Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) subaruwrc válasza Tidus (#900) üzenetére


subaruwrc
félisten

valaki menjen már át hozzá :U

(#902) WaterWawe válasza Tidus (#900) üzenetére


WaterWawe
őstag

Holnap felhozza haver a 3820-as prociját, de az Asrock alaplapban működött. Elég ritkán láttam olyat hogy a 2 hónapos procit visszavitték garba.

(#903) WaterWawe válasza subaruwrc (#901) üzenetére


WaterWawe
őstag

Most az mért lenne jó ha átjönne valaki? Ugyan azokat megcsináltam amit itt írtak. Biztos az én kezemmel nem kompatibilis az alaplap :W

(#904) 04ahgy válasza WaterWawe (#903) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az, ért lenne jó, mert te folyamatosan alaplaphibát hangoztatsz, ami a topik többi olvasójának már több, mint fura. Ha átmenne valaki, attól nem javulna meg a géped, de kiderülhetne legalább, hogy ha valami más a rossz.

Most én is ajánlkozhatnék én is, hogy az én CPU-m is kölcsön adom tesztelni, de túlságosan féltem, mert csak egy golden példányom van. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#905) WaterWawe válasza 04ahgy (#904) üzenetére


WaterWawe
őstag

De ha ez a processzor ment az Asrock lapban, 16Gb, Quad channel. Ha nem a proci és nem a ram, akkor mi?! A videókártya?

(#906) Tirexi válasza WaterWawe (#905) üzenetére


Tirexi
addikt

100% hogy alaplap csere. ★♣

(#907) fatal1ty1984 válasza Tirexi (#906) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Ha minden igaz ma viszek neki egy 3820-at+dalokat,de szerintemis 99%hogy lap lesz

(#908) WaterWawe


WaterWawe
őstag

És amilyen szerencsém van, gyártói garral beletelik egy szép hosszú időbe, még kicserélik.

(#909) Tirexi válasza WaterWawe (#908) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezért kell mindenből a legdrágábbat venni. ;]
Jó lett volna neked az az Asrock is...

(#910) WaterWawe válasza Tirexi (#909) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát az Asrock aztán nagyon jó volt. Random kifagyások tuning esetében + 90 fokos VRM hűtőborda. Igen, sokkal jobb -1300MHz, mint -4gb ram... :W

Egyébként fatal1ty1984 kolléga elhozta a 3820-ast meg még a Corsair Dominator GT 4x2GB ram kitét. és természetesen ott is csak 6gb-t látott. Tehát mostmár nyugodtan kijelenthetem, hogy az alaplap a ludas. Ez a 2. és utolsó Asus lapom. A P5K esetében, is ram probléma volt. Ha 2gb ram volt benne hibátlanul működött, ha 4gb akkor rendszer fagyás egy idő után. Ott is volt, proci, ram vga, sőt még egy másik ugyanolyan alaplappal is kipróbáltuk, de semmi sem segített. Többet Asus alaplapot nem veszek az biztos, de ez mostmár itt marad mert nincs kedvem szenvedni megint az eladással, cserélgetéssel, stb. És mivel gyártói gar van rajta, és senkinek nincs fölösbe X79-es alaplapja 4GB ramot nem ér meg 3 hónapig tartó gariztatás. :((

"Republic of Haters!"

(#911) M0Dair válasza WaterWawe (#910) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Azt nem értem, hogy ha BIOS-ban Asus SPD látja a teljes 16Gb-os mem készletet és a quad-channelt is (tehát minden slot működik, quad channel aktív), Win alól CPUz és Aida is látja a quad channelt és a 16Gb-ot és nincs fizikális sérülés, akkor, hogy a fenébe ír ki 12-t? :F Nem lehet valami kosz, vagy ilyesmi? Kontaktsprézést mindenképpen próbáld ki. Asrock VRM baromi forró volt nálam is, hiába ment rá a rendszerventi, de hát azon az áron mit vár az ember. :))

(#912) Tirexi válasza WaterWawe (#910) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor te ott valamit nagyon benéztél.. 90 fok a VRM?
Nem tudom ezt hol és mi írta ki de nekem 50 fok fölé nem ment semmi a CPU-n kívül abban az Asrock-ban (Aida64) és random fagyás sem volt.
Ott valami BIOS beállítási hiba volt akkor. Valami Auto feszt kapott és túl kevés/sok volt.

