Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) lalszi válasza b0bcat (#100) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ha pedig még a pc-n is használsz operát, akkor azzal is tudja szinkronizálni a könyvjelzőidet, jegyzeteidet és gyorshívóidat. Csak kell egy My Opera fiók hozzá és minden meg lesz egy factory reset vagy egy telefon csere után..

(#102) b0bcat válasza lalszi (#101) üzenetére


b0bcat
addikt

Inkább azt mondd meg nekem, kérlek, hogy az Opera miért nem akarja lejátszani nekem a TeCső videókat. :F Pontosabban mobil nézetben nem akarja, normál nézetben működik. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#103) lalszi válasza b0bcat (#99) üzenetére


lalszi
aktív tag

Operával kipróbáltam, nem zárta be nekem. De a gyárit sem. Nem lehet, hogy valami gesztus be van állítva a böngészőben?

A romokkal mindenki szenved az Alcateleken. Az Alcatelék annyira átvariálták a gyári romot, hogy igen nehéz rá főzött romot készíteni, átpartícionálni meg nem is sikerült még senkinek (az OT-990-et legalább is). Egy darabig én is próbálkoztam főzni rá romot, de végül feladtam, mert mindíg volt valami bibi a végeredménnyel. Most meg már csak egy orosz srác maradt, aki főz, de neki meg tönkre ment a telefonja :((

Szerencsére az aTAB egész jóra sikerült, nem is gondolkozom rom cserén egyenlőre, max egy rootolás lesz, ha időm engedi.

(#104) lalszi válasza b0bcat (#102) üzenetére


lalszi
aktív tag

Melyik Opera változatot raktad fel? A next nekem se játsza le, de az Opera Mobile lejátsza a videókat mobil és teljes nézetben is. Igazából a next mindíg a fejlesztés alatt lévő változat, vannak benne hibák néha, de nagyon kevés adatforgalmat csinál böngészés közben, azért szeretem.

(#105) b0bcat válasza lalszi (#104) üzenetére


b0bcat
addikt

12.10-es (gondolom a legújabb) Opera Mobile. Azt írja ki, hogy nem kompatibilis. :F

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#106) lalszi válasza b0bcat (#105) üzenetére


lalszi
aktív tag

Melyik oldalon nem játsza le a videókat?

(#107) b0bcat válasza lalszi (#106) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha belépek a YouTube mobilos felületére, akkor írja ki ezt a hibaüzenetet. Minden videónál. Ha a nem mobilos YouTube oldalra megyek, vagy ha bármilyen másik oldalon beágyazott YouTube videóra kattintok, azok mennek. :F Így viszont néha akadoznak a videók, pedig korábban akadásmentesen játszott le minden ilyet. :U

Amúgy borzasztóan bejönnek az Opera kényelmi funkciói. És érezhetően gyorsabb, mint a gyári böngésző, továbbá nem lépeget ki. :P De annak nem örülnék, ha ezentúl a régi böngészővel kellene a TeCső videókat néznem. :(

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#108) lalszi válasza b0bcat (#107) üzenetére


lalszi
aktív tag

Az androidos youtube klienst nem próbáltad még a playről? Szerintem egy böngésző sem tudja olyan jól használni a youtubot, mint a saját alkalmazásuk. Most próbáltam az atabon és nagyon jól használható.

(#109) b0bcat válasza lalszi (#108) üzenetére


b0bcat
addikt

Erre nem tudok biztosan válaszolni. Megpróbálom azt is. ;)

Kicsit OFF kérdés: Tudomásotok szerint lehet valahol olyan kapacitív tollat (stylus-t) vásárolni, aminek NEM bumszli drótfonat vége van? :U A Samsung Note gyárija közel 10 ezer forintba kerül... :Y

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110) jagada


jagada
őstag

Tokot vagy fóliát milyet lehet venni ami jó hozzá?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#111) pusihusi válasza jagada (#110) üzenetére


pusihusi
addikt

Van rajta!

