Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) fradi81 válasza fradi81 (#10650) üzenetére


fradi81
veterán

De unixonarral is pont ilyen.

moto g72, Ninebot d28e

(#10652) Gypsy56 válasza fradi81 (#10650) üzenetére


Gypsy56
csendes tag

Így van, változik bizony. És nem kéne. Már szerintem.

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#10653) Gypsy56 válasza fradi81 (#10651) üzenetére


Gypsy56
csendes tag

Ezért írtam, hogy Unixonarral se jobb igazán.

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#10654) Nimda


Nimda
addikt

Az unixonar tartalmazza a cmedia panelt? A hivatalos oldalról nem indul el a letöltés [link] valaki tudna adni egy másik linket?

(#10655) VoidXs válasza Nimda (#10654) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Van hozzá CMedia, de ne önmagában töltsd le, hanem driverestül. Itt keresd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10656) Nimda válasza VoidXs (#10655) üzenetére


Nimda
addikt

köszi! ;)

Érdemes mindig a legújabbat használni?

[ Szerkesztve ]

(#10657) Acélfarkas válasza Nimda (#10656) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Igen, érdemes, mivel mindig *finomodik*, és néha előjövő hibák javítása is benne van.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#10658) szerzsi84


szerzsi84
csendes tag

Szevasztok. Remélem tud nekem valaki segíteni mert már megöl az ideg :) Van egy xonar DGX kártyám egy éve. Eddig hibátlanul működött win 8.1 ről frissített win 10 alatt a Genius 5.1 es hangfalakkal amik rca kábellel vannak összekötve. Ma csináltam egy tiszta telepítést win 10 re. Audio center telepítettem. 6 csatorna és az 5.1 kiválasztva. Teszteken szól mind a 6 hangfal rendesen. Lejátszó eszközökben a hangszórót alapértelmezettre állítottam. Az itteni teszten is szól mind a hat hangfal. Ennek ellenére se a filmek se a játék nem szól 5.1-ben csak 2.0 ban. Alaplapi hangkártya disabled. Drivere törölve. A kártyához a legfrissebb drivert telepítettem. Tudtok megoldást?

(#10659) VoidXs válasza szerzsi84 (#10658) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Windows-ban a hangeszköz is 5.1-re van állítva? Néhány dolgot (pl. mintavételezés) külön be kell állítani driverben és oprendszerben is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10660) szerzsi84 válasza VoidXs (#10659) üzenetére


szerzsi84
csendes tag

5.1 re igen. A mintavételezést azt nem vágom :DDD hol és mit kell állítanom?

(#10661) szerzsi84


szerzsi84
csendes tag

De pl. a win.-ban is a hangeszközöknél nem lehet kiválasztani a két hátsót csak két oldalsót. Ha a 7.1 re megyek ott tudom beállítani a két hátsót és ott kiveszem a két oldalsót.

(#10662) VoidXs válasza szerzsi84 (#10661) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért, mert a szabványos 5.1-ben oldalt vannak a hangszórók. A filmeket így mixelik (a teremnek majdnem a hátuljából), és a játékok is általában 90-110 fok körül rakják őket a látásiránytól.

(#10660) szerzsi84: Azt jelenti, hogy a hanghullámot milyen részletesen dolgozza fel a hardver. Zenére érdemes 44100-on tartani, filmhez 48000-en, játékhoz pedig minél magasabban, mert sok játékban váltakozik a fájlok mintavételezése. Ha a forrás és a hangkártya beállítása különböző frekvencián van, újramintavételezéssel lejátszható, de ez minden esetben növeli a THD-t.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10663) szerzsi84 válasza VoidXs (#10662) üzenetére


szerzsi84
csendes tag

Hello. Valami csoda folytán most már tűrhetően működik de nem tudom mit csináltam :D A frekvenciákat megtaláltam köszi. Majd állítgatom attól függően hogy mire használom a gépet. Ami probléma maradt még hogy zene hallgatásnál a mélynyomó alap esetben nem működik csak ha bekapcsolom a FlexBass-t. Ez így normális vagy még mindig valami hiba van mert korábban nem kellett bekapcsolnom.

