Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) radi8tor válasza Tidus (#250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az csak az asztali gépe. R4E alaplapja van.

⭐ Stella

(#252) tom_tol válasza Tidus (#250) üzenetére


tom_tol
addikt

mostanában mát nem írom át az adatlapom
r4e és r4f
biosban is x8

(#253) rybka3ctg


rybka3ctg
tag

sikerült a bios frissítés bár teljesen másképpen:
Megosztom veletek mert lehet hasonló hozzá nemértőnek mint én pont ez az írás fog segíteni.
Elkezdtem Windows alól a frissítést automatikusat kijött az a felirat amit fentebb beillesztettem .
kiírta hogy más a fájl ezért Konvert programra van szükség letöltöttem Asus weboldaláról a bios segédprogramokból és azt a ROM filet illesztettem be . Láss csodát elkezdte csinálni amit csinálnia kell!
És újraindult a rendszer ekkor már felismerte az új bios filet ami a benne felejtett Pendriven volt onnan csak kattingatam meg enter stb és tökéletesen megy hála a jó égnek :D

[ Szerkesztve ]

(#254) Tidus válasza tom_tol (#252) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam CF. ment ezzel a beállítással x16-ban, 1. és a 3. slotban. A másik kettőt kapcsold ki az alaplapon.
Bios-ban:
EXTREME TWEAKING --> GPU DIMM Post --> itt látod melyik slot hány szorosra van állítva,(8x, 16x). Ha jól van minden beállítva és újra indítottad bios mentés után a gépet, akkor itt x16 értéknek kell lenni. Ez lényeges nézd meg. Nézd meg a végeredményt egyezik e az AI Suite II-ben --> Tool --> EPU --> VGA mit mutat. De a CPU-z is mutatja. Persze ezt mind a kettőt telepíteni kell. Mind a kettőből van egészen friss kiadás.
Ha 8x-os akkor --> PCIe Lane Simulator --> PCIex16 #1: OCCUPIED-re.
EXTREME TWEAKING --> PCIe Spread Sprectrum: Disable-ra.

ADVANCED főmenü --> System Agent Configuration --> PCIe x16 1 Link Speed: GEN3 v. GEN2
Mint jeleztem nálam ezzel a beállítással ment, nem próbálgattam hogy melyiknek a kikapcsolása okoz 8x-os sebességet.
Valószínűnek tartom hogy a Spread Sprectum Enable beállításon is megfelelő lenne, alapjáraton.

#253) rybka3ctg: Én ezt írtam le neked, itt. Látom nem reagáltál rá. :U

(#255) rybka3ctg válasza Tidus (#254) üzenetére


rybka3ctg
tag

Pendrive-ról csináld kikapcsolt gépnél. Igy!
Ha letöltötted a Bios fájlt, gondolom kicsomagoltad, v. nem?
Ha megtetted akkor a kapott CAP filet átnevezted R4F.CAP-ra? Mert ha ezek valamelyikét kihagytad akkor nem fog menni.
Pendrive Fat-ra legyen formázva, és ajánlott hogy ez az egy fájl, a frissítés legyen rajta.
Aztán fehér USB foglalatba helyezd és nyomd a mellette lévő flasselő gombot még nem villog folyamatosan.
Konkrétan ezt írtad de ez totál nem működött ezért nem reagáltam rá
De most reagálok akkor utólag : Totál nem müködik a dolog de azér nagyon szépen köszönöm hogy próbáltál segíteni nekem örök hála :D :R

Ui .:fehér usb csak egy van és ott ROG Connectet ír amúgy

(#256) Tidus válasza rybka3ctg (#255) üzenetére


Tidus
addikt

Ha neked totál nem működik úgy, arról nem tehetek.
De azt ne felejtsd el hogy a piros "Igy" az ASUS hivatalos linkje. Én röviden tömören azt írtam le neked magyarul. :K
De ha már sikerült frissíteni, csak jó indulatból javaslom, a BIOS-ban ne nagyon piszkáljál.
További tartós élményt kívánok neked, az X79 világában.

(#257) 04ahgy válasza rybka3ctg (#255) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az egy biztonsági megoldás, amikor már semmi más nem működik, és nem indul a rendszer. Egyáltalán nem javasolt működő gépnél. A Windowsos meg vírus, fagyás, futó folyamatok miatt. A legegyszerűbb a BIOS-ba belépve, EZ Flash-t használva. Később azonban már nem lesz ezzel gondod, nem kell majd konvertálgatnod semmit, mert már a .CAP kezelő BIOS-od van, és a frissebb is .CAP formában fog érkezni.

