Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) westcoastog válasza beci43 (#11450) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha beírod itt a topikban is lehet olvasni erről, ennyi hardverhiba meg lehetetlen.

(#11452) F_Zolee válasza westcoastog (#11451) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem d1em van. Az oldal elhalkulás volt párszor nálam is de nem olyan sűrűn. Viszont mióta átálltam stereo/2.0 rendszerre egyszer se volt még. Ezzel egyidőben minőségi kábel is került oda szóval nem tudom melyik érdeme inkább.

(#11453) westcoastog válasza F_Zolee (#11452) üzenetére


westcoastog
veterán

Sztereo rendszerem van, az nem gond most. Tegnap meg ma még nem jött elő.
Lényegtelen igazából, gari már úgy sincs, majd keresek valami usb-s küldő hangkártyát, úgy is arra akarok váltani idővel.

(#11454) F_Zolee válasza westcoastog (#11453) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor marad még a kábel. :D Milyen rendszer van rákötve?

(#11455) westcoastog válasza F_Zolee (#11454) üzenetére


westcoastog
veterán

Na most 10 percen belül kétszer is, általában youtube videó üti ki a drivert, harvder letiltás engedélyezés után jó.
Régebben is ez volt, volt egy hibamentesebb időszak régebben, de ez mindig megvolt.

2 darab genius sp hf1250-es van y kábellel rákötve, 1 a tv mellett, 1 meg a számítógépnél.
Nem kábel gond, mert mint írtam letiltás engedélyezés után jó, és amikor elhalkul a jobbcsatorna, a frontpanel audio-ra kötött fejhallgatómon is elhallgat a jobboldal.

(#11456) F_Zolee válasza westcoastog (#11455) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hibajelenséget ismerem. De nekem azóta, hogy aranyozott kábel(csatlakozója) is lett még nem jött elő.

(#11457) westcoastog válasza F_Zolee (#11456) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem értem egyébként ezt a dolgot. De ha neked megjavult akkor örülök. :)

(#11458) Amartus válasza Amartus (#11432) üzenetére


Amartus
senior tag

Két hónapig használtam az alaplapi S1220A-t próbaképp , alaplap: ASUS PRIME X470-PRO, mint ahogy javasolta Acélfarkas fórumtárs.
Innentől minden szubjektív.

Azt kell mondjam, hogy a nagyon jól sikerült a kártya, vagy kodek, kinek, hogy tetszik, ha nem lenne a D2X, akkor nem is keresnék hangkártyát, csak, ha nagyon spec. valamire kell. Kimondottan szép hangja van, telt, és erősíteni is tud. Próba alatt egy Beyerdynamic HD770(még az eredeti, nem a legutóbbi modell), és egy Sennheisser HD518-as voltak a fülesek. Mind a kettő a saját jellemzőinek megfelelően szépen szólt. A HD518-ban több a basszus, A Beyer hangja pedig nekem maga a tökély.
Így most jó tudni, hogy az alaplapon van egy jó kodek, ha esetleg tönkre menne egyszer a D2X. Amit nagyon nem szeretnék, így visszarakva főleg, ennyire jól kiegyensúlyozott, dinamikus hangú kártyát nem is tudom, hogy találnék-e manapság. Vagy csak borzalmas áron. Kb. 6-8 éve ezt a kártyát 35e-ért, akciósan vettem, dobozosan. Szerintem ők sem tudták, hogy mit áraztak le 45e-ről.

Egyébként tudna valaki ajánlani a D2X-szel egyező minőségű kártyát? A kora miatt, gondolom lassan fel kell készülnöm a pótlására, de még ha el is romlik, akkor is megy a vitrinbe.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#11459) westcoastog


westcoastog
veterán

Hm, találtam egy lehetséges megoldást a halkulásra, a hangkarin a side nevezetű jack kimenetre dugtam a hangfalat, majd átállítottam 4 hangszórósra a rendszert, még nem jelentkezett tegnap óta. Kop-kop-kop.