(#10664) fradi81 válasza szerzsi84 (#10663) üzenetére


fradi81
veterán

a flexbass kell a mélyládához.

moto g72, Ninebot d28e

(#10665) szerzsi84 válasza fradi81 (#10664) üzenetére


szerzsi84
csendes tag

Rendben. Köszi a segítséget :R

(#10666) VoidXs válasza szerzsi84 (#10663) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha valódi 5.1 módban van a rendszered, a mélynyomó csak FlexBass mellett kap jelet, ha a forrás nem 5.1. Viszont néhány rendszernek van olyan módja (csatlakoztatással, beállítással, kapcsolóval...), hogy ezt ne kelljen külön beállítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10667) Met


Met
nagyúr

Az miért van hogy ha zenét hallgatok (Aimp, Asio kimenet) és mondjuk belépek az Aliexpress-re (olyankor kattan a hangkártya erősítője nem tudom miért), akkor beakad a zene hangja.
Vagy ma steam-ről töltöttem le játékot és csak úgy szimplán beakadt a hang.
Egy ideje már megvan ez a kártya (DS), a win is pár éves és még nem tapasztaltam ilyet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10668) VoidXs válasza Met (#10667) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

ASIO módban egyedül egy program használhatja a kártyát, még a rendszer se adhat ki mellette hangot. Vannak programok, amik ezt a limitet feloldják, de pont azon a módon, ami ellen (bármilyen program a hangkártya és a szoftver közt) létrejött.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10669) Met válasza VoidXs (#10668) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, akkor átrakom wasapira

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10670) repvez


repvez
addikt

Egy kis segítséget vagy jobban inkább infót szeretnék kérni.
A napokban ugy néz ki , hogy kapok egy Xonar DG hang kártyát. Egy Asrock 970ext4 esen lévő HD audiót vált le.
A kérdésem az, hogy win10pro 64 bittel nincs gondja remélem, mert nem mai gyerek már .
A másik, hogy optikai kimeneten is tudja a natív 5.1et, mert a mostani csak analógon képes ezt optikain csak stereo hangot ad ki.
Harmadrészt egy onkyo SR TX505E erősítőbe menne a jel és azon keresztül a hangfalakba. Emelett egy senheiser HD202es fülessel használnám.
A jelenlegihez képest miben várhatok javulást ? Mivel, most csak stereo jelet kap az erősítő igy alapból a PL2 keveri ki minden hangfalra a hangot ezek után zenénél és filmnél is natívan jön majd és ha erősebb jelet kap az erősítő akkor ott is jobb lesz a hang basszusa dinamikája?
illetve tudok e olyat csinálni, hogy egyszerre szóljon a füles és a hangfal is? mert win7 től kezdve ezt nem tudtam megoldani csak az egyik szólt egyszerre.

Illetve lehetőség lenne két külön hangot megszólaltatni az egyiket a fülesen a másikon a hangfalakon , esetleg az alaplapival közösen?

(#10671) VoidXs válasza repvez (#10670) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs baja semmivel, de egy UNi Xonar driver erősen ajánlott. A DG-ben nincs optikai 5.1 enkóder, de elvileg a megfelelő szoftverrel (MPC-HC) még az alaplapi hangkártyán is tudsz DD/DTS sávokat optikaira adni. Mivel az digitális, a minőség minden kártyán ugyanaz, illetve kodekfüggő: a Dolbynál nagyon nem értenek a tömörítéshez, minőségi hangot a DTS hoz csak rajt. Egyszerre csak egy eszköz tud szólni, de tudsz az alaplapi és dedikált közt váltani bármikor.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10672) repvez válasza VoidXs (#10671) üzenetére


repvez
addikt

[link]

Ez lenne az , ezen van optikai kimenet, vagy attől ez még nem azt jelenti, hogy 5,1-es enkoder is lenne rajta?
Akkor nem is nagyon várhatok nagy minőségi ugrást egy sima Mp3 as hangnál se hangminőség se hangerő tekintetében?

