Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) #96302336 válasza ádika86 (#796) üzenetére


#96302336
törölt tag

Elvileg az jön nekem. :) De jövő héten kiderül. Jó a rev.1 is, úgyhogy nekem mindegy, melyik lesz.
Erről TTS-t kérdezd az apróhirdetésekben, nekem Ő hozza.

(#802) Skizz


Skizz
addikt

Sikerült már valakinek rev. 1-es S1-et HD3870-re szerelni?
Mert úgy látom, hogy ez nem nagyon fog összejönni nekem...

[ Szerkesztve ]

(#803) Gorneck válasza Skizz (#802) üzenetére


Gorneck
titán

Mi a baj? Hivatalos oldal szerint simán felrakható...

Gorneck#1239

(#804) Skizz válasza Gorneck (#803) üzenetére


Skizz
addikt

Akkor rendesen félre lettem informálva, máshol.:)
Bár a hivatalkos oldaon csak rev. 2-őt látok.
Továbbá kérdéses, hogy egy Atomic HD3870 hűtését vajh megéri e lecserélni?:)

(#805) Gorneck válasza Skizz (#804) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem rev 1 van és simán jó a 3850-re...nyák uaz a két karinál...Ezek a képek már fent voltak a rev 1nél is...

Hogy megéri e...?! Azt majd meghallod...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#806) Skizz válasza Gorneck (#805) üzenetére


Skizz
addikt

Köszi

(#807) 7600GT


7600GT
senior tag

Nah lenne egy nagy kérdésem. Olvastam több helyen is, hogy az S1 ugyan nagyon jól lehűti a GPU-t, viszont, a VRM modulok tűzforróak lesznek (70-90 fok?). Nah a kérdésem az lenne, ha pl.: egy S2-t raknánk, mondjuk egy 8800GT-re, akkor a rajta fekvő 12cm-es ventilátor jobban szellőztetné a VRM modulokat, mintha egy S1-en lenne? Illetve az S1-nél a borda belóg a VRM modulok fölé, tehát kapja onnan is a hőt, az S2-nél nem lenne ilyen probléma.
Tehát a tényleges kérdésem: az S2-nél mennyire melegednének a VRM modulok, jobban vagy kevésbé, mint az S1-nél?

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#808) Dracula válasza barnam_ (#799) üzenetére


Dracula
senior tag

Volt Zalman-om és a 6800GT-re felraktam a rambordákat. Leszedve volt, ahol a felírat erősen meg volt kopva 2+ év után. :) De nem tudom, végülis. ;] Nem tudom, hogy rárakom-e, szerintem semmit nem számít. Szellőzni úgyis fognak a ventik miatt, borda meg gyárilag sem volt rajtuk eredetileg sem...

Üdv!

(#809) Egon válasza 7600GT (#807) üzenetére


Egon
nagyúr

Én házibarkáccsal fogom megoldani a problémát, ezt ajánlom neked is...:)
A Mistral-ban 1K alatt kapsz 8 db Zalman rambordát, öntapadó hővezető ragaccsal az alján. 3 vagy 4 db elég a modulok zömére, a kártya sarkában levőkre viszont fűrészelni kell az egyik bordából egy darabot...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#810) Speed® válasza 7600GT (#807) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne rakjál S2est a 88GTre. Csak rosszabb lehet az S1nél. A kisebb borda jobban felmelegszik, így melegebb a levegő is amit a karira fúj a venti.
A VRMek meg amúgysem izzanak, legalábbis nálam nem volt probléma.
Különben azoknál nem gáz ha állandóan 80°Cn mennek sem, ne parázz.

(#811) Egon


Egon
nagyúr

Van egy kis váci bolt (a másik boltjuk Dunakeszin van), ahol jelenleg is elérhető az Accelero S1-es hűtő. Igaz, nem olcsó: majdnem 6K-ért mérik. Ha minden jól megy, pár órán belül kapok egyet én is...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#812) kopidoo válasza Egon (#811) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mi a boltnak a neve, ahol lehet kapni S1-es hűtőt? Rev.2 változat, vagy a régbbi?

(#813) Egon válasza kopidoo (#812) üzenetére


Egon
nagyúr

http://www.realsys.hu/
A régi van nekik.
Egyébként picit csalódtam az AC-ban. Az összes ramborda ragacsa egy kalap kaki volt (legalábbis ennél a hűtőnél): mind lepotyogott percek alatt. Szerencsére vettem még régebben kétoldalú hővezető ragasztót itt a fórumon, és azzal fel tudtam rakni.
Erre nem árt felkészülni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#814) #96302336 válasza Egon (#813) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem rendesen tapadtak. :U

(#815) pityeszka válasza Egon (#813) üzenetére


pityeszka
őstag

Nekem is ue. volt,mind leesettt se perc alatt !! Szerencsére nekem is volt kétoldalú ragasztóm :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#816) Egon válasza #96302336 (#814) üzenetére


