Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) moongoose válasza wwhy (#200) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ha kérhetném, rakjátok be magyarul is a topicba
nem mindenki beszéli az angolt. ;)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#202) Flagstaff2 válasza moongoose (#201) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Magyarul a Galaxy nem az NV referencianyákját használja mint a többi gyártó,az Accelero S2 meg a refnyákra lett rápróbálva. Itt akkor az AC a hunyó,fel kellene tüntetniük hogy ez a kari nem alkalmas rá hogy ilyen hűtőt hurcolásszon. Lehet hogy ez eddig nem derült ki,csak most bukik ki a dolog,elég fiatal hűtő ez az S2...

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#203) Shodan


Shodan
addikt

valaki megtudná mondani, hogy a kártya tetejétől még hány centire nyúlik túl az S1? x1900seriánál..tudom hogy fent vannak az adatok, 14 cm a hűtő magassága, de ha az alaplaptól mérem nem kapok pontos értéket.a lényeg hogy a gép oldala felmenjen.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#204) moongoose válasza Shodan (#203) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Estére megnézem neked..
Gondolom tök egyforma magas az 18xx és 19xx széria.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#205) Shodan válasza moongoose (#204) üzenetére


Shodan
addikt

oké :R , én is így tudom...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#206) proper


proper
őstag

üdv a márkatársaknak, valaki probálkozott már s1 bordával sli-re? ;]

nem szeretném lekapni a hütőt ha van rá valami okosság

(#207) moongoose válasza Shodan (#205) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

43 mm...
+/- 1-2

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#208) Shodan válasza moongoose (#207) üzenetére


Shodan
addikt

:R

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#209) Flagstaff2 válasza proper (#206) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Ha csak két egyéb port van a két PCIe VGA csatoló közöt akkor lehet elégtelen a szellőzés mert az alsó kari nagyon lefogja szellőzésre a felsőt. Nálam három egyéb port van a két hoszú PCIe között és így már meg merném kockáztatni az SLI-be rakást. Ha kicsi a távolság (1-2 egyéb port) a két PCIe hosszú port között inkább egy (két) Accelero X1-2 kellene

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#210) Rabby


Rabby
tag

Sziasztok!

Nem túl régen és is vásároltam egy S1-t a Sapphire 1950Pro kártyámra.
A kezdeti hűtőborda ragasztgatási mizéria után újabb problémával kerültem szembe!
- elsö próbálkozásokkor bármely játék alatt fagyás következett ( monitor kikapcs, gép újraindul, monitor vissza sem kapcsol RESET-ig ) :O
- ezután szereltem egy 12cm-es ventit az aljára, eredmény sokkal jobb, HL2 alatt már nem fagy, de C&C3 és 3DMark06 alatt továbbra is igen hamar beadja a kulcsot! :B
- megnéztem, hogy mi melegedig esetleg túl és úgy találtam, hogy a VRM lehet a ludas ( everest teljesen jó hőfokokat jelzett mindenre bár VRM-t nem találtam benne ), ezért egy kis ventit irányítottam a VRM tetejére, hogy ekkor mi van. Eredmény: C&C3 megy rendesen, 3DMark06 alatt is sokkal később fagy ( már eljut az léghajós tesztig is míg régebben első teszt alatt fagyott ) :U

Kérdésem tehát az, hogy valaki tud valamilyen megfejtést erre a problémára? ( persze nem olyat, h még tegyek bele vagy 3 ventit, mert az milyen állat lesz, hisz nem ezért vettem eredetileg PASSZÍV hűtőt ) :R

(#211) moongoose válasza Rabby (#210) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Szerintem próbáld meg a rivával moitorozni.
Kicsit komolyabbnak tartom,mint az everestet.
Valószínűleg a feszátalakítók nem kapnak elég hűtést.
A tiedben benne volt a lemez amelyet oda kellene rakni rájuk?

Az enyémből kihagyták a gyártók... :U

A rivát azért is ajánlom,mert azzal game,3dmark alatt is tudod monitorozni.
Lehet a gpu-ra nem fekszik fel a talp rendesen és csak terhelés alatt szalad el a hőmérséklet.

