Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Tidus válasza joshua7 (#999) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem ha az Extreme lapra passzol akkor arra is, a gyári bordák és a ram foglalatok ugyan olyanok.
Nyolc v. négy Ram slot, ennek nincs jelentősége.

(#1000) tom_tol: CineBench-et adjál neki, az megmutatja. Amúgy egész jó. :C

[ Szerkesztve ]

(#1002) Tirexi válasza tom_tol (#1000) üzenetére


Tirexi
addikt

1.43V-al 5Ghz? Azt meg hogy a fenébe? :D :Y
Mit emeltél még a CPU feszen kívül?
Vagy ez valami speckó darab?

(#1003) Tidus válasza Tirexi (#1002) üzenetére


Tidus
addikt

Ha elég neki az 1,43 akkor a Bench is lefut. Álltalánossan nézve kétlem.

(#1004) BL@CK válasza joshua7 (#999) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Igen, én használtam így és van hely a pcie slot fölött nekem a titánok backplateval simán elférnek a d14 el. Ramügyben nekem G.skill Ripjawz van simán elfér alatta.

Shatter your limits!

(#1005) joshua7


joshua7
veterán

Köszi az infókat!

Ramügyben kissé bonyolultabb a helyzet, mert jelenleg ilyen drágaságot használok. :) A mostani Maximus IV Gene lapon is csak úgy fér el a kit, ha az egyik venti magasabban van. Mivel a Rampage IV Gene esetében középen lenne a hűtő, kérdés, hogy maga a borda akadály lenne-e. Dimm configuration hogy néz ki Gene/Extreme esetén? Mert ha dual channel esetén pont a szélsőkbe menne a ram, az pont jó.

Semper Fi

(#1006) BL@CK válasza joshua7 (#1005) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Gene-nél csak 4 slot van a ramoknak, ha csak 2 modulod van, akkor elvileg mehetnek bármelyikbe akár egymás mellé akár egyik oldalra és a másikra is akkor is dual channel lesz. A ventijét a ramok azt már most alapból el lehet felejteni mert a hűtőtől nem fér rá sajna. Ahoz, hogy a ramok a hűtővel odaférjen, vagy a ramhűtőt kell lejjebb vágni vagy a noctuán kell alakítani. Ahoz, hogy odaférjen a a ramis hűtőstől le kell cserélni a hűtőt. Amiket én próbáltam még és jól teljesített az a Thermalright Venomus X. Ezzel elférn a ramborda és a ventije is, de a legjobb megoldás a víz lenne ;)

Shatter your limits!

(#1007) joshua7 válasza BL@CK (#1006) üzenetére


joshua7
veterán

Aham, nem is néztem, h 4 slot van összesen. Akkor egyelőre a 2 szélső lenne a megoldás.
Ah, a ramventi 0 perces, dobozában pihen, az a Maximus-on sem fér el sehogyan a D14 alatt. :) Az nem is gond, mert így is nagyon jól megy a ram.
Kérdés, h a ram a szép magas bordájával beférne-e a slot-ba, a D14 borda mellé/alá. Ha van elég hely, akkor rámenne a D14-re a ventije, úgy mint most, a ramé meg továbbra is pihenne.

Semper Fi

(#1008) BL@CK válasza joshua7 (#1007) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Ha most nem fér be alá a ramod később se fog :))

Shatter your limits!

(#1009) Tidus válasza joshua7 (#1007) üzenetére


Tidus
addikt

A slot-okat az alaplapon feltüntetett sorrendben használd. Működésük szempontjából nem mindegy.

(#1010) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Valaki le tudná nekem írni hogy lehet engedélyezni a PCI-E 3.0-t Windows 8-on? A Sima Force Enable Gen 3.0 cuccal nem működik. :(((

(#1011) Tirexi válasza WaterWawe (#1010) üzenetére


Tirexi
addikt

Az nem csak 3 Way SLI-nél kell?
Most hányszorosan mennek a VGA-k?