[ Szerkesztve ]

(#11460) modflow


modflow
veterán

Akinek van Asus Xonar DSX-e az megmondaná nekem, hogy ez a hangkártya:

https://www.pcx.hu//asus-xonar-dsx-hangkartya-103896?referer=arukereso

Rendelkezik digitális kimenettel?
A gyártó szerint igen.

https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar_DSX/specifications/

Digital
1 x S/PDIF out (1 x Optical (Toslink)/(combo with rear out))

Azaz a hátsó kimenet egyben optikai kimenet is. Ez így van?
Ilyen kábel dugható bele? Mármint a hosszabb vég?

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/G/15/aplusautomation/vendorimages/1429e3cb-e5c1-4065-8a67-1294c7838759.jpg._CB312097569_.jpg

Válaszokat előre is köszönöm.

(#11461) VoidXs válasza modflow (#11460) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindent jól írtál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11462) modflow válasza VoidXs (#11461) üzenetére


modflow
veterán

Tuti?

Mert a PCX szerint, ahonnan venném, azt mondják nincs optikai kimenet rajta.

(#11463) VoidXs válasza modflow (#11462) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha megnézed a képeket, már a hátuljára is oda van írva, hogy Rear / SPDIF out.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11464) modflow válasza VoidXs (#11463) üzenetére


modflow
veterán

Hát úgy legyen!
De nem tudom melyik képre gondolsz. Én azon nem látom, mert homályos.

(#11465) VoidXs válasza modflow (#11464) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11466) modflow válasza VoidXs (#11465) üzenetére


modflow
veterán

Köszi

(#11467) Peti_89


Peti_89
újonc

Sziasztok! Xonar U7-es külső hangkártyámnál a következőre lettem figyelmes: a center és a bal hátsó hangszóró halkabban szól illetve ha a bal hátsó kap jelet akkor az centeren is szól, fordítva viszont nem. Driver reinstall meg volt, régebbivel is próbáltam. A hangrendszerem egy Logitech Z-5500 aminek van beépített öntesztelő funkciója amivel szól szépen az összes hangszóró tehát csak a hangkártyával van valami...

(#11468) VoidXs válasza Peti_89 (#11467) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A driverben a hangszórók helyét lehet ide-oda állítani, ez rendben van?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11469) Peti_89 válasza VoidXs (#11468) üzenetére


Peti_89
újonc

Ha a hangerő szintekre gondolsz csatornánként igen, mind maxon van. A jel kábeleket is átnéztem, jók.

(#11470) VoidXs válasza Peti_89 (#11469) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem arra, hanem ahol felülnézetben kirajzolja a helyüket. Egyébként a Windows tesztje helyesen szól?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11471) Peti_89 válasza VoidXs (#11470) üzenetére


Peti_89
újonc

Nekem ott csak annyit lehet állítani hogy 2.0, 4.0, 5.1 vagy 7.1 legyen. Más beállítási lehetőség nincs azon a fülön. Windows tesztnél szintén ezt a hibát produkálja :/

(#11472) VoidXs válasza Peti_89 (#11471) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Próbáltad a kábeleket megcserélni? Hátha mégis a Logitech hibás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11473) Peti_89 válasza VoidXs (#11472) üzenetére


Peti_89
újonc

Igen, a surround és a center/sub jack-jack-es kábellel van összekötve, megcseréltem és ugyanaz. Még kipróbálom hogy mondjuk ha telefonra közvetlen rádugom pl a surround jack-jét akkor mit csinál a Logi.

(#11474) Peti_89


Peti_89
újonc

A Xonar a ludas. Most már be-ki kapcsoláskor pukkan is...

