Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) SzlobiG válasza Tirexi (#500) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor gar mindenképp, csak most meg várhatsz rá. :(

(#502) Tirexi válasza SzlobiG (#501) üzenetére


Tirexi
addikt

Esetleg még annyit kipróbálok, hogy gyorsan feldobok egy üres SSD-re egy Win8-at ugyan ezekkel a beállításokkal.
Meglátjuk ott hogyan fog viselkedni.
Csak mert úgy vettem észre hogy videó nézés után dob ki. :F

De azt nem vágom miért nem már a Win betöltés után rögtön?
Mintha valami időzítő lenne ami folyamat kikapcsolgatja a gépet.
Soha nem a betöltés után dob hanem egy jó 30 perc után pedig nem is melegszik semmi sem.
Nem értem...

(#503) SzlobiG válasza Tirexi (#502) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egy jó ötlet, mert ha új winnel jó akkor nem hardveres hiba van azt akkor nem futsz felesleges kört a gariztatással.

(#504) keIdor válasza Tirexi (#502) üzenetére


keIdor
titán

Arra figyelj, hogy telepítés előtt rakd alapra a gépet és úgy tedd fel, mert ha hibázik telepítés közben már amiatt is fagyhat maga az OS.
Volt már ilyenben részem, de már jó 4-5 éve.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#505) Tirexi válasza keIdor (#504) üzenetére


Tirexi
addikt

Win8 64bit felrakva.
Egyelőre semmi hiba igaz még nem játszottam.
Na majd mindjárt TERA Online! :DDD

(#506) keIdor válasza Tirexi (#505) üzenetére


keIdor
titán

Már csak azért sem hülyeség a LinX, mert nem csak a procit terheli. Attól, hogy te felhúzod a proci órajelét x GHz-re, még nő a teher a ramokon meg a memóriavezérlőn stb.
Ez a játék nulla, attól hogy nem fagysz ki alatta majd ki fagyhat máshol, akár konvertálás, akár Left 4 Dead, akár asztal is lehet.

Rosszul kezdtél neki a tuningnak és a hozzáállás sem az igazi, de te tudod te időd meg pénzed... csak azt tudnám ismételgetni, mint Szlobi, de nem teszem. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#507) Tirexi válasza keIdor (#506) üzenetére


Tirexi
addikt

Egyelőre ott tartunk, hogy tök mind1 mit csinálok kifagy a gép szal ne gyere itt a híres Linx-eddel ami 30 perc után sem fagy ki, a TERA meg 10 perc alatt...
A cél a 4.6Ghz úgy, hogy konvertálás alatt ne fagyjon ki. Kész.
Téma lezárva.
Sajnos nincsenek felesleges napjaim arra hogy linxet futtatgassak a nagy semmiért. Áram pazarlás nem több.
Meg nem is futtathatgatok csak úgy mert eléri a 80 fokot azt meg nem kéne ugyebár.

Alapon is kifagyott szal nem kell az OC hozzáállás szöveg ide... Olvass csak vissza egy kicsit.
Itt valszeg Windows hiba lesz.
Érdekes módon az előző CPU-t is Linx nélkül lőttem be 4.5Ghz-re. Soha még csak ki sem fagyott a win vagy a konvertálás tőle.
Ne fussunk le felesleges köröket a témában mert úgy sem fogok engedni az elveimből ezt már megszokhattad volna.

(#508) keIdor válasza Tirexi (#507) üzenetére


keIdor
titán

Nem érdekelnek az elveid.
Maradok read only-ban, de én úgy emlékszem nem te lőtted azt be 4,5-re, úgy kaptad cybertől.
De persze ott a videó majd visszanézem, lehet nem így van. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#509) fRooStzzZ válasza keIdor (#508) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Abban azért igazat adok tirexi-nek, hogy ha alapon is drop-ol akkor hiába futtat ezt meg azt.
A linx-el meg én is úgy vagyok, full mind1 mire állítom be a gépet, 3-4p után dob egy hiba üzit 4,5Ghz-en, (addig még csak az elsőt számolja) meg 5Ghz felett is.
Tegnap óta nekem 5028Mhz megy a gép. Játék stabil, tömörítés és a kódolás stabil, stress test stabil.
Mivel nem tudom mi matt hibázik be a linx, így szarok rá. Próbáltam ram-nál alap órajelen, próbáltam 2000-2050 közt, próbáltam 2100-on is. Mindig hibázik valamiért.
De ha december eleje óta bírja a 4750-5000 közti frekit minden programban, akkor pont leszarom a linx-et.

[ Szerkesztve ]

(#510) Tirexi válasza keIdor (#508) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja BIOS reset-el kaptam a lapot szal nem volt tuning és még profilok sem.