(#1012) WaterWawe válasza Tirexi (#1011) üzenetére


WaterWawe
őstag

PCI-E 2.0 dual X16

(#1013) WaterWawe válasza WaterWawe (#1012) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ó öcsém... Jó volt az az exe csak nem futtattam rendszergazdaként :W

(#1014) Syz válasza WaterWawe (#1013) üzenetére


Syz
senior tag

Amúgy sem vesztettél volna sokat.. Jelenleg a 2.0 és a 3.0 között szinte még semmi különbség nincs.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1015) Tidus válasza WaterWawe (#1013) üzenetére


Tidus
addikt

Erre még csak most figyeltél fel?
A Core i7 CPU-k csak natív támogatással rendelkeznek.

(#1016) 04ahgy válasza Tidus (#1015) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mármint úgy érted, hogy a Sandy Bridge-E CPU-k csak natív 2.0 (ami hivatalosan elismert), de aktiválható (vagy megy vagy nem) 3.0 támogatással rendelkeznek... Nemde?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1017) WaterWawe válasza 04ahgy (#1016) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha 760 helyett 690 SLi lenne akkor meg lehetne nézni hogy valóban 3.0-e vagy csak az van kiírva és igazából 2.0.

(#1018) Tidus válasza 04ahgy (#1016) üzenetére


Tidus
addikt

Ezt a natív támogatást, van egy éve is hogy olvastam egy intel oldalon. Akkor már meg volt az X79 alaplapom. Éppen tűnödtem is rajta, hogy ilyen csúcs kategória, és csak biosban tudja natívan. Le volt írva konkrétan mit is jelent ez, de sajnos nem találom az oldalt. :U
Ezért is csak ennyit írtam róla, hátha valaki más jobban belemászott a témába és konkrétumokkal tud szolgálni.
Olyat nem írok, amit csak úgy kigondolok.
Fórumokban sem konkretizálják a 3.0-át
Itt is említik, de semmi konkrétum.
Itt sem jelölnek PCIe-3.0 támogatást.
De mint megfelelő topik, idevágó témával. Pontot kell a dolog végére tenni.

Nálam is 2.0 van, ez volt az első dolog amit megnéztem a GTX 7xx VGA behelyezése után.

[ Szerkesztve ]

(#1019) 04ahgy válasza Tidus (#1018) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tudja a CPU a 3.0-t, de semmi garancia nincs rá! 2.0 a hivatalos, ennyire minősítették, ezt írja ki az intel is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1020) Tirexi


Tirexi
addikt

Úgy csináltok mintha a kettő között 30 FPS különbség lenne. Nem mind1 hogyan megy?
Megy a game maxon az a lényeg emberek. :K

(#1021) Tidus válasza Tirexi (#1020) üzenetére


Tidus
addikt

Nem mindegy, föleg ha már csúcs kategóriát hajtasz.

(#1019) 04ahgy: Ennyi hivatalosat találok én is.

[ Szerkesztve ]

(#1022) Tirexi válasza Tidus (#1021) üzenetére


Tirexi
addikt

Ilyen elméleti adatok engem nem érdekelnek.
Linkelj egy olyan játék tesztet FPS-el ahol 2.0 és 3.0 között látom a dupla növekedést ha már egyszer dupla lett a sávszél is. Vagy legalább 50%-ot...
Ő.. Már találtam is és igazam lett... Felesleges a 3.0. :K

(#1023) Tirexi


Tirexi
addikt

(#1024) Tidus válasza Tirexi (#1023) üzenetére


Tidus
addikt

Ez is igaz. :K
De a 4 way-al meg én vagyok úgy, hogy az már tényleg csak az FPS-ről szól.
De az előző linked viszont arról szól amiről beszéltünk. A PCIe 3.0-ás mérés IvyBridge, a PCIe 2.0-ás mérés SandyBridge platformon készült.

