Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) csongi válasza tomas01 (#900) üzenetére


csongi
veterán

Milyen füles? Nekem a Samsunggal szépen szól!

(#902) tomas01 válasza csongi (#901) üzenetére


tomas01
aktív tag

Nokia bh505 és nokia bh111.

(#903) tomas01


tomas01
aktív tag

Íme pár kép amit a mai klassz időben készítettem. Sajna a panoráma nem lett jó vagy én bénáztam vagy a teló...

http://kepfeltoltes.hu/121229/IMG_20121229_155033_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121229/IMG_20121229_154318_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121229/PANO_20121229_154820021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#904) klaci89 válasza tomas01 (#903) üzenetére


klaci89
tag

Köszi a képeket!

elárulnád, hogy a gyári kamera progival csináltad, vagy letöltöttél vmit? meg a beállításaidat is nagyjából pls :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#905) tomas01 válasza klaci89 (#904) üzenetére


tomas01
aktív tag

Szia. Semmi extra. Csak az alap gyári progi gyári beállítás. De van a camera zoom fx az hálás program. Hangal is tud fényképezni, fókusz állítási lehetőségek. :-)

(#906) tomas01


tomas01
aktív tag

Jé működik az S- Voice is :-) Bár sokat hibázik de működik.

(#907) csongi válasza tomas01 (#902) üzenetére


csongi
veterán

Nekem a HS3000 Samu van de azzal szépen szól.! Nem lehet hogy a Nokián a hangzás el van állítva, mrt nálam sem minden hangzásmódban élvezhető.

[ Szerkesztve ]

(#908) tomas01 válasza csongi (#907) üzenetére


tomas01
aktív tag

Hát másik telón jól mennek régi samsung 5230 -on is.

(#909) tomas01 válasza csongi (#907) üzenetére


tomas01
aktív tag

Nincs valmai extra program ,hogy bluetooth profilt tudjak váltani? Bár ha gépről küldök át dolgokat azt is lassan küldi át. Pedig a laptopba jó bt van. (Macbook pro)

(#910) pusihusi


pusihusi
addikt

Flip - Silent+ a Ram bostert telepítettem, s a képernyő nem akar elsötétedni, 1 percre van állítva! Vagy mi lehet a bibi? Köszi!

Üdv. Feri!!

(#911) csongi


csongi
veterán

(#912) pusihusi


pusihusi
addikt

BUÉK!!

Üdv. Feri!!

(#913) tomas01


tomas01
aktív tag

Samu S3 ból ismert S-voice egész jól megy az Atabon :-)

(#914) mckangi


mckangi
senior tag

CWM-el mi a helyzet? Lesz valaha is rá?

A custom romról, gondolom nem is kell álmodnom.

Az s-voice honnan van ha nem titok? Magyarul is tud, vagy csak angolul?

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#915) csongi


csongi
veterán

Hogyan lehetne a net simet életre kelteni a telefonban?

(#916) tomas01 válasza mckangi (#914) üzenetére


tomas01
aktív tag

Szia. Romokról nem tudok. Az S-voice Magyar nyelven kivül minden mást tud. Egy fórumbol való. Ha érdekel adok linket. Vannak hibái, van amikor nem megy olyankor kicsit várni kell, vagy bezárni és ujra megnyitni és jó lesz.

(#917) tomas01 válasza csongi (#915) üzenetére


tomas01
aktív tag

Csak az egyik sim (1 slot) képes 3g-re. Apn be kell állítani és kész is.

(#918) csongi válasza tomas01 (#917) üzenetére


csongi
veterán

APN-be mit? Mert sosem volt ilyennel kapcsolatom eddig.

(#919) tomas01


tomas01
aktív tag

Viber nálam továbbra is felismerhetetlenül továbbítja a hangom hiába frissítettem le. Nálatok is rossz?

(#920) tomas01 válasza csongi (#918) üzenetére


tomas01
aktív tag

MElyik szolgáltatónál vagy? Illetve feltöltős vagy előfizus?

