Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) BullKoxa válasza FoLey-v (#31200) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nekem Gaming Pro van, másik nevüt nem tennék fel rá. Nekem a lapomon a legújabb Beta van fent, de mikor még leszedtem akkor nem Beta volt. Nem tudom mit kell sz@rakodni így mindig az új Bios-l.

[ Szerkesztve ]

(#31202) bandika0626


bandika0626
senior tag

Reméljük lesz hozzá bétamentes bios is.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#31203) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Valaki esetleg tudja, hogy az MSI B350m lappal működni fognak-e a 3000-es procik? ( R53600 pl)

(#31204) Dragon3000 válasza NdrewSunix (#31203) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha már nem vagy képes leírni pontosan az alaplap típusát, Te is megnézhetnéd az msi oldalán, amúgy mind a 8db b350m típushoz fent van a friss bios az oldalon a ryzen 3000 szériához.

(#31205) NdrewSunix válasza Dragon3000 (#31204) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Fogyózol? :DD :))

(#31206) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Na szóval ! 2xxx-s Ryzen topikban segítettek elindulni.Ez lett a vége az 5 körössel stabil is volt a BFV. a másikkal kidobált . mióta megvan a gép 2933-n használtam stabilan.Adatlapon minden !

Itt a SOC feszt lejjebb vettem,mert ma láttam,hogy a Ryzen DRAM Calculatorban 1.5.1 ezt is mutatja. (A Soc feszt ) . Azt hittem ha SOC fesznek adok feszt stabilabb lesz a ramom, de ezek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#31207) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Kijött 7A32v1NP(Beta version) bios az MSI supportnál.
Hiába tettem rá pendrivere M-flashnél nem látja a fájlt akár kicsomagolva vagy úgy.
Ezt miért csinálja? :F

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#31208) BullKoxa válasza FoLey-v (#31207) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én megpróbálnám újra letölteni és arról betölteni . Az a durva én telefonon most csak 1db x370-s lapot látok az Msi oldalán, x470-t meg mintha már nem is gyártanák.

[ Szerkesztve ]

(#31209) Dragon3000 válasza BullKoxa (#31208) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gépen kilistázza, mind a 13 x370+x470-et.

(#31210) gery14 válasza BullKoxa (#31206) üzenetére


gery14
senior tag

Na majd ha 1x raszánom ;] magam segítesz 😂

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#31211) Feriboy2 válasza NdrewSunix (#31203) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

fognak (de biost kell frissíteni mielőtt beleteszed az új procit)

[ Szerkesztve ]

(#31212) FoLey-v válasza BullKoxa (#31208) üzenetére


FoLey-v
addikt

Újra leszedtem sikerült is felraknom. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#31213) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

{Elnézést, hogy lusta vagyok visszakeresni, de mentségemre legyen mondva, applikációról vagyok.}

Azt szeretném kérdezni, hogy a Ryzen 1700-at all core mennyi GHz-en lehet járatni, átlagban, jó léggel, fix feszültséggel?

Kb...

Köszönöm szépen előre is!

:R

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#31214) Orbb válasza korren (#31213) üzenetére


Orbb
aktív tag

Jó Estét!

Az összefoglalóban nagyon szépen lehet látni, ki, hova, és hogy jutott. =)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UXMWLfUkOEQE8XicI44Ob3qJCS83z4ev00YCyqCspYg/edit#gid=834299726

Én is 1700et hajtok, Nálam játékfüggő, jó léggel, fix fesszel 3,5ön megy. ;)

The Practise make perfect...

(#31215) Lendova válasza korren (#31213) üzenetére


Lendova
őstag

Az átlag 1xxx Ryzen 3.8-3.9 között tud menni, a szerencséseknek megvan a 4.0+ GHz.
Bika hűtéssel 1.425V-ig el lehet menni, de célszerübb elengedni 50-100MHz-t és máris jóval kevesebbet eszik, melegszik.
Nekem 3.85GHz-re van lőve 1.4V-on.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#31216) hokuszpk válasza korren (#31213) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nalam Freezer 33 plus van rajta, 1.285V / llc 5 megy 3.7 -et, 1.325V / llc4 megy 3.8 -at, es 1.4V megy 3.9 -et.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#31217) nuke7


nuke7
veterán

Én felraktam az Asus ROG B350-F STRIX Gaming-re az 5008-as biost (támogatás a 3xxx Ryzen-eknek)
és úgy néz ki stabil most a 3915-25Mhz 1.32-1.33V Core körül és 3133Mhz a ramoknak... ( 1600x )

Ram stabilitást is CPU-Z-vel érdemes mérni..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#31218) varmi2 válasza nuke7 (#31217) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem. prime95 vagy intel burn teszt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31219) NdrewSunix válasza varmi2 (#31218) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szóval az IBT nem csak cpu stabilitás tesztre használható, hanem ram miatt is?