(#256) Tidus: A fentiek értelmében nem javaslom, hogy javasold a későbbiekben a BIOS flashback-et. Az tényleg csak egy vészmegoldás, mikor semmi más nem megvalósítható. De én még akkor is kerülném, keresnék egy CPU-t, amivel indul a lap, és azzal, "hagyományos" módon frissítenék.

Jah, X79 rulz. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#258) tom_tol válasza Tidus (#254) üzenetére


tom_tol
addikt

nos köszi
kipróbáltam az általad leírtakat, hát nem változott semmi

(#259) rybka3ctg válasza Tidus (#256) üzenetére


rybka3ctg
tag

jó rendben köszi hogy próbáltál segíteni !!
az volt a baj hogy kellet a konvert program + FAT32-be kell formázni nem simán FAT-re

(#260) rybka3ctg válasza 04ahgy (#257) üzenetére


rybka3ctg
tag

(D) :R :R Szakértő az szakértő!!! Köszi mindent

(#261) Tidus válasza 04ahgy (#257) üzenetére


Tidus
addikt

Teljes mértékben igazad van a vészmegoldással kapcsolatban.
De aki nem ért hozzá annak jól jöhet mivel be sem kell kapcsolni a gépet. Ez is egy megoldás segítség képpen.

(#258) tom_tol: Mint jeleztem nálam ok volt a dolog, de eladtam a kártyákat. Jelenleg átmeneti megoldás van nálam is. Nem tudok más variációt ajánlani, olyat amit ki is tudok próbálni.
Nézd meg az X58-as konfigban is a VGA párosod mit produkál.

(#262) tom_tol válasza Tidus (#261) üzenetére


tom_tol
addikt

megoldódott köszönöm
a vga volt a ludas, némi vgabios macera után már működik

(#263) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.

A CPU mat egy Corsair H100 al hűtöm.
És egy Corsair T600 White házzal használom amit tudjáktok van ventivezérlő. Na most én arra kötöttem rá mind kettő CPU ventit, és nem a H100 ra kötöttem.

És a gondom, az hogy mikor boot van és kiírja az infókat: CPU Fan Error
Ezt eltudom valahogy tüntetni?

Lap: Formula!

Köszi a válaszokat.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#264) rybka3ctg válasza SSJmeszes (#263) üzenetére


rybka3ctg
tag

uh erre kiváncsi vagyok mert szintén zenéz 600T (white) és h100 nálam is de szerintem annyi hogy fogod a hátsó rendszerhűtőt és ráteszed a h100 ra ez megoldja ugyanis azonnal lessz rajta egy hűtő!!

[ Szerkesztve ]

(#265) SSJmeszes válasza rybka3ctg (#264) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Az is a ventiszabályzóra van kötve.:-/ Minden venti arra van kötve.. Tehát, ha nincs terhelve a gép, akkor lecsavarom. Ha terhelve van akkor meg fel és annyi.

Viszont jut eszembe lehet könnyen "átlehet" ezt vágni..
Tehát ami a H100 on van amit az alaplapra dugsz rá lehet az is elég neki. igaz venti nincs rákötve. De érzékeli, hogy rá van. Talán elég neki. Majd ezt bepróbálom.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#266) tom_tol válasza SSJmeszes (#263) üzenetére


tom_tol
addikt

bios>monitor>fan speed monitor>cpu fan speed>ignore

(#267) rybka3ctg válasza SSJmeszes (#265) üzenetére


rybka3ctg
tag

ja ok csak gondoltam gyors megoldásnak ez tuti dolog és ugyanúgy csavargathatsz illetve ha nincs terhelve szinte nem is nagyon forog mert a h100 semt adja neki a craftot :D

(#268) rybka3ctg válasza tom_tol (#266) üzenetére


rybka3ctg
tag

igaz!!!!!

(#269) SSJmeszes válasza tom_tol (#266) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:D:D Köszi! Így már patent!

Amúgy jártam ezen a részene is, csak nem nézem meg rátudok e menni mint pl cpu fan speed és a többire.
N/A volt mind, mondom biztos nem tudok hozzányúlni. Tehát tévedtem!:D:-/

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#270) N_A_S


N_A_S
veterán

Gene-hez mikor szándékoznak kiadni vajon az új BIOS-t? :F

A többieknek egyébként milyen tapasztalatai vannak a 3010-essel?

https://tinyurl.com/phnas

(#271) 04ahgy válasza N_A_S (#270) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ami már most is tökéletes, ahhoz miért adjanak ki újabbat? ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#272) N_A_S


N_A_S
veterán

Kijöttek a 3101-es BIOS-ok

https://tinyurl.com/phnas

(#273) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok!

