Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Flagstaff2 válasza Ciripke (#100) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Épp most van a hírek közöt a Turbo Module. :) TS amint tud biztos szerez belőle. És van még egy biztos dolog: az hogy én fel nem teszem a saját hűtőmre! :D Így is bőven elég és cserébe csendes.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#102) moongoose válasza Ciripke (#100) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Akinek esetleg van ilyen kártyája, megírná, hogy szerinte rámegy-e egy ilyen venti?

Gondolom itt a hűtőre gondoltál.
Rá tudsz rakni bármilyen ventit.
Fogsz 4 darab nem túl merev, vékony drótot és a venti furatain keresztül a lemezekre ráfogatod.
Az onnan utána nem esik le.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#103) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Ma jutottam hozzá tts jóvoltából egy S2-eshez ami egy Asus 7600Gt-n van rajta. Terhelés nélkül a hőmérséklet 45, terhelve 3-szor egymás után futtatva 3d mark 06-ot 58 venti nélkül.
Azt szeretném kérdezni aki rakott má fel hogy neki is meghajlik a kártya ha meghúzza a csavarokat, én nem mertem meghúzva hagyni hanem kilazítottam annyira, hogy egyenes maradjon a kari.
Üdv. Kommy

(#104) wwhy válasza Kommy (#103) üzenetére


wwhy
veterán

hoppá. már megérkeztek:F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#105) markastor válasza wwhy (#104) üzenetére


markastor
tag

Meg bizony. :)

(#106) markastor válasza Kommy (#103) üzenetére


markastor
tag

Nekem nem hajlott semmit.
Inno 7600GTS-em van.

(#107) Az-X


Az-X
őstag

Vettem egy Accelero S1-est... nagyon keményen néz ki... hamarosan fel is kerül az X1900XTX-emre... :)

:)

(#108) moongoose válasza Az-X (#107) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

hajrá..nem fogsz csalódni!
olvasd el a hsz-eim, van kis instrukció.
hogy nehogy baj legyen utána..

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#109) Az-X válasza moongoose (#108) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... nekem semmi hiba nem volt. Minden tökéletesen passzolt... egyből felment. A RAM-okra azért nem ragad rendesen a borda, mert a gyári hűtésnek az a kis gumija tocsog a szilikonzsírtól :) Azt pedig hiába törlöd alkoholos akármivel... benzin kell neki, azzal szépen lejön, utána csak a száraz felület marad ;)
Én még rámodoltam egy 120mm-es ventit is, ami 1000RPM-es fordulaton jár, gyakorlatilag hangtalan. Megpróbálok benyomni eredményt, meg csináltam pár fotót is szerelés közben kicsit megdolgozom aztán lehet abból is teszek majd fel.

Bekapcs után kb fél órával, terhelés nélkül:
[kép]

3DMark 05 futása után:
[kép]

Nem mondom, hogy nem tudnék jobbat elképzelni de ezzel így már elégedett vagyok. A kártya egy Sapphire X1900XTX, a ház egy Thermaltake Tsunami Dream, elöl-hátul egy-egy 120-as venti, az oldalán egy 92-es illetve a tápban még egy 120-as.

:)

(#110) Patrick válasza Az-X (#109) üzenetére


Patrick
addikt

Mindenképpen benzin kell hozzá? Nem lehet vmi bármi mással letisztítani, amit esetleg otthon is található?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#111) Az-X válasza Patrick (#110) üzenetére


Az-X
őstag

A benzin található otthon ;) Mint pl sebbenzin, bármelyik patikában kapható :) Esetleg foltbenzin, ezt ha jól tudom háztartási boltban érdemes keresni. Biztosan le lehet szedni mással is... de nekem az alkohol nem vitte le. Megpróbálhatod valami higítóval is, csak óvatosan mert vannak olyanok amik megoldják a műanyagokat.

:)

(#112) Patrick válasza Az-X (#111) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi szépen. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#113) Az-X válasza Patrick (#112) üzenetére


Az-X
őstag

nm

:)

(#114) Az-X


Az-X
őstag

Csináltam egy kis összeállítást hátha szeretne valaki ilyet nézegetni...