(#31220) varmi2 válasza NdrewSunix (#31219) üzenetére


varmi2
nagyúr

A ram vezérlő a cpuban van. És terheli a ramot is, így ha nem stabil, azt is megmutatja. Bár nem tudom, hogy hogyan lehet eldönteni, hogy maga a ram hibázik, vagy a ramvezérlő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31221) NdrewSunix válasza varmi2 (#31220) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az lehetséges, hogy memória OC tesztelés esetén a memtest86 talál hibát, amíg az IBT nem. Esetleg fordítva?
Azt amúgy kiírja az IBT, hogy mondjuk RAM vagy CPU hibába ütközött?

(#31222) varmi2 válasza NdrewSunix (#31221) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, hanem leáll, és kiírja hogy instabil.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31223) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

A P-state 0 módosításával meg tudom változtatni a maximális xfr boost feszültséget? ( 1600X, b350 mortar)
Azt szeretném megoldani valahogyan, hogy ne emelje 1,4V fölé a feszt boost közben se.

(#31224) yaga89


yaga89
csendes tag

Sziasztok!

Egy Ryzen 1000 vagy 2000-es procit szeretnék kölcsönkérni alaplap frissítés erejéig.
Ryzen 3600-at vettem ASUS TUF B450M PRO GAMING alaplaphoz. Gyárilag sajnos még nincs rajta a legfrisebb BIOS ami támogatná és POST stateig se jut el.
11. kerületben lakok.

Üdv,
Yaga

(#31225) NdrewSunix válasza yaga89 (#31224) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Vidd vissza! Vegyél egyet bios frissítéssel!
PCX pl megcsinálja neked.

Vagy vegyél egy kisebb 1000-est, vidd vissza 14 napon belül. Az a leggyorsabb talán.

[ Szerkesztve ]

(#31226) yaga89 válasza NdrewSunix (#31225) üzenetére


yaga89
csendes tag

Sajnos nem olyan egyszerű, közvetetten vettem Compkertől harveraprón keresztül. Macerás a visszavitel és szervizelés.
Az utóbbi lesz a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, köszi!

(#31227) SECTORnooB válasza yaga89 (#31226) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Vagy írj vissza privátba és lehet tudok segíteni :DDD

(#31228) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#31227) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Akinek hegyekben áll otthon a Ryzen processzor. :)

(#31229) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#31228) üzenetére


SECTORnooB
addikt

A kis nyomorult Athlon 200Ge, magasra nőtt :DDD

(#31230) yaga89 válasza SECTORnooB (#31227) üzenetére


yaga89
csendes tag

Köszi a segítséged, de már berendeltem egy AM4-est. Pár nap és megjön, updatelem és utána visszaviszem :)

(#31231) NdrewSunix válasza SECTORnooB (#31229) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mondjuk az tényleg kb erre való kis proci kb. Nem is hülyeség otthon tartani egy ilyet.
Mennyi használtan 5000 Ft? Lehet veszek egyet én is a fiókba.

(#31232) kopidoo válasza NdrewSunix (#31231) üzenetére


kopidoo
senior tag

És akár egy jó kis HTPC-t is lehet belőle építeni :DDD

(#31233) NdrewSunix válasza kopidoo (#31232) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én személy szerint akkor már egy mini pc-t vennék, amit fel tudok csavarozni a TV hátuljára.
Bár feltételezem annak az ára lényegesen nagyobb már.

(#31234) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#31231) üzenetére


SECTORnooB
addikt

10e kb

(#31235) Lendova


Lendova
őstag

Mostanában lehet látni post-okat reddit-en, overclock.net-en, hogy mennyire meg lehet ráncigálni ezt a ramot:
Crucial Ballistix Sport LT
A legextrémebb amit láttam: Micron E-die is awesome!
Úgyhogy vettem magamnak is egyet a FlareX kit helyett. :DDD
Még nincs belőve, de már tapogatózom, hogy ez biza menni fog legalább 3400-on. A jelenlegi eredmények is örülhetek, 3400MHz 2x16GB-tal.