Nézd meg.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#212) Rabby válasza moongoose (#211) üzenetére


Rabby
tag

Köszi a választ!
Hétfőn tudom legközellebb megnézni, de a GPU-ra jól felfexik a hűtő ( legalábbis úgy látom )! :Y
A lemezke pedig benne volt a csomagban, de ettől függetlenül dög melegnek érzem a nyák túloldalán! ( bár 70-80 fokon lehet is ahogy írták itt előttem )
Az everest amúgy 35-38 fokot mutat, a 12 cm-es venti az azért elég nagyot hűt! :C

(#213) moongoose válasza Rabby (#212) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

De az everest-tel nem látod üzem közben a hőfokot.
A riva tudja ezt és amíg futnak a 3d alkalmazások,addíg monitorzza azokat, pontosabban amíg le nem állítod.
így utána végig tudod nézni, hogy hol volt a legmelegebb.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#214) Flagstaff2 válasza Rabby (#212) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

A kis hővezető lemezke felületét ragasztgasd tele memósünikkel hogy jó nagy legyen a hőleadó felület. :) Utána már nem kéne kifagynia.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#215) old gray


old gray
addikt

Hi!

S1-et vagy X2-őt szeretnék a pcie Sapphire x1950Pro-mra. Az X2-vel kapcsolatban minden részlet tiszta. Nem így az S1-el. A kérdéseim:

- Mindent hűt? gpu / ram / fesz. szabályozók?
- Ha tuningolni nem akarok (nem érdemes sztem) akkor venti nélkül elég a
hűtőteljesítménye? Persze a heat spreader-re majd barkácsolok v.mi PIII-as bordát.
- A heat spreadert hogyan kell felapplikálni? A csomag tartalmaz hozzá való ragasztót
vagy csavarokat?

Eleve: van jobb alternatíva? (az x2-n filózok még)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#216) Speed® válasza old gray (#215) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

S1 gyártói oldalon minden ott van:

- Mindent hűt? gpu / ram / fesz. szabályozók?

GPUt egyértelmű, ezt pedig kapod mellé: 2 Voltage Regulator Heat Spreaders,
8 Memory Heat Sinks

- Ha tuningolni nem akarok (nem érdemes sztem) akkor venti nélkül elég a
hűtőteljesítménye? Persze a heat spreader-re majd barkácsolok v.mi PIII-as bordát.

Jól szellőző kecóban elég, de nem hinném hogy csipáznád a 90 fok körüli értékeket. 12''cm@5-7V és máris klappol a hűtőteljesítmény és a kuss is.

- A heat spreadert hogyan kell felapplikálni? A csomag tartalmaz hozzá való ragasztót vagy csavarokat?
Az alján lévő fóliát eltávolítod és a rajta lévő hővezető ragacs odafogja. Erősen.
Persze ha S1et veszel, akkor ez a ''probléma'' nem érint, csak X2höz kellene.

-van jobb alternatíva?
HR-03 ;]

Ne kérdezősködj, rendelj ;)

[Szerkesztve]

(#217) old gray válasza Speed® (#216) üzenetére


old gray
addikt

Értettem főnök! :R

Asszem az S1 a befutó!

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#218) Speed® válasza old gray (#217) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[kép]
Ennél jobbat nem tehetsz ennyi pénzért a kariddal ;)

(#219) FireKeeper válasza Speed® (#218) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet hozzá turbo module-t vagy mi a szöszt (2 venti:D) venni itthon?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#220) Speed® válasza FireKeeper (#219) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2400-3000Ft [link] [link] Ennyiért inkább SFlex/Noctua 12'' venti..

(#221) FireKeeper válasza Speed® (#220) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és van a sima szabvány ventikhez valami fémkeret, vagy rá kell ''sufnituningolni''?:D mert azt a turbó genyát legalább erre tervezték:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#222) proper válasza FireKeeper (#221) üzenetére


proper
őstag

vékony gyorskötözövel rárántod a bordára és kalap kabát

nálam a 7900gs-t 1.55v vmoddal elviszi passzivan
alap max 51 fok, terhelve max 75 fok

(#223) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Hali!
Volt már olyan eszelős egyén, aki rápróbálta egy G80- as videokártyára (88GTS/GTX) ?

Üdv.
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#224) conair válasza proper (#222) üzenetére


conair
tag

Vége ditech tuningnak irány a virtuális világ? (pro street) kikre akad itt az ember üdv Proper!

