Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) hokuszpk válasza Alcsi69 (#9429) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en 2017 karacsonyan vasaroltam tole, de szemelyes atvetellel; nem volt semmi problema mindent a gyari bontatlan csomagolasban kaptam meg.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9452) hokuszpk válasza sanyi0627 (#9434) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt a kepet lattam mar valahol :D)

nekem is volt ilyen nyugom, de az meg a jokepessegu corsair v 5.20 idejeben. probald meg a cldo_vddp -t emelni ( bar tobben aszondjak az legyen az utolso amihez nyulsz, de tegyuk fel, mar mindenen tulvagy. )
szoval cldo_vddp 1.05V -re, es lssuk mitokoz.
mitismondtal, soc fesz mennyi ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9453) rsf válasza Bossp (#9447) üzenetére


rsf
senior tag

Hát attól nekem is herótom van, ha vki hiteget.
Ha feladta a csomagot akkor az múlt időt jelent nem azt, hogy holnap fel fogja adni.
Ha 3nap múlva adja föl akkor is megkapja az ember, de attól még nem adta fel.
De akkor miért mondja azt?? Ezt sosem értettem..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#9454) hokuszpk válasza nyulnyulu (#9446) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet ez a 'tudom hol laksz' sokat nyom a latban, en is ezt mondtam neki miutan elmentem hozza a cuccert :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9455) Alcsi69 válasza R1200GS (#9443) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Most már én se tudom miért tőle vásároltam.
Máshonnan már hatszor megkaptam volna a rendelést ha nem többször.

(#9444) alexy92
Nézz utána kicsit.

(#9446) nyulnyulu
Na és mégis mikor adta fel?

(#9447) Bossp
:F :F :F :F

(#9453) rsf
Hát épp ez az... :U

(#9456) nyulnyulu válasza Alcsi69 (#9455) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Csak ennyit tudok,nekem messengeren ezt írta,hogy fel van adva a csomag,tényleg ne izgulj,meg fog érkezni,és ezt hogy tudom hol lakik ezt,ránézve nem fenyegetésnek szántam,csak volt hogy házhoz mentem érte,de volt hogy ő jött házhoz!

privátra illik válaszolni

(#9457) Bossp válasza Alcsi69 (#9455) üzenetére


Bossp
addikt

Ha mai nap nem jön meg igazat adok neked. De igen is van olyan hogy 2 nap sőt... Már találkoztam eltévedt csomaggal is. Az engem is zavar ha nem kapok csomag számot. Én is pl ma kaptam a monitoromhoz 2 órával előtte mielőtt megjött. Mondjuk tegnapnadta fel. (de se DP se HDMI kábel... Pedig a monitorhoz járna remélem tisztázva lesz... Itthon csak HDMi-m van az meg nem elég 144 Hz HDR freesync kombóhoz korántsem :(.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9458) Albigator válasza sanyi0627 (#9410) üzenetére


Albigator
őstag

Winen belül a gyors rendszerindítást kapcsold ki.
Mert a kikapcsolás egy aféle hibernálási állapotot takar amit az AMD-s procik annyira nem kedvelnek és utána gyakori hiba, hogy nem tudnak bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#9459) Alcsi69 válasza Bossp (#9457) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Postán maradóként kértem.
Ilyenkor már szoktam kapni emailt hogy lesz csomagom vagy SMS-t hogy átvehetem. Délután még soha se jött nekem postától csomagom. :(

(#9460) hokuszpk válasza Lukitomi (#9436) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A fesz auto-n 1.368 mire vonatkozik?"

valoszinuleg a procira. most feldobtam a Tomahawkra en is az uj biost, es 1.378 -at adott neki.
viszont mukodni tunik az offset mode, beallitottam, hogy minusz elojel es 0.1V, ujrainditas utan 1.278 -at irt vissza.
viszont uj bios, johet az ujrateszteles :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9461) rsf válasza Alcsi69 (#9459) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a Posta nagyon gyors de sajnos a legdrágább.
Decemberben adtam fel 17.00-kor egy csomagot(Északi határ városból) másnap délben Mohácson volt.
De múlthéten is kaptam két levélként feladott csomagot azokat is másnap hozta a postás.
Amúgy a Postának van a legnagyobb hálózata.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#9462) sanyi0627 válasza Albigator (#9458) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Köszi
Este ránezek lehet csan ennyi a baj. Sőt remelem igazabol.

