Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) rasotamas válasza AAAgold (#8696) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem, jelenleg i7-2600K procim van, csak nézegetem, hogy érdemes lenne-e ezekre lecserélni, és ha igen melyikre.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8702) rasotamas válasza micafighter (#8698) üzenetére


rasotamas
veterán

Pontosan. Meddig lehet húzni ezeket a Ryzeneket? Mert úgy látom 1 szálas teljesítményt tekintve az 1600 kicsit gyengébb a 2600 meg kicsit erősebb az i7-2600K-nál, márpedig azt még minimum 20%-kal lehet húzni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8703) beers válasza rasotamas (#8701) üzenetére


beers
addikt

Nekem is 2600K van, most már megvárom az új procikat és akkor kiderül, hogy 2600 vagy 3600 lesz!
Ha kibírtam ennyi időt ezzel, akkor ez a 2-3 hónap már belefér!

M&N

(#8704) hokuszpk válasza rasotamas (#8702) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem sokat, nagyjabol 4.1-4.2 korul van a vege.
ha van ra lehetoseged, hasonlitsd ossze eloben a huzott i7-2600K -t egy 4 Ghz -re tolt R5-2600 -al, valoszinusitem meg fogsz lepodni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8705) palfitom válasza rasotamas (#8701) üzenetére


palfitom
félisten

Ha nem sürgős, akkor inkább várd meg, mit hoz a Zen2 bejelentése és megérkezése. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8706) rasotamas válasza hokuszpk (#8704) üzenetére


rasotamas
veterán

Mármint min, hogy mennyivel gyorsabb, vagy hogy mennyire nem? :D
Egy húzott 2600K elvileg egy szálon erősebb, és ha az adott program/játék mondjuk csak 4 vagy 5 szálon tud dolgozni simán el tudom képzelni, hogy az intel erősebb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8707) hokuszpk válasza rasotamas (#8706) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hogy lasd az elvet a gyakorlatban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8708) rasotamas válasza palfitom (#8705) üzenetére


rasotamas
veterán

A vásárlás ráér de ha bejelentik és tényleg 100$ lesz a 6/12 proci akkor villámgyorsan bezuhanhatnak a használt árak és 775-re degradálódhat a 1155

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8709) palfitom válasza rasotamas (#8708) üzenetére


palfitom
félisten

Persze. Ezért írtam a bejelentést / megérkezést, mert lehet, hogy a 2600 ára is lejjebb fog menni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8710) hokuszpk válasza rasotamas (#8708) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ennyire ne szalljunk el, az a tablazat csak talalgatasokat tartalmaz, erosen meglepo lenne, ha a draga 7nm tekknologian gyartott vadiuj a regihez kepest sokkal gyorsabb 6/12 -es prociert beleposzintu arat kernenek. lehet a 2xxx -nek lesz arcsokkentese, de szvsz meg a 2600 is 100 dolcsi felett marad.
a 3850X nevu kitalalmanyrol meg ne is beszeljunk. semmi nem indokolja, hogy ne legyen kerek a tipusjelzes vege.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8711) micafighter válasza hokuszpk (#8710) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,semmi nem indokolja, hogy ne legyen kerek a tipusjelzes vege"

Threadripper elnevezések?

(#8712) hokuszpk válasza micafighter (#8711) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az egy masik termek. Asztalibol eddig nemvolt 1 db '50' vegu sem.
ja az is eleg hihetetlen, hogy elvileg a 9900K ellen eleg lenne a 12/24 -es 5Ghz -s cpu erre az ott a kozepkategoria, ahelyett, hogy az lenne az asztali csucs.
ez igy ebben a formaban amortizalna a Threadripper uzletet. Vagy akkor jonnie kell erosebb Threadrippereknek, amik viszont az EPYC bizniszbol csiphetnek le. Azt meg nemkellene amortizalni, mikor a kozmegegyezes szerint a szervereken lehet az igazan nagy penzt szakitani.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8713) palfitom válasza hokuszpk (#8710) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, nagy valószínűséggel valami nem stimmel a táblázatban (ár, és/vagy órajel, és/vagy mag-szám).