(#11475) VoidXs válasza Peti_89 (#11474) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt a belsők is mindig csinálják, nem hiba. De ha telefonról nem ilyen, akkor valóban rossz a kártya.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11476) modflow


modflow
veterán

Mi a különbség az Asus Xonar DSX és az Asus Xonar DSX Asm között?

(#11477) modflow válasza modflow (#11476) üzenetére


modflow
veterán

No megérkezett a kártya. Szépen összeszerelem, összedugtam optikával az erősítővel.

Win10 szépen elindult. Felraktam a drivert, ami tök friss a honlapon (2015) és állítanám be, de nem szól csak sztereóban. :(
Hiába pipálom ki az spdif-et, sztereó megy csak. Még a kis tesztminta se szól 5.1-ben.

Viszont ha a windows beállításokban s tulajdonságoknál rámegyek s teszt DTS, akkor szól az 5.1.

Ez hogy lehet?
De ha elindítok egy filmet, vagy játékot, az is csak sztereóban szól.

Valaki tudna segíteni, hogy lehetne ezt rendesen beállítani?

(#11478) VoidXs válasza modflow (#11477) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Xonar driver kell hozzá, ott már lehet optikai kimenetet DD Live-ra, vagy a sokkal jobb minőségű DTS Connect-re állítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11479) modflow válasza VoidXs (#11478) üzenetére


modflow
veterán

Asus honlapról szedtem le a drivert.

De csak ez látom:

(#11480) Baliga Tamás válasza modflow (#11479) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szedj le hozzá egy nem gyári - de annàl hatékonyabb UniXonar drivert - ott vàlasztható mindkét spdif dekódolàs..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#11481) VoidXs válasza modflow (#11479) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lemaradt a kommentem eleje, UNi Xonar driver kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11482) modflow válasza VoidXs (#11481) üzenetére


modflow
veterán

Hát én felraktam ezt: UNi Xonar W10 1825 v1.81a r2
De semmi sem változott. :(

(#11483) Baliga Tamás válasza modflow (#11482) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Audio Chanel fülnél vàlaszd ki az 5.1-et
Spdif Out-nál pipa be - aztàn a pipa melletti fül megnyitàsával választhatóak a DDLive és DTSConnect beállítàs is.
Nàlam legalábbis ST-nél így van UniXonar driverrel..!
Win10-ed van..? Legfrissebb..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#11484) modflow válasza Baliga Tamás (#11483) üzenetére


modflow
veterán

Ott mondod, ahol én most a PCM-et és s DTS Interactive-ot látom?

(#11485) Baliga Tamás válasza modflow (#11484) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Nincs előttem - de azt hiszem igen..!
Ha mégsem làtod - hiànyzik vmelyik win10 frissìtésed (ha az van)
Media Feature Pack pl...! :U

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#11486) modflow válasza Baliga Tamás (#11485) üzenetére


modflow
veterán

Win 10-em van és naprakész.

Media Feature Pack ez valami extra? Ez nem win 10 résztartozék gondolom...

(#11487) modflow


modflow
veterán

Csak az az érdekes, hogy az 5 éves laptopomba ha bedugom az optikai kábelt azonnal jó az 5.1, de egy 15k-s hangkártyánál meg megy a szenvedés....
Pedig azon sincs olyan média akármi...

(#11488) Baliga Tamás válasza modflow (#11487) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Microsoft oldalàról letölthető...esetlegesen ez is segíthet - de lehet hogy vmi irQ vagy driver ütközés van..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#11489) VoidXs válasza modflow (#11487) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Megnéztem egy DX-es UNi-n, ott van DD:

De a DTS Interactive-nak is működnie kellene, ha azt találod a gyári driverben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11490) modflow válasza VoidXs (#11489) üzenetére


modflow
veterán

Amikor elkezdi telepíteni, kérdezi, hogy melyik verziót.
Én nem ezt a c media verziót választottam, az számít?

(#11491) VoidXs válasza modflow (#11490) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kellene, hogy számítson.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11492) modflow válasza VoidXs (#11491) üzenetére


modflow
veterán

Itt is mért csak 2 csatorna van?

