Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) geriopel válasza Az ujonc (#448) üzenetére


geriopel
csendes tag

..de azért ne fűzz hozzá sok reményt hogy van, mert nem sokat kaptak, és azt el is kapkodták! :(

(#452) klaci89


klaci89
tag

Új vagyok most Androidos telefon téren. és azt szeretném megkérdezni, hogy azt írja a ZDbox ( az ilyen mindenesem, task killer, fájlkezelő, stb) hogy a teljes memóriám 471,18 és ebből 149, 63 a szabad, úgy hogy 3 alkalmazás megy. most ez jó vagy rossz? mert mikor 100 alá megy akkor piros ami nyilván vló hogy rossz.
Ezzel kapcsolatban még aza bajom, hogy azt a 3 alkalmazást hiába állítom le task killer funkcióval 2ms után újra indul , erre nincs megoldás?

(#453) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Sikerült rávarázsolnom a Google Now-t vége. :)
Különben a hivatalos forgalmazót kéne zaklatni Jelly Bean miatt. Ilyen kínai telefonokra még a Pandawillen is lehet kérni friss rendszert.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#454) lalszi válasza MuzikJunkie (#453) üzenetére


lalszi
aktív tag

Lehet, hogy ezt érdemes lenne kipróbálni, hátha van a telefonhoz valami frissítés:

"Tisztelt Ügyfelünk !

A közelmúlt tapasztalatai alapján megváltozott a készülékek frissítésének menete!

Kérjük , hogy tablet készülékének OS verziójának frissítéséhez / visszaállításához
az atabsupport@mercurycomputer.hu e-mail címre küldje el az alábbi adatokat:

Készülék sorozatszáma (ez legyen a levél tárgya)
Vásárlás dátuma
Vásárlás helye
Tulajdonos neve

Ezután fognak kapni e-mailben egy letöltési hivatkozást ahol elérhető lesz a frissítés , a frissítő program , és egy leírás a frissítés menetéről.

Aki úgy érzi , hogy inkább nem végzi el mégsem maga a frissítést , akkor kérjük hozza be szervizünkbe készülékét és elvégezzük Ön helyett .
Csak az általunk elvégzett frissítésekre vállalunk garanciát.

Üdvözlettel

Mercury Impex Magyarország Zrt Szerviz"

(#455) poganytamas


poganytamas
senior tag

Ez itt a ZTE Blade gps.conf fájl, hátha van benne még valami okosság, ami beleépíthető a miénkbe: ZTE gps.conf

(#456) csongi válasza klaci89 (#452) üzenetére


csongi
veterán

Melyek ezek a programok? Nekem rootolas utan sikerult leszednem egy csomot
Ezen azert latszik hogz China mert az op rendszer nincd ra optimalizalva,de szerencsere szabadon alakithato.

(#457) MuzikJunkie válasza lalszi (#454) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Jó ötlet. Javaslom dobáljuk őket mailekkel, hátha! 2 percet mindenkinek megér az életéből szerintem. :)

Más: addig csesztettem csóri telót, amíg néhány cuccot tönkre tettem. :W Valaki, akinek rootolva van, elküldené nekem a következő cuccokat?
- bootanimáció (system/media/bootanimation.zip)
- bootsound (system/media/bootsound.mp3)
- gyári google kereső apk fálja (system/app/googlesearch.apk vagy ilyesmi)

Csak annyi, ahogy mondjuk ES Fie Explorerrel kimásolod a cuccokat memóriakártyára, tömöríted és feltöltöd pl. Zippyshare-re... Megköszönöm és fizetek egy sört! :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#458) b0bcat válasza klaci89 (#452) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem 4-5 app telepítése után 240 mega a szabad RAM. De nekem első generációs modellem van.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#459) poganytamas válasza b0bcat (#458) üzenetére


poganytamas
senior tag

Link2sd vagy hasonló nem működik a telefonon?