Érdekesség:
Windows 8-ban nem fagy ki a gép!!!!! :))
Egész idáig TERA-ztam és még csak meg sem reccent.
Azt hiszem itt az ideje a Windows 7-et elfelejtenem és áttérni egy erősebb, stabilabb, csempésebb boldogabb jövőre a Windows 8-ra!
Na meg go BIOS fesz csökkentés ahol lehet. :K

Ennyi meg egy bambi.

(#515) Tirexi


Tirexi
addikt

Windows 8 is behalt. :DDD

Most belőttem mindent auto feszre.
Ez lett belőle:

Na milyenek az auto feszek? :))

(#516) keIdor válasza Tirexi (#515) üzenetére


keIdor
titán

VTT 2-t próbáltad már fokozatosan emelni? 1,1V, majd 1,15V? Persze ha nincs változás, akkor elég.

CPU mag feleslegesen sok, a PLL-nek meg halál a 2,1V, ha jól emlékszem 1,9V felett nem szereti már.

Gondolom a ramok időzítését is nézted már, hogy visszább rakod. (2T-re gondolok, nálad lehet 2N néven megy)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#517) Tirexi válasza keIdor (#516) üzenetére


Tirexi
addikt

A VTT már mindenen átesett. Volt ott 1.25-től 1.29-ig minden. Szal az kihúzva. Most Auto feszen 1.35 lett.
A CPU mag majd később megy le a lényeg hogy most a konvertálás így lemegy-e.
A RAM időzítések mindig CL11-esek voltak 2N-en. De úgy tudom minél kisebb annál több fesz kell neki szal az marad így.

Az ő beállításait használom: [link]
Minden ugyan úgy van beállítva mint neki csak annyi hogy nekem 4.6 és kevesebb vcore.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#518) keIdor válasza Tirexi (#517) üzenetére


keIdor
titán

A két Load-Line Calibration (CPU, VCCSA) legyen Enabled, ne Auto, mert akkor ki van kapcsolva. Akkor nem lesz terhelés alatt akkora vdroop, sőt, akár semennyi sem. Igazából mivel kérdezted videónál, hogy nem tudod miért van, akkor elmondom.

Úgynevezett feszültségtüskéket ez hivatott "kivédeni". Amikor kapja a CPU a hirtelen terhelést kaphat 1,8V-2V-ot is akár, ezredmásodpercekig. De ez csak akkor van, ha ilyen 1,3V felett nyomod a Load-Line-t. Alapfeszen használhatod, mert akkor nincs ekkora érték, csak mondjuk teszem azt, 1,5V arra az ezredmásodpercre.
Tehát ezeket tedd Enabled-re és vidd lejjebb a feszültséget 1,3V alá. Egy próbát megér, de szerintem alaplap vagy CPU lesz a baj.
(és lehet alaplap is, nálam már volt olyan, hogy CPU gyere után hasonló tünetekkel meghalt a lap, egyszerűen oda nyúltam, ahova nem kellett volna, volt bennem egy kis feszültség, hozzáértem valamelyik SMD-nél és kész volt a baj)

Szerk.: Igen 1N-en nagyobb fesz kéne neki, de a memóriavezérlő sem szereti az 1N-t már egy ideje úgy vettem észre, utoljára Bloomfield-nél tudtam használni, azóta a 2N a jó csak, ha leviszem feszelni kellene)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#519) Tirexi válasza keIdor (#518) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezekkel a beállításokkal amit linkeltem neked azon is kidobott kevés Vcore hibával. :))

Load-Line Enabled nem lehet csak szintek lehetnek.
Regular, High, Extreme stb..

CPU most 1.34V és VTT load line az meg Regular és 1.25V-on van most. Aida nem dob ki terhelés közben.

De itt az a probléma hogy mintha valami időzítő lenne a CPU-ban.
Nem win indításnál hal be nem is játékban első 10 percben hanem kb eltelik egy 30-40 perc és utána bumm bsod.
Tök mind1 mi a beállítás akkor is.

Te hogy vetted észre, hogy halott a lapod? Ugyan ezt csinálta? :F

(#520) raziel01


raziel01
veterán

Elhiszem, hogy dühítő lehet, hogy vesz az ember egy procit 150k-ért és érdekes, hogy stabil de közbe mégse.
Mire fel ez a nagy tuning mánia? Alapból mire nem elég? Inkább játszanál ahelyett ,hogy idegesíted magad ezen a tuningon. Ezek már olyan cuccok amiket azért veszünk, hogy alapból is jól fusson velük minden.
Régen még azt mondom megérte a tuning, mert volt fejlődés de most a konzolok miatt csak az egy helyben toporgás megy és nincsenek kihasználva így se ezek a hardverek.