[Szerkesztve]

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#225) proper válasza conair (#224) üzenetére


proper
őstag

kicsi a világ :R neossal döngetek mostanság :DDD

(#226) Speed® válasza Mákos7észta (#223) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Még jó hogy van gyártói oldal kompatibilitási listával..tucc-e óvasni :U
1ébként ha rá is menne, nem hinném hogy hatékonyan működne, lévén a HR-03 Plusban 2x annyi anyag és 6 hőcső van, mégis felmelegszik vele tisztességesen a kártya. A 88ak hőtermelése kicsit más kategória mint az 19xx/79xx kártyáké..

(#227) Emosz


Emosz
tag

Mielőtt felteszem a kérdést megnéztem a gyártói oldalt,sőt a dobozt is mert anno vettem egyet
Szerintetek a hd szériával is kompatibilis az s1es :F Még durvább:8600gt :F
Gondolom ha újabb kártyákra tenném nem árt betámasztani egy 8cmes ventivel....
Előre is köszönöm! :R

(#228) proper válasza Emosz (#227) üzenetére


proper
őstag

2600/8600-ra s2 való mert rövid a nyák és bajosan tennéd fel rá az s1-et
maximum akkor ha nekiesel flexel a háznak hogy elférjen a tullogó hütő

(#229) Speed® válasza Emosz (#227) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Így van, S2 megy elvileg a 86GTre is, a furatok megegyeznek a 76GTvel tudtommal. HD részen passzolom a 24/26 széria furattávjainak viszonyulását :U
Ellenben ami nagyobb probléma: az S2 elég gyengus megoldás, nem biztos hogy megúsznád egy lehalkított 8cmessel a dolgot...

(#230) proper válasza Speed® (#229) üzenetére


proper
őstag

biza, de valakinek volt s2-vel és bizonyos háztipussal is itt gondja hogy nem fért el

furatokhoz meg ugy ahogy ragaszkodnak, mert 7600/8600/7900 tuti ugyanaz
csak hát a 7900 nagyobb nyákkal rendelkezik igy arra való az s1
na meg az s2 a 2 höcsövel elég soványka, passzivan biztos nem lenne jó de proba szerencse és okosabbak leszünk :R

(#231) Emosz


Emosz
tag

Köszönöm a segedelmet,egyelőre elvi szinten szerettem volna körbejárni a dolgot,úgyérzem a segítségetekkel ez sikerült is :R
Mondjuk így is leborulok az arctic cooling előtt, hogy egy ilyen megoldással(s1) a mai legerősebb agp kártyát is passzívan lehet hűteni :)
Még nem döntöttem milyen kártyát veszek de eladni nem szeretném ezt a kis műremeket...

(#232) Bagira01


Bagira01
veterán

Valaki meg tudná mondani mi az s1-es hűtőbordamérete mert számomra a 140(L) x 215(W) x 32(H) mm elképzelhetetlen. Hogy lehetne 21cm széles mikor egy normál ház annyi :F (vagy én néztem be vmit)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#233) Bagira01 válasza Bagira01 (#232) üzenetére


Bagira01
veterán

Rájöttem máshogy érti a szélességet(kártya hosszába) :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#234) Bagira01


Bagira01
veterán

Van valakinek tapasztala a turbo module-ról(teljesítmény) És hol és mennyiért lehet kapni.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#235) Flagstaff2 válasza Bagira01 (#234) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

X1950PRO-hoz szükségtelen a Turbo module. :) Anélkül is szépen viszi passzívan egy jól szellőző házban.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#236) Bagira01 válasza Flagstaff2 (#235) üzenetére


Bagira01
veterán

De én most xt-t akarok helyette, az meg elég forró kis darab.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#237) old gray válasza Flagstaff2 (#235) üzenetére


old gray
addikt

Hi

Látom S1-ed van venti nélkül.. Milyen hőm.-en megy a karid hosszabb terhelés esetén? Most rendeltem én is egyet Hammontól ill rá egy AC 120mm ventit (biztos ami biztos).

