Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Flagstaff2 válasza btf (#148) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Asszem én is amellett tenném le a voksom hogy vágd meg a házad a VGA kari bővítőhelye alatt. Így legalább egyből megoldod a friss levegő beszívásának kérdését a VGA hűtő közelében. :) Igaz hátulról nem feltétlenül a legmutatósabb megoldás,de onnan úgyis ritkán lássák az emberek. Az AC-nek meg én ha neked lennék elküldeném a képeket hogy mit szólnak hozzá. :)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#152) wwhy válasza btf (#148) üzenetére


wwhy
veterán

Szerintem is küldd el:) rendes társaság, nelem mindig válaszolnak (igaz én régóta nyaggatom őket, és amit AC lehet, az nálam AC :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#153) Flagstaff2 válasza wwhy (#152) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Kéne őket nyaggatni egy tisztességes és olcsó chipsethűtőért ami a HR-05 versenytársa lehetne normál és SLI-s változatban is. Hátha reagálnak rá valamit. :)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#154) btf


btf
aktív tag

Köszi a válaszokat mindenkinek, de az az igazság, hogy a Mistral2 (Nem vicc! Ezt a típust csak ott lehetett kapni... :)) ) fantázianéven futó színes LCD kijelzős-hőmérős fekete házikómba nem szeretnék belevágni. :(

Inkább eladom a hűtőt, úgyhogy akinek kell egy ilyen S2-es csoda, nézegesse az aprókat. :)




[Szerkesztve]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#155) wwhy


wwhy
veterán

Hogyaza :((( :((( S2-t tényleg senki ne vegyen PCI-os Galaxy 7300GT-re (DDR3). Ahogy az előzőekben is írták, túlóg, illetve az AC T4 PRO házba szélességben be sem fér !! :((( Képek hamarosan.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#156) Flagstaff2 válasza wwhy (#155) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Tapasztalat vagy az Arctic Cooling javaslata ez?

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#157) Flagstaff2 válasza btf (#154) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Van egy eladó Zalman duplacsöves passzív hűtőm az előző 7600GS-emet hibátlanul vitte passzívan 55 fok körül. :) Ha esetleg érdekel keress meg.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#158) wwhy válasza Flagstaff2 (#156) üzenetére


wwhy
veterán

Sajnos cirka 5e Ft-os tapasztalat :((( :((( Az AC-nek is megy mindjart a levél .....

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#159) Patrick válasza wwhy (#158) üzenetére


Patrick
addikt

U bazzeg, ez elég komoly :F

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#160) Flagstaff2 válasza wwhy (#158) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Vadafakk! Nem semmi. Ha beférne a helyére,akkor sem tudnád rázárni a gép oldalát? Kíváncsi leszek az AC kommentárjára. Lehet hogy ez a VGA kari valami olyan aberráció szüleménye mint a 7600GS-em volt. Nem volt rajta SLI csatlakozó,így vagy 4 centivel rövidebb volt a referencia karinál,ami pölö egy ilyen hűtés témában már okozhat gondot.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#161) wwhy válasza Patrick (#159) üzenetére


wwhy
veterán

Hát az, h a fene megegye. Levél csatolt képekkel az AC-nek ment, kíváncsi vagyok mit nyögnek:F

Flagstaff2 : ahogy mondod, pont a fekete zaroresz log ki. A Galaxy meg ráadásul partnere az AC-nak [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#162) Patrick válasza wwhy (#161) üzenetére


Patrick
addikt

Nah arra, hogy mit válaszolnak nagyon kíváncsi leszek :Y

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#163) moongoose válasza wwhy (#155) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Hát sajnálattal hallom, hogy ez így nem kerek dolog.
Engedélyeddel berakatom az 1Hsz-be,hogy galaxy ill (az eshetőség meg van rá), más 7300gt-re ne rakjanak s2-t mivel túllóg a kártyán, és egyes házakba nem fér be.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#164) wwhy válasza moongoose (#163) üzenetére