Na mindegy, a remény hal meg utoljára!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8714) hokuszpk válasza palfitom (#8713) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

semmi nem stimmel azzal a tablazattal.
az NV a meregdraga RTX kartyat inkabb 12nm -re tervezte le, mert gondolom szerintuk is draga a 7nm gyartas.
pedig naluk aztan van profit boven,
itt meg mindenki 100 dolcsis procit var, ami korbehugyozza a konkurrenciat, de azt olyan tekknologian gyartjak, aminel ha mindent beleszamolunk az eloallitasi koltseg tobbre jon ki.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8715) HSNet válasza hokuszpk (#8712) üzenetére


HSNet
aktív tag

Furcsa a név, de idén májusban lesz 50 éves az AMD. Pont annyi az indok a 'furcsa' xx50 névre, mint az intelnek volt az i7-8086k-ra. Simán kinézem, hogy lesz egy limitált anniversary procijuk nekik is. Hogy az órajel/magszám hogy alakul, azzal kapcsolatban óvatosan optimistán szkeptikus vagyok, ha desktopon is io-die-al építkeznek, akkor hihetőek a magszámok, a többit meg majd meglátjuk.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#8716) apa111 válasza rasotamas (#8706) üzenetére


apa111
aktív tag

/Egy húzott 2600K elvileg egy szálon erősebb, és ha az adott program/játék mondjuk csak 4 vagy 5 szálon tud dolgozni simán el tudom képzelni, hogy az intel erősebb./ Gyakorlatilag meg egy r1400 körül van a 2600k :) :) Tehát egy 1600 vagy 2600 bőven jobb mint a legendás 2600k :D :D

(#8717) hokuszpk válasza HSNet (#8715) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, de azt akkor se irom be egy ilyen tablazatba, hanem majd a szulinapon johet a meglepi :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8718) micafighter válasza hokuszpk (#8714) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mondjuk ha a 100$ az nettó nagyker ár a 6/12ert akkor még reális is lehet, arra azért még jópár dolog rájön mire kisker árat kapunk és eljut hazánkba. Mindenesetre hamarosan kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#8719) HSNet válasza hokuszpk (#8717) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nézd, még ha esetleg CES-en be is jelentik őket, akkor sincs értelme előre több mint egy hónappal összerakni egy ilyet hivatalosan.
Vagy belső anyag, a megcélzott ár / teljesítmény szintekkel (ekkor miért ne írnák bele még az őszi APU-kat is, nem nyilvánosra tervezték), vagy valakinek elszaladt a fantáziája, akkor meg azt haluzik bele, amit csak akar...

Majd meglátjuk, mi lesz. Ha a táblázatoknak bármi köze van a valósághoz, akkor már csak egy hét. Csak annyit mondtam, hogy van benne logika, hogy csináljanak egy xx50-es sku-t májusra :)

A többi apróság, mint pl magszámok, órajelek, árak az dunno, kicsit a túl szép, hogy igaz legyen kategória, de amit a rome-ról és a tsmc 7nm-ről eddig láttam/hallottam, az alapján nem tűnnek lehetetlennek, és bár az árak elég optimisták, ilyesmi árszintek mellett lehet komolyan piacot nyerni az inteltől (ha gyártókapacitással bírja az AMD/TSMC).