Te a gépet nem csak meg venni kell hanem használni is tudni kell. Annó én is szoptam ezekkel de aztán körültekintően rengeteg fórumot járva (nem csak ezt, külföldit is) mindig kaptam választ a problémámra.

A H100i baját is angol fórumon találtam meg. Itt már mindent kitaláltak még alaplap, CPU és RAM hiba is volt.
Aztán kiderült, hogy szar volt a program. Na bumm.

100%-ba bátran állítom, hogy azt az Asrock-ot neked simán be tudnám lőni 24/7-be úgy, hogy egyszer nem fog kifagyni és nem lesz 90fok semmi...

(#913) WaterWawe válasza Tirexi (#912) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az alaplapi hőmérséklet nem egyenlő a VRM hőmérséklettel. Nekem se mutatott többet 40-nél viszont egyszer értem csak hozzá és azt hittem ottmarad a kezem. :))
Olvastam külföldi fórumokat, mindent kipróbáltam, cseréltem Quad channel ram-ra ami a srácnak a baja volt, kiveszegettem a procit meg a ramokat. Nincs boot a C1 slotba! Annál a lépésnél elakadok. A user sem tud többet tenni, mint amit a neten írnak neki.

(#914) Tirexi válasza WaterWawe (#913) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja hogy ti nézegetitek a gép belsejét használat közben? :DDD
Én úgy vagyok vele, hogy amit nem látok nem fáj és ha nem is hal be tőle akkor mehet.
90 fok... Kit érdekel, ha nem okoz hibát. Úgy sem fogod a végtelenségig használni. Eladod mielőtt meghalna.

Válts át AMD-re az mindent visz és utánad dobálják olyan olcsó. Játékra tökéletes és csak 40 fok terhelés közben. :K

[ Szerkesztve ]

(#915) fatal1ty1984 válasza M0Dair (#911) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

bios sem látja.beletoltam a saját ramjaimat saját procival és már boot screenen 6gb-ot irt 8 helyett. sabertoot 79 lapom van ami szinte ugyan az mint a rampage és hibátlanul megy,semmilyen idiota beállitás nemkell ezeknek.subaru-tol vettem januárban egy rampage 4-et+3930k és azonse kellett semmit állitani.toltam bele mindent és ment hibátlanul.

(#916) M0Dair válasza fatal1ty1984 (#915) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Itt azt írta, hogy látja ezt: [link]
Vagy itt sem látja?

(#917) Tidus válasza M0Dair (#916) üzenetére


Tidus
addikt

Én már követni sem tudom az eseményeket.
Most már a Bios sem látja? Eddig csak a Win. nem látta.
Ha a Bios, és a CPU-Z látja, de a Win. nem ez esetben nem cserélném le az alaplapot. De a Win.-t már igen.
Egy XMP beállítást is kipróbálnák persze ha tudják a Ram-ok, (és a felhasználó a beállítást) ha nem akkor nem is idevalók. Mármint a Ram-ok.

(#918) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Próbálta már mindenféle memóval. CPUz és Aida látja neki és aktív a quad-channel, de mégis 12gb-ot lát utána bios. Viszont Asus SPD a 16-ot listázza. Valami alaplap anomália. Feltöltődött dzsedi energiával. ;]

(#919) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Mától Sabertooth-al fogom folytatni tovább, de nem tudok még véleményt mondani mert bennehagytam a rempédzsben a H100i lefogatóit :DD

(#920) 04ahgy válasza WaterWawe (#910) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Néhányszor már hangoztattam a topikban a VRM körüli légmozgás fontosságát. Ha a hűtés kizárólag H100i, akkor ez nincs biztosítva. Oda kell támasztani egy nagy légszállítású, 8cm-es ventit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#921) Tidus válasza WaterWawe (#919) üzenetére


Tidus
addikt

Egész jól szörfözöl az X79 világában, néhány hetente új(más) típusú alaplap.
Viszont mire ki ismernéd, v. tapasztalatot gyűjtenél lecseréled,
Igy azt mondhatod el mid volt, de konkrét véleményt v. tapasztalattal nem rendelkezel. csak negatívummal.
Nekem az elmúlt egy évben véletlenül sem jutott eszembe a lecserélés, bár az első héten a tapasztalatlágonságom miatt megbántam hogy megvettem. Sok mindenre rájöttem magamtól, és itt is segítettek ha kérdeztem. Ezért teszem én is ha úgy érzem hogy nem írok hűlyeséget. A sorozatos negatív élmények után sem gondoltam az eladáson, mert tudtam hogy nem a vassal van a hiba, hanem az userral!Aztán jöttek a siker élményeim, és az elegedettség érzése. Csak vinyót, és VGA-t cseréltem. Ha le is cserélem csak is komolyabbra, a korral haladni kell. A visszafelé fejlesztés nem gazdaságos, még átmenetileg sem.

