Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Asus X79 R.o.G. Rampage IV - Extreme - Formula - Gene

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Rampage IV Extreme

A RoG (Republic of Gamers – Játékosok Szövetsége) sorozatot erősítő újdonság egy kompromisszummentes alaplap, amellyel az ASUS a gamereket és a nagyteljesítményű konfigurációk építőit veszi célba. Az alaplap az Intel LGA 2011-es processzorait fogadja, amelyekhez összesen nyolc darab DDR3-as memóriafoglalatot kínál. A rendszerben némi tuninggal a DDR3-2400 MHz-es memória modulok is elketyegnek, ezekből akár 64 GB-nyit is elhelyezhetünk az alaplapban. Támogatja a négykártyás NVIDIA SLI, és a négykártyás AMD CrossFireX technológiát.

Intel X79 Chipset
Socked 2011 CPU support
8 x DDR 3, Max. 64GB, 2400(O.C.)2133(O.C.)1866/1600/1333/1066 MHz
Intel, 1 x Gigabit LAN
Realtek ALC898 7.1 Channel
ASMedia USB 3.0 vezérlő:
8 USB 3.0 csatlakozó (4 a hátlapon, kék, 4 az alaplap közepén)
12 USB 2.0 csatlakozó (8 a hátlapon, Fekete+vörös, 4 az alaplap közepén)
2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, vörös
4 db 3 Gb/s SATA-csatlakozó, Fekete
4 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x16; x16/x16; x16/x8/x16 és x16/x8/x8/x8, vörös)
1 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 mód, szürke)
1 db PCIe 2.0 x1
4x NVIDIA SLI
4x AMD CrossFireX
Bios 2 x 64Mb Flash ROM
OC Key
- LN2 mód
- Subzero Sense

- PCIe x16 sávkapcsoló

További részletek, paraméterek a gyártó honlapján megtekinthetők.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rampage IV Extreme (Battlefield 3)

A Battlefield 3 jelzésű alaplap paraméterei megegyeznek a fent ismertetett Rampare IV Extreme alaplappal.
Ha a Battlefield 3 Edition kiadását választjuk vásárláskor ami limitált darabszámú, akkor megkapjuk a Battlefield 3 teljes verzióját is egy account kártya formályában.
Account kártya: elől - hátul (key a kaparós rész alatt).

..."A Rampage IV Extreme/Battlefield 3 célja, hogy megfeleljen a PC-rajongók igényeinek a kiemelkedő teljesítménnyel kapcsolatban..."

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Rampage IV Formula

A RoG (Republic of Gamers – Játékosok Szövetsége) sorozatot erősítő újdonság egy szintén kompromisszummentes alaplap, amellyel az ASUS a gamereket és a nagyteljesítményű konfigurációk építőit veszi célba. Az alaplap az Intel LGA 2011-es processzorait fogadja, amelyekhez összesen négy darab DDR3-as memóriafoglalatot kínál. A rendszerben némi tuninggal a DDR3-2400 MHz-es memória modulok is elketyegnek, ezekből akár 32 GB-nyit is elhelyezhetünk az alaplapban. Támogatja a négykártyás NVIDIA SLI, és a négykártyás AMD CrossFireX technológiát.

Intel X79 Chipset
Socked 2011 CPU support
4 x DDR3, Max. 32 GB, 2400(O.C.)2200(O.C.)2133(O.C.)2000(O.C.)1800(O.C.)1600/1333/1066 MHz
Intel, 1 x Gigabit LAN
SupremeFX III 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek
ASMedia® USB 3.0 vezérlő :
6 USB 3.0 csatlakozó (4 a hátlapon, kék, 2 az alaplap közepén)
12 USB 2.0 csatlakozó (6 a hátlapon, Fekete+Fehér, 6 az alaplap közepén)
2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, vörös
4 db 3 Gb/s SATA-csatlakozó, Fekete
4 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x16; x16/x16; x16/x8/x16 és x16/x8/x8/x8, vörös)
2 db PCIe 2.0 x1
4x NVIDIA SLI
4x AMD CrossFireX
2 x 64Mb UEFI AMI BIOS

További részletek, paraméterek a gyártó honlapján megtekinthetők.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rampage IV Formula (Battlefield 3)

A Battlefield 3 jelzésű alaplap paraméterei megegyeznek a fent ismertetett Rampare IV Formula alaplappal.
Ha a Battlefield 3 Edition kiadását választjuk vásárláskor ami limitált darabszámú, akkor megkapjuk a Battlefield 3 teljes verzióját is egy account kártya formályában. Szintén hasoló felállásban mint a fentebb említett Rampage IV Extreme alaplapnál.