Első lépésként érdemes meglesni, hogy a gyári hűtés igen soványan van megkenve hővezető pasztával :( És az a kevés is valami túrós izé. Nem értem egy csúcs kártyánál hogy a csudába lehet ezt így elbaltázni. Azt a valamit oldja szépen az alkohol... viszont a gyári hűtés ramokkal érinkező gumi hővezetője olyan zsíros valamit hagyott maga után amit alkohollal nem tudtam leoldani, ajánlom a sebbenzint, nekem bevált.
[kép]

Az Accelero VRM-et hűtő bordája kb 3-4-szer akkor mint a gyári. Először gondolkodtam, hogy megéri e a műanyag bütyköket piszkálni, de miután feltettem, nem volt kérdés, hogy megérte e.
[kép]

A GPU hűtő felszerelése sem okoz különösebb gondot... inkáb utána törtem a fejem, hogy a ventit hogyan aplikáljam fel rá. Legjobb megoldásnak az tűnt, hogy azt az öntapadós kis műanyag bigyót amit a kábelkötegelőhöz lehet venni felragasztom a bordákra...
[kép]

Végül pedig ilyen hőre lágyulós ragasztóval ezekre a műanyagokra ráragasztottam a ventit.
[kép]

Élével sem túl vastag, mielőtt megvettem féltem, hogy túl sok helyet fog foglalni...
[kép]

Nekem alap feltétel volt, hogy az alsó 2 PCI foglalatot nem takarhatja ki. Határeset, de elfért :) A venti rögzítésekor figyelni kell, mert könnyen kitakarhatja a SATA csatlakozókat. Nekem a kártya 6-ból alapból 3-at kitakar. Érdemes belepróbálni először és úgy megnézni, hogy aztán később ne kelljen emiatt szétszedni.
[kép]

:)

(#115) Patrick


Patrick
addikt

Nem tudom, vajon az 1950pro-xt és pl 2900-nél is hasonló anyagokat használnak a hőelvezetéshez?

...vagy talán hasonló trutyit... :F

[Szerkesztve]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#116) waverider válasza Az-X (#113) üzenetére


waverider
senior tag

köszönjük a részletes útmutatókat, teszteket! :R

nekem is ilyen S1 van, mint az lejjebb látható, hasznos kis jószág ez! :C

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#117) Az-X


Az-X
őstag

Még talán annyit a teszt eredményekről, hogy a gyári hűtővel 3DMark 05 után a GPU 85°C-os volt a VRM pedig 90°C-os. Ehhez képest azér az 56/81 már sokkal jobb :)

:)

(#118) Patrick válasza Az-X (#117) üzenetére


Patrick
addikt

Ilyen forró a VRM? Nem gond ez? Remélem egy 1950-nél ez nem ilyen magas.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#119) Az-X válasza Patrick (#118) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... ez ilyen forró... de ezek nem olyan magas integráltságú áramkörök mint a GPU... nem hinném, hogy bármi bajuk lenne ettől a hőfoktól. Nem tudom pontosan mi van bennük, gondolom valami tápellátásért felelős cuccok, az ilyenek mindig melegedni szoktak.

:)

(#120) Patrick válasza Az-X (#119) üzenetére


Patrick
addikt

A VRM (Voltage Regulator Module - Feszültség Szabályzó Modul) feladata a GPU és a Memória megfelelő áramellátása, tehát elég fontos szerepet tölt be a kártya stabil működése érdekében. Ezért írtam, hogy nem túl meleg e, egy 60-70 fok közötti már sztem bőven jó. De lehet hogy az újabbakon nem ilyen forró, nem tudom, lehet ez a 80-90 fok ennél elfogadható.

Szerencsére látom a képen a VRM modulokon van nagyobb borda, a venti meg ha elszállítja kellőképpen a meleget - és a ventit is picit a fölé helyezted - szal csak nem lesz gond, ha a régit is bírta volna. :D Sry...sajnos én allergiás vagyok a magas hőfokra :D

[Szerkesztve]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#121) Az-X válasza Patrick (#120) üzenetére


Az-X
őstag

Az stimm, hogy nagyjából mit csinál... az a kérdés, hogy mi van benne. Mert a tokozása nem olyan mint a sima tranzisztoroknak (olyan fényes mint a GPU). De ha mégis csak sima tranzisztorok akkor nyugodtan mehet ilyen hőfokon. Ha esetleg stab kockák vagy ilyesmi akkor sem gond ez a hőfok.