A VRM hűtést pedig szivleld meg 04ahgy-tól, mert kukába is vághatja a csúcskategóriás alaplapodat. Már mint a hő.

Meleg van!

(#922) WaterWawe válasza Tidus (#921) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát eddig az egyik gagyi volt a másikról pedog ídőközbe kiderült hogy használja ugyanúgy a 16GB-t de valamiért nem írja ki.
Most egy Asus X79 Sabertooth van ami hibátlanul működik és az Auto VCore fesz ebben a legjobb. Stabil a rendszer és el tudja találni hogy mennyi fesz kell a procinák hogy stabil legyen. VRM-ek langyosak.
Ez eddig egy igen csak jó lap. A Rempéddzsel se volt gond ezen kívül.
Remélem azért maradhatok a topicban, mert a bios tök ugyan az, kivétel a Subzero menüket és a ROG logót. :C

[ Szerkesztve ]

(#923) Dreamie válasza WaterWawe (#922) üzenetére


Dreamie
őstag

Hallelujah!!! :C

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#924) fatal1ty1984 válasza Dreamie (#923) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Nekem viszont így megvan a második rampage iv extr.konfig.beszéltem az asus-al és mehet vissza garba és valoszinu,hogy újat kapok egy hónapon belül :)

(#925) Dreamie válasza fatal1ty1984 (#924) üzenetére


Dreamie
őstag

:D Azzal elég jól jársz! Grat. A türelem rózsát terem. :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#926) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Megcsináltuk a vízhűtést a rendszerre Tody56 kollégával, csodálatosan megy a rendszer 4,8 Ghz-en gyönyorűen viszi. Egy kérdésem van. A 9 ventilátor rá van kötve a cpu hűtő csatlakozójára az alaplapon. Pörögnek szépen fullon és akármit állítok nem változik a fordulatszám... 1200-on tekernek, ami felesleges. Mi lehet a probléma?

Pár kép a cuccról, ha valakit érdekel.

épülés közben

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#927) WaterWawe válasza Dreamie (#926) üzenetére


WaterWawe
őstag

A ventik 4-tűs PWM-es ventik? Mert ha nem akkor azért.
Egyébként nagyon jó! :R

(#928) Dreamie válasza WaterWawe (#927) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm!

4 és fél órás meló volt, de megérte! :D

Coolink Swif-1201

Ventilátor:
- Mérete: 120x120x25mm
- Fordulatszám: 700 - 1200 RPM
- Légszállítás: 40 - 65m³/h
- Hangkeltés: 9 - 17dBA
- Maximális fogyasztás: 0,84W
- Üzemi feszültség: 6-13V
- LNévleges futás: kb100.000 óra

ezek a ventik azok.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#929) 04ahgy válasza Dreamie (#928) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gratula hozzá, nagyon szép és klassz géped lett!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#930) Dreamie válasza 04ahgy (#929) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm! :R Jó procit kaptam! :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#931) Dreamie válasza WaterWawe (#927) üzenetére


Dreamie
őstag

Egy ház ventivezérlável megoldottam :) Még jó, hogy volt itthon egy! :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#932) Syz