[ Szerkesztve ]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#31236) BullKoxa válasza Lendova (#31235) üzenetére


BullKoxa
őstag

én nem csak Win-ben tesztelem a memóriát Pedrivról ment a memtest ! Csak mikor a AMD LynX 5 kör, vagy a Prime 95 Blend 70 perc + Small FFT 70 perc, És AVX IBT 10 kör maximumon . Gép adatlapomon. Szerintem kurv@ jó még az első szériás Ryzen .

(#31237) kopidoo válasza SECTORnooB (#31234) üzenetére


kopidoo
senior tag

A 10e inkább média box, a mini pc az jóval borsosabb sajnos :( de ez itt nagyon off.

(#31238) Dragon3000 válasza kopidoo (#31237) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 200GE használt árára válaszolt a 10e-rel.

(#31239) nuke7


nuke7
veterán

jól érzem / tudom, hogy egy 1600x @ 3.95Ghz felesleges bármi másra cserélni (upgradelni) mint egy Ryzen 3xxx -re..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#31240) FoLey-v válasza nuke7 (#31239) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát azért egy Ryzen 3600-al már éreznéd a különbséget.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#31241) nuke7 válasza FoLey-v (#31240) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen, ezért írtam, hogy 3xxx :DDD :U (de pl. egy 2700 nem lenne igazán előre lépés, ugye..? :F )

https://youtube.com/user/nuke7

(#31242) FoLey-v válasza nuke7 (#31241) üzenetére


FoLey-v
addikt

Google? ;]
Ahogy utánanéztem a 2700 sem jelentős előrelépés. Bár program használatánál van előrelépés.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#31243) nuke7 válasza FoLey-v (#31242) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen, a 2700 csak 12+ szálnál hoz kb. 10%-ot... ezt google-öztem ki.
úgyhogy igen, gyűjtök a 3600-ra... :D (még szerencse, h nem kell új alaplap :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#31244) FoLey-v válasza nuke7 (#31243) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ezért szeretem az AM4 platformot és gondoltam is amikor X370-es lap vásárlás közben,hogy simán kihúzhatok vele 3 generációt. Hát nem tévedtem. :C
Én meg szemezek Ryzen 2700-el és elég bőven elég is lesz nekem. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#31245) kopidoo válasza Dragon3000 (#31238) üzenetére


kopidoo
senior tag

Húú de benéztem! Bocsi. :R

(#31246) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Kellene egy kis szakértés, illetve tanácsadás, mert nem akar összeállni a rendszerem, és már egy hete küzdök vele. Ryzen 5 3600, ASUS STRIX B450-F Gaming alaplap, LPX Vengeance 4*8 GB 3000 CL15 RAM, Enermax Liqmax II 240 AiO hűtés (Kryonaut pasztával), GF1080, egy M.2 SSD, plusz 2 merevlemez és 2 SSD. Seasonic Prime Gold 650W táp, csak hogy a táppal biztos ne legyen gond.

Több problémám is van, nem is tudom, melyikkel kezdjem. Jó lenne időrendben összeszedni mindent, megpróbálom, de annyi mindennel próbálkoztam már, hogy összefolynak a napok. Számtalan külföldi és magyar forrást elolvastam, de okosabb nem lettem, a gépem pedig nagyjából olyan instabil lett végül, mint az idegállapotom. A lényeg: alapvetően nem akartam tuningolni, semmilyen szinten sem. Ami mégis szóba jött, az a brutális feszültségek miatti negatív offsetelés vagy fix vcore adása, mert ez már az előző Ryzen R5 1600X / PC MATE B350 konfigomnál is kellett, ugyanezzel a hűtéssel.

Összeszerelve a gépet stabil volt, semmit nem tuningoltam rajta, egyedül a DOCP-t kapcsoltam be, ami aktiválta a 3000/CL15-öt a memóriák tekintetében. Az első indulás brutális hangorkánt és 1.5 környékére szökő vcore-t hozott, amit nem akartam hosszabb távon, ezért az első dolgom az volt, hogy kikapcsoltam a precision boostot, a DOCP maradt. Érdekes módon így is elérték az órajelek a 4.2-őt, a vcore is megmaradt, de a hőmérséklet csökkent közel 10 fokot, amit a vcore változatlanságának függvényében nem is értek. Ha már vcore és hőmérséklet: ezeket mindig az alaplapban állítom és ellenőrzöm, és bár fent van az ASUS Windows alatti "AI Suite 3" programja, abban nem állítok semmit a ventilátor profilokon felül, lévén UEFI alatt elég szűkek a kapcsolódó lehetőségek.