Üdv. Feri!!

(#112) jagada válasza pusihusi (#111) üzenetére


jagada
őstag

Az új 2 magoshoz nincs semmi.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#113) lalszi


lalszi
aktív tag

Az enyémen sincs fólia, de még nem találtam teljesen rávalót.

(#114) pusihusi válasza jagada (#112) üzenetére


pusihusi
addikt

"Az új 2 magoshoz nincs semmi." Az enyémen van, tescóba vettem!

Üdv. Feri!!

(#115) lalszi válasza pusihusi (#114) üzenetére


lalszi
aktív tag

Én is :O

(#116) pusihusi válasza lalszi (#115) üzenetére


pusihusi
addikt

S miért is sírsz?

Üdv. Feri!!

(#117) lalszi válasza pusihusi (#116) üzenetére


lalszi
aktív tag

Mert nincs rajta fólia és nem is találok sehol. Félek össze fog karcolódni.

(#118) jagada


jagada
őstag

Hogyan lehet hívást elutasítani? Akármelyik gombot nyomom csak lenémítja a csengetést, de nem nyomja ki.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#119) b0bcat válasza lalszi (#108) üzenetére


b0bcat
addikt

Kipróbáltam. Remekül működik. Köszi a tippet! :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#120) lalszi válasza jagada (#118) üzenetére


lalszi
aktív tag

Én a karikát szoktam balra húzni és akkor elutasítja a hívást. Nálad nem működik?

(#121) jagada válasza pusihusi (#114) üzenetére


jagada
őstag

A gyári az nekem is rajta van de a felhelyezésénél nem voltak túl körültekintők a kis sárga melósok, több porszem is alá került, így eléggé xarul néz ki, meg volt egy cetli rajta, hogy használat előtt húzd le na azt is le kellett bűvészkedni/kapirgálni valahogy.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122) pusihusi válasza jagada (#121) üzenetére


pusihusi
addikt

Az enyém szépen fel volt rakva! [link] Itt rendelhetsz!

Üdv. Feri!!

(#123) jagada válasza pusihusi (#122) üzenetére


jagada
őstag

az túl drága, de ahogy nézem a samsung galaxy notehoz való cuccosok is jók hozzá, valszeg azzal fogom upgradelni

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#124) b0bcat


b0bcat
addikt

Feltettem az Anysoft Keyboard-ot. Tényleg jobb, mint az alap, csak szokni kell, hogy most az ékezetes betűk is kint vannak egyszerre a képernyőn... ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#125) jagada válasza b0bcat (#124) üzenetére


jagada
őstag

Én is feltettem, de nekem az alapot használja még mindíg, hol kell átállítani?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#126) b0bcat válasza jagada (#125) üzenetére


b0bcat
addikt

Most nincs előttem a készülék, de valami "beviteli mód" vagy hasonló menüpont alatt lehet választani a különféle billentyűzet típusok közül. Ráadásul ezt a billentyűzetet pluszban ragyogóan testre lehet szabni. ;) Még én is próbálgatom, hogy melyik magyar kiosztás a legkényelmesebb nekem. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#127) lalszi válasza jagada (#125) üzenetére


lalszi
aktív tag

Beállítások - Nyelv és bevitel - Anyisoftkeyboardhoz pipa
Billentyűzet és beviteli módszerek alatt az Alapértelmezett sort megnyomod és kiválasztod az Anysoftkeyboardot
Utána Anyisoftkeyboard sor jobb oldalát megnyomod és igényeidnek megfelelően beállítod

(#128) jagada válasza lalszi (#127) üzenetére


jagada
őstag

Köszi, már megy!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#129) lalszi


lalszi
aktív tag

Valamit nagyon eltaláltak ezen a telefonon a tervezők. 47%-on van az aksi 3 nap után úgy, hogy tegnap egész nap be volt kapcsolva a mobilnet és frissítgette a gmailt rendszeresen (jöttek az üzenetek). Volt ez alatt telefonálás, ébresztés minden nap és netezés is és állandóan kapcsolgattam, hogy lemerült e már. Az Alcatelem ilyen használat mellett 1 napot se nagyon bírt. 95%-ig viszonylag gyorsan lemegy, onnan alig csökken, 25%-tól gyorsan merül megint. Érdekes, készenlétben/éjszaka szinte semmit nem csökken az akku %, talán egy hétig is kibírná így, ha nem használnám.