Syz
senior tag

Na szevasztok!Már hosszú ideje,kb. 1 hónapja nem jelentkeztem.Nekem volt ugye a random kékhalálozási problémám a géppel,bizonytalan időközönként és terhelés alatt csak úgy elszállt a Win 7.Nos a gép két hetet töltött bent havernál a szervizben és mindene le lett külön-külön tesztelve.Hgyu kollégának lett igaza ugyanis SSD baja volt.Először kapott egy szimpla firmware frissítést és bár a kékhalál probléma még fenn állt de már elérte a maximális olvasási és írási sebességet az SSD és látványosan gyorsabb lett.Itt ugye mivel nem volt összehasonlítási alapom ezért aztán fel sem tűnt hogy nem megy maxon az SSD.A Win 8-nál mikor fel lett rakva ott itt viszont már feltűnt hogy a beígért pár másodperces bootolás nálam nem annyi..Szóval a FW frissítés még nem oldotta meg a problémát de a Low level format már igen,ez ugye egy olyan eljárás hogy az összes szektort tulajdonképpen újraírja.Nos a második két hét most telt le mióta itthon van a gép és azóta normálisan fut,semmi gond nincs,megszűnt a BSOD.Kaptam egy legújabb BIOS-t is az alaplaphoz és azóta is a Normal OC Profile-on megy szóval még húzva is van.Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget,főleg neked Gyuri :)

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#933) 04ahgy válasza Syz (#932) üzenetére


04ahgy
nagyúr

:R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#934) AjgorB25


AjgorB25
csendes tag

Kezd égni a pofám, hogy állandóan jövök kérdezősködni, de hát jobbtól nem szégyen tanulni. :)
A kékhalálokat és az OC-t sikerült megoldanom és a játékok is mennek mint a veszedelem, de most, hogy végre eljutottam oda amiért vettem ezt a szörnyeteget ismét probléma adódott. Próbáltam utánanézni külföldi oldalakon, de azok a tippek nem segítettek. Szóval a problémám az lenne, hogy amikor gameplay-t veszek fel akkor közben belaggol a játék. Csak egy minimális akadás, de marha idegesítő. Mellesleg mindegy, hogy milyen játék a Limbo és a Resident Evil 6 is ugyan úgy akad... Megpróbáltam már Fraps-et, Dxtory-t, Action!-t és mindnél ugyan ez a gond. A konfig ez lenne:

ASUS Rampage IV Extreme
Intel Core i7 3960X @4.5GHz
Corsair H100i
8 Gb RipjawsZ F3-12800CL9D-8GBRL (2x4Gb)
MSI N680GTX Lightning
Corsair AX1200
WD AV GP 2TB
OCZ VERTEX 4 128GB]

A hűtéssel nincs gond. (A proci még az 50 °C-ot se lépi át.) A 4.5GHz-es OC stabilan megy, sosincs kékhalál vagy lassulás. A videókártya nincs húzva, de felvétel nélkül viszi a BF3-at 90 FPS-el szóval azzal szerintem nincs gond. Gyanakodtam arra, hogy a HDD lesz a ludas mivel csak SATA 2-es, de amikor az SSD-re veszek akkor is ugyan ez a hiba. Esetleg lenne valami tippetek? Mert nekem már elfogytak az ötleteim. :S

Magyar Csere Klub http://steamcommunity.com/groups/HUNTraders

(#935) Tirexi válasza AjgorB25 (#934) üzenetére


Tirexi
addikt

Nézted, hogy felvétel közben mennyi az FPS-ed? Bár kétlem, hogy kevés lenne mivel én is egy 680-al veszek fel mindent még sincsen akadozás Action!-el.
Ha SSD-nél is csinálja ezt akkor ott más hiba lesz.

Ja várjunk csak, állítsd át az NV vezérlőpultban az Energiagazdálkodást Maximális teljesítmény előnyben részesítésére. Nekem annó ez oldotta meg a gondot.
Ahogy elindítottam a felvételt a VGA lekapcsolt 2D Mhz-ekre és a L4D 200FPS-ből lett 20. :DDD