wwhy
veterán

Rakjad, persze. Ha majd reagál az AC, akkor azt is megírom. A pénzbuktán kívül az dühít a leginkább, hogy minden cuccom AC (ház, proc. hűtő, ventik), és a saját házukba nem fér be, kilóg kb. 2-3mm-t.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#165) Flagstaff2 válasza wwhy (#164) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Várjuk meg azt a választ. :) Igaz a hossza ha nem fér be azzal sokmindent nem tudnak csinálni,de a szélességével ha leveszed a műanyag takarót akkor még az is lehet hogy megoldódik a probléma. Vagy azt már nézted? És még az is lehet hogy ötletgazda leszel a rev2-höz és adnak egy valag lóvét. :D Vagy ingyen kapsz egy rev2-t ha más nem. :) Vagy csak egy gratuláló e-mailt. :D Mindenesetre nincs annál bosszantóbb amikor beleéli magát az ember hogy jujj de jó lesz nekem mingyá aztán meg kiderül hogy nem is olyan jó az... Holnap vagy holnapután érkezik a HR-05 SLI-m,remélem nem okoz majd semmi gubancot.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#166) btf


btf
aktív tag

wwhy: Együttérzek veled. :(

Azt hiszem, hogy rövidesen meg fog szaporodni az eladandó S2-k száma az oldalon. (Pedig az eladó még meg is kérdezte a boltban: biztos hogy ez rámegy?)

Ezek szerint más márkájú 7300GT-re se fog felmenni? És 7600GT-re?

Az AC válaszára én is kiváncsi vagyok... :W



[Szerkesztve]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#167) wwhy válasza Flagstaff2 (#165) üzenetére


wwhy
veterán

Persze h próbáltam :( akkor oldódna meg, ha az első alu lemezkét is levenném, akkor pont beférne, de még akkor is érné a feltett oldallapot. Ha jön a valag lóvé, akkor majd meghívlak egy sörre ;)

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#168) Flagstaff2 válasza wwhy (#167) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Inkább ha lehet valami embernek való italra. :D Mondjuk egy gönci barackra. :D Tudom válogatós vagyok! :D Reméljük hogy valami jó ötlettel azért előállnak... Olyannal amivel az anyagi kár is csökken. Sztem így lenne korrekt.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#169) wwhy válasza Flagstaff2 (#168) üzenetére


wwhy
veterán

OK, legyen gönci barack, bánom is én. Majd kiderül a válaszukból :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#170) tts


tts
addikt

ilyen melegben nem tesz ám jót a rövid - inkább szerintem is a sör - a vesét is karbantartja :D

(#171) Patrick


Patrick
addikt

Há nemtom nekem egy félig üres fütyülős barackpálinka csücsül a szekrény tetején :D Néha reggelente leburíttok egy kupicáva... :D Aztán ha van mód akkor jöhet a sör ebbe a K melegbe :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#172) tts válasza Patrick (#171) üzenetére


tts
addikt

nézd kérlek szépen, részben egyetértek veled - az üres részétől tuti nem lesz gond :DDD

(#173) Patrick válasza tts (#172) üzenetére


Patrick
addikt

Elég fincsi, de madj lehet legközelebb más fajta fütyülőst veszek :D

Na meg nem az OFF-ért, de amióta én vörösbort, sört és kb 1 hónapja kezdtem el ehh sajnos rászokni a fütyülősre...napersze csak pár naponta egy egy kupicával, szal azóta nem vagyok, voltam beteg (2-3 éve) :D A pia is lehet egézséges. :C

Na de ne offoljunk, visszatérve a témához, másnak nem votl ilyen problémája? Esetleg más vga-kal? Mondjuk nekem a házam így is nagy.

[Szerkesztve]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#174) wwhy


wwhy
veterán

Jó ez az italozás, de közben (még) semmi se változott :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#175) Patrick válasza wwhy (#174) üzenetére


Patrick
addikt

Hát valszeg nem pár nam alatt kapsz választ tőlük, ha egyáltalán kapsz. :U De bízzunk benne.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#176) wwhy válasza Patrick (#175) üzenetére


wwhy
veterán

Mint régi AC-s motoros, eddig 2-3 napon belül mindig kaptam, igaz, soha nem volt ilyen komoly(abb) probléma.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#177) wwhy


wwhy
veterán

Eddig még semmi válasz, de kicsit lehiggadtam, és csináltam még pár képet:

Szemtől szembe az Arctic Cooling T4 Pro házzal, kívülről:
[link]