Egon
nagyúr

Már ránézésre gáz volt a ragasztó (a borda közepén foltokban hiányzott stb.). Valszeg volt egy (vagy több) rosszabbul sikerült szállítmány...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#817) End-ru válasza Egon (#816) üzenetére


End-ru
aktív tag

A szerelésnél én is észrevettem, hogy itt-ott hiányzik a ragasztó, pontosabban nem hiányzik, hanem a fólián marad, amit lehúzok a süniről. Aztán megpróbáltam óvatosabban eltávolítani és nem hirtelen letépni a védőréteget és akkor fent maradt az összes ragacs. Szerintem ez lehet az oka annak, hogy valakinek leesik, valakinek meg nem. Úgyhogy csak óvatosan... :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#818) Egon válasza End-ru (#817) üzenetére


Egon
nagyúr

Olyan óvatosan húztam le, mintha lovat b*sznék... ;] :DDD
Raktam már fel egy pár ilyen öntapadó memhűtőt: Zalman-t, NorthQ-t stb. Ennyire sz*r egyik sem volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#819) End-ru válasza Egon (#818) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy jó, csak azt, hogy ha óvatosabban húztam le (ahogy lovat szoktam b*szni :D ), akkor kevésbé volt sz*r. Legalább annyira, hogy nem esett le egyből. Ettől függetlenül holnap az enyém is leeshet, mert a ragasztó vacak rajta.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#820) Egon válasza End-ru (#819) üzenetére


Egon
nagyúr

Fogok indítani egy topikot, ami arról fog szólni, hogy ki hogyan létesít szexuális kapcsolatot lóval, esetleg egyéb négylábúval (sometimes camel...).
:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#821) #96302336 válasza End-ru (#817) üzenetére


#96302336
törölt tag

Lehet.

(#822) Dracula válasza Egon (#813) üzenetére


Dracula
senior tag

Az S1 vagy az S2 esetében volt ez?

Üdv!

(#823) Egon válasza Dracula (#822) üzenetére


Egon
nagyúr

S1 (még a régi, nem rev.2.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#824) 10GoBall válasza Egon (#816) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Bár a hűtőt, már több mint egy hónapja megvettem, de a Húsvéti időszak alatt raktam csak fel.
A ramokon lévő ragasztó hőre keményedik ki. Érdemes felragasztás után hajszárítóval kissé rámelegíteni. /Van aki a teljes összeszerelés után, venti nékül tuningolja kicsit meg a ramokat, "rásütve" így a bordákat/

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#825) dutsh


dutsh
aktív tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek van tapasztalata az Accelero S2-vel kapcsolatban az meg tudná e mondani nekem, hogyha rá szeretném tenni egy Gf leadtek 6600GT-re,

-egy ilyen házban ( 180 mm széles Chieftec dragon)
[link]

elférne e? (úgy, hogy elvileg 140 mm széles a S2)
(természetesen az érdekel, hogy szélességben elfér e benne)

Köszi, ha lenne valakinek tippje! :R

[ Szerkesztve ]

(#826) SZaB78


SZaB78
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#827) Dracula


Dracula
senior tag

Helo!

Valaki mondjon pls egy helyet ahol lehet ilyet kapni, mert közel 1 hónapja megrendeltem a PC Gear-ben és nem jön.. :((

Üdv!

(#828) Tomate


Tomate
veterán

Szevasztok!

2900Pro-ra kéne nekem egy ilyen kis hűtő. 1-est vagy 2-est éri meg venni? Csak a hőcsövek számában van különbség? Gyakorlatilag mennyivel jobb a 4cső mint a 2? :R :R

(#829) #96302336 válasza Tomate (#828) üzenetére


#96302336
törölt tag

Van egy-két egyéb különbség is, azt nem tudom, hogy az S2, és az S1 felfogató csavartávolsága egyforma-e, avagy sem. De a négy hőcső eléggé dob a hűtőteljesítményen. a hőleadó bordázat is jóval nagyobb. Szerintem az S1 jobb vétel.

(#830) #96302336 válasza Dracula (#827) üzenetére


#96302336
törölt tag

TTS pl. De sajnos országos hiánycikk.

(#831) BemAnyó válasza #96302336 (#830) üzenetére


BemAnyó
senior tag

TTS él sincs, vagyis beszerzés alatt....én is ezt keresem.... :(

(#832) pcsirke


pcsirke
csendes tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki az Accelero S2 -t HD3850-en?
Úgy láttam, hogy a 9600GT-t lehet ilyennel kapni gyárilag passzívként, ennek a fogyasztása viszont valamivel nagyobb is mint a 3850-nek. Tehát egy ventillátorral szellőztetve elég kéne hogy legyen, csak nem tudom hogy pl. felszerelhető-e.

(#833) #96302336 válasza pcsirke (#832) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azt kellene tudni, hogy a 3850-nek mekkora a borda rögzítő furatainak távolsága. Ha ugyanakkora, mint az S2-nek, akkor nyogodtan mehet rá.