(#521) Tirexi válasza raziel01 (#520) üzenetére


Tirexi
addikt

Idézet

Alapon is kivág ugyan ezzel a hibával. :K

(#522) SzlobiG válasza Tirexi (#515) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valahogy sejtettem, hogy nem fogja bírni az se.:(

Nagyon nem jók az auto feszek...feleslegesen sok ezért tuningnál nem ajánlott.

Látom amit linkeltél ott direkt erre a bsodra vannak beállítások, hát próbálgasd aztán holnap küld vissza a fenébe azt a cpu-t, mert ez így egy kalap szar, csak ott a baj hogy lehet másik rendszerbe meg jó, de akkor se szabad hagyni ezt nálad nem jó és ennyi csere.

(#519) Tirexi Nálam a gigába is szintek vannak, de több extremen itt már kb semmi droop nincs a beállított feszt kapja, de ez se teljesen jó picit droop kell.

Gondolom nincs senki a közelbe akinek ilyesmi rendszere van. :F

[ Szerkesztve ]

(#523) raziel01 válasza Tirexi (#521) üzenetére


raziel01
veterán

Akkor gariztatnám az tuti. Hát szopna a fene vele. Ennyi pénzért legyen már jó a cucc.
Az a baj, hogy hetekig ülnek rajta a szervizben.

(#524) skyleen válasza Tirexi (#521) üzenetére


skyleen
csendes tag

Tehát relatív vettél +50k-ért kékhalált. Megérte :) Próbáltad már a kékhalál üzenetét kivesézni mégis mi akad meg? Nyíltan ki kell hogy írja hogy mivel van gond.

(#525) SzlobiG válasza skyleen (#524) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha vissza olvasnál, akkor látnád hogy kiolvassa a bsod üzenetet. :U

(#526) keIdor válasza Tirexi (#519) üzenetére


keIdor
titán

Regular atlagost, megszokottat jelent angolul, azaz normal. Az mehet neki, esetleg High ha eleged van a dropbol, de neked kell kitapasztalni melyiknek mennyit esik vissza. 1,3V hasznald nyugodtan, 1,35-ig szerintem Regular is mehet meg.:)

Igen hasonlokat tapasztaltam...

3930K kar hogy nincs mar meg... kar erte...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#527) PeL válasza Tirexi (#521) üzenetére


PeL
addikt

Nem olvastam mindent vissza de BIOS frissítés megvolt már? Az újabb BIOS-okban is vannak stability improvementek, lehet segítene valamit

(#528) SzlobiG válasza PeL (#527) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megvolt.

(#529) Tirexi válasza PeL (#527) üzenetére


Tirexi
addikt

Már meg volt.
Teljesen mind1 mit állítok sok feszt kevés feszt mind1 egyszerűen behal.

De mintha valami időzítő lenne az egész...
Kb 30-40 percig bármit lehet csinálni a géppel, terhelni, játszani, konvertálni és tökéletes minden.
Aztán egyszer csak bumm vége. :C

(#530) PeL:
Alapon is szar igen.

[ Szerkesztve ]

(#530) PeL válasza Tirexi (#529) üzenetére


PeL
addikt

Alapon stabil legalább? Mert ha úgy is fagy akkor leves az egész. Amúgy vicc hogy X-es proci lévén még a 4.5-öt sem hozza. Ha a lapod bírta a 3930-at 4.5-ön akkor tuti a proci anti tuningos.

Ha alapon is szar akkor viszont valszeg a CPU-val lesz valami. Kár hogy már nincs meg a régi procid, most kipróbálnám megint azzal, ha azzal jó akkor már küldeném is vissza a CPU-t

[ Szerkesztve ]

(#531) SzlobiG válasza PeL (#530) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezek már mind végig vannak zongorázva, inkább olvass vissza. :U

(#532) Jakesz válasza PeL (#530) üzenetére


Jakesz
őstag

Stabil neki, de közben mégsem.

(#534) Tirexi válasza keIdor (#526) üzenetére


Tirexi
addikt

Na most sikerült elkapnom a hibát:

1.5V-on jött ez és most nem is vcore-ra panaszkodik hanem QPI/VTT-re. :DDD

Bsod lista: [link]

[ Szerkesztve ]

(#535) n3w válasza Tirexi (#534) üzenetére


n3w
csendes tag

Túrd ki a win alól az error report fájlt is, mert ez sajnos még általában kevés infó.

n3w

(#536) keIdor válasza Tirexi (#534) üzenetére


keIdor
titán

0xD1 = QPI/VTT, increase/decrease as necessary, can also be unstable Ram, raise Ram voltage

Látatlanba szerintem szar a memóriavezérlő. Esetleg azt próbáltad már, hogy csökkented a feszt? Alap alá, hátha, QPI és VTT-t. Volt már olyan, hogy a sok okozott bajt.