Lukitomi#: igen proci feszre vonatkozik.
Memhez nem nyultam csak fix 2400rs tettem. Egyenlőre működjön normálisan a gép utána jöhet a finomhangolás.
Ramot feldobtam apróra mert inkabb veszek 3000mhz-set mint nekiálljak szenvedni azzal hogy hol a vége.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#9463) Bossp válasza Alcsi69 (#9459) üzenetére


Bossp
addikt

Az is lehet hogy ott van csak nem adta meg az adataidat :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9464) Alcsi69 válasza Bossp (#9463) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Igen, én is gondoltam erre... Pedig direkt kérdeztem hogy megadta e email címem és telefonszámom amikor feladta és azt mondta hogy a telefonszámot tuti. :DDD

(#9465) Alcsi69 válasza Alcsi69 (#9464) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Na most megint megnéztem a csomagszámot amit adott (amit egyébként elírt, mert PKVFszámok-at írt PNVFszámok helyett) és ma adta fel 15:26-kor. :W

Hát én biztosan többször nem fogok vásárolni tőle, mert konkrétan a kommunikáció is egy kínszenvedés vele. :N

(#9466) Johni5 válasza sanyi0627 (#9462) üzenetére


Johni5
őstag

Menni fog az a ram 2800-at simán.Nálam volt egy "kit" két szingli ként vettem.3466 volt a vége 1.45V on. :K

(#9467) Bossp válasza Johni5 (#9466) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor minek akarok én 70k-ért RAM-ot venni? :O Melyiket ajánljátok elginkább 2700X mellé? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9468) Johni5 válasza Bossp (#9467) üzenetére


Johni5
őstag

2x8 vagy 2x 16?
Van itthon Triden Z is,meg RipjawsV is.Utóbbi jóval olcsóbb,és azonos beállítások mellett kb 5%-al lassabb.Hol veszem ezt észre?Kb sehol,ha nem akarom.3 lapban tesztelve mind a 2 kit.XMP Pocc röff,semmi humbum.3200 as visz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#9469) Bossp válasza Johni5 (#9468) üzenetére


Bossp
addikt

2*8 G skill Flare x-et neztem ki magamnak. 3200 cl14

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9470) sanyi0627 válasza Albigator (#9458) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Sajnos nem ez a probléma. :(

Mindenki: köszönöm a segítséget. A héten visszaviszem a lapot és a procit (raneznek a boltba is).
A tápot is visszaviszem a biztonság kedvéért.
Egy utolsó kérdés:
kikapcsolás után bekapcsolom a gépet és a kikapcsolom a gépet és utána lekapcsolom a tápon a kapcsolot(aramtalanitom mondhatni) és utána kapcsolom be... mi a különbség? (Bios beállítások megmaradnak ugye) mi változik ilyenkor hogy utána pöcre indul a gép. Ha így csinálom mintha kb semmi baja nem lenne.
1million$$ kérdés.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#9471) Bossp válasza sanyi0627 (#9470) üzenetére


Bossp
addikt

Kondik... de többször nem írom le xD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9472) micafighter válasza sanyi0627 (#9470) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy Wake on lant megnéznék hogy megy-e, ha működik akkor nem kell ezzel vesződni.. amúgy a már említettek mellett akár a power gomb/csatlakozó is hibázhat, de olyannal is találkoztam már hogy a gyatra áram hálózat okozott ugyan ilyen jelenséget. Érdemes megpróbálni másik aljzatbol megy-e rendesen a gép, másik elosztót is kipróbálni, nem kerül semmibe, pár perc, és akkor egy dolgot ki tudsz még húzni.