Hogy nem csalás, nem ámítás: a PCI-E foglalatig betolva, habár a hűtő felszerelve még 2-3 cm-rre a PCI-E foglalat felett van, tehát még kinnebb jön.
[link]
[link]

Ezen látszik, hogy kilóg az oldalfalvezető résbe/ig, ami a fekete talp és a ház oldala között van:
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#178) Flagstaff2 válasza wwhy (#177) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Sztem mostanában mindenfelé nagy szabadságolások vannak így ne várd hogy elkapkodják a választ. :) Gyanítom ha lelkiismeretesek utánajárnak a dolognak,bekérnek olyan VGA-t ami neked van,olyan házat leakasztanak a polcról ami neked van,meg olyan coolert is és megnézik hol a bibi. :) Aztán lehet elmennek jól seggberúgni azt a mérnököt aki ezt elkövete és utána majd írnak ha lesz idejük. :D

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#179) dikmen


dikmen
tag

Hello!
Érdemes lecserélni az accelero s1-en lévő pasztát, vagy maradjon az eredeti?

(#180) Speed® válasza dikmen (#179) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rövidtávon megoldás, de javasolni szoktuk a hagyományos szilikonpasztával való helyettesítést, a gyári szürke trutyi hajlamos a kiszáradásra.

(#181) proper válasza dikmen (#179) üzenetére


proper
őstag

én rajtahagytam és meg vagyok vele elégedve, majd az első szétszerelésnél ráérsz lecserélni

(#182) dikmen válasza Speed® (#180) üzenetére


dikmen
tag

Szürkét vettem,zalmant.
Az kakibb a szilikonnál? :F

(#183) Flagstaff2 válasza dikmen (#179) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Első újrapasztázásig a gyári is megteszi,sztem hibátlan attól függetlenül hogy milyen rohadt kemény paszta. Még jó hogy újabban előre applikált mert igen szar dolog lenne felkenegetni.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#184) wwhy


wwhy
veterán

Megérkezett az AC válasza:

''Dear Mr.

I'm sorry to hear about the trouble you had with our cooler. I just can think of a
problem with the GPU-position what could be the reason for this problem. In this case I
can't help you much but just recommend you to return the cooler to your dealer.

Best regards
Arctic Cooling Support''


No comment.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#185) Patrick válasza wwhy (#184) üzenetére


Patrick
addikt

Hát ja mit is tudnának csinálni... :U

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#186) dikmen


dikmen
tag

hi!
A sünik nem akarnak ragadni.
Tehetek rá pillanatragasztót, vagy mit?
Vagy ragasszam oda azzal a ragaccsal ami a régi referenciahűtőn volt? :F

(#187) Reac^ válasza wwhy (#177) üzenetére


Reac^
őstag

Eléggé szar egy eset, de ilyen erővel semmi referencia 73/76gt-re nem rakhatnád fel az S2-t. Viszont gondolom a hűtő kompatibilitási listáján szerepelnek ezek a kártyák... Akkor pedig a házzal lesz a gond, ennyi :U :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#188) wwhy válasza Reac^ (#187) üzenetére


wwhy
veterán

Persze h szerepelnek. Az egy dolog, hogy az én házam oldalfalát nem lehet feltenni+hátul nem bújik ki, de van egy másik srác is (lásd visszább) akinek szintén a ház végén volt a baj, azaz a túllógás miatt neki sem lehetett kibújtatni a VGA/DVI csatikat a házból. És neki nem AC háza van :( Illetve ha reálisan gondolkodunk, feltéve, hogy a furatok azonos helyen vannak a nyákokon, akkor az S2 minden esetebn túllóg a csatikon így senkinek sem fog kibújni, mert a házak hátulján a lyukak - gondolom - sztenderd méretűek.