(#936) AjgorB25 válasza Tirexi (#935) üzenetére


AjgorB25
csendes tag

Na kicsit feltúrtam az NV beállításait, előnyben van részesítve meg még pár dolgot állítgattam, de ugyan az van. FPS csökkenés nincs, csak egy pillanatra áll be a kép. (Az egyetlen játék aminél nincs ilyen az a BF3. Ott akár 2 óráig is vehettem fel a SATA2-es HDD-re és nuku lagg, fix 60 FPS. A Limbo meg nekem itt laggol. XD) A nyers videóban megnéztem és 2-3 képkocka ugyan az (nem mozdul), ami nem hangzik soknak, de nézve érzi az ember, hogy ott valami akadás van. Megnéztem a win energiagazdálkodását is ott is minden max. Viszont érdekes, hogy mindig ugyan ott van az akadás. Képkockára pontosan. És a proci használatban ott van egy kiugrás a diagramban. Lehet hogy akkor mégis OC? Mert akkor hirtelen megugrik a használat és beakad a dolog? Pedig a proci fix órajelen megy. (BIOS-ban még nem állítottam be a szorzó csökkentő cuccokat.) Az 1.3V meg csak elég. Bár akkor lehet, hogy kipróbálom 1.33-1.34-en. Hátha az a baja. Vagy lehet, hogy a RAM gyenge?
(Nincs valami kis rejtett BIOS beállítás valahol a mélyben ami nektek természetes, hogy be van állítva csak én nem tudok róla? Mert én csak a proci feszhez a GHz-hez meg az X.M.P.-hez nyúltam. :) )

Magyar Csere Klub http://steamcommunity.com/groups/HUNTraders

(#937) Tirexi válasza AjgorB25 (#936) üzenetére


Tirexi
addikt

Nézd meg úgy is, hogy leveszel minden tuningot, utána egyesével vissza állítasz mindent és minden állítás után teszt. Sajnos ezt csak így lehet kiszűrni.

(#938) AjgorB25 válasza Tirexi (#937) üzenetére


AjgorB25
csendes tag

Úgy tűnik, hogy sikerült építenem egy vérbeli gépet. Idegesíti a gazdáját, de piszkosul. XD Komolyra fordítva: Kipróbáltam visszarakni az OC-t Default safe-re és a következő indításnál a win 8 a pofámba nyomta, hogy hibás az indítófájl... (Lehet hogy én vagyok tudatlan, de mi köze a két dolognak egymáshoz?) Szóval win reinstall után kipróbáltam felvenni és megint laggolt. (Mellesleg a win, a játék és az action! is hivatalos.) Végül is kiderült, hogy megint én voltam a hülye. (Míly meglepő.) Mivel a steam meg a játék a SATA 2-es HDD-n volt. Most átraktam az SSD-re és úgy tűnik, hogy nem laggol. Bár furcsállom, hogy felvétel nélkül nem volt gond. Akkor amikor felveszek akkor a gépnek gyorsabban kell beolvasnia a játékot? Mert ugye a videó írása az SSD-re ment. Mindenesetre most valahogy szerzek egy SATA3-as WD Black-et, aztán akkor majd tesztelgetek tovább. Egyszer csak jó lesz. És még egyszer köszönöm a segítséget. :)

Magyar Csere Klub http://steamcommunity.com/groups/HUNTraders

(#939) Tirexi válasza AjgorB25 (#938) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja igen nem árt ha a játék is valami normális gyors winyón van mert biza tényleg be fog lagolni.
Az intenzív winyó használatnál eléggé belassulhat a gép.
Nekem annó egy megváltás volt a 32MB cache-es winyó mert azon már lehetett szépen rögzíteni.
Ezért van pl az a jelenség ha haldoklik a winyója valakinek akkor sokkal lassabb lesz a gép holott a teljesítmény nem változik semmit sem.
A mostani 64-es winyók meg már baromi gyorsak és simán mehet róla a game és mehet rá a felvétel is.
Legalább is ez a tapasztalatom. :)

(#940) Milgram1 válasza Tirexi (#939) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Én még a 16MB-osal is elvagyok arról megy a game meg arra veszek fel és teljesen jó :)

(#941) WaterWawe válasza Milgram1 (#940) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én is, egy 8 éves 16MB 320GB Tesco gazdaságos vinyóm van és semmi probléma nincs vele. :))

(#942) Tirexi válasza Milgram1 (#940) üzenetére


Tirexi
addikt

Játék függő. Próbáld meg egy olyan játékkal ami alapból sokat töltöget. Nem fogsz a látványnak örülni.
Mondjuk próbálj ki egy szénné mod-olt Skyrim-et.
Az szét akadja magát felvétel nélkül is. :DDD
Mondjuk ez most csak a Fraps-nál igaz. Az Action!-nál már nem annyira lényeg a winyó sebesség/cache.

