Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bud


bud
csendes tag

Sziasztok!

A köv. a problémám:
A napokban vettem egy asus a7v600-as alaplapot athlon Xp 2600+-os processzoral. Én, illetve a barátaim szereltük össze a gépet, de sajna nem néztem meg, milyen is a proci valójában...
Bootnál, ill az Aida szerint is 2000+ os, Aida: 6,5x256.
sajna a bolt, ahol vettem, túl messze van, szétszedni még nem akarom, mert félek, h. megsértem a procit. Kérdésem: Lehetséges, hogy ezen infók ellenére 2600+, csak az alaplapon van vmi rosszul beállítva???
A bolti eladó szerint át kellene állítanom az alaplap FSB-jét 266-ról 333-ra. Ilyet sehol nem találtam a boot menüben.
Mint látjátok, nem vagyok egy zseni a témában, így ha tudtok kérlek segítsetek!
Köszi!
Bud

(#2) marcee válasza bud (#1) üzenetére


marcee
addikt

Ne a boot menüben, hanem a biosban keresgélj.
Az alaplap leírást is nnézd meg, lehet hogy jumperelned kell hozzá.

\m/

(#3) haris válasza bud (#1) üzenetére


haris
őstag

hali

amig a gép bootol, nyond a DEL gombot, ezzel belépsz a bios-ba
ott a nyilakkal menj az ADVANCED menüre
ott a CPU EXTERNAL FREQUENCY-t tedd 166/33-ra.
valamint a CPU FREQUENCY MULTIPLE-t is át kell állítani, de azt majd vki megmondja mennyire, én nem tudom mennyi a 333-FSB-s 2600-as ezen értéke

üdv haris
ha gáz van és nem indul a gép, töröld a cmos-t, vagyha nem tudo hol kell, vedd ki az elemet amit az alaplapodon találsz a PCI slottok mellett

[Szerkesztve]

(#4) marcee válasza haris (#3) üzenetére


marcee
addikt

Az fsb-n kívül mást nem kell változtatni. A szorzót helyesen felismerik a lapok, más nem is tehetnek az újabb procik lock-osak. Amd vonalon a gyári fsb-t nem ismerik, így alap 133(266)-on indul, ezt kell 166(333)-ra állítani.

\m/

(#5) haris válasza marcee (#4) üzenetére


haris
őstag

aha!
köszi az infot

(#6) bud


bud
csendes tag

Köszi szépen az infókatm megoldottam a problémát, bár az AIDA még most is csak 2500+-nak ismeri fel...
Köszi még1x!

(#7) Joló válasza bud (#6) üzenetére


Joló
tag

Barton magos a procid?

Üdv: Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.