(#921) tomas01 válasza csongi (#918) üzenetére


tomas01
aktív tag

Bár lehet jobban járunk ha privátba írunk...

(#922) csongi válasza tomas01 (#921) üzenetére


csongi
veterán

Írhatjuk ide mert másnak is fontos lehet.
Voda-előfizu.

(#923) tomas01 válasza csongi (#922) üzenetére


tomas01
aktív tag

okés. Akkor.
Beállítások-adathasználat alatt Több...-Mobilhálózatok-hozzáférési pontok nevei-itt kiválasztod az elsőt Vodafone Hu---majd menü gomb(home gombtól balra) Új apn.
Névnek beírod, hogy Vodafone
Apn: standardnet.vodafone.net
a többi úgy marad.
Majd menü gomb és mentés. Ezután már megy. Ha nem akkor restart és menni fog.
Még annyi, hogy értelemszerűen a vodafonos legyen bepöttyözve, hogy az az aktív :-)

(#924) mckangi


mckangi
senior tag

Hát gyanítom , míg nem lesz ClockWorkMod recovery,addig nem is lesz rá főzőtt rom.Pedig amilyen bugok vannak a telefonban,rá férne egy-két fentebb írt hibajavítás.
Főleg a kamera elmosott képei,sötétlátása miatt és a Simkártya kezelésre gondolok.

Az S-Voice akkor felejtős,persze gondolhattam volna hogy pont éppen magyarul nem tud..... :U
Köszi a segítséget,de akkor a nyelv miatt nem kell.

A Viber-t személy szerint ki sem próbáltam,még anno a Blédemen csak kihangosítva volt hajlandó működni.Úgyhogy Root után ment a levesbe.A jelenlegi 3g-s árak melett drágább lenne az utcáról 3g-vel hívni vele mást mintha rendesen a sim-et használnám.
Maximum otthonról vifi routeren keresztül.
Ezen felűl minden frissítésnél , különböző márkájú készülékeknél,ahol nem volt hiba ott hibás lett illetve amelyiken hiba volt ott működött hibátlanul.....egészen a következő frissítésig.Egy bughalmaz az az egész.

off : Rendeltem a vodás feltöltős kártyámra "napijegyet" - ami 10mega.Gondoltam kipróbálom milyen gyors a net.Aktiválás után felmentem a marketre leszedtem a SpeedTest progit.Elindítva megmérte a letöltést DE A FELTÖLTÉST MÁR NEM TUDTA!!! ELFOGYOTT A 10 MEGA ADATFORGALOM !!

Nekem az egyik kártya voda feltöltős és még anno a Blédemen a kedves vodafone blokkolta a VOIP hívásokat.A Trénél pld nincs ilyen.

Poganytamas kollegától majd érdeklődők,talán tud valami fejleményt......CWM ügyben.
De szerintem már szólt volna ha valami van.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#925) qMatroxq


qMatroxq
csendes tag

Sziasztok!

Már vagy 10 napja nyomkodom a kütyüt és OK.
Kivéve , hogy a Telenoros SMS-eket nem kapom meg rögtön, csak késve 1-2 óra múlva.
Az 1-es be van, a 2-es be Tmobilos de azzal nincs gond megkapom azonnal.
Ja és még valami. Ha 3G netezek akkor 1 -1.5 óra alatt lemerül csutkára.
Nincs rootolva! GPS, Wifi ki, Fény levéve, Hang néma.

(#926) tomas01 válasza qMatroxq (#925) üzenetére


tomas01
aktív tag

Szia. Az eléggé fura. Ilyen hamar elvileg nem lenne szabad merülnie.

(#927) qMatroxq


qMatroxq
csendes tag

Szia! Ha a töltőn van mikor netezek akkor is merül, hiába tölti.
A töltő jó.Wifinél ez nem jelentkezik úgy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#928) poganytamas válasza qMatroxq (#927) üzenetére


poganytamas
senior tag

CWM-el kapcsolatban a tag még nem válaszolt sajnos, még várok.