(#130) b0bcat válasza lalszi (#129) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem 5-6 napot bír úgy, hogy nincs benne SIM kártya, de folyamatosan be van kapcsolva, és mindennap netezek rajta fél-egy órát.

Az AnySoft magyar billentyűzet nagyon jó, és az Opera is sokkal jobb, mint a gyári böngésző. Köszönöm az ötleteket! :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#131) psycho069


psycho069
csendes tag

Hátha valakinek újdonság: Szerviz menü - *#*#3646633#*#*

Kérdés: Tud valaki progit vagy megoldást hogy a kamera 720p-ben vegyen fel? Mert hardveresen képes lenne szerintem, csak a program nem ad ilyen opciót!

Üdv: psycho - 1G aTab5 tulaj :)

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#132) b0bcat válasza psycho069 (#131) üzenetére


b0bcat
addikt

És ebben a szerviz menüben mit lehet állítani? :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#133) psycho069 válasza b0bcat (#132) üzenetére


psycho069
csendes tag

camera AF, gps, hang minőség, hangszóró hang erősség/minőség stb stb... üsd be, nézd meg :)

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#134) psycho069


psycho069
csendes tag

Fóliát nem tud senki?? Nagyon jó lenne!! Ár majdhogynem mind1.. csak legyen... mert amit én vágtam rá az elég hányás lett :S 1
(first gen aTab5)

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#135) b0bcat válasza psycho069 (#133) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem az egyik hangszóróm nagy (1/2-2/3) hangerőtől torzít ("berezonál"). Ezen lehetne a szerviz menüben javítani vajon? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#136) psycho069 válasza b0bcat (#135) üzenetére


psycho069
csendes tag

őszinte leszek, nem tudom... próbáld meg hogy a hangminőséget feljebb húzod valamennyire és úgy.. hátha a tisztább hang nem recseg be

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#137) lalszi


lalszi
aktív tag

Nekem nem működik ez a kód, nem történik semmi.
Viszont használom a Mobileuncle MTK tools-t, amiben szintén lehet a szervízmenüt állítgatni. A hangtól a GPS-ig mindent be lehet vele állítani, alap cucc szerintem ezeken a telefonokon.

[ Szerkesztve ]

(#138) b0bcat válasza lalszi (#137) üzenetére


b0bcat
addikt

Neked 2. generációs aTab-od van. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#139) lalszi


lalszi
aktív tag

Na eddig bírtam, ma rootoltam a telefont ezzel a módszerrel (kb 1-2 perc, ha már fenn vannak a driverek). Így már tudok végre kedvemre túrkászni a telefonban :) . Meg is szüntettem az inítási zenét és töröltem próbaként a cloudtv-t. Most már végre minden funkció használható a Mobileuncle-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#140) psycho069 válasza lalszi (#139) üzenetére


psycho069
csendes tag

(Y) Lehet én is beadom a derekam :D

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#141) jagada válasza lalszi (#139) üzenetére


jagada
őstag

Az indítási dallamot hogyan kell kilőni?
Amúgy felment az ára a készüléknek és már kapni sem lehet mifelénk.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#142) b0bcat


b0bcat
addikt

Az első generációs csendben bútol. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#143) lalszi válasza jagada (#141) üzenetére