A ryzen 2-k szvsz marha jó termékek, de nem elég jók ahhoz, hogy mindshare-t nyerj velük a félhozzáértők között.
Ha a pletykált sku-k jönnek, akkor lenne egy olyan ár/teljesítmény különbség, hogy intelt csak olyan ajánljon/vegyen újonnan, akit azért pénzt kap (lásd tom's hardwer, k7 athlon leég teszt xD).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#8720) SECTORnooB válasza rasotamas (#8702) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Megvagy tévedve.
(#8714) hokuszpk:
Nem hiszem,hogy ekkorát gurítana most az AMD,még ha a tarsolyuk tartalmazza is ezeket a "magvakat" akkor is felesleges lenne egy generációban eldurrogtatni az összes töltényüket, 100 dolláros 6/12 mi? Kicsit büdös... az AMD sem szeretet szolgálat,hogy hadrendbe állítsa a jelenlegi generációjuk ellen a kannibál sereget.A másik, majd biztosan évek kínkeserves gyártástechnológiai küzdelme után majd kiadnak egy terméket ami optimális esetben minden tekintettben fejlettebb és gyorsabb lesz a konkurencia 350+ dolláros termékénél.Ha a "szivárgások" 75% át már validálja az AMD,biztosan feljebb lesz rángatva az árcédula is.
De ha véletlenül minden úgy lesz ahogy az említett táblázatba le van írva,fogom magam és csinálok egy youtube csatornát, eléneklem egy AMD-s pulóverbe az AMD himnuszt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8721) Pro!Petya válasza SECTORnooB (#8720) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Itt fentebb linkeltek egy húzott 4,4GHz -es 2600K single score-t amire az 1600X-em ver egy laza 23 pontot :DDD
Még asszem 4 GHz-en is olyan 170 körül dob rá. :K

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#8722) micafighter válasza SECTORnooB (#8720) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogy szól az AMD himnusz? Csak hogy addigra én is megtanuljam :DDD

(#8723) SECTORnooB válasza micafighter (#8722) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Legutoljára youtube-on láttam egy öreg pali előadásában, az elöbb kerestem még nem találtam meg!! :DDD

(#8724) Tubica válasza SECTORnooB (#8723) üzenetére


Tubica
senior tag

[link] <-- Akkor Ő lesz az ? :D

Üdv. Tubica :R

Szerk: Akkor már csinálhatunk egy jó videót, valahol a csoport :D Biztos van itt rajtam kívül, aki zenész ! :C

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#8725) SECTORnooB válasza Tubica (#8724) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igen ő az :DD
Nem vagyok zenész,de akkor egy napra az leszek ;]

(#8726) csiga8 válasza SECTORnooB (#8720) üzenetére


csiga8
senior tag

"De ha véletlenül minden úgy lesz ahogy az említett táblázatba le van írva,fogom magam és csinálok egy youtube csatornát, eléneklem egy AMD-s pulóverbe az AMD himnusz"

Nézni fogom! :)

(#8727) HSNet válasza SECTORnooB (#8725) üzenetére


HSNet
aktív tag

Úgy legyen :) arra számítok, hogy ezt megúsztad, de remélem, hogy hallunk énekelni xD

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#8728) SECTORnooB válasza HSNet (#8727) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Majd Tubicával egy bandába, ő a frontember,én tíz éve csak szájharmónikázni tudtam :D ;]

(#8729) rasotamas válasza SECTORnooB (#8720) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezt mire mondod nekem? Hogy érted?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8730) SECTORnooB válasza rasotamas (#8729) üzenetére


SECTORnooB
addikt

2600K viszonylat Ryzen

[ Szerkesztve ]

(#8731) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Nem sokára jövök vissza...... :DDD

(#8732) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Háj, a töprengés közepette mondjatok egy csendes, jó és olcsó léghűtőt 2600-hoz lécci! Mármint kinek mi van?
A jelenlegi ninja 3 sajna nem am4 kompatibilis és rohadt nagy dög is (betakarja a ramokat, mint Moszkvát a hó), miközben nem annyira effektív.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#8733) SECTORnooB válasza RetepNyaraB (#8732) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én FSP Windale 6-ost használok, megvagyok elégedve :)