Telenor: valami a hálózattal van, teljesen más telefonra is órákkal később jön meg az SMS.

(#929) tomas01 válasza qMatroxq (#927) üzenetére


tomas01
aktív tag

Próbáld meg másik töltővel. A gyári töltője nem a legjobb..

(#930) mckangi válasza tomas01 (#929) üzenetére


mckangi
senior tag

Hamár itt tartunk a töltőknél.
Tud valaki egy normális töltőt hozzá,azt sem tudom ez a gyári fehér hány mA-es.
Ha jól tudom azt kell nézni rajta nem.?

Esetleg valami webshop link?
Vagy Iphone univerzális toltő(aminek usb-s a csatija)?Azt hiszem az 2100 mA-es vagy mi a szösz.
Gondolom hamar feltolná az akksit.

A gyári töltő ha rávan dugva többeknél is anomáliát okoz.(Nálam is túlérzékeny lesz a kijelző---ráfújok és már érzékel is).Most akkor a toltő fej vagy a kábel a hibás?

Vagy csak "nyomja" a töltő a miniusb-n keresztül a nyúkszemét? (Mármint fizikailag). ?

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#931) csongi válasza mckangi (#930) üzenetére


csongi
veterán

1mA. Es az mar jonak mondhato, de nem biztos hogy le is adja. Nallam eddig minden rendbe akksi ugyben szepen tolt es stabil az akksi.
tomas: nem megy a net :(

(#932) mckangi válasza csongi (#931) üzenetére


mckangi
senior tag

1A-t akartál mondani nem? (1A=1000mA)

Poco F3

(#933) motinka válasza mckangi (#930) üzenetére


motinka
tag

Én az asszony samu töltőjével töltöm, eddig rendben van, épp most dicsértem meg tegnap reggel töltöttem fel és most 52%-n áll. Igaz alig használtam tegnap meg ma.
Esetleg ez az app hasznos lehet, bár én még nem eresztettem rá. Ha valaki már megtette, erősítse meg a hírt hogy ez jó és kell .

MoTiNka

(#934) mckangi válasza motinka (#933) üzenetére


mckangi
senior tag

Személy szerint én hülyeségnek tartom ezeket az appokat.Annyit csinál,hogy ha fullra töltöd az akksit és ráereszted akkor figyeli hogy teljes lemerülés esetén(mikor már a telefon magától kikapcsol) mekkora fesz marad az akksiban , ezt a különbséget elosztja 100-al, így "egyenletesebben" mutatja azt,hogy ténylegesen hol tart az akksi.
Tehát nem ér meglepetés ha mondjuk azt veszed észre,hogy pld 10%-nál 2 perc alatt elfogy a szufla (a rossz jelzés miatt)

Ha teljesen feltöltöd és hagyod teljesen lemerülni az akkut-ezt 2x eljátszva illetve az idő folyamán ahogy használod a telót -- maga az android rendszer is megteszi ugyanezt.Hagyni kell minden egyéb buzerálás nélkül teljesen feltöltödni , majd használva teljesen(kikapcsolásig) lemerülni hagyni az akkut.Ennyi.
Ettől nem fogja tovább bírni az akku,csak a battery.stat-ot felűlírja a romban,ahonnan majd kiolvassa a mV értékekből azt,hogy most hol is tart a szufla.

Ha nem vagy megelégedve az akksival akkor töröld a battery.stat (ha jól tudom) a system romból (előtte töltsd fel teljesen az akksit) majd kapcsold be a telefont és használd,hagyd lemerülni.

A tévhít elkerülése miatt: ez nem AKKUFORMÁZÁS,mint régen,hanem csak annyi,hogy meg kell mutatni az androidnak hol az "eleje" és hol a "vége".