Na szóval, PBO kikapcsolva, DOCP bekapcsolva, EPU bekapcsolva (defaultból) minden más automatán, és bár a hőfokok csökkentek, a vcore továbbra is az egekben, és a boost megvolt egészen 4.2-ig, de ezzel a feszültséggel már a hűtés sem bírt normál hangszín mellett, ment a hullámzás fel és le. Mondom, frankó, akkor nézzük a csodaként aposztrofált offsetet! Első körben mínuszban kezdtem egyre nagyobb értékeket adni, de ezzel csak azt értem el, hogy a feszültség kiugrások tetőfoka mérséklődött valamelyest, de közel sem annyira, amennyire kellene, terheletlenül viszont csomószor kaptam kékhalált, vagy idle-ből például egy benchmark indításakor is gyakori vendég lett a BSOD. Taktikát váltottam, elindultam az ellenkező irányból. DOCP maradt ugyan, de clock ratio-nak bevertem egy barátságos 39-et, ami ugyebár 3900 Mhz-et kell jelentsen, offsetet kikapcsoltam, minden más maradt. Felállt a rendszer, az órajel nem változott, a boost eltűnt, azonban a BSOD-k nem, jellemzően órákig ment a rendszer, majd elcsattant, AIDA alatt is volt, hogy 18 perc után állt be, Mindeközben a deszka jellemzően 1.111 volt környékét, és kicsit efelett adott a procinak, amit keveselltem, gondoltam, itt lesz a hiba. EPU-t kikapcsoltam, hátha segít, elvileg ez lenne az alulfeszelésért a felelős. Nem segített, szinte semmi nem változott. Na, mondom, akkor üssünk be egy fix 1.25 voltot, abból baj nem lehet, ez az R5 1600X-nél is bevált az előző konfignál. Elfogadta, az értéket elmentette a lap, de semmi változás, minden, amivel néztem (HWinfo, AIDA64 (legális, friss), és az Ai3 szerint is maradt a vcore az 1.111-1.144 tartományban. A lap saját mérése is ezt mutatta, hiába volt két sorral lejjebb fixálva a magasabb érték. Aham, gondoltam, esetleg a DOCP a felelős. DOCP-t kikapcsoltam és manualra tettem, aztán megadtam a 39-es ratio-t, memóriánál beállítottam a 3000 Mhz-et és az 1.35 voltot,és próba. Látszólag megint rögzítette az alaplap az 1.25-ös vcore-t, de érdemben nem történt semmi. Kipróbáltam, egészen 1.35-ig felmenve, de hiába menti el, nem használja az értéket, lent tartja 1.111-1.144 között. Itt már kezdett elborulni az agyam, pedig a java még csak ezután jött. Nem maradt más hátra, mint előre: ha már a fix voltot nem fogadja el, marad az offset, csak ezúttal pluszban.
DOCP be, 39-es ratio megcélozva, EPU kikapcsolva továbbra is, +offset felfelé lépdelve apránként, 0.03750-nél tűnik optimálisnak, itt már órákig képes futni az AIDA stabilitás tesztje, és cold bootból is indul a rendszer. Vcore alja így 1.144, a teteje 1.177. Mondanám, hogy end of story, minden rendben van, csakhogy...
Időközben az AIDA elkezdett szórakoztatni olyan üzenetekkel, hogy megállt a pumpa, a CPU ventilátor, meg úgy nagyjából minden, ami lehetett, az AiSuite már 2 volt feletti vcore-t írt, a hőmérsékletet nem mérte, mindeközben a gép ment, jól láthatóan forogtak a ventilátorok (és gondolom, ment a pumpa is, bár a zárt ház miatt ezt kézrátétellel adott helyzetben ellenőrizni nem tudtam).

Képek itt és itt! Látszik, hogy a Hwinfo szerint minden oké, a gyári ASUS program és az AIDA viszont pánikol.

Miután ezt szimpla netezés és AIDA teszt alatt is elkezdte játszani, már nem sok ötletem maradt. Betudtam mérési hibának, vagy bugnak, amíg egyszer csak arra nem figyeltem fel, hogy egy ilyen üzenet után elkezd nőni a hang, és hiába nem megy a venti az AIDA szerint, egyre feljebb kúszott a sebesség, és a hőfokok is kúsztak felfelé, lekapcsolás előtt már 70 foknál járt, pedig elvileg minden hűtés ment, a vcore pedig 1.55, tehát semmi furcsa. Na, itt azért már megijedtem.
Először memória hibára gyanakodtam, hogy esetleg mégsem bírja el a gyári DOCP profilt, ezért elkezdtem AIDA-t futtatni csak a memóriára. Hiba nélkül ment, memtest sem mutatott hibát. Amire még gyanakodtam, hogy a sok monitor szoftver kavarhatja a kakit, ezért az imént leszedtem a hwinfo-t, most csak a gyári ASUS szoftver van fent (amiben továbbra sem állítok semmit, csak a ventilátor profilt), és az AIDA, hogy legyen ,ami lelövi a gépet, ha én éppen nem ülök előtte, és akkor kezd el melegedni, mint a bolond.

Egy kérdésem lenne igazából: mi a jó büdös franc folyik itt?! Van valakinek valami ötlete, hogy mit kúrok el, vagy mi hibás a gépben esetleg? Adná magát a vízhűtés, de eddig hiba nélkül ment, 2 éves, és DC-vel vezérlem, nem gondolnám, hogy valami PWM nyavaja áll a háttérben. a korábban sokat szidott PC MATE-tel ment rendesen ugyanezekkel a paraméterekkel. A ventilátorokat PWM-mel hajtom az AIO-n és a házon is, Noiseblocker eloop mind. Annyi, ami még gond lehet, és éppen ebben a percben ugrott be, hogy a lap CPU ventilátor részére egy ikresítővel van rákötve két 120-as eloop (ez így volt az előző deszkával is), viszont itt van egy CPU_OPT, amire meg rádugtam egy 140 millis házszellőztető eloop-ot. Mivel PWM a vezérlés, nem tudom, ez kjavarhatja-e esetleg a kakaót. Kényszer szülte átmeneti a megoldás, nem ért el a következő venti vezérlőig a kábel, hétfőn érkezik a PWM hosszabbító kábel, ha minden igaz.

Ha van ötletetek, szívesen venném, ha megírnátok. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31247) Timer válasza Timer (#31246) üzenetére


Timer
veterán

Elnéztem a topikot, elnézést mindenkitől, mindkét hozzászólásom törölhető, lépek a 3XXX topikjába! ;)

(#31248) Sub-ZeRo válasza Timer (#31246) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!

Nem vagyok tuning fan, de a bios legújabb van fent?
A ramokat ha lecserélnéd 2x8 vagy 2x16 gigára? Úgy tudom, hogy maradt a 2 csatornás memória vezérlő, így nálad a 4 ram lehet tud gubnacot okozni.
A 3600-os proci megy a ramokkal? Mert nem találok listát a 3xxx-es szériáról, csak az egy, kettőről.
Vagyis arról listát, hogy a 3xxx-nek mik a támogatott ramjai, amivel biztos mennek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31249) Timer válasza Sub-ZeRo (#31248) üzenetére


Timer
veterán

A legfrissebb BIOS volt fent tegnapig, most már van egy újabb, de abban elvileg csak valami egérmozgási hibát javítottak, így nem rakom fel, mert amikor megtettem, még ezekkel a beállításokkal sem bootoolt be a rendszer, gyakorlatilag csak akkor ment, ha mindent autón hagytam, akkor meg úgy elküldte automatán (!) a hőfokokat, hogy a boot után 75 fokba is belevert a processzor. Nem tudom, ez hogy a francban lehetséges, szerintem még durvábban rakja a feszültséget ez a verzió a proci alá, de arra meg pláne nincs szükségem. A RAM-ok elvileg támogatottak. Jó lenne két modulra váltani, de ha a húgy PC MATE lapban nem okozott gondot, akkor a másfélszer annyiba kerülő ROGSTRIXGÁMERKUTYAF@SZA lapban ne legyen már ez a bottleneck. Az a baj, hogy először vettem 2*8-at, aztán tavasszal vettem mellé még 2*8-at, most meg bukóval tudnám eladni, hogy vegyek 2*16-ot, azt meg nem akarom. A következő bővítést 2 év múlva tervezem, akkor meg már lehet, hogy a DDR5 lesz a kurrens szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#31250) Sub-ZeRo válasza Timer (#31249) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A RAM-ok elvileg támogatottak. Jó lenne két modulra váltani, de ha a húgy PC MATE lapban nem okozott gondot, akkor a másfélszer annyiba kerülő ROGSTRIXGÁMERKUTYAF@SZA lapban ne legyen már ez a bottleneck.
Hát pedig a ryzen memóriavezérlője nem csípi a 4 ramot egyszerre sajnos. Erről volt annó szó a ryzen topikban. Azért a helyedben megnézném 2 memóriával is a rendszert.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.