Képen látható R4E deszka rendesen megkapta ami jár neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#1025) Tidus


Tidus
addikt

A mai napon megérkezett a nagy tesó! Inkább tovább fejlesztett verzió, Rev. 1.02 széria.
ASUS Rampage IV Black Edition
A kép nagyítható.
Találtam egy ilyen képet is az alaplapról, szerintem a részletek rövidesen kiderülnek.

Részletek egyelőre az Asus R.o.G.oldalán találhatók.

[ Szerkesztve ]

(#1026) Tirexi válasza Tidus (#1025) üzenetére


Tirexi
addikt

Meg itt. :D
Milyen árra tippelsz itt MO-n? :D

[ Szerkesztve ]

(#1027) Tidus válasza Tirexi (#1026) üzenetére


Tidus
addikt

Még válaszoltál belinkeltem én is.
Ez fenomenálisan néz ki.
A Bios modosításokat már nézegettem az ASUS oldalán. De gondolom az új revizíó más módósításokat is tartalmaz.
A SupremeFX-et megkapta, az szembetűnő.

Ár, 150-180 ezer körülire tippelem.

Megint van cél a gyűjtögetésre. :D

[ Szerkesztve ]

(#1028) Syz válasza Tidus (#1027) üzenetére


Syz
senior tag

Megér az annyit?Szerintem nem.Így is frankón megy minden a mostani deszka alatt is.Mi az ami miatt lecserélnéd mégis?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1029) Tidus válasza Tidus (#1025) üzenetére


Tidus
addikt

Javítom a hozzászólásomat.
A linkelt Rampage IV Extreme Black Edition alaplap, nem Black Edition, hanem Fekete nyákon kiadott sima Extreme alaplap amit Rev. 1.02 gyári széria számmal láttak el. Ez a széria szám megegyezik, most már úgy nevezhető alap Rampage IV Extreme alaplap Revizíó számával. Ezek szerint elvben csak dizájnt kapott, de a részletek hamarosan kiderülnek.

A Rampage IV Extreme Black Edition alaplap egy teljesen felturbózott Rev. 1.01 gyári széria számmal ellátott alaplap. Ami látványban is külömbözik fent említett Rev. 1.02 alaplapoktól. Részletek hamarosan kiderülnek.

(#1028) Syz: Álltalánosságban értettem a gyűjtögetést, a fórumtagoknak szólt a felhívás. Egyelőre marad az enyém is.
Elégedett vagyok vele, minőségben, és potenciálban is. Amúgy ki sem használom.

(#1030) Syz válasza Tidus (#1029) üzenetére


Syz
senior tag

Mint ahogy én sem :) Amúgy mostanság két hetente jelenik meg a laphoz új BIOS az újdonságok megfelelő kezeléséhez,egy új designt is dobtak mellé,egyébként szépen néz ki.

Megvárom amíg megjönnek az új ventijeim,kicserélem a gyári Corsaireket a H100i vízhűtésen aztán ki fogom próbálni mit tud a proci 5 Ghz-en,mondjuk így 4,6-on is szépen muzsikál :R

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1031) Tirexi válasza Syz (#1030) üzenetére


Tirexi
addikt

Milyen ventik lesznek rajta?

Erre leszek majd kíváncsi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1032) Syz válasza Tirexi (#1031) üzenetére


Syz
senior tag

Ilyen Enermax T.B Silence ventiket vettem hármat.Rendeltem jobban mondva mert ugye magyar számtech bolthoz híven (Bluechip) soha semmi sincs raktáron.Igazából ezt a 3 ventit beszerezték 2 munkanapon belül de rendeltem még 8 db Silverstone mágneses porszűrőt,de az csak 1 db volt nekik,a másik 7 ami hiányzik az elvileg holnapra érkezik meg külső raktárból.Szeptember 2.-án adtam le a rendelést..Szánalmas.Egy fiókban elférne belőle vagy 100 db mert 3 mm vastag kis szir-szar de hiába na.A Corsair ventiket meg amiket lebontok a H100i-ről ahhoz vettem egy kis egyszerű Vantec Nexus venti vezérlőt és felrakom a gép oldalára belülről a két videókártyával szembe hogy elszívja a meleget onnan :R

