Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trebor0522


Trebor0522
csendes tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy az egyik gépházból átszereltem másik gépházba a fennt emlitett alaplapot, tápot a hozzá tartozó többi belsőséggel együtt és nem figyelem, a táp melyik kábele kerül a cpu áramellátásához, hiszen úgyis értelemszerű. E helyett nem találom a megfelelőkábelt és a gép nem indul. Sok féle képen próbáltam már, lehet nem kellet volna. Sok gondolkozás, és próbálkozás után és a használati útmutató olvasgatása után, arra jutottam, hogy a 4+4 es csatlakozóval amin "felül" vannak a sárga 12 voltos kábelek az lenne a jó, ebből a kábel ből is csak az egyik 4 es felel meg teljesen formára, a másik nem de mivel annyi az eltérés, hogy a tégla test helyére, lekerekitett sarkú téglatest formájú csatlakozó kerül így kipróbáltam de így sem működött. Ez a felállás a "legkevésbé forma hibás", ha az egyik 4 csatlakozóst dugom csak be akkor sem jó, ami ugye formára teljesen stimmel. Vannak még 6+2 es kábelek a tápon, de ezek mind pci e felirattal vannak ellátva, vagy két 6 egy pines szintén pci e vel ellátva és egy C betűvel ellátva. A pci e -sek ugye a vidi kártyába mennek. Arra emlékszem, hogy amikor ma még működött C betűvel ellátott kábel volt ott amből ugye van az össze ki szerelésől, teát 6+2 es 4+4 es és sima 6 osból is.
A kérdésem az lenne, hogy milyen kárt tehettem a gépben?És, hogy mii lehet a gond, ha a gombok,usb csati, ledek kábeleit a füzet szerint csatlakoztattam. A legfontosabb, az lenne, hogy mit kéne dugni a cpu áramellátásához, ha forma alapján egyik tápkábel sem stimmel?
Ha lenne ilyen topik nyitva akkor bocsánat, hogy fölöslegesen megnyitottam ezt és átírásnyitást kérnék :d
A válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.