Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#192) Terminator17


Terminator17
senior tag

ezt kaptam tuning leírásnak szájbarágósan

1: Advanced mode--Ai Tweaker

2: Ai Overclock Tuner: Manual
BCLK: nem kell babrálni,sőt nem is ajánlott mert instabilistást okozhat a legkisebb eltérés is ha a procid érzékeny rá (alapértelmezetten 100)
Turbo Ratio: By all cores (ezzel az összes magra érvényesíted)
By all cores: Szorzó beállítás,ami a BCLK-val szorozva adja az órajelet (értsd 40-es szorzóval 4ghz lesz)
Memory frenvencia: gondolom egyértelmű

Ezzel eljutottunk a a frekvencia beállítások végéhez gyakorlatilag,ha csak light tuningról beszélünk!

3: Feszültség értékek alul.

CPU Voltage: Offset vagy Manual (én Offset használtam. Ha nem tudod mi az akkor ezt neten kell felkutatnod)
Értéket nyilván ez után tudsz neki adni.

(mondjuk nem vágom hogy offset nél mi az a plusz , minusz dolog. azt nem is nagyon babráltam. a baj csak az hogy e szerint csináltam a tuningot és minden faszán maradt lap órajelen. de ha bemék biosba ott van hogy mire lett beállítva csak hát az órajel még mindig alap maradt. Ötlet?)

ilyen vidiekt néztem az ucso számig lemásoltam minden beállítást mégis ALAP ÓRAJELEN MARAD DE MÉRT ??????????

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.