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Rampage IV Gene

A RoG (Republic of Gamers – Játékosok Szövetsége) sorozatot erősítő újdonság egy szintén kompromisszummentes alaplap mATX kivitelben, amellyel az ASUS a teljesítmény hajhász gamereket veszi célba. Az alaplap az Intel LGA 2011-es processzorait fogadja, amelyekhez összesen négy darab DDR3-as memóriafoglalatot kínál. A rendszerben némi tuninggal a DDR3-2400 MHz-es memória modulok is elketyegnek, ezekből akár 32 GB-nyit is elhelyezhetünk az alaplapban. Támogatja az NVIDIA SLI, és az
AMD CrossFireX technológiát

Intel X79
Socked 2011 CPU support
4 x DDR3, Max. 32 GB, 2400(O.C.)2133(O.C.)1866/1600/1333/1066 MHz
Intel, 1 x Gigabit LAN
SupremeFX III 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek
ASMedia USB 3.0 vezérlő:
4 USB 3.0 csatlakozó (2 a hátlapon, kék, 2 az alaplap közepén)
12 USB 2.0 csatlakozó (8 a hátlapon, Fekete+Fehér, 4 az alaplap közepén)
2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, vörös
3 db 3 Gb/s SATA-csatlakozó, Fekete
1 db 3G eSATA-csatlakozó, vörös
2 db PCIe 3.0/2.0 x16 (két x16, vörös)
1 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 mód, vörös)
1 db PCIe 2.0 x4
NVIDIA SLI
AMD CrossFireX
64Mb Flash ROM
Bios 64Mb Flash ROM

További részletek, paraméterek a gyáró honlapján megtekinthetők.

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Ismertetők:
Minden ami R.o.G.
Republic of Gamers X79 alaplapok
ASUS Rampage IV Extreme Owners Thread
Rampage IV Extreme UEFI BIOS Guide for Overclocking

Megoldások:
Asus X79 R.o.G. Bios Flashback
X79 CPU hűtés felfogatás, költségek nélkül

Tesztek:
Prohardver: Intel X79 alaplapok előzetese, ASUS köntösben
Prohardver: ASUS ROG Rampage IV Formula – tuning, felesleges sallangok nélkül
Prohardver: ASUS Rampage IV Gene, mATX formátumú LGA2011-es alaplap extrém tuningra is

Kérdések: a fórumban...

..."A Republic of Gamers a legjobbak legjobbjaiból áll. A legjobb hardverterveket, a legjobb teljesítményt és a leginnovatívabb ötleteket kínálja, cserébe szeretettel várja a legjobb játékosokat, és a nagyteljesítményű konfigurációk építőit.
A Republic of Gamers világában nincs kegyelem: aki itt dicsekszik, annak van is mire büszkének lennie"...

-ASUS-

A hozzászólást összeállította: Tidus

[ Módosította: 7 ]

Don't Tread On Me

(#2) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kezdésnek itt egy kis magyarázat, hogy ne vessz el a beállítási lehetőségek tengerében.

Rampage IV Extreme UEFI BIOS Guide for Overclocking

Itt pedig lehet szemezgetni információkat a beállításokról, és van pár nem hivatalos BIOS is.

ASUS Rampage IV Extreme Owners Thread

(első hsz-el későbbiekben ez is össze lesz vonva)

[ Módosította: Barthezz2 ]

Don't Tread On Me

(#3) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Azt a fene jómindenségit, hogy ez milyen jól néz ki a GEIL Evo Two RAM-mal. :DDD

[link]

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4) N_A_S


N_A_S
veterán

szerintem a Gene is elférne még ebbe a topikba

https://tinyurl.com/phnas

(#5) MPowerPH válasza N_A_S (#4) üzenetére


MPowerPH
félisten

Abszolút. :) Első hsz-el az is módosításra kerül.

04ahgy: Mintha ehhez készítették volna. Szépen mutat. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6) Tirexi


Tirexi
addikt

Hali.

Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy igazából miben különbözik az Extreme és a Formula? :F

(#7) MPowerPH válasza Tirexi (#6) üzenetére


MPowerPH
félisten

Parancsolj. :) De a PH is szépen össze szedte.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8) Tirexi válasza MPowerPH (#7) üzenetére


Tirexi
addikt

Ebbe az alaplapba úgy is lehet VGA-t tenni, hogy az első és a 3. PCI helyet használom?
Akkor is 16/16 lesz?
Van olyan hosszú SLI vagy CF híd?