(#10673) VoidXs válasza repvez (#10672) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs benne 5.1 enkóder. Viszont van fejhallgató erősítője, amivel négyszeres hangerőt tud sztereó módban analóg kiadni. Az optikai minden egyes hangkártyán, ami csak létezik, pontosan ugyanaz, hangerőben és minőségben is, mert digitális, és nem a kártya dolga hanggá alakítani a jelet. Az MP3 nem lesz jobb, mert soha nem is volt jó. Egy tömörítési hibákkal teli formátum. Ha mindenképp tömöríteni akarsz, ajánlom a Vorbist, ami az MP3 méretének felén majdnem tömörítetlen tud lenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10674) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdv!

van egy xonar u7-em, eddig pöpecül működött, majd egyik napról a másikra elkezdett iszonyatosan torzíttani. (előzmény, hogy nem akarta felismerni, csak úgy) Eltávolítottam a drivert, majd sok próbálkozás után mi a baja, csak simán windows eszközözöknél a windowssal kerestettem meg a drivert(betallóztam, azért hol keresse a gépen) és úgy működik, de ha csak simán a honlapról letöltött drivert használnom, akkor torzít, teljesen mindegy, hogy milyen beállításokkal.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baja? Elég drága volt ahhoz, hogy ne tudjam rendesen kihasználni :(

Köszi.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#10675) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Egy creative gaming headset van az Asus xonar DG hangkártyán.

Nem tudjátok, hogy a kezelőpanelen hogyan tudom beállítani, hogy a mikrofon működjön?

sehogy sem jön össze, sőt, minden újraindítás után magát a headset -et is el kell fogadtatnom....

(#10676) Acélfarkas válasza kerlac (#10675) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Windowsban a hangbeállításoknál alapértelmezetté teszed a fülest? Ugyanígy a füles mikrofonját is?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#10677) kerlac válasza Acélfarkas (#10676) üzenetére


kerlac
őstag

igen, így jártam el. az alaplapról működik is szépen, csaképpen a hangkártyáról használnám a hang miatt. Amúgy az Asus Xonar szoftverében sem tudom hol átállítani, sőt, minden egyes újraindításkor még a hangot is kell ott bütykölnöm hogy szóljon...

(#10678) VoidXs válasza kerlac (#10677) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Próbáld C-Media Paneles UNi Xonar driverekkel, az alaplapi kártyát BIOS-ból letiltva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10679) kerlac válasza VoidXs (#10678) üzenetére


kerlac
őstag

de ha az alaplapit letiltom, nem lesz mi vezérli az 5.1-est...

inkább nincs vmi frankó hangkártya, amire rámegy az 5.1-es és a füles is egyszerre???

(#10680) VoidXs válasza kerlac (#10679) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A DG-hez csatlakoztathatsz még két jacket, amiken egyébként kisebb jel/zaj arány is van. Előlapi csatlakozóként emlegetik, de aminek olyan a kábele, az működik vele, biztos léteznek ilyen panelek a gépház hátoldalára.

Egyébként bármelyik 8 csatornás (pl. DX) kártyával megoldható, hogy mindkettő szóljon, csak egy Equalizer APO-t kell telepíteni, és megfelelően beállítani.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10681) kerlac válasza VoidXs (#10680) üzenetére


kerlac
őstag

Tehát egy DX jelzésű hangkártyára rámehet az 5.1 sok csatija és a két jackes füles is egyszerre és ezzel a programmal kezeli? amúgy sem lenne baj, ha az 5.1 sem alaplapon lenne, pláne hogy nemsoká le akarom cserélni egy profibbra.

avagy két hangkártya lehet egyszerre a gépben és kap egyet külön az 5.1?

(#10682) VoidXs válasza kerlac (#10681) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lehet egyszerre kettő, ha elfér, csak az sok pénz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10683) kerlac válasza VoidXs (#10682) üzenetére


kerlac
őstag

hát egy már van benne, ez nem is volt drága, és meg egy ilyen egyszerűbbet tennék bele. azt hiszem ez DG. mondjuk ez annyira nem 5.1-hez való úgy tudom.

(#10684) VoidXs válasza kerlac (#10683) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem bizony, a DG igazából kábé a legolcsóbb fejhallgató erősítő. Az én DX-em sem igazán a profi surroundra gyúr rá, a frontok lényegesen jobb DAC-t kaptak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10685) mitisz


mitisz
tag

Sziasztok!

Asus Xonar DX-el vannak problémáim, időnként (általában youtube alatt) megőrül és hatalmas white noise zajt produkál, kb. attól félek, hogy süket leszek. A neten rákeresve rengetegen küzdenek ezzel a problémával. Nagyon ritkán történik, kb. havonta egyszer, de akkor borzalmas. Adjam el és vegyek valami mást, vagy esetleg tudtok valami megoldásról?