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1033) Syz válasza Syz (#1032) üzenetére


Syz
senior tag

Még most sem írtak hogy megjött volna a cucc.Ez már kiábrándító és szánalmas.Ha tudom hogy ez lesz akkor inkább megrendeltem volna UK ebayről mindent,ugyanennyiért itt lett volna és 1 hét alatt.. :W

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1034) Tidus


Tidus
addikt

Érdekesség képpen egy X79 sztori.
Ma voltam meghalgatáson, ami próba nappal volt egybekötve. Pc. szervizes munkatársat kerestek egy helyi számtek kereskedébe. Mint kiderült az előző kollégától azért váltak meg mert "nem volt felnőve a feladathoz".Tovább nem részletezték.
Az én feladatomról röviden, mivel nem ez a mondani valóm lényege.
Kitették a dobozokat, egy gépet kellett összerakni, win, 7-et telepíteni, és a felsorolt szoftvereket feltenni, pendrive-ról. Krekkelt Win 7, krekkelt progikkal. Optikai meghajtó sem kellett a gépbe, mivel azt mondták, egy cégnek lesz a gép, felesleges bele. Ezt megértettem, de krekkelt op. rendszer, krekkelt szoftverekkel, cégnek?
Minden meglett, renden is volt, és jöttek a kérdések.
Milyen foglalatokat ismerek, és nevezzem meg a hozzájuk tartozó lapkakészleteket.
Elsoroltam az AMD-t, cpu fajták, északi, déli híd párosításokat. Ez után jött az intel.
Egyből X79-el, kezdtem, ha már ebben utazom. Szervízvezető rámnézett kérdően, majd megkérdezte. Az melyik!? Hát mondom, X79 - LGA 2011. Majd kérdően megkérdezte ismét. Az milyen, milyen fajta processzorokat fogad? Hát mondom, i7 -39xx "K" és "X" végződésű processzorok. Nézett rám, és én is ő rá, láttam rajta fogalma nincs róla hogy miről beszélek, mintha a holdról jöttem volna. Attól függetlenül, hogy ő a szervíz vezető. Nem is bonyolította tovább az intel kérdést, nem is érdekelte a többi foglalat. Pedig csak egyet említettem. Igy én sem bonyolítottam a 4xxx kérdést, a "K" és az "X" végződést nem is említve.
Pedig a gépet ASUS - INTEL i3 párosítással raktam össze.
Egyszerűen hihetetlennek tűnik, még nekem is, és több éve működik az üzlet. Igaz a netes árlistát elnézegetve, nincsenek komoly cuccok, AMD FM, és AM3+ nincs, Intel 1156, 2111 nincs. Az integrált processzoros alaplapok is ismeretlenek.
Úgy jöttem el, hogy a továbbiakról nem is beszéltünk, az említett szervíz vezetővel. Mármint tájékoztatnak e, felvesznek e, mennyi lenne a bér, szóval semmi.
Én meg nem is kérdeztem...

[ Szerkesztve ]

(#1035) Csavez™


Csavez™
veterán

Felraktam a 4403-as frissítést,de le kellett szednem,mert nem indult el a gép!
Minden indításnál resetelnem kellett a beállításokat,csak úgy volt hajlandó elindulni "6F"-et írt ki!

4206-tal rendesen megy.