(#834) Egzee válasza #96302336 (#833) üzenetére


Egzee
őstag

Hi!
Az S1-hez adnak ramsüniket?

(#835) #96302336 válasza Egzee (#834) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen.

(#836) Egzee válasza #96302336 (#835) üzenetére


Egzee
őstag

Akkor télleg elég korrekt a cucc!

(#837) Skizz


Skizz
addikt

Rendesen beszívtam ezzel a hűtővel... felraktam HD3850-re. Gyári sünik mentek a memókra, vrm-ekre pedig kis Zalman bordák kerültek (többször is leellenőriztem, a helyükön voltak végig). Játékok alatt szemetelt a kártya, pedig a GPU hőm max. 47 fok volt, vrm-ek hőmje meg ugyebár nem mérhető... memók túlmelegedésére tippeltem. Pedig volt egy GT SB2 venti rajta, 12V-on. Nem is értem az egészet... X1950PRO-n anno nem voltak sünik a vrm-eken, viszont minden ugyanígy volt és több órás terhelés után se szemetelt a kép, semmi baj nem volt. Most erre visszaraktam a gyárit, s most már normális a kép, sehol sem szemetel. :(

(#838) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Van S1 rev2 !!!!!!! nagyon korrekt boltos csak ajánlani tudom : [link]
Bem

(#839) nukewar


nukewar
tag

Az accelero s2-őt rá lehet gyógyítani inno 8600gt-re?

(#840) pcsirke válasza #96302336 (#833) üzenetére


pcsirke
csendes tag

Végülis nem kellett az S2, mert kaptam S1-et. Egy Zalmis Gigabyte-ra kellett, mert nagyon nem bírtam a hangját. Gyorsan fel is raktam, és 15-20 perc nyúzás után teljesen perfektül megy passzívan is, alapon 40, terhelve 61 fok volt a max, meg egy infrás hőmérővel rámértem ahol tudtam mindenre: a rambordák 35-40 fokosak voltak, és a táp rész se ment 50 fok fölé. Mielőtt komolyabban nyúznám kap azért egy ventit a ház, mert elég zárt, és csak a táp szellőztet.
A lényeg hogy végre csend van! Eddig teljesen elégedett vagyok vele. :)

(#841) Skizz válasza Skizz (#837) üzenetére


Skizz
addikt

Na, felraktam mégegysze', de most a bordák felhelyezése után ráraktam mindegyikre valami nehezéket, aztán úgy hagytam majdnem 1 napig. Aztán felment az S1, s most már sehol sem szemetel... 12 centis GT venti van rajta, leszabályozva. Rivával néztem, krájszisz alatt max. 40 fokig ment fel a GPU.

(#842) BigBear válasza Skizz (#837) üzenetére


BigBear
senior tag

VRM problémát nem tartom valószínűnek. 3850-en nekem is S1 volt, s a VRM-ekre kis Zalman ramsüniket tettem szintén. Aggódtam miattuk, de nem kellett volna. Kértem is kölcsön egy hőmérőt, 30-40 foknál nem voltak melegebbek a VRM-ek, így kétlem, hogy nálad ez lenne a probléma. Bár mindenesetre fura. :(

Ja közben látom megoldódott. Igen, mondjuk én is jól rányomkodtam mindent és hagytam vagy egy napig száradni.

[ Szerkesztve ]

(#843) szatocs


szatocs
őstag

Hello Mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az s1 és az s1 rev. 2 között.

88GT - re lenne, úgy tudom, hogy az első s1 is rámegy. Miben más a rev. 2?

=== Szatocs ===

(#844) BigBear válasza szatocs (#843) üzenetére


BigBear
senior tag

Csak a hűtő lefogatója a különbség. Maga a hűtő ugyanaz. A rev2 többféle kártyával kompatibilis.

[S1]
[S1 rev.2]

(#845) szatocs válasza BigBear (#844) üzenetére


szatocs
őstag

Értem, és köszi! :)

=== Szatocs ===

(#846) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

9600GT-t elvisz az S2?
Azt lehet kapni iponba és még olcsóbban kijönnék így mint egy gyári passzív 9600GT-vel...
kérdés elég e az S2... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#847) BigBear válasza Ferdzsoo (#846) üzenetére


BigBear
senior tag

(#848) sapek


sapek
csendes tag

Accelero Xtreme topicot nem találtam, ezért itt kérdezném meg, 8800GT-re is rá lehet tenni?
Nem akarom feleslegesen megvenni

(#849) #96302336 válasza sapek (#848) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem. Csak G80-ra, mivel a furatai jóval távolabb esnek, mint a GT-n. Plusz a memóriahűtés sem oda esik, mint a GT-n. Csak G80 GTX/GTS, a másik verzió pedig csak HD2900.

(#850) zlin válasza BigBear (#847) üzenetére


zlin
tag

Jó lett volna látni hogy egy 12es ventivel meddig melegszik ez az kártya. Azért ez fasza, hogy S2-vel is árulnak kilencezerhatot. :C

"Nancy baba, kapok egy kis sört ?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.