lalszi
aktív tag

Csak rootolt készüléken fog sikerülni. Ajánlom hozzá az egyik legjobb androidos file kezelőt, az ES File Explorer-t (beállításokban a root opciókat engedélyezni kell benne).
A system/media/ mappában a bootaudio.mp3 és a shutdaudio.mp3 fájlok nevének a végéhez írd oda pl. a .bak végződést és már csendes lesz indításkor. Ki is lehet törölni, csak akkor nem tudod visszaállítani, ha még is hiányzik az indítási dallam. Itt le tudod cserélni a bootanimációt is, ha a gyári nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#144) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Most találtam rá erre a telefonra, a márkát ismerem, mert van egy M-Tech aTab7 tablet PC-m. Ami legjobban tetszik a dual sim. videó Ez még a régebbi típus lehet. A memória kezelése mennyire jó már az 512MB nem túl sok. Azért kérdezem mert a tablet pc-n a 2.3.1 androird 80-90MB foglalt 182MB szabad hely van. Az ICS-t ha felrakom több mint dupláját foglal alapból.
Illetve Alcatel OT-995-höz képest milyen? Mert az van nekem. Alcatel-nél most 134MB foglalt és 172MB szabad ram. A One Touch launcher mellett volt, hogy 40MB szabad hely volt. (töltőre felraktam és újraindult) Gyári launcher csere, root pucolás mellett 172MB szabad ram. (most már így minden oké)Itt visszább láttam képet a memória használatról és 274MB foglalt és 192MB szabad. :F Alcánál durván 300MB a többit a rendszer le szedi magának. Az ics-t alcára fel se rakom mert rosszabb pl. ics alatt a fényképező is rosszabb lett.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#145) b0bcat válasza iff (#144) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem a régebbi, egymagos modell van. 250 mega a szabad RAM-om. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#146) iff válasza b0bcat (#145) üzenetére


iff
senior tag

A Tesco-nál most lesz akcióban az MTK 6577 Dual Core változat 39990ft.

..........""..........

(#147) lalszi válasza iff (#144) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nekem a 2-es széria van. Eddig még nem okozott gondot a memória mérete. A ROM-ból 118MB szabad 37 letöltött app után és még nem raktam át semmit a belső SD-re. A RAM-ból 200MB körül szabad, de ezt magának szabályozza elég jól az ICS. Működés közben még egy röccenés se volt idáig, igaz nem használok extra erőforrásigényes appokat. 1 db gyári appot pucoltam ki idáig, a cloudtv-t, mert nem volt rá szükségem.
Én nagyon meg vagyok vele elégedve, sokkal jobb, mint amire számítottam. Előtte egy Alcatel OT-990-em volt, annál sokkal magasabb kategória.
39990Ft-ért a legjobb vétel lesz jelenleg a piacon szerintem. Lehet veszek mégegyet :)

(#148) b0bcat válasza iff (#146) üzenetére


b0bcat
addikt

Gondolkozom azon, hogy ennyiért beruházok egyre, ha nálunk Pesten is megjelenik ennyiért. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#149) iff


iff
senior tag

Érdemes lehet az ot-995-ről váltani erre?
Az alcatel 127 x 68x 9,75 milliméter, Tömeg 124 gramm, 1,4 GHz
Processzor csíkszélessége 45 nanométer, Utasításkészlet ARMv7, Grafikus chip Adreno 205, RAM / ROM 512 MB RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható)

Az Alcatel alap 2.3.6 tűrhető képeket készít, ics-vel fos. Itt mi a helyzet? Akku mennyi bír? Grafikus chip-ről lehet tudni valamit, jobb mint az Adreno 205?Gondolom lehet rootolni ill. mentést csinálni a rendszerről.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#150) b0bcat válasza iff (#149) üzenetére


b0bcat
addikt

A gyári ICS ragyogó. A RAM elegendő. A GPU erős. Az akku brutális, és 2 van belőle. :) A fotózási képesség elmegy. A vaku használhatatlan. :P

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.