(#9473) rsf válasza sanyi0627 (#9470) üzenetére


rsf
senior tag

Mostani alaplapok úgy tudnak készenlétbe menni, hogy nagyon kicsi lesz az áram fogyasztásuk.
A régebbi tápok meg ilyen kis terhelés mellett nem tudnak elindulni.
Én erre gondolok.
Nézz szét a biosban és kapcsolj ki ilyen funkciókat. Van több is.
Cserélj tápot akár próbára csak.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#9474) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Na újabb fejlemények redgoat "haverommal". :U
Átvettem a cuccot, tegnap adta fel.
Mit rendeltem? B450 Tomahawk és 2600X. :)
Mit kaptam? B450 Tomahawk és 1600X. :O

(#9475) jeni válasza Alcsi69 (#9474) üzenetére


jeni
félisten

1. Lehetett volna azzal őszinte ,hogy nem múlt héten adta fel hanem tegnap vagy közölhette volna korábban,hogy még nem adtam fel mert sok dolgom volt.
2. A proci felcserélésére viszont nem lehet mentsége. Ha több rendelése van akkor mindig az épen aktuálissal kellene foglalkoznia és így nem lenne elkeveredés.

(#9476) subaruwrc válasza Alcsi69 (#9474) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez már nem igen tartozik ide 2 oldal óta nem ?

(#9477) Alcsi69 válasza subaruwrc (#9476) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Nem ezért van az off? :U
Töröltesd ha annyira nagyon zavar.

(#9478) subaruwrc válasza Alcsi69 (#9477) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nem teljesen.
meg nem két oldal óta.

(#9479) Johni5 válasza Alcsi69 (#9477) üzenetére


Johni5
őstag

Bossp erre írta,hogy megérdemelnél egy gyenge warnt!Ha sokáig folytatod,pihire fogunk küldetni pár hétre,mert ez nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#9480) Bossp válasza Johni5 (#9468) üzenetére


Bossp
addikt

Melyik Trident Z-d van? 2 db X-es verziót találtam 2*8 GB, az egyik Cl16 a másik Cl14 mindkettő 3200Mhz de csak a CL14-es B-die. Elvileg mindkettőnél benne van a g skill-es QVL listában a lap amit kinéztem. A Cl mennyit számít Ryzennél? úgy tudom inkább a magasabb órajelből táplálkozik. Egyébként ha Qvl listában benne van akkor a legrosszabb esetben is mennie kell az alap Xmp-vel ha jól sejtem? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9481) fanti


fanti
addikt

már régen szerettem volna kérdezni Tőletek, hogy az mitől lehet, amikor bekapcsolom a gépet és bejön az Asrock X470 Fatality kezdő BIOS képernyője, hogy az van a képernyő közepén kiírva szép nagy kék betűkkel, hogy "ASROCK SAPPHIRE". Mondjuk tényleg egy Sapphire Nitro+ RX590 van a gépben, de így képes detektálni ezt az alaplap?

nem mintha gond lenne, ellenkezőleg! csak az előző lapom ami a Kislányomé lett, azaz egy Z170-es Asus Maximus Hero VIII, az nem tudott ilyet, pedig elég borsos volt az ára még akciósan is...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9482) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Félig off kérdés. Arra lennék kíváncsi, hogy a jelenleg is használt CM Hyper 212 hűtőm jó lenne-e egy AM4-es foglalatú procira, anno AM2+-on használtam, most FM2-n, gondlom jó rá, de azért megkérdezem. :U

Az ON kérdésem pedig, hogy platformváltást fontolgatok.

Jelenleg egy RX560 van a gépemben, az FM2 750K proci mellett.

A kérdésem, hogy ha egy AMD Ryzen 3 2200G-ra váltok (később ezen fejlesztek, de elsőre erre telne), akkor a VGA-val valamilyen módon együtt működik-e a processzor? Akár együtt számolnak vagy csak, ha nem igényli az aktuális művelet a VGA használatot, akkor az lekapcsol és a IGP megy?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9483) Thrