Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- droidic: Safe Mode az agyban
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Peter Kiss: Somogyi internet rádió INR 5000/BK
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- droidic: [Memory Leak] Az agy defragmentálása
-
LOGOUT
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
carl18
addikt
válasz
KROK640
#2761
üzenetére
Azért AMD-t főként azért is vásárloktak sokat mert jobb volt anno az ár-érték aránya. Meg hát az olcsóbb B450 Deszkában is lehet őket tunningolni, intelnél külön felár a tunning képesség /K-s cpu.
Nekem a Ryzen 5 1600 gyári all core turbója csak 3.4 ghz ami nagyon kevés. 1,24 volt mellet megy 3600 mhz-t stablian, 3800 mhz 1.325 volt mellet megy és soha nincs fagyás össze omlás.
Ez a fajta tunning inkább nevezhető finomhangolásnak, mert a biosom gyárilag is bele rakja azt a 1.3 voltot a processzorba.Előtte egy I5-3470 volt ami anno egy Z68 deszkában gond nélkül ment 4 ghz-t all core-on. Szóval igen is van egy réteg aki kihasználja a szilliciumban lévő tartalék lehetőségeket.

Most AMD-t használok, de sajnos anno az FX platform nagyon kiábrándító volt. De tény hogy olcsó
A FX 9590 csoda FX meg 220 wattot zabált gyárilag.
És úgy talán tudta azt a teljesítményt játékok alatt mint egy I5-3470 aminek a gyári all core turbója 3,4 ghz, de 1 magon 3,6 ghz-re boostolt !
Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! MSI A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RTX 3060TI 8GB Zalman Z1 Plus XFX 650W
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3963
- Xiaomi Redmi 14C 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Google Pixel 10 Pro XL Moonstone Super Actua 120 Hz, Pro kamera 5 zoom 256 GB Használt,Gari
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