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#238) Flagstaff2 válasza old gray (#237) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

A legnagyobb pusztulat melegben melóhelyen (unalom a köbön és valamivel el kellett ütni az időt :D) ahol szintén pusztulat meleg volt (saccper 35 fok) 66 fok volt a max amit STALKER alatt mértem egy elég gyengén szellőző házban full passzív üzemben. Most hogy az esték már hűvösebbek terhelés nélkül 40 fok alatt van a kari,terheléssel meg olyan 55 fok környéke. Sztem korrekt. venti meg csak hangforrás. :) És lehet jobban jársz ha kivágod a gépház alját és onnan fúvatod a hideg levetőt a karira,ha egyáltalán felteszed. Jól szellőző gépházban sztem semmi szükség ventire.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#239) old gray válasza Flagstaff2 (#238) üzenetére


old gray
addikt

Ezek az értéket durván jók! :Y Remélem nekem is ilyen eredmények születnek majd!

Nekem codegen 9011-em van. Elég tágas mit ne mondjak. Kivágni tuti nem fogom a ház alját, nem vagyok barkácsolós típus. :)

No amint megérkezett Hammontól írok én is véleményt.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#240) Macka


Macka
veterán

Használ valaki X1950XT-hez S1-et????

(#241) Bagira01 válasza Flagstaff2 (#238) üzenetére


Bagira01
veterán

Látod te nem tétováztál és megrendelted én meg várhatok min. másfél hetet mikorra meglesz. Én is kíváncsi vagyok mit fog alkotni a kártyádnál. No meg az én leendő xt-men.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#242) Flagstaff2 válasza old gray (#239) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Nálam egy 12cm-es venti van a tápban meg egy 1400-on forgó 8cm-es hátul,illetve egy 900-on forgó 92mm-es beállítva a HDD-k helyére hogy csináljon egy kis légmozgást uis a chipesethűtőm is passzív és jobb a békesség. :) De ez nem kívülről szív csak a belső levegőt keringeti az alsó régióban . Mindenesetre először inkább ne tedd fel a ventit,nézd meg úgy (talán nem véletlen hogy az Accelero S1-et gyárilag is szerelik PRO-ra venti nélkül) és csak ha nagyon nem vagy elégedett akkor tegyél rá ventit.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#243) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Nehéz felszerelni ezt a hűtőt?
Olvastam egy tesztet, és aztmondták egy kicsit bonyolult de nem nehéz.
És X1950Pro-hoz elég az a kis lapka a VRM-re? :F

"Csak úgy mondom"

(#244) Speed® válasza Csapi007 (#243) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyári hűtő lecsavarozgatása tovább tart...
Az a kis lapka azért van a VRMhez, mert elég rá ;)
Ha meg nagyon melege lenne mert nem szellőzik rendesen a házad, akkor rá kell tenni egy 12cmes ventit ahogy a Pro topikban linkel képeden is látod (jó, nem muszáj befőttesgumval :DDD ) és máris meg van oldva, még le is lehet szabályozni, lényeg hogy kicsit kavarja a levegőt.

(#245) Csapi007 válasza Speed® (#244) üzenetére


Csapi007
veterán

Oké, értem, köszi.

"Csak úgy mondom"

(#246) Calibos válasza Speed® (#244) üzenetére


Calibos
addikt

Látom nagy szakértője lettél ennek a hűtőnek ;)
Lehet hogy beszerzek egyet én is.

(#247) old gray


old gray
addikt

Nem érkezett meg a megrendelt S1 :W

Nincs v.kinek eladó accelero x2 vagy s1? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#248) moongoose válasza old gray (#247) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Lemaradtál pár napot...
Speeder megvette az enyém...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#249) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Ezt fel tudom tenni 7900GTX-re is? Nem okoz gondot? Nem melegszik nagyon?

lusta vagyok végig olvasni a topikot. :)

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#250) Speed® válasza Biriboyka (#249) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én meg legyek lusta válaszolni..? :) Most komolyan, ilyet leírni is bazz...

7900GTXre felmegy, a GT/GS karikra nem. Passzívan nem ajánlott, valószínűsíthető a 80 fok környéki hőmérséklet még jól szellőző házban is. Egy 12cmes venti javasolt rá mindenképpen leszabályozva. Bár a GTX hűtője bőven van olyan hatékony és halk, hogy ne kelljen a cserén gondolkoznod szerintem. Főleg, hogy az S1 ventivel szerelten 3 kártyahelyet elfoglal..

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.