Szerk: Én is utálom a magas hőfokot... kellemetlenül le tudja rövidíteni az elektronikus alkatrészek élettartamát :(

Az újabbakon... nem feltétlenül új vagy régi kérdés ez. Fejlődik a technika... csinálnak egyre kisebb fogyasztású alkatrészeket, de ezzel párhuzamosan egyre gyorsabbakat is. Amit a kis fogyasztáson nyernek elbukják a nagy frekin. Az adott szérián belüli csúcs kártyák mindíg baromira fognak melegedni. Egy X1950PRO tuti nem melegszik ennyire.

[Szerkesztve]

:)

(#122) Patrick válasza Az-X (#121) üzenetére


Patrick
addikt

Hát látod azt sajnos nem tudom. :( De mivel feszültségekről van szó, valószínüleg hasonló lehet, mint a tranzisztor felépítse...gondolom :D

...Hát végülis ha 2-3 évet kibír...addigra már aki teheti persze, új hardvert szerez be.

[Szerkesztve]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#123) Az-X válasza Patrick (#122) üzenetére


Az-X
őstag

Az lehet... de nyilván a régit nem kidobni szeretnéd. Tehát valaki meg fogja venni a 2-3 éves cumókat is.

:)

(#124) moongoose válasza Az-X (#114) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Szép leírás kerekedett belőle.
Ha beleegyezel megkérek egy modit,hogy az 1-es hsz-be, beilleszthessek pár képet a kártyádról.

Nem lenne baj,ha valaki az s2-ről is készítene valami hasonlót.
Így az 1hsz-ben megtalálja rögtön az idetévedt egyén,hogy mire van szüksége,hogy néz ki stb.

jahh és te már szitázott felirattal kaptad. :P


[Szerkesztve]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#125) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Galaxy 7300GT-t (128MB DDR3 PCIe) elvisz venti nélkül egy S2?

Mostanra nagyon behangosodott a gyári venti, és szeretnék cserélni, valami ventimentes cuccra... :O

[Szerkesztve]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#126) wwhy válasza moongoose (#124) üzenetére


wwhy
veterán

Ha minden jól megy, akkor TTs-től jövő héten kapom meg az S2-t és akkor prezentálok vmit, 7300GT-vel -- ha megfelel ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#127) Flagstaff2 válasza btf (#125) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

El kell hogy vigye. Nekem egy duplacsövű Zalman volt passzívan a 7600GS-en (kb eál a 7300GT-vel) és azt simán hűvösen tudta tartani. Az S2 meg hőleadó felületre sztem nagyobb mint a Zalman így elégnek kellene lennie.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#128) rento válasza Az-X (#114) üzenetére


rento
őstag

Köszi az útmutatót, kedden veszek én is ien hűtőt, pont ugyan ien karira ;] Szal jól jött a segítséged! Köszi még1szer :R

(#129) Az-X válasza moongoose (#124) üzenetére


Az-X
őstag

Persze, nyugodtan rakasd be, de amint látom a modi inkább eltávolította a képeket :)

:)

(#130) moongoose válasza Az-X (#129) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nem vettek ki semmit a legjobb tudásom szerint :U
Két képet berakattam az 1-es hsz-be.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#131) Madmax81 válasza moongoose (#130) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Sziasztok
Nem tudnátok segiteni nem kellene egy Vga hűtő valakinek ugyanis a nyakamon maradt egy arctic-cooling Accelero X1 3k :R :R

1956-2010 07.22 Varga László

(#132) Az-X válasza moongoose (#130) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... fura... nekem nem látszanak a képek amiket beszúrtam. Kint az 1-es HSZ-ben igen, de amit én írtam abból pár nap után eltűntek. Most egy kis keret van és benne egy ''Kép'' felirat :(

:)

(#133) Patrick válasza Az-X (#132) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem is ez volt, de töröltem a sütiket a firefoxból :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#134) Az-X válasza Patrick (#133) üzenetére


Az-X
őstag

IE-ben sem látszik, töröltem a sütiket, de mégsem :(

:)

(#135) moongoose válasza Madmax81 (#131) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Próbáld meg az apróban, vagy az x1-x2 topicban.
[link]

ahogy elnézem az s1 már javában jobb hűtő, mint ''háztájon belüli'' konkurense(x1-x2)...látszik a belinkelt topic hsz mennyiségéből is.
Már a duplájánál tartunk.
Pedig de nehezen akart megindulni a dolog.


