4377) üzenetére


poganytamas
senior tag

Gen3-ban nincs compass szenzor / magnetic szenzor, gyroscope már gen2-ben sem volt.

(#4380) poganytamas válasza Lacika0002 (#4376) üzenetére


poganytamas
senior tag

Akkor a te esetedben érdemes lenne próbálkozni, mert nem rossz, csak téveset mutat.

(#4381) kvagenhoffer


kvagenhoffer
csendes tag

Na ma megvettem a telefont és eddig úgy néz ki hogy jól működik és sikerült kifognom egy hibátlan példányt.De hogy milyen hatalmas ez az 5" kijelző, alig fér el a kezemben... :)) :DD :C

(#4382) Lacika0002 válasza poganytamas (#4380) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Igen, csak hogy kell?
Azt olvastam a fórumban hogy Factory mode nincs Gen 3 ban, amugy még hogy lehet ezt kalibrálni? Vagy kicserélni a senzor fájljait :F

(#4383) hhatika


hhatika
tag

csak gratulálni tudok magamnak: TÉGLA

ez a vietnámi-angol megoldás hibátlanul tönkretett mindenemet...

(#4384) poganytamas válasza Lacika0002 (#4382) üzenetére


poganytamas
senior tag

Valóban nincs, és gen2-benis csak ott van. Ez hogy a beállításokban is van egy rom típusnál most látom először.

(#4385) kvagenhoffer


kvagenhoffer
csendes tag

Ha tudtok hozzá jó alkalmazásokat írjátok meg kérlek. :R
Valamint mit nézzek meg rajta hogy jó-e?
Persze a wifit meg hasonlókat megnéztem és működik. :)

(#4386) hhatika válasza hhatika (#4383) üzenetére


hhatika
tag

...a sírból jöttem vissza...

:DD

(#4387) somagyik válasza Lacika0002 (#4350) üzenetére


somagyik
csendes tag

Megmondom őszintén, még nem próbáltam ki, mert rajta van az eredeti, de holnap megnézem!

(#4388) Lacika0002 válasza somagyik (#4387) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Nem kell felrakni rá, csak probáld hozzá hogy jó helyen vannak e a kivágások. Én is néztem már e-bayen, csak nem találtam adatokat róla hogy mekkora a mérete.

(#4389) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok
Olvasgattam a leírásokat a második generációs készülékről , és elgondolkodtam rajta hogy veszek egyet . Esetleg ha valaki rendelkezik már ilyen készülékkel , el tudná mondani a tapasztalatait ? Valamint hol érdemes megvásárolni a készüléket , nekem az lenne fontos hogy a csomag 2 akksit tartalmazzon .
Üdv morzsola

[ Szerkesztve ]

(#4390) callvote válasza Boss81 (#4389) üzenetére


callvote
senior tag

kevés eséllyel fogsz kapni már gen2-őt..bár a fóti tescoban volt még belőle a hét elején...
már a gen3ak vannak forgalomban...
esetleg kéz alól tudsz venni gen2est..

Redmi :)

(#4391) Boss81 válasza callvote (#4390) üzenetére


Boss81
senior tag

Akkor lemaradtam , megnézem az milyen és mit tud , köszi az infót :)

(#4392) jose999 válasza Boss81 (#4389) üzenetére


jose999
senior tag

Nekem gen3v2 van, 2 akksival vettem, 8mpixeles kamerával, hibátlan működéssel! Nem csak a gen2 jó.... :C ezenkívül van egy gen3v1 is, ami egy határ.... na attól mentsen meg az ég :W

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#4393) kvagenhoffer


kvagenhoffer
csendes tag

Nektek menyit bír a telefon teljessen feltöltve wifi+blutusz+jàtèkkal eggyütt?Nekem 2,5 órát.(sim kártya bennt van a telefonba)

(#4394) DJGABI válasza kvagenhoffer (#4393) üzenetére


DJGABI
addikt

Akksi statisztikáknál a kijelző 3 (sok játék) - max 4 óra volt eddig. De egy napot általában elmegy. Ekkora kijelzőnél szerintem teljesen jó. Eddigi telefonjaim közül ez bírja talán a legjobban

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4395) Shady313 válasza Boss81 (#4389) üzenetére


Shady313
aktív tag

Üdv!

