Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- norbx: Számítógép.hu
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Chosen: Intel Arc B580 játék kompatibilitás (2026. 01.)
- GoodSpeed: SAMSUNG Galaxy Buds FE (SM-R400NZAAEUE) a 9 éves SONY SBH20 utódja (nálam)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
vargalex
#6072
üzenetére
A modern kernelekben jó pár hónapja csak a 840-es van már feketelistán, a 850-860-as szériát kivették belőle. Nekem is ubyegon mutatta.
Schyciii: nyilván nem konzumer SATA SSD-t kell virtual hostingra használni, arra valóban nem való. Arra enterprise NVMe SSD kell. De sima workstation, desktop, home felhasználásra teljesen jó a 850-860 Pro, még nagyobb fájlmásolásoknál is.
Minimalista felhasználásra, főleg desktop Linux alá, esetleg C2D és annál gyengébb gépekbe (amik jobb SSD-t nem hajtanának ki) az A400 is teljesen jó, WIn10, Linux 4-6 mp. alatt bootolni tud rajta, programok azonnal betöltődnek, ennyi a lényege, nem kell várni, míg HDD-t rotyogtat a rendszer. Csak nagy fájlmásolásokat ne akarj rajta, mert arra már nem való. Ha erre próbálod használni, akkor nagy csalódás lesz a vége, és rájössz, hogy nem volt értelme az SSD-n spórolnod, pár ezres árdiffiért vehettél volna valami jobbat. Ezért első kérdés a Milyen SSD-t veszek topikban, hogy mekkora anyagi keret van rá, és milyen felhasználásra lesz, milyen gépbe.
A400-nál attól is nagyon függ a belassulás, hogy mennyi írás van rajta, mennyire van betelítve adattal, és eleve mekkora tárhelyes modell. Ami az A400-ról nagyon hiányzik, az a DRAM cache, de annak a hiánya inkább random lemezműveleteknél látszik meg jobban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G7: i5-8265U I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
BoB