Most látom, hogy 2 BIOS verzióval le vagyok maradva..
OC profilokat nem lehet valahogy elmeneni, vagy importálni vagy bármi lehetséges dolog?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#274) N_A_S válasza SSJmeszes (#273) üzenetére


N_A_S
veterán

fényképező gép / pendrive és biosba print screen :P

nem tanácsos korábbi biosok beállításait visszatölteni az újabba.

https://tinyurl.com/phnas

(#275) 04ahgy válasza N_A_S (#274) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"nem tanácsos korábbi biosok beállításait visszatölteni az újabba." +1!

Nekem egy golden i7-980X döglött meg emiatt. Betöltöttem az F4-essel mentett profilt az F5b BIOS-szal. Csak ott a VID Table 1,55V-os feszültsége szerepelt, a másik BIOS-ban az 2,1V volt. Léggel. :D (Panaszkodtak az overclockerek, hogy nem lehet elég feszt adni, hát megcsinálták. ;] )

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#276) 04ahgy válasza SSJmeszes (#273) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha amúgy stabil a gép, meg be van lakva a BIOS, és a leírásban nem javít olyat, amivel neked problémád van, akkor nem kell mindenáron frissíteni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#277) SSJmeszes válasza 04ahgy (#276) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Igen. Stabil a gép.
Csak gondoltam lehet nem ártana.
Mert ha jól látom az utóbbi két bios is stabilitásra megy.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#278) 04ahgy válasza SSJmeszes (#277) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Stabil gépen felesleges a BIOS frissítés. Ha mégsem így teszel, kockáztatsz. No meg a profilokat is bukod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#279) SSJmeszes válasza 04ahgy (#278) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Oké.
Akkor hagyom.;)
Köszi!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#280) X@b3e


X@b3e
addikt

Beléptem a klubba, most épül a gép. Azt kérdezném, h milyen a lap hangkártyája? Megrögzötten mindig külön hangkarit használtam, eddig egy X-Fi Fatality volt de ugye nincs PCI a lapon. Lenne lehetőségem egy X-Fi Recon 3D-t beletenni, csak nem tudom van-e értelme :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#281) Tidus válasza X@b3e (#280) üzenetére


Tidus
addikt

Az alaplapra szerelt, 7.1 csatornás HD audio (nagyfelbontású audio, korábbi kódnevén Azalia) kodek kiváló minőségű 192 KHz-es/24 bites audiokimenetet biztosít, képes a bedugott csatlakozók felismerésére, a csatlakozók funkciójának átváltására és több folyam egyidejű lejátszására.
Bios-ban is állítgathatod, plussz a telepített driverben is.
Ha jó minőségű hangfal szetted van, tudja kezelni az alaplap. De egy hangkártya, az akkor is csak hangkártya. Csak ne hogy rosszabb minőségű legyen mint az integrált alaplapi. De az említett X-FI egész jó minőségű.

Bevallom én nem igazán gondolkodtam még hang kártyán, az én igényeimnek megfelel ez az alaplapi is. Viszont ha már beruháznák, akkor csak is egy R.o.G. szériára, ide az dukál.

(#282) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Sziasztok.
Ramapage 4 extreme lapom van. Mostanában néha 10-ből 1-szer elkezdte kiírogatni, hogy b2 és megáll a boot és resi után már jó. Ennyi leírást találtam róla: b2 -> 00 = IMC cannot make the frequency, DRAM Training not even started yet
Tudnátok ebben segíteni? OC semmi nincsen csak alapon minden.

Shatter your limits!

(#283) Tidus válasza BL@CK (#282) üzenetére


Tidus
addikt

Állítsd be a ramokat, mert ha nem bántod és auto-n vannak az értékek akkor sem jó, fagyni fog a gép. Saját tapasztalat.
Állítsd a gyári értékekre, késleltetések, MHz, Volt.
A Ram-okra, v. a dobozukra rá van írva. Ha nincs akkor a gyártó oldalon megtalálod.
Ha húzni akarod őket akkor ezekből az értékekből indulj ki.

(#284) BL@CK válasza Tidus (#283) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Okés megnézem este és jelzek. Érdekes amúgy, hogy eddig semmi gond nem volt vele, pedig már majd egy éve így van.

Shatter your limits!

(#285) Tidus válasza BL@CK (#284) üzenetére


Tidus
addikt

Nem fríssítettél Biost?
Én amikor megvettem a lapot minden alapon v. Auton volt.
Aztán fríssítés után állítgatnom kellett hogy stabil maradjon.
Most már külön jegyzetem van, a beállításokról, mivel a biosba mentés csak átmeneti megoldás tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#286) BL@CK válasza Tidus (#285) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Frissítettem, de nem mostanába, hanem csak pár hónapja. FElrakom már abbólis a legújabbat majd és utánna belövöm a ram beállításokat.