Csak mert a kettő kártya egymás mellé nem igazán jó ötlet.

(#9) MPowerPH válasza Tirexi (#8) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. Az az alap konfiguráció is egyébként. Laphoz kapsz mindent, így nem téma.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10) Tirexi válasza MPowerPH (#9) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt örömmel hallom. :)
Főleg mert akkor a szellőzéssel sem lesz gond ha esetleg majd lesz két VGA-m.

Akkor lehet, hogy mégsem Sabertooth lesz hanem Extreme vagy Formula.
Meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok.

Amúgy pár szóba elmondaná nekem valaki, hogy azok a tuning kulcsok mire jók?
Vagy ez egy olyan dolog amit kapunk a laphoz de nem fogjuk használni soha? :)

(#11) MPowerPH válasza Tirexi (#10) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha nem használod extrém tuningra, akkor bőven elég Neked a Formula. Ahhoz kapsz egy jó VGA-t is.
OC Key is le van írva, mindennapos használatra szintén fölösleges.

Don't Tread On Me

(#12) Tirexi válasza MPowerPH (#11) üzenetére


Tirexi
addikt

Hogy érted, hogy ahhoz kapok egy jó VGA-t is? :D
Ezt nem vágom. :F

(#13) 04ahgy válasza Tirexi (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem irónia akart lenni, mennyivel olcsóbban úszod meg. :D

X79-UD7-et vegyél inkább, az a legtutibb, a Rampage BIOS-ában túl sok mindent lehet állítani. :D ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) Tirexi válasza 04ahgy (#13) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen néztem YT-on videót a BIOS-áról láttam hogy mi vár ott de nem elég itt is csak a szorzót meg a feszt emelni? Meg persze a Power limitet?
Sztem a többi cucc az tényleg extrém tuningra való aki finomhangolni akarja csak az piszkálja nem? :)

Gigákról meg azt hallottam, hogy nem igazán jók. Volt valami hibás széria is asszem?

(#15) MPowerPH válasza 04ahgy (#13) üzenetére


MPowerPH
félisten

Részben, de egyébként elírtam. Hangkarit akartam, csak máson járt az eszem. :DDD
Sokat, de majdnem minden tök egyértelmű, nem egy bonyolult mutatvány végigfutni rajta. Memória beállítások azok, amikben el lehet veszni.

Tirexi: Nem, nem annyiból áll. Van sok-sok feature, amivel finomra lehet hangolni a rendszer. Ez a szép az egészben, imádom a BIOS-át.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16) Tirexi válasza MPowerPH (#15) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát ez sem probléma már mert ebben a topic-ban majd finomhangoljuk a dolgokat. :P

(#17) N_A_S


N_A_S
veterán

Mi a fene az a PCI egyszerű kommunikációs vezérlő? Tegne R4E-nél szívtam vele, most meg M4E-nél ugyanez. Valaki help pls!

:R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#18) MPowerPH válasza N_A_S (#17) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó kérdés. Eszközkezelőben jelenik meg felkiáltó jellel?

Don't Tread On Me

(#19) N_A_S válasza MPowerPH (#18) üzenetére


N_A_S
veterán

közben már rájöttem :)

https://tinyurl.com/phnas

(#20) MPowerPH válasza N_A_S (#19) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát én még nem találkoztam ezzel. :N

Don't Tread On Me

(#21) Tirexi válasza MPowerPH (#15) üzenetére


Tirexi
addikt

Az alaplapi hangkari nem annyira lényeg mert egy X-Fi Titanium Fatality Champion-al akarom meglepni magam hamarosan. :) :B
De ez azért érdekes, hogy az olcsóbb alaplap miért kap egy jobb integrált hangot. :F

Amúgy a BF3 Edition lapokhoz semmi más extra nincsen csak egy eredeti BF3?
Legalább Origin-en lehet aktiválni? :F

(#22) MPowerPH válasza Tirexi (#21) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért mert az Extreme tuningosok számára van előkészítve, így ott az extra hangkari tök fölösleges lenne.