Ha váltanom kell, akkor mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#10686) VoidXs válasza mitisz (#10685) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én ezek szerint szerencsésebb vagyok, nekem film után sztereóra (pl. YouTube-ra) váltva el szokott szállni a jobb front, majdnem teljesen süket (ha 2 centire van tőle a fülem, akkor hallom), és ezen csak az újraindítás segít. Még nem találtam rá megoldást, viszont ez egy ismert probléma a DSP-programozásban, ha valami szól, valami nem, az meg tudja őket őrjíteni. De mivel szoftveres, ezért lehet, hogy driverből megoldható. Próbáltad az UNi-t?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10687) Vigilante


Vigilante
őstag

Üdv. Érdeklődnék, hogy egy alaplapi (Rampage V Extreme-ben lévő integrált) hangkarit, milyen ASUS PCI-e csatlakozós hangkártyára érdemes lecserélni, hogy érezzem is a különbséget, egy BOSE QC-1-es fülessel? :U Érdemes egyáltalán?

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#10688) VoidXs válasza Vigilante (#10687) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az ASUS meglepően jó alaplapi hangokkal szokott előállni, hangerőben hozzák az elvárhatót, egyáltalán nem zajosak, de a minőség kicsit gamer kategória (hibátlan közepek, viszont rossz magasak (főleg resampling/EQ után) és nagyon rossz mélyek (csak hangszórón jön ki)).

Egy erősítős, nem belépő Xonar beszerzését érdemes megfontolnod (ezt a gyártó is elismeri: "While never a substitute for a full-fat Xonar sound card"), mivel a fejesed impedanciája (80 Ohm, ha jól gugliztam, sajnos nem találni róla sokat) erősítőért kiált, akár dupla hangerőt elérhetsz, viszont egy DG DAC-i rosszabbak, mint amik a lapodon vannak. Én egy U5-ön gondolkodnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10689) Vigilante válasza VoidXs (#10688) üzenetére


Vigilante
őstag

Köszi a kimerítő választ. Igen a nagyon gyenge mély-t sajna én is éreztem. :/ Volt egy Xonar DS-em OPA2604AP műveleti erősítővel, mert mait az ASUS egy idő után kezdett el belerakni, az valami gyalázat volt. :P Akkor ezt az U5-t meglesem. PCI-e-est nem éri meg manapság akkor? Vagy inkább az én esetemben nem éri meg? :C

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#10690) mitisz válasza VoidXs (#10686) üzenetére


mitisz
tag

Legfrisebb uni, korábbi uni, hivatalos driver is produkálja. Most szereltem össze egy új PC-t, ebbe és az előző PC-ben is előjön a hiba, csak a hangkártya a közös pont, úgyhogy tuti valami gebasz van. Kicsit féltem a hallásom. Az rendszeres előfordulás nálam is, hogy valamelyik oldal lehalkul, ezzel még együtt tudnék élni. De amikor megsüketülök a fehér zajtól, akkor komolyan féltem a hallásom... Kicsit csalódás, hogy az ASUS semmilyen supportot nem biztosít erre, a legrégebbi forum thread erről a neten 2009-es... soha többet ASUS hangkártya részemről, az biztos. Már mindent próbáltam, úgy tűnik nem lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#10691) VoidXs válasza Vigilante (#10689) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért mondtam az U5-öt, mert a jelenleg gyártott PCI-os Xonarok közül egyedül a DGX erősítős, 5000-ért meg kitalálhatod, milyen.

(#10690) mitisz: a Xonar széria 2009-ben is már rég halott volt, de a hangtechnika nem az a dolog, ami annyira fejlődik, hogy évente kell frissíteni. Már vagy 10 éve az egyetlen dolog, amit fel tudnak mutatni az iparban, az a zajcsökkentés. Mostanában kezdődött a Strix, de azokat meg inkább hagyjuk, tipikus csilivili világítós cuccok májnkráfthoz, n*2+1 mikrofontorzító effekttel, mert az két percig vicces, és el lehet kérni érte még 10000-et, stb. Visszatérve a zajproblémára, az valószínűleg hardveres lesz, megsérülhetett a kártya, vagy valami zárhatja. Nem piszkos?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10692) Vigilante válasza VoidXs (#10691) üzenetére


Vigilante
őstag

Az U7-es nem éri meg azt a +felárat? :U

BTW: Te nem szoktál Crysis 3-at nyomni? :DDD Ismerős a neved onnan.