A legdurvább az volt amikor egy winyón volt az oprendszer/játék és a felvétel is arra történt. Nevezetesen GTA 4.
Na az egy halál volt Fraps-al. :K

(#943) WaterWawe válasza Tirexi (#942) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát igen, mi meg azt hittük a Winchester nem éri utól a memóriát :))

(#944) Milgram1 válasza Tirexi (#942) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Skyrim-et láttam a videódba hogy sok moddal nagyon instabil :)
kipróbálnám

(#945) Tirexi válasza WaterWawe (#943) üzenetére


Tirexi
addikt

Mutass egy olyan winyót ami gyorsabb egy memória modulnál. Nem tudsz és nem is fogsz tudni soha sem mutatni olyat. Látom te sem érted amit elmondtam a videóban.

Inkább vegyél valami értelmesebb kamerát mert az unboxing videóidban s.art sem lehet látni. :B
Olyan mintha valami slow motion lenne az egész főleg az a billentyűs.. :))

(#944) Milgram1:
De még mennyire, hogy instabil tud lenni. Főleg az amikor 1 óra játék után csak úgy kidob az asztalra mindenféle hiba nélkül. Na akkor kap el harci ideg mert ha közben nem volt mentés akkor restart. XD
20.5GB a Skyrim mappám szal hajrá. :)

[ Szerkesztve ]

(#946) WaterWawe válasza Tirexi (#945) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát ja... nem ártana lassan beszerezni valamit. Főleg a következő géphez amit unboxingolni fogok mert az azért megérdemelné. :)) (Sajnos nem az enyém lesz)

(#947) Tidus válasza WaterWawe (#946) üzenetére


Tidus
addikt

Én még soha nem találkoztam olyanal hogy ..."kidob az asztalra mindenféle hiba nélkül"... De még régebben sem.
Ezt nálad a vinyó okozza.

(#948) Tirexi válasza Tidus (#947) üzenetére


Tirexi
addikt

Te most konkrétan mire válaszoltál? :DD

[ Szerkesztve ]

(#949) Tidus válasza Tirexi (#948) üzenetére


Tidus
addikt

Sorry...
A kérdés neked akart menni.

(#950) Tirexi válasza Tidus (#949) üzenetére


Tirexi
addikt

Na akkor:
Mi köze van a winyónak a az instabil játékhoz? Addig nincsen semmi baj amíg nincsen mod-olva a játék.
A Skyrim a valaha megjelent leginstabilabb modolható dolog amit láttam.
Mondom ezt úgy, hogy 20GB-os a Skyrim mappám. (12GB csak a game a többi mod)
Ha szabad érdeklődnöm te mennyi mod-ot raktál fel?
Csak ízelítőnek mi megy a háttérben: [link] [link]
Ezek szerint aki ilyen problémával küzd mindenkinek rossz a winyója. :))
Figyi.. Azóta modolom a játékot amióta ez lehetséges a Skyrim Nexus-al. SOHA nem volt még olyan, hogy modolás után stabil lett volna a game. Random kidob asztalra hiba nélkül. Van, hogy 1 óráig semmi baj de van, hogy 10 percenként. Nagyon változó.
Ja és csak minőségi modokat rakok fel nem minden hulladékot.
Létezik a Load Order dolog ami sorba rakja a modokat meg a Master File-okat, de ez is csak ideig óráig jó.
Ki próbáltam én már mindent. Figyelj. Te is egerszegi vagy, hozol egy passport winyót felpakoljuk rá azokat a modokat amiket használok és te szépen felrakod magadnak otthon. Kíváncsi leszek meddig bírja a játék. Sztem az első betöltésnél már kivágna.
Van, hogy a game mentés nem hajlandó elindulni. Ugyan az a mentés pl csak 3.-ra nyílik meg addig kidobál asztalra. Mintha szivatóval indulna a játék...
Próbáltam már külön SSD-n is futtatni a játékot de ugyan az a hiba.
Tegnap éjjel raktam újra a Skyrim-et mert már nem volt hajlandó betölteni semmit sem.
Most van benne 5GB mod de már van hogy csak úgy mászkálok és hoppá már is kint vagyok az asztalon.
Valaki szerint VRAM fogy el ilyenkor, valaki szerint hang beállítási hiba, valaki azt mondja, hogy rossz mod.
Hidd el ha valaki hát én tudom mit jelent modolt Skyrim-al játszani. De a látvány kárpótol.
Nézd csak meg:

Hát nem szép? :D
Emberedre akadtál a témában. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.