Fogalmam sincs. Én simát rendeltem, de BF3 edition -t kaptam ugyan azon az áron. Van valami kis kártya, gondolom azzal tudod aktiválni. Meg azt hiszem egy BF3-as nyakbakötő is van a dobozban. Még úgy igazán egyiket sem néztem meg. De valszeg Origin -en lehet aktiválni. Elvileg a kiegészítő is jár hozzá...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23) Tirexi


Tirexi
addikt

Nézegettem az árakat és szemet szúrt valami:
Az Extreme BF3 Edition 13.335Ft-al kerül többe a sima verziónál.
Viszont a Formula BF3 Edition csak 2540Ft-al kerül többe a simánál.
Pedig mind2 dobozban csak egy BF3 aktivációs kód van semmi más.

Na ezt hogyan hozták össze? :F

(#24) N_A_S válasza MPowerPH (#22) üzenetére


N_A_S
veterán

A kupon (Origin) és a nyakba akasztó stimmel viszont a DLC sztem nem jár a BF3-hoz.

https://tinyurl.com/phnas

(#25) MPowerPH válasza N_A_S (#24) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mintha azt olvastam volna, hogy adják azt is hozzá. Engem speciel hidegen hagy, majd elajándékozom valakinek. :)

mod: Egyébként igazad lehet, csak félreolvashattam valamit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26) Tidus válasza Tirexi (#23) üzenetére


Tidus
addikt

Én is hasonlóan jártam mint BMW001. Simát rendeltem, aztán BF3 editiont kaptam, holott a nagyker weboldalán 13xxxft-al többe kerül. Van hozzá plusszban egy nyakba akasztó, és egy BF3 acconut kaparós sorsjegy a regisztrációhoz, amit nem használtam fel.
Lehet hogy egy hejről rendeltünk. :F .
Egyébbként állítólag a Giga UD7-es alaplapokat nem érinti az égető probléma!

(#27) Tidus válasza MPowerPH (#25) üzenetére


Tidus
addikt

Nálad hasonló tapasztalat?

(#28) 04ahgy válasza Tidus (#26) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az égető probléma is kivesézésre került abban a topikban. Aki olyan hülye, hogy a VRM-et tuning mellett nem hűti aktívan, az az X79-UD3 előtti lapokat is elsüti. Itt a tuningolt CPU már 400W-okat kajál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29) Tidus válasza 04ahgy (#28) üzenetére


Tidus
addikt

Látom te gigabyte fan vagy. Az előző gigával én is elégedett voltam. :C

(#30) 04ahgy válasza Tidus (#29) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem vagyok Gigabyte fan. Az UD7 pl. léggel 4800MHz-en wallos, akármilyen procit teszek bele.

És biztosíthatlak afelől, hogy tuningolt procival és normális, aktív hűtés nélkül előbb utóbb az R4E VRM is fel fogja mondani a számára hőfokügyileg megerőltető szolgálatot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31) Tidus válasza 04ahgy (#30) üzenetére


Tidus
addikt

Ezt a VRM dolgot valamilyen okból kifolyolag írod, v. tájékoztatás jellegűnek szántad.
Ha utobbi a szándékod akkor megköszönöm hogy felhívtad a figyelmemet rá, és másokét is akik olvassák. De tisztában vagyok a konkrétum priorításával.

Erre a hallomásra reagáltam, a linkelt információval, jó szándékkal. Nem értem miért kell bonyolítani a dolgot, valamint Gigabyte pozitív és negatívumokkal ne offoljuk a topikot.

(#32) subaruwrc válasza Tidus (#31) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ezt a VRM dolgot valamilyen okból kifolyolag írod,

szerintem olyan jelleggel írja hogy idáig 2-szer is jelen volt R4E extrém tuningjánál ahol a processzor nitro alatt volt és tapasztalatból írja. plusz mivel ezek a processzorok lég/vízhűtés mellett tuningolva is sokat fogyasztanak, ezáltal sok hő keletkezik a tápellátó részen, a márkajelzés nem fogja megóvni a lapot, ha kikapcsolod a védelmet és még tuningolsz is+ hűtés sincsen rendesen. a fizikát nem érdekli hogy gigabyte vagy asus vagy msi logo van e a deszkára nyomtatva. szóval leginkább jótanácsként írja, hogy hűtsd rendesen, ha nem akarsz brikettet belőle.

sokszor vga tuningnál is esnek olyan hibába emberek hogy cska a gpu hőmérsékletével törődnek és úgy gondolják ha az minnél hűvösebb akkor probléma nem lehet, ezért füstölnek el a tápellátó részek, mert mondjuk a gpu kap egy vizesblokkot a vrm meg három dísznek se nevezhető ragasztószallagos valami pi..csa bordát nulla légáramlattal, aztán pákk.

elégett lapra pedig nincsen garancia, szóval ha még sokáig akarod élvezni a társaságát akkor fogadd meg 04ahgy tanácsát és hűtsd rendesen....