(#460) b0bcat válasza poganytamas (#459) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem nincs root-olva a telefonom. De nem is nagyon fogok sokkal több cuccot feltelepíteni. ;)

Viszont egy kérdés: az mitől lehet, hogy a YouTube app-on keresztül hibátlan a videó lejátszás, de a beágyazott YouTube és IndaVideó videók akadnak? :U Operát használok (lalszi tanácsára :R).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#461) lalszi válasza MuzikJunkie (#457) üzenetére


lalszi
aktív tag

Dropboxra tettem, remélem az is jó.

Bootanimation + google kereső

A googlesearch.apk-t nem találtam, csak quicksearchbox-ot, remélem ezt keresed.

(#462) MuzikJunkie válasza lalszi (#461) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Köszönöm, örök hála!!! :R :R :R
Igen, azt kerestem. Google Now babrálás miatt töröltem, de hiába lehet felerőszakolni a Google Now-t, nem működik rendesen. :(

Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#463) #19708160 válasza b0bcat (#460) üzenetére


#19708160
törölt tag

A tieden nem lehet beállitani hogy hova mentse az alkalmazásokat?

Beállitások-tárhely-alapèrtelmezett tárolási hely.

(#464) b0bcat válasza #19708160 (#463) üzenetére


b0bcat
addikt

Dehogynem. SD-re mentek. Nem is nekem fogyott el a memóriám, hanem a kollégának fentebb. :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#465) MuzikJunkie válasza #19708160 (#463) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Én átállítottam, hogy alapértelmezett mentési hely legyen az SD kártya, de az utána letöltött appok egy része hibásan működött. Pl.: Facebooknak, Időképnek nem volt főképernyőre tehető widget stb.
Szerintem jobb hagyni, hogy a készülék döntse el, aztán kézzel átpakolgatni SD-re a már telepített appokat, úgy nem vettem észre hibát.

Illetve a beépített memórián, vagy SD kártyán is lehet létrehozni SD-EXT partíciót (Easus) és akkor azt is memóriának használja a rendszer. 512 EXT partíció bőven elég szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#466) klaci89 válasza MuzikJunkie (#465) üzenetére


klaci89
tag

és ezt hogy kell csinálni? EXT partíciót?

(#467) MuzikJunkie válasza klaci89 (#466) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Itt részletes leírást találsz. :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#468) iff


iff
senior tag

Most próbáltam a böngészőket és flash lejátszás nem az igazi 4.0.4-en pl. opera.
Dolphin Browser egész jól muzsikál. Flash lejátszás eddig tökéletes és nagyon gyors.
Ajánlom, egy próbát megér. :K

..........""..........

(#469) klaci89 válasza MuzikJunkie (#467) üzenetére


klaci89
tag

Még nem olvasstam el ezt (bocsi) jár garancia vesztéssel, vagy ellehet rontani nagyon a gépet?

Köszi

(#470) klaci89 válasza MuzikJunkie (#467) üzenetére


klaci89
tag

Már végigolvastam :) de ez nekem egyelőre bonyolult :(

(#471) klaci89


klaci89
tag

A 3G-t hol lehet kikapcsolni?

(bocs hogy egymás után 3x én írtam de vmiért nem jelenik meg hogy "szerkesztés"

Visszakanyarodva a fenti hsz-emhez. Belső memó (ROM) : 118 használt 385 mbszabad
RAM: 361 mb használt 110 szabad.

na és ugye ez a 110 idegesít engem. (pl megy a térkép nem is használtam ma de még is megy a weather is) hiába állítom le mégis újraindul. ezzel nem lehetne vmit csinálni? nem jó task killer ez e a zdbox?

[ Szerkesztve ]

(#472) iff


iff
senior tag

A Battery Monitor widget szerint 25C a telefon hőmérséklete és nem is változik, se fölfele se lefele.Alcatelnél jól működik a hőmérséklet szenzor.

..........""..........

(#473) tomtombat


tomtombat
tag

Sziasztok!
A "435"-ös hozzászólásomban írtam a rejtélyes kínai karaketerek megjelenéséről....
Légyszi!! Van valakinek elképzelése a probléma megoldásáról?