[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#189) btf válasza wwhy (#188) üzenetére


btf
aktív tag

''de van egy másik srác is''

Az én voltam. Nekem ''Mistral2'' fantázianevű színes LCD-s házam van. Gondoltam, jobb a békesség, inkább nem flexelek bele. Nem kicsit voltam ideges. :(

Eladtam a hűtőt(S2), a gyáritól viszont már nem tudok aludni(éjszaka egész család használja a gépet).... eladom inkább a kártyát(Galaxy 7300GT), minthogy vegyek rá egy VF700Cu-t... :W

Két ilyen Zalmi csodából kis túlzással veszek még egy kártyát... :))

A fenébe... pedig azt hittem hogy aktív tagja lehetek ennek a topicnak... (Jó értelemben) :O

[Szerkesztve]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#190) wwhy válasza btf (#189) üzenetére


wwhy
veterán

Bocsika, miközben írtan, nem jutott eszembe a nicked :R Azóta olvastam egy angol tesztet [link]is, 7600GT-re pl. rátették, de a Gigabyte házba nagyon- vékonyan, de befért :F

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#191) Flagstaff2 válasza wwhy (#188) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Akár az is elképzelhető hogy a kártya gyártója nem az NV referenciatervét követte így megváltozott a GPU helye a lapon. Az már más kérdés hogy a házadba a ház mérete miatt esetleg amúgy sem férne be a szélessége miatt a cooler.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#192) Patrick


Patrick
addikt

[link]

Újabb trónkövetelők, de az S1 ismét győz :))
Mind ventivel, mind passzívan :C

[Szerkesztve]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#193) wwhy válasza Flagstaff2 (#191) üzenetére


wwhy
veterán

Persze, bármi elképzelhető. Ha kedvem lesz, írok a Galaxy-nak is, habár nem sok értelme van :( Akkor lenne megnyugtató, ha vki kipróbálná más Galaxy-n is, mondjuk 7600GT-n.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#194) wwhy


wwhy
veterán

Nah, volt kedvem, elküldtem képekkel, mindennel a Galaxytech-nek is. Szóljanak hozzá ők is.

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#195) Flagstaff2 válasza Patrick (#192) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Szarabbak de legalább az áruk magasabb. :D Sebaj,biztos több olyan bolt lesz ahol ezt az igencsak gyengus Zalmant fogják majd árulni meg kínálni a jónépnek mint olyan ahol az AC Acceleroját. Itt a miskolci Bluefishben is ENGEM néztek hülyének mert nem akartam jó drágán venni egy VF900-ast,hanem az érdekelt ami a boltban nincs. Aztán mikor benyögtem hogy az agyonsztárolt jó drága de cserében fos Zalmanoktól hányingerem van akkor már nem annyira kötekedtek hogy vegyek inkább mégis Zalmant. :D

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#196) Patrick válasza Flagstaff2 (#195) üzenetére


Patrick
addikt

Teljesen egyetértek veled, itt is van mindeféle bolt, de neten is inkább zalmant árulnak abból is 10-15 fajtát, iszonyatosan divattermék lett. Én is utálom :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#197) Flagstaff2 válasza Patrick (#196) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Egyetlen elfogadható termékük volt ez pedig a duplacsövű passzív coolerük,na az még jól is nézett ki és a maga korában tényleg csak a csúcskategóriához nem volt elég passzívan. Ma már egy X1950GT is kifekteti még ventivel megtámogatva is. Sztem az új passzívjuk sem lehet sokkal jobb,mindenesetre annyival kisebb az S1-nél hogy max az S2 ellen rúghat labdába.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#198) Patrick válasza Flagstaff2 (#197) üzenetére


Patrick
addikt

Igen azt néztem is, mit akarnak ezek... :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#199) wwhy


wwhy
veterán

A Galaxytech válasza:

''Hi,

Noted with your problems. We would suggest you to return the cooler to the
dealer. As Arctic Cooling is not our official cooler supplier on this model
and we find hardly to gurantee their cooler's compatiable level. It is
always better to check the fan compatiable issue from the dealers or cooler
manufacturers.

Thanks for you understanding and supports!

Support-Galaxy''


Ez is -- no comment.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#200) wwhy


wwhy
veterán

Válaszomra (miszerint akkor miért van a kompatibilitási listán illetve lehet, hogy más gyártók esetében az S2 megfelelő?):


''Actually, different manufacturers have their different board design. What
Arctic cooling refer to may just suitable to the NVIDIA reference board
layout, which Inno, Asus, MSI, Gigabyte may have the same one. What Galaxy
used to do and be more unique is to make something different, make it more
outstanding from the others... No matter it is on the design / performance
or even some special version with special coolers.. We have our R&D team to
work on that very hard in order to give you all have a good feeling on our
cards..... However, we really cannot gurantee on the other source end and
how they provide the solutions.

Thanks!

BR
Support-Galaxy''

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.