Itt láttam lejebb linkeltetek 4way sli-t,és ott 5ghz-n ment s proci! Érdemes felrakni annyira?
Letesztelem alap és 5ghz között mi a különbség.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1036) Csavez™


Csavez™
veterán

Mivel todom átállítani pci 3.o -ra a kártyáimat?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1037) Csavez™ válasza Tidus (#1024) üzenetére


Csavez™
veterán

Na kipróbáltam a pci 3.0-t Battlefiel 3-al. 5940x1080 minden full ,3D vision surrondal !
Szinte megduplázodott az fps-em! :C Brutális!!!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1038) Tirexi válasza Csavez™ (#1037) üzenetére


Tirexi
addikt

Jaja több VGA-nál már van értelme bekapcsolni. :)

(#1039) Syz válasza Csavez™ (#1035) üzenetére


Syz
senior tag

Én meg most raktam fel a 4403-mas,legújabb BIOS-t és nálam sincs minden rendben.Mármint az a gondom hogy nem tölti be az overclocked profilokat.Hiába nyomom be neki a Gamer Profile-t is,elindul rendesen a gép mindig de vissza is áll 3800-ra.Ráadásul eddig ugye mindig ki is kapcsolt a gép miután változtattam,de most csak simán újraindul és betölti az alapot.Akkor ez szimplán BIOS cserével orvosolható?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1040) Syz válasza Syz (#1039) üzenetére


Syz
senior tag

No,igaz amit a kolléga írt.Szar a 4403.Én is vissza raktam a 4206-ot és simán megy minden mint előtte.Jah ami még tapasztalatom volt a 4403-mal hogy indokolatlanul magas fordulaton pörgött miatta a PHC.Szóval az felejtős :R

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1041) 04ahgy válasza Syz (#1040) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minek frissíteni, ha az aktuálissal stabil a gép?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1042) WaterWawe válasza 04ahgy (#1041) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez egy jó kérdés. Én se értettem hogy ha egy biossal jól működik a cucc akkor minek frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1043) Syz válasza 04ahgy (#1041) üzenetére


Syz
senior tag

Mert ventiket cseréltem a vízhűtésen és nem igazán boldogult velük a BIOS ami volt,nem tudta rendesen kontrollálni az vagy az alaplap de nem tudtam miért.Amúgy meg így hogy csak kb. 3 percig tart ugye egy BIOS frissítés,így megpróbáltam hátha ez segít.Most már minden rendben van az a lényeg :R

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#1044) Csavez™ válasza 04ahgy (#1041) üzenetére


Csavez™
veterán

Ennyi erővel leragadhattunk volna az őskorban! :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1045) 04ahgy válasza Csavez™ (#1044) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem egészen, ugyanis szinte mindegyik gyártó kiemeli, hogy a BIOS frissítés veszélyes, kellemetlen következményei lehetnek, csak saját felelősségre frissítsen a delikvens (do at own risk), és hogy a már stabil, problémamentes gépen lehetőleg ezt kerüljük. Nem véletlen hangzik így a javaslat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1046) Csavez™ válasza 04ahgy (#1045) üzenetére


Csavez™
veterán

Ok! sry :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1047) Csavez™


Csavez™
veterán

Az asus oldaán : "> Get the latest BIOS version for optimal support of PCI Express 3.0."

Akkor most érdemes frissíten,vagy nem?

Nekem 2 óra játék után kifagy a gép,szerintem valami túlmelegszik,mert utána sürübben csinálja!
A cpo,vga-k jók ,alaplapra gyanakszom. Mennyi az ajánlott hőmérséklete?

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1048) 04ahgy válasza Csavez™ (#1047) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azon az alaplapon meglehetősen kevés olyan komponens található, melynek túlmelegedése fagyást okoz...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1049) Csavez™ válasza 04ahgy (#1048) üzenetére


Csavez™
veterán

Be van nekem vizezve,és össze van kötva az egész rendszerrel!
Most fogom szétválasztani és 2 külön kört alakítok ki.
52 °C-ig ment fel 1 óra után stressz tesztnél.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1050) lotTóni


lotTóni
tag

Érdekes dolog ez a PCI-E 3.0 ugye alapból 1.1-nek írja a gpu-z.
A render test futásakor 3.0-ra változik...Biosban természetesen Gen 3 van beállítva. :F

....two beer or not to be....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.