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#10693) kerlac válasza VoidXs (#10684) üzenetére


kerlac
őstag

És van ötleted mi az a hangkártya ami még a megfizethető kategóriában megfelelne 5.1-es és gamer Headset-re együttesen és elfogadhatónak minősíthető is? Mondjuk 40e forintig.

(#10694) mitisz válasza VoidXs (#10691) üzenetére


mitisz
tag

Nem piszkos, és nem hardveres gond, a drivernek vannak kompatibilitás problémái, millió fórum topic van erről a neten. : / Megoldás még nincs, az ASUS pedig nem reagál.

[ Szerkesztve ]

(#10695) Nimda válasza mitisz (#10694) üzenetére


Nimda
addikt

Pár hónapja én is D1-et használok, illetve ez ugye a sima PCI változat, de nálam is előfordult egyszer az a fülsüketítő erős zaj.Pont yutubozás közben, azt hittem tönkrevágja a hangfalaimat, akkorát szólt a magas.Gondolom milyen "élmény" lehet annak, aki fülessel tapasztalja meg ezt a földöntúli frekvenciát :(

Amúgy tippre lehet driver, alaplap, maga az oprendszer, vagy a böngésző összeférhetetlensége.

[ Szerkesztve ]

(#10696) mitisz válasza Nimda (#10695) üzenetére


mitisz
tag

Egyre gyakrabban fordul elő, és semmi sem ér annyit, hogy a hallásom kockáztassam, amikor fülessel megtalál ez a robbanás akkor biztos, hogy se a saját fülemnek se a fejhallgatómnak nem tesz jót. Úgyhogy kuka ez a Xonar, de eladni sem szívesen adnám el, mert felelőtlenség lenne... pedig tudom, hogy hardveresen semmi gondja. Úgyhogy jó nagy veszteség ez pénzügyileg... Mindegy, kapja be az ASUS, hogy nem néznek évek óta ennek a hibának utána.

Focusrite Scarlett Solo 2nd gen szerintetek használható lenne PC-hez külső hangkártyaként? Látom, hogy recordinghez elég jó, de arról nem találtam semmit, hogy hangkártyaként általános felhasználásra jó lenne-e, használható-e?

[ Szerkesztve ]

(#10697) Nimda válasza mitisz (#10696) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, én sem szívesen válnék meg tőle, mert alapból nagyon jó hangja van.Mondanám, hogy akkor a yutubot nem használom inkább, de ezt odahaza úgysem értenék meg, nekik ez nem opció.Az a baj, hogy hangerőfüggetlen a zaj, hiába állítok be alacsony hangerőt, a zaj robbanásakor mintha tökig lenne felcsavarva mindenhol.Se a fülünknek, se a láncnak nem tesz jót.Én legutóbb majd kiugrottam a testemből, akkorát szólt.Amúgy chrome-ot használok, de lehet váltok böngészőt hátha...

(#10698) mitisz válasza Nimda (#10697) üzenetére


mitisz
tag

Dettó. Egyébként én is chromeot használok, és HTML5 siteok triggerelik a gondot (pl. youtube). Én sem szívesen válok meg tőle, mert szeretem a hangját, de ebből a problémából elegem lett. Nagyon ritka, de nagyon zavaró, és káros minden szempontból. Az ASUS-nak felelőssége lett volna valamit kezdeni a dologgal, nem csak nekünk van jelen ez a gebasz.

Szóval Focusrite Scarlett Solo 2nd-ről mit gondoltok? Gitárfelvételhez, meg egy kis gaminghez és zenehallgatáshoz használnám. Valakinek vélemény, jó lesz-e erre a felhasználásra külső hangkártyának?

(#10699) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Van egy ASUS Strix Soar hangkártyám és elméletileg egy LME49720NA van benne.
Mire lenne érdemes kicserélnem, ami előrelépés lenne?

[ Szerkesztve ]

(#10700) VoidXs válasza Vigilante (#10692) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én akartam előbb kérdezni, de azt gondoltam, biztos nem te vagy a HNT-s Vigi. :D Az U7 szerintem nem éri meg, a hardver csak egy revízió, optimalizálgatások vannak benne, de semmi komoly. Bekerült pár Dolby extra, de azok csak idióta korrekciók, marketingcsodák, amik eléggé szembemennek a nehezen elért hangminőséggel.

(#10699) Zsocó: Itt találsz egy ajánlást.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.