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#935) motinka válasza motinka (#933) üzenetére


motinka
tag

A gyári, fehér töltője 1A-es, az aksi 2,5Ah-s, tehát teljesen lemerült állapotról ezzel kb 2,5 óra alatt tölti fel. Egy 500 mA-s töltővel ez az idő a duplája, kb 5 óra. Azért az 1 A-s töltővel jobban melegszik a teló a töltés közben.
Amúgy a telefon az elég necces az itt olvasottak alapján is. Mondhatni rengeteg a hibás, rossz közte.
Azért ennyi pénzért elvárná az ember hogy kap egy olyan telefont amiben nem kell játszani a gps-ével hogy jó legyen, a wifije 10 méterre a routertől már alig akar kapcsolódni, a hangereje ha nem piszkálod akkor gyenge, stb...
Azért mert van benne egy 5 "-os kijelző (ami azért koránt sem a legjobbak közül való) és 2 db sim kártyát tud kezelni ez egy nagyon alap készülék. És ha nem az akciós árát nézzük, akkor már egészen rossz üzlet.
50-55 ezer forintért kisebb kijelzőkkel sokkal megbízhatóbban működő androidos telefonokat lehet kapni.
Ezzel pont az a baj hogy nagyon megbízhatatlan, majdhogy nem aki kicsit is nem ért az androidos telók nyelvén, az nagyon ráfarag ezzel a telóval.
Persze mindezek ellenére nekem is tetszik a gép (a második), és bízom benne hogy legalább egy évig azért el fog menni :))

MoTiNka

(#936) b0bcat válasza mckangi (#934) üzenetére


b0bcat
addikt

"A tévhít elkerülése miatt: ez nem AKKUFORMÁZÁS,mint régen,hanem csak annyi,hogy meg kell mutatni az androidnak hol az "eleje" és hol a "vége"."

Nagyon így van. Akkuformázás már lényegében nem létezik, az akku kalibráló appok pedig semmit nem érnek. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#937) motinka válasza mckangi (#934) üzenetére


motinka
tag

Ez az app valóban arra biztosan nem jó mint a régi telefon aku formázás volt, mivel ezeket a Li-ion akkukat nem kell formázni.
Esetleg arra jó, mint azt én is észrevettem, hogy a 100%-ról kb 60 % ra gyorsan leeseik, aztán lelassul a merülése. Persze ez vélhetően nem így van csak ezt jelzi a telefon. Tehát erre hogy egyenletesebb legyen a mutatott érték biztosan jó, de itt írnak arról is többen hogy megnőtt az akkumulátor üzemidejük. Na ezt azért fenntartással hinném el! És a kérdésem erre irányult, hogy aki esetleg telepítette ezt az alkalmazást, az mit tapasztalt. Szerintem is átverés szaga van a dolognak, de az ördög nem alszik, hátha... ;]

MoTiNka

(#938) mckangi válasza motinka (#937) üzenetére


mckangi
senior tag

Megnőtt az akkuidejük? HIHI.....

Nekem pont az ellenkezője...mivel már tudja a telóm az elejét és a végét is az akkukapacitásnak.
Persze intenziven használom a telót.Ha nem buzerálnám attól független talán(biztos) kibírná talán még a két napot is.....:)

Poco F3

(#939) mckangi válasza poganytamas (#928) üzenetére


mckangi
senior tag

poganytamas:
"CWM-el kapcsolatban a tag még nem válaszolt sajnos, még várok."

Ővele beszéltél (írtál?) :

Poco F3

(#940) tomas01 válasza mckangi (#930) üzenetére


tomas01
aktív tag

Én egy Nokia töltőt használok vagy néha az ipadét. Legyen meg az 1Amper. Általában a tölltők ezt tudják.