(#8734) RetepNyaraB válasza SECTORnooB (#8733) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Áh, ez is egy Godzilla, sőt még Godzillább :Y
Elférnek tőle a ramok?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#8735) Dragon3000 válasza RetepNyaraB (#8734) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha lehet variálni a ventilátor elhelyezkedését a hűtőn akkor nem gond :D

Igaz ez egy másik hűtő. Az első ventilátor alatt van az egyik ram csak nem látszik :D

(#8736) hokuszpk válasza ScomComputer (#8731) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez a tablazat mar valamikor november vegen - december elejen ment egy kort, akkor is kamu volt, most is az.
de foleg az arak tekinteteben.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8737) ScomComputer válasza hokuszpk (#8736) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerinted nem tudom pk.,de olyan jól esik nézegetni... :P

(#8738) micafighter válasza Tubica (#8724) üzenetére


micafighter
nagyúr

Komoly felszerelése van, a felvétel minősége is igen korrekt, nem szarral gurigazik :C :DDD Köszi a linket :)

(#8739) DudeHUN válasza hokuszpk (#8736) üzenetére


DudeHUN
senior tag

[link]
Azért valljuk be kezd ez érdekes lenni. Bár szerintem is nehezen hihető. Főleg a táblázatos árazással.

Gamer for Life

(#8740) SECTORnooB válasza RetepNyaraB (#8734) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elférnek.

(#8741) rasotamas válasza Dragon3000 (#8735) üzenetére


rasotamas
veterán

Most komolyan 4 ventilátor van sorban? Én a Thermaltake Frio procihűtőmről levettem a bordáról szívó ventit mert 2 centivel hátrébb már szívja is ki a házból a hátlapi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8742) blackmacs válasza RetepNyaraB (#8732) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Scyth Mugen 5 Rev B.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#8743) syberia válasza hokuszpk (#8736) üzenetére


syberia
veterán

AMD Zen 2 Based Ryzen 3000 Series Desktop CPUs Listed Online

Persze lehet hogy mese az egész, az AMD sosem tudna 7 nm csíkszélen gyártani, főleg Intel verő processzort nem. :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#8744) blackmacs válasza syberia (#8743) üzenetére


blackmacs
aktív tag

?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#8745) Maelephant válasza hokuszpk (#8714) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Teljesen egyetértek, az a táblázat kb. full fikció. Nem beszélve a 4.8-5 GHz boost órajelekről 8-12-16 magon legfeljebb 135 W TDP mellett. Már bocsánat, de benignus esetben reményteljes vágyakozás kifejezése, malignus esetben nettó hazugság, szédítés. (Mielőtt nekem ugrana bárki: én is izgatottan várom az R3xxx bejelentést).

(#8746) syberia válasza Maelephant (#8745) üzenetére


syberia
veterán

AMD Ryzen 3 Matisse [link]

AMD Ryzen 5 Matisse [link]

AMD Ryzen 7 Matisse [link]

AMD Ryzen 9 Matisse 3800X [link]

https://howbad.info/

(#8747) dergander válasza syberia (#8746) üzenetére


dergander
addikt

A ruszkik már berakták a boltba jól értelmezem? -hisz még infó sincs róla. Kizártnak tartom hogy Putyin és Lisa Su barátok lennének ;]

(#8748) #55809408 válasza SECTORnooB (#8740) üzenetére


#55809408
törölt tag

Memori szivacsot használsz hangszigetelésre vagy ennyire paszentos a gyári?

(#8749) SECTORnooB válasza #55809408 (#8748) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mire gondolsz konkrétan? Semmiféle extra hangszigetelés nincs, full gyári view31.

(#8750) syberia válasza dergander (#8747) üzenetére


syberia
veterán

1 hét múlva már tudni fogjuk a választ, szerintem egy kis ingyen reklámot készítettek maguknak. Amire a boltokba kerül a Zen 2, remélhetőleg nem szöknek meg a magok. Az EPYC tudásából kiindulva egyáltalán nem tűnnek légből kapottnak a-most még-hihetetlennek tűnő specifikációk.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.