Nekem gen2v2 iphone kamerás készülékem van, eddig csak pozitív tapasztalataim vannak, igaz egy kicsit "finomhangolásra" szükség volt, de minden, mindig működött tökéletesen. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy én csak egy SIM-et használok. Én a csömöri Auchanben vettem, a vásárláskor még volt az enyémen kívül 2 db, azóta nem tudom, hogy elfogyott-e. A csomag két akksit tartalmaz, én általában 1-2 naponta töltöm átlag felhasználás mellett (email, naptár, névjegy szinkron, böngészés, WP8 Launcherrel, élő csempékkel, skype-pal és sakkozással). A kijelzővédő fóliát levettem, mert gyárilag rosszul volt rá feltéve, utána meg már nem sikerült tökéletesen feltenni. Így fólia nélkül van. A kijelző nem hiszem, hogy Gorilla Glass lenne, csak valami utánzat, viszont még egy hajszálkarc sincs rajta. Egyedül a középső gomb nyomáspontja nem tetszik, de ez ember függő, kinek mi a "nehezen" benyomható. A hangszórók a Mobileuncletools programmal átállítva 140-re tökéletesek nekem, illetve a build.prop-ot lecseréltem néhány saját értékkel, így a wifivel, az adatkapcsolattal és a hívás hangjának minőségével se volt sose bajom (egyébként a gyári értékek nem az igaziak). A GPS tweak-et megcsináltam, az is gyönyörűen, gyorsan dolgozik. A V05-ös ROM-ot ajánlom, igaz a gyárit nem sokat használtam, viszont a V05-tel sose volt problémám. Gyors, reszponzív, nem szokott elszállni.

Amit nem tudok, hogy egyedi problémám-e az az egyéni lockscreenek használata. Valójában nem folytam még bele a probléa megoldásába, lehet a Launcher8 miatt van, de olyan mintha a készülék csak a visszakapcsolásnál zárná le a képernyőt (minden lockscreen ezt csinálja, kivéve a gyárit). Tehát visszakapcsolom a kijelzőt, felvillan egy szempillantásni pillanatra a Launcher és utána jelenik meg a lockscreen. Esetleg valaki megtudná mondani, hogy ez egyéni probléma?

(#4396) david0111 válasza Shady313 (#4395) üzenetére


david0111
tag

Énis gondolkodom hogy veszek egy ATAB5 phone MTK6577-es készüléket.
A telefonon elfutnak lagmentesen pl a temple run temple run2 the smurf?
2évet szerintetek kibír a készülék?

(#4397) tomtombat válasza Shady313 (#4395) üzenetére


tomtombat
tag

Hali!

Egyéni lockscreent próbáltam egy párat, és én is ezt tapasztaltam.
A vége az lett hogy visszatértem a gyárihoz.
Bár nem csak ezért, hanem a ram használatukat is túlzottnak találtam.
Ez az 512mb méret megalkuvásokra ösztönöz. Sok launchert is kipróbáltam, de ezeknél is a felhasznált memória mindig elriasztott.

(#4398) callvote válasza tomtombat (#4397) üzenetére


callvote
senior tag

én a next laundchert használom..nekem nem öli a gépet..nem laggol meg semmi iylesmi :)
és a lockscreenel sincs bajom :)

(#4396) david0111

ha nálam a most wanted lag nélkül megy akkor gondolom egy temple run is el fog menni rajta :D

de most rákerestem a 2re..leszedtem simán megy rajta...ez egy armv6on is elmenne nemhogy ezen :D

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#4399) Rick4


Rick4
félisten

Van egy kis xopacs, tegnap mint említettem, hülyéskedett a kamera, a hdr bekapcsoláskor jók lettek a színek, de kikapcsoláskor meg fakó és elszíneződött volt minden. A menüből csináltam egy gyári visszaállítást, gondoltam minden olyan lesz mint ahogy először bekapcsoltam. Nos, utólag rakták rá a dolgokat itthon, nem a romban van egy része. Példának okáért mindjárt a legfontosabb, a market nincs fent, nem is tudom hirtelen, honnan szedjek egyet, az meg, hogy a launcher sincs fent nem zavarna, de ez így elég tré megoldás.... Gyári beállítások visszaállítására pl eladáskor is lehetne szükség, de elszáll a market? Tudom, ez a kínai változat, ott nincs market, de azért lehetett volna egy magyar romot csinálni,k ha már annyit eladnak belőle...

A másik, hogy a szegedi tescoban vettem, még tegnap is volt belőle jópár, tehát még venni se meg kicserélni se nagy kunszt, a meglepi csak annyi, hogy a csörgés is elég halk, a hangszórója telefonálás közben messze nem tökéletes, tompa is és halk is, de a legrosszabb, hogy 3 ismerősből 3 ismerős kérdezte, hogy mit csinálok a telefonnal, halk és tompa a hangom, szóval a mikrofonal is van valami. Másnál is van ilyen bibi?

Ezen túl kétmagos, de csak egy akksival adták... Bajnak nem baj, ha ez már csak eggyel jár, de ha kettővel, és nekem csak egy van, annak nem örülnék.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4400) david0111 válasza callvote (#4398) üzenetére


david0111
tag

És szerintetek 2-én körül kifogja bírni a gép??

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.