(#33) 04ahgy válasza subaruwrc (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szívemből szóltál. És maximálisan egyetértek. Te legalább élőben tapasztalhatod a VRM hűtésének szükségességét, mert ott van a kezeid között az R4E.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) Cybertrone válasza 04ahgy (#33) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mennyire melegedik a vrm 24/7-es beállításon mondjuk egy 4.8ghz-re belőtt procival, lájtiba? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#35) MPowerPH válasza Cybertrone (#34) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem minimálisan, LinX alatt észrevehető, hogy dolgozik a hűtés. Egyébként nulla, nagyobb terhelésnél meg kell támogatni egy lapátossal.

Don't Tread On Me

(#36) 04ahgy válasza Cybertrone (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én csak az X79-UD7-ről és az X79MA-GD45-ről tudok nyilatkozni. Az nem ezen topik témája. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) Cybertrone válasza 04ahgy (#36) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ment pü mester :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#38) Tidus


Tidus
addikt

Készítettem egy Bios beállítástami egész jónak és stabilnak tűnik.

Visszont ezzel a VGA
beállításal nem igazán tudok mit kezdeni.
Meleg van!
Várom az észrevételeket, kérdéseket, javaslatokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#39) BL@CK


BL@CK
aktív tag

A mai nappal énes beléptem a kullba egy R4E BF3-al karöltve :) Jövőhéten proci is lessz, persze csak ha 04ahgy is úgyakarja és küld egyet :D

Shatter your limits!

(#40) C64


C64
őstag

Szerintetek megéri cserélni az ASUS Maximus IV Extreme-t Z77-re? Sztem nem.....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#41) Cybertrone válasza C64 (#40) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez ugye nem volt komoly? Ivy miatt lenne a csere(gondolom igen) Tuningban aszondják nagyon ott lesznek, meg az igp miatt, viszont még mindíg 4 magon, és x79-be ha egyszer kijön ígértek supportot Ivy-Ehez :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#42) C64 válasza Cybertrone (#41) üzenetére


C64
őstag

Ezt most nem értem. A P67-et megérné cserélni Z77-re? Erre lennék kíváncsi....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#43) Cybertrone válasza C64 (#42) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ja... viszont ez x79-es lap topikja... am szerintem azt lecserélheted... bár ez nem az a topik :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#44) C64 válasza Cybertrone (#43) üzenetére


C64
őstag

jah télleg, benéztem :DD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#45) Steady74


Steady74
addikt

Akkor kicsit pörgessük fel ezt a totyikot. Két észrevétel Formula lappal:

- sem a CPU sem a házventiket nem szabályozza a lap. Noctua D14 ventik 1200-at a AC ventik meg 1300-at forognak. Utóbbiak pwm-esek, ezért nem értem miért maxon járnak.

- Talán ennek következménye, hogy lekapcsolt házventiknél felugrott egy PCH 60 fok hiba...

Valakinek 5let?

(#46) MPowerPH válasza Steady74 (#45) üzenetére


MPowerPH
félisten

Végre jutott több időm szórakozni kicsit a lappal. A Te problémád érdekes, nekem szépen szabályozta a pwm-es ventiket, igaz az Extreme.

Nálam is van valami, amit nem értek. Bekapcsolásnál irdatlan sokáig tart a hibaellenőrzés. :U Nem tudom mióta csinálja, de nagyon lassú így a boot. Az elején emlékeim szerint pár s alatt végzett vele. Majd megpróbálkozok egy BIOS cserével.

A cucc most full energy saver módban ketyeg, de szvsz így is elég mindenre.

Don't Tread On Me

(#47) M^xx válasza MPowerPH (#46) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nálam a legújabb bios van és azzal is rettenet lassú, én kikapcsoltam...

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#48) BL@CK válasza M^xx (#47) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Szabad megkérdezni hol kapcsoltad ki mert nemtalálom :DDD

Shatter your limits!

(#49) MPowerPH válasza M^xx (#47) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mármint a hibaellenőrzést kapcsoltad ki? Piszkosul idegesít. Így energy saver módban erre nincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#50) M^xx válasza BL@CK (#48) üzenetére


M^xx
aktív tag

Lehet benéztem, régi biosnal működött, viszont ennél az újnál csak restartnál nem ellenőriz, teljes gép indításnál úgy néz ki igen. Amúgy itt: hardware prefetcher

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.