[Szerkesztve]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#136) Athis válasza btf (#125) üzenetére


Athis
tag

Hello. Szerintem elviszi azaz el kell vinnie. Nekem egy S2 VAn a Sapphire X1600 -on és olyan 39 - 40 fok alapon Gém után még nem néztem de majd megteszem.

Jó ez a kis ''szendvics sütő''.

És a mitrálban 2600 FT utánad dobják. Tudom: Garancia nuku de mi romolhat el egy ilyen cuucban? [link]


Üdv Athis

BURN BABY BURN.

(#137) btf válasza Athis (#136) üzenetére


btf
aktív tag

Köszi a válaszokat srácok!

Athis: Ez az ár odab*sz. :)

Neked van mellette valamilyen venti, vagy nélküle alapon 40 fokos a karid?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#138) Athis válasza btf (#137) üzenetére


Athis
tag

Én is megfogadtam hogy Mistralba soha semmit sehol de azért 2600 FT az meggyözött.
:D

Hát magán a S2 Nincs semmijen venti A házban van 2 darab 8CM hütö de azok nem fujnak rá semmit. Mindjárt teszet fel neked egy képet.



[Szerkesztve]

BURN BABY BURN.

(#139) Athis válasza btf (#137) üzenetére


Athis
tag

Szóval a képek:
[link]

[link]

[link]

Na jó most a nagymeleg hatására felment a hőfok 41,5 re.
:D

[Szerkesztve]

BURN BABY BURN.

(#140) Patrick válasza Athis (#139) üzenetére


Patrick
addikt

Ez a hardver monitoring ez milyen progi? Vagy a gyártó adja a cd-hez vagy mi? :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#141) Athis válasza Patrick (#140) üzenetére


Athis
tag

Ez RivaTuner csak van egy Linkje az asztalon aminek ez a neve. :D

[Szerkesztve]

BURN BABY BURN.

(#142) Patrick válasza Athis (#141) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi :D

Nah ez meg van és nekem nem ír hőmérsékletet, 9800ba nincs ilyen bizbasz chip? :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#143) Athis válasza Patrick (#142) üzenetére


Athis
tag

Hello. Elvileg a CAtalyst Control Centerben van Advanced nézetében van egy Overdrive ami kiirja a VGA hömérsékletét. Vagy az Ati Tray Tool is tudja.

Üdv Athis

BURN BABY BURN.

(#144) Az-X válasza Patrick (#142) üzenetére


Az-X
őstag

Attól függ milyen 9800-ad van. A 9800XT kiírja, ha jól emlékszem akkor az XT nyákos 9800PRO-k is kiírták, ami ez alatt van azok nem.

:)

(#145) waverider válasza moongoose (#135) üzenetére


waverider
senior tag

hogy legyen eggyel több :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#146) Patrick válasza Az-X (#144) üzenetére


Patrick
addikt

Sajnos R350-es a mag nem 360-as :(

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#147) Az-X válasza Patrick (#146) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor sajnos az nem fog hőmérsékletet kijelezni :(

:)

(#148) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom.

Vettem a Galaxy 7300GT-re egy S2.

Felrakom a középső furatokat használva, de nem tudom berakni a házba, mert a túlnyúlik a Dsub és DVI csatlakozókon a borda ezzel akadályozva a házbarakást.

Képek:

http://www.kepfeltolto.hu/2007/7/21/3hca.jpg
http://www.kepfeltolto.hu/2007/7/21/3hcm.jpg
http://www.kepfeltolto.hu/2007/7/21/3hcq.jpg

A képek telóval készültek azért ilyen rossz a minőségük.

[Szerkesztve]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#149) moongoose válasza btf (#148) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Szerintem vágd ki azt a részt a házból ahol akadályozza a hűtőt.
Ez a hűtő messze a legjobb,amit eddig láttam.
Én megtartanám, és a házat berhelném.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#150) Az-X válasza btf (#148) üzenetére


Az-X
őstag

Én többek között emiatt vettem új házat... tudom ez téged nem vígasztal :) Az elöttem szóló ötlete, a kivágás is lehet megoldás, attól függ milyen házad van.

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.