Szabad tudni ez kinek a procija volt?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#538) Tirexi válasza keIdor (#536) üzenetére


Tirexi
addikt

Rosszat nézel. :)
Ez kell nekünk:

BSOD Codes for Sandy Bridge:
0xD1 = add QPI/VTT voltage

Tehát adjak neki. :K

Am most mind1ik 1.25V-on van.

tőle vettem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#539) keIdor válasza Tirexi (#538) üzenetére


keIdor
titán

Ugyan az.:D Csak itt még azt írja lehet ram is... VTT a memvezérlő.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#540) N_A_S válasza Tirexi (#534) üzenetére


N_A_S
veterán

acsinak ugyanez a baja. hétfőn megy az alaplap gariba

https://tinyurl.com/phnas

(#541) SzlobiG válasza N_A_S (#540) üzenetére


SzlobiG
félisten

Miből gondolja, hogy a lap a szar? Kipróbálta másik procival?

(#542) N_A_S válasza SzlobiG (#541) üzenetére


N_A_S
veterán

próbáltuk másik procival, rammal, táppal, másik vidókártyával, másik ssd-vel, más sata porton (az integrált vezérlővel is), új windows-zal, és mindig ugyanaz, fél óra- óránként dobott 1 kéket.

a probléma azután jött miután felrakta a H100i-t

https://tinyurl.com/phnas

(#543) Tirexi válasza N_A_S (#542) üzenetére


Tirexi
addikt

Tehát akkor az alaplap halt be nálam? :F
És miért pont fél óránként? Csak mert nálam is 35 perc és ledob. :F

[ Szerkesztve ]

(#544) keIdor válasza Tirexi (#543) üzenetére


keIdor
titán

80% CPU
20% alaplap volt a tippem, lehet a 20% jön be akkor.:D
Ki kéne próbálni nálad is másik procival vagy a procit másik lappal, csak úgy fog kiderülni biztosra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#545) SzlobiG válasza N_A_S (#542) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az szép, nektek mondjuk jó mert ki tudtátok próbálni más hardverekkel, de neki nincs rá lehetősége.

(#543) Tirexi Nem lehet ezt így kijelenteni ameddig nincs kipróbálva más hardverekkel, esetedbe egy másik cpu kéne elsőnek.

[ Szerkesztve ]

(#546) shaddam válasza Tirexi (#534) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ez stabil de mégse :( Gyári feszen is megmurdál?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#547) Tirexi válasza SzlobiG (#545) üzenetére


Tirexi
addikt

Egy dolgot még kipróbálok aztán befejeztem a kísérletezgetést.
Kiveszem meg visszarakom a CPU-t. Hátha...

Amúgy az alaplapra elvileg nincsen garim szal akár már most rendelhetem meg az újat. :))

(#548) Tidus:
Azt a kört már lefutottam.
Nekem is 1.25V VCCSA-at ír a G.Skill honlapja de úgy is meghal tök mind1 hogy mit állítok.
Letelik a 30 perc és bumm kékhalál.
Habár a friss Windows 8-on 1 óra TERA után sem dobott ki... :U

[ Szerkesztve ]

(#548) Tidus válasza Tirexi (#538) üzenetére


Tidus
addikt

Azt hittem estére javul a helyzet. :U
Emlékszem rá, mikor előszőr összeraktam a cuccost én is szívtam vele két napot. Állandó kék halál volt a vége. Már kezdtem feladni amikor rájöttem hogy nem megfelelők a ram időzítések. Ha megfelelő(gyári érték) beállítást csináltam, akkor a fesz nem volt jó. Utánna néztem a fesznek, beállítottam a gyári időzítést és a feszt, ekkor megint kék halál, mert XMP-ben kellett volna hajtanom a 2133 MHz-t. Beállítottam az XMP-t, kék halál ismét, mire rájöttem, olvastam a G.SKILL oldalán hogy a CPU VCCSA Manual Voltage-t ---> 1.250 v-re kell emelni.
Na innentől okés lett a dolog.
Szóval ha egy beállítás nem megfelelő akkor nem megy a dolog.
Látom RipjawsZ 2133MHz modulokat használsz te is. Nézz utánna amiket leírtam. :K

Miért nincs garid, egy évesnél nem lehet több, három jár rá.

[ Szerkesztve ]

(#549) keIdor válasza Tirexi (#547) üzenetére


keIdor
titán

Mi lesz az új lap?:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#550) Tirexi válasza keIdor (#549) üzenetére


Tirexi
addikt

Vagy ugyan ez vagy ez: [link]
Mondjuk utóbbinak elég borsos az ára. :))

Mit ajánlasz papa? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.