Shatter your limits!

(#287) 04ahgy válasza BL@CK (#282) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A RAM-okat XMP-vel konfiguráltad? Mekkora órajelen futnak?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#288) BL@CK válasza 04ahgy (#287) üzenetére


BL@CK
aktív tag

1600-on mennek, nem állítgattam rajtuk semmit csak órajel és a feszt belőttem 1.5-re mert annyi kell a ramjaimnak.

Shatter your limits!

(#289) 04ahgy válasza BL@CK (#288) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha XMP-sek a RAM-ok, akkor inkább az XMP-t lődd be, és manuálisan rakd utána 1600-ra, a többit nem bántva. Az az alidőzítéseket, és a VTT feszeket is belövi.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#290) BL@CK válasza 04ahgy (#289) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Nem xmp-sek, csak sima mezei kingmax 1600mhz 4gb modulok.

Shatter your limits!

(#291) 04ahgy válasza BL@CK (#290) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott valami beállítási gond lesz. Hány modul, Memtest86+ hibázik-e (legalább egy éjszakát futtatva)?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#292) Tidus válasza 04ahgy (#289) üzenetére


Tidus
addikt

Én az XMP-re azért nem tértem rá mert 1600-as Kingmax-ban nincs XMP.
Az adatlapján láttam.
Ha van, akkor le vezetik a ramok gyári oldalán. Igy.

(#293) 04ahgy válasza Tidus (#292) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt ugye nem mondod komolyan? Jupiiii. :D Ma is szép napom van, ezt álmomban sem gondoltam, hogy a gyártó oldalán kell az XMP-t keresni.
Ne nézz amatőrnek légyszi.
Csak én ismerem a kollégát, és két hetente más RAM-ja van. Hol 64GB 1333MHz-es, hogy 8GB 2400-as, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#294) BL@CK válasza 04ahgy (#291) üzenetére


BL@CK
aktív tag

8 modul van most, memtestet nem futtattam még, nemvolt rá időm, mert most kell a gép, nem tudom éjszakára se nélkülözni. Beállítok akkor mindent kézzel egy bios frissítés után. Használat közben nincs gond a géppel csak ahogy írtam is, néha bekapcsoláskor megáll b2-nél.

Shatter your limits!

(#295) 04ahgy válasza BL@CK (#294) üzenetére


04ahgy
nagyúr

8 modulhoz kevés lehet az alap VTT / VCCSA. 1,2V-ra tedd mindkettőt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#296) BL@CK válasza 04ahgy (#295) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Oké este kipróbálom.

Shatter your limits!

(#297) BL@CK válasza 04ahgy (#295) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Felraktam a legújabb biost és belőttem a ramokat kézzel, eddig még nem jött elő a probléma, igaz nemsoikszor volt azóta ki és bekapcsolva a gép. Ha előjön megint egy memtestet lefuttatok rajta és írok ha valami nem jó.

Shatter your limits!

(#298) 04ahgy válasza BL@CK (#297) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Úgy látom, ASUS-éknál az "Improve system stability." folyamatosan szerepel a frissítési palettán. Szóval akár az is megoldhatta, hogy frissítettél. A kézi beállítás meg nagyon helyes!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#299) Tidus válasza BL@CK (#297) üzenetére


Tidus
addikt

Ha felmerülne még, küldök egy konkrét beállítást.

(#298) 04ahgy : Miért problémázol egy olyan dolgon aminek nem tudod a konkrét okát, gondolok a jelen Asus fríssítésekre.

[ Szerkesztve ]

(#300) 04ahgy válasza Tidus (#299) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kedves Tidus,

Nem tudom eldönteni, hogy ez most kérdő mondat-e, vagy kijelentő-e? Van benne kérdőszó, de ponttal zártad le. Kérlek segíts, hogy a szándékodnak megfelelően értelmezhessem a leírtakat.

Kérlek idézd azon állításom, amelyiket a jelen ASUS frissítéssekkel kapcsolatos "problémázásnak" vélsz, mert én visszaolvastam, de sehol nem találtam. A #298-ban csak kijelentettem egy lehetséges tényt, még csak azt sem saját kútfőből merítve, hanem a gyártó oldalán, a kolléga alaplapjához kiadott BIOS-ok release note megjegyzéseit átolvasva. Hol itt a problémázás. Ugyanakkor szeretném tudni, ha valamit félreérthetően írtam, ezért kérlek az kifogásolt rész idézésére, saját épülésem céljából.

Megjegyzés: a frissítés szóban csak egy hosszú í található. Ezt pedig a Te épülésedre írtam, hogy a dolog ne egyoldalú, hanem kölcsönös legyen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.