(#941) tomas01


tomas01
aktív tag

Az aksimérő app-ek töbaége használhatatlan. 50% on van az aki azt írja ki,hogy 1óra. Majd lemegy 3-4óra mulva 23%-ra akkor azt írja ki, hogy 4perc :-) Szoval nem a legjobbak ezek az alkalmazások.
Vissza térve a töltésre..
60% felett lasabban töltődik. Ez természetes dolog.

(#942) Yoe


Yoe
tag

Ha valaki sokat fényképezik a telóval próbálja ki a Camera ZOOM FX progit.
Magyar felület és megtátosodik tőle a fényképező!! :)
Egy próbát megér!! :C

(#943) mckangi válasza Yoe (#942) üzenetére


mckangi
senior tag

Köszi a tippet ! Megnézem!

Poco F3

(#944) b0bcat


b0bcat
addikt

Érdekes, hogy sok helyen olvastam már, hogy a (mindenféle különböző) készülékek milyen pontatlanul jelzik vissza az akku üzemidőt (akár kétszámjegyű ugrásokat produkálva a visszajelzésben), ami nekem egyik telefonomra sem jellemző (aTAB5 és Huawei Y200). :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#945) poganytamas válasza mckangi (#939) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, neki írtam, mert nekem magamtól nem jött össze egy működő build, még csak el sem indult :(

(#946) mckangi válasza Yoe (#942) üzenetére


mckangi
senior tag

Én még ezt a kamera progit ajánlom Camera FV-5

Ha kell tudok adni linket nem "lite" verzióhoz is ....khmmmm :DD

Billentyűzetből meg a swype keyboard helyett ajánlom a swiftkey 3-at,ez mégjobb!!!

Olyan szinten megpróbálja kitalálni facebookról ,sms-ből ,emailből,twitterről, - hogy mit akarsz írni,hogy az valami hihetetlen!!! Olyan levelet tudok írni,amit nem is akartam megírni...... :Y :C Egyetlen ujjmozdulattal.FENOMENÁLIS !!!!

Poco F3

(#947) mckangi válasza poganytamas (#945) üzenetére


mckangi
senior tag

Szerinted írjak neki én is ?
Mi lenne ha írnánk neki "közösbe" egy aláírásgyűjtést szervezve?

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#948) mckangi


mckangi
senior tag

Ja.. és még valami a kamera appokkal kapcsolatban:

Az MTK-s Mobileuncle-s progiban az Engineer mode (MTK) ---Camera beállításokban a RAW (nyers) kamera képnél nem kapunk jobbat.Ezt maga a kamera fajtájától függően a kamera ezt "látja".A kameraappok ebből próbálják meg különböző effektekkel,algoritmusokkal javítani a képet.

De én rájöttem a szoftverfüggetlen,mechanikai +50%-os minőségjavulásra a kameránál....és most kérem mellőzük a röhögést..... :))

Fénylépezés előtt jobb hüvelykujj a mandzsettába és enyhe nyomással 90 fokos oda-vissza mozdulattal (3x) TÖRÖLJÜK LE A LENCSE BURKULATOT !!!!!!

ENNYI !!!!

Poco F3

(#949) poganytamas válasza mckangi (#947) üzenetére


poganytamas
senior tag

Én támogatnám. Amennyit megtanultam a keresgélés alatt: a recovery vagy a boot partícióról kell image hogy meg tudja csinálni, ezek tartalmaznak egy kernelt, hála a mentésnek amit korábban csináltunk, mindkettő rendelkezése áll. Viszont a builder valamiért nem ezt a kernelt használja, hanem a beépítettet, nyilván ezért nem működik. Odáig meg nem tudom beleásni magam, hogy kiderítsem miért. Szóval jó ötlet, írjunk neki minél többen, hogy van egy ilyen eszköz, és szeretnénk rá cwm-et :)

(#950) csongi


csongi
veterán

En tamogatom a level irast, mivel angolbol nem vagyok jo ezert csak alairassal tudom tamogatni
, de azt orommel.
Mas: tovabbra sem tudom a mobil netet eletre kelteni :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.