[ Szerkesztve ]

(#474) #19708160 válasza MuzikJunkie (#465) üzenetére


#19708160
törölt tag

Nekem is az sd van alapèrtelmezettnek,nem is fogy a memóriám,ès semmi gondom az appokkal.Ezek szerint az enyèm tökèletses darab. :P

(#475) MuzikJunkie válasza klaci89 (#470) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Nem, nem rontod el a telót, hiszen csak a SD kártyát birizgálod. :U

06209976900: akkor mákod van. :) Nekem 4-5 appot újra kellett telepítenem. :F

Amúgy Windows 8 alatt nem működik az az MTK cuccos program, sem driverek. :W Windows 7 gépen meg nekem iszonyat lassú a kártyaolvasás. Érdekes módon W8 alatt meg semmi hiba. Pedig nagyon kellene egy biztonsági mentés, amíg piszkálgatom.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#476) poganytamas válasza tomtombat (#473) üzenetére


poganytamas
senior tag

Valahol a beállításokban be lehet állítani ha jól emlékszem a telefon alap karakter kódolását. Állítsd be ISO8859-2-re.

(#477) tomtombat válasza poganytamas (#476) üzenetére


tomtombat
tag

Köszi a segítséget!
Keresem, de egyenlőre nem találom.
Persze lehet nincs is rá szükség, másoltam fel pár zenét, azok címének kiírásakor normális. Lehet nem a készüléknél van a gond.

(#478) BluuNORBIEe


BluuNORBIEe
csendes tag

Sziasztok! 3napja vásároltam egy ilyen készüléket és nagyon meg vagyok vele elégedve, 1 "kis" problémám merült fel. A 2 giga beépített memóriát sehogy se tudom elérni. Vmi ötlet v megoldás?

(#479) #19708160 válasza BluuNORBIEe (#478) üzenetére


#19708160
törölt tag

Szia.Filekezelő beèpitett nem látja?

(#480) BluuNORBIEe válasza #19708160 (#479) üzenetére


BluuNORBIEe
csendes tag

Úgy látja h egybe a kettőt, tehát az 500Mb+2Gb, viszont ha alkalmazásokat szedek le akkor arra az 500Mb-ra rakja, és mivel az megtelt, aztírja h nincs elég hely...azt a 2gigát meg látja. csak nemtudom rárakni a telepített alkalmazásaimat

(#481) klaci89


klaci89
tag

Sziasztok? szerintetek mi lehet a baj, a gta3-mal játszok és az elején van hang (beköszönő zene), de mikor elkezdek játszani semmi :(

(#482) Pippen válasza lalszi (#428) üzenetére


Pippen
csendes tag

Ezer köszönet!
Az istrukcióidat követve elhárult az utolsó akadály is ,most már a GPS is űgy műkszik ahogyan kell.

(#483) BluuNORBIEe válasza #19708160 (#479) üzenetére


BluuNORBIEe
csendes tag

megnyitom az alkalmazásokat(nincs benne sd) átmegyek a Telefon-memóriába. ugye a telepített alkalmazásoknál van egy kis pipa,egyik sincs kipipálva(ugye az 500Mb-on van minden) rámegyek egy app-ra és nem jelenik meg a "másolás belső memóriára". Ellenben: belerakom az sd-t, akkor megjelenik de csak az sd és az 500Mb között tudom pakolgatni ide oda :F

(#484) #19708160 válasza BluuNORBIEe (#483) üzenetére


#19708160
törölt tag

Próbáld meg.

Beállitások-tárhely-elönyben rèszesitett tárhely

Ott állitsd be hogy az eszköz memóriába mentsen.

(#485) lalszi


lalszi
aktív tag

Az SD partícionálására ajánlom windows alatt ezt: MiniTool Partition Wizard Home Edition 7.6. Vagy használj linuxot, ott egyszerűbb :) . Szerintem jobb a pc-n kártyaolvasóban végezni a műveletet.