(#11493) VoidXs válasza modflow (#11492) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nekem is ez van ott, de kimegy az 5.1. Mivel próbáltad tesztelni a Windows-én kívül?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11494) modflow válasza VoidXs (#11493) üzenetére


modflow
veterán

A házimozimon, erősítőre kötve. És együtt a laptoppal, ami jó.

(#11495) modflow válasza modflow (#11494) üzenetére


modflow
veterán

Na most sikerült az elérnem, hogy film alatt van 5.1.
De ha elindítok egy játékot, akkor csak sztereó van továbbra is.

Annyira jöttem rá, hogy az erősítőm, amikor teszteltem a frekit a 192 Hz-re azt írja ki nem támogatott. Innen ki is vettem a pipát, csak a többi maradt.

Lehet a játék ezt nem veszi figyelembe és 192-vel küldené?
(The Walking Dead: The Final Season, Planet of the Apes: Last Frontier)

[ Szerkesztve ]

(#11496) VoidXs válasza modflow (#11495) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A játék mindegy, mit ad, a rendszer újramintavételezi. Ha az SPDIF kimenetet bármire állítod, azonnal meg kell jelennie az erősítőn, nem csak film közben (az a bitstream lesz).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11497) modflow válasza modflow (#11495) üzenetére


modflow
veterán

Mondjuk az az érdekes, hogy a laptopomon is minden ugyan úgy van állítva, mint az asztali gépen. A laptop jó, asztali meg nem. :W

Csak érdekes, hogy a laptopon ott a listában az 5.1. És szerintem ezért is megy a játék is 5.1-ben.

A Xonar-nál meg csak 2 csatornát ír a lista és az meg ezért megy úgy.
Felháborító, hogy kiad az ember egy csomó pénzt egy hangkártyára és csak a szenvedés megy vele.
És nem velem van a baj, mert mondom párhuzamosan 2 gépen nézem és a laptop jó.
Érdekes, hogy a Realtek meg tudja oldani, hogy 2 kattintás és szól. Asus-hoz meg 100 kattintás is kevés.... :W

(#11498) modflow válasza VoidXs (#11496) üzenetére


modflow
veterán

Akkor nem vágom, miért nem az 5.1-et a játék. :F :F :F

(#11499) modflow válasza VoidXs (#11496) üzenetére


modflow
veterán

Tuti nem érzékeli a rendszer, hogy a hangot fel kellene konvertálnia 5.1-be.
Pedig ez a kártya elcileg pont tudja azt, hogy valós időben 5.1-be konvertálja a hangot.

Viszont most ezt találtam:

RELEASE NOTES
Release notes 1.81a

...
...
Possible issues:
- DSX & probably other cards: DTS Connect with 5.1 speakers does not work. Original report. Need more confirmations.

Original:
Merkor19 Feb 2017 @ 08:47

I always used your driver for my Xonar DX, which is connected with the analogue outputs to my sound system. Never had any problem.

However, using the latest version for my Xonar DSX machine, which is connected by SPDIF, does not let me enable DTS Connect, at least it is buggy. I am using the latest version of Windows 10 with all recent updates. Switching the SPDIF modes in CMedia or Asus center does not have an immediate effect on the input display of my receiver. With the latest Asus driver for the DSX it does switch between 2 or 5 channel input, when toggling DTS Interactive. When I run the Windows for digital output and DTS in the preferences, the receiver switches to 5 channels only while the test is running. After that, the card is outputting 2 channels again. And games do not switch to 5 channels. Asus driver works flawlessly.

I installed the low latency solution. Any help is appreciated.

Keep up the great work! 🙂

Na nem pont ez a baj?

(#11500) VoidXs válasza modflow (#11499) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez UNi hiba? Arra vonatkozik az utolsó mondat, hogy a gyári driver működik?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.