[ Szerkesztve ]

(#486) GeryBoy2 válasza Pippen (#482) üzenetére


GeryBoy2
csendes tag

És milyen programot használsz? Nekem ezek után igaz, hogy gyorsabban talál jelet, de még mindig kurva pontatlan. Pl. kereszteződésnél megállok és megy tovább, mintha mi se történt volna...

[ Szerkesztve ]

(#487) cappa72 válasza lalszi (#485) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mi az a linux? :DDD
(nemám komolyan veszed a kérdést!!! :B )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#488) lalszi válasza cappa72 (#487) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nem vagyok linux fan :) . Mind a kettő rendszert használom. Van amire a win a jobb, van amire a linux. Pl. partícionálásra a linux. De rootolni meg winen ment könnyebben (érdekes, mert az androidnak a linuxhoz van több köze). A pingvint is csak az alkatom miatt választottam nem a linux miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#489) klaci89


klaci89
tag

A 3G-t hol lehet kikapcsolni?

(#490) poganytamas válasza klaci89 (#489) üzenetére


poganytamas
senior tag

Értesítési terület, legfelül, adatkapcsolat a neve.

(#491) csongi válasza klaci89 (#489) üzenetére


csongi
veterán

Lehuzod a fejlecet es az adatkapcsolatot kilovod, de ettol meg jelezni fogja melyik sim foglalat mit tud

(#492) motinka


motinka
tag

Nos, a GPS tesztelve. Első alkalommal alig talált műholdat (persze bent az épületben :) ) aztán az udvaron 2 percen belül már működött is. Aztán a többi bekapcsoláskor már 20 mp múlva felállt.
Ellenben a wifi az elég gyengusz, 10 méterre ma routertől már nem nagyon látja. Gondolom erre nincs semmi, vagy cseréljek routert :B

És egy kérdés: van-e olyan progi, mint pl. a nokiának a shuite, amivel a telefonszámokat,smseket, stb lehet rendezni?

MoTiNka

(#493) psycho069


psycho069
csendes tag

Bőrtok !!! Valaki kereste pár oldallal ezelőtt!

Klikk ide

psycho069 felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! PC guru. Jóóóval ára alatt PC/LAPTOP Javítás, adatmentés, Szoftver-Hardve

(#494) lalszi válasza psycho069 (#493) üzenetére


lalszi
aktív tag

Köszi, de ez csak az első szériára jó sajnos, a kamera és hangszóró lyukak miatt, meg a méret is icicpicit más, kipróbáltam.

(#495) b0bcat válasza motinka (#492) üzenetére


b0bcat
addikt

"...van-e olyan progi, mint pl. a nokiának a shuite, amivel a telefonszámokat,smseket, stb lehet rendezni?"

Állítólag létezik ilyen, de én még nem találtam. Eddig egyszer futottam neki a kontaktok átmentésének androidos telefonba PC-ről (Excel táblázatból), de egy szó szerint fél napos sz*pás is csak félig hozott sikert. Szóval engem is érdekelne ilyen. :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#496) lalszi


lalszi
aktív tag

A video folytatása. Kicsit lassan, de elkészült :U Majd készítek egy jobbat is, ez nem sikerült túl jóra :(

aTAB5 Youtube video 2

(#497) poganytamas válasza motinka (#492) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha 10-es feletti csatornán van a wifi, próbáld 10 alattira rakni. Nálam pillanatok alatt rácuppan, semmi baja sincs. TP-Link routerem van amúgy. Wifi Analyzer programot is próbáld meg.

(#498) motinka válasza psycho069 (#493) üzenetére


motinka
tag

ez itt talán jó rá, de a hangszorónak ezen nincs lyukasztás

MoTiNka

(#499) jagada válasza motinka (#498) üzenetére


jagada
őstag

A kütyühöz alkalmas autós tartót tud valaki?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#500) motinka válasza jagada (#499) üzenetére


motinka
tag

szerintem bármelyik 5" gps tartó jó erre a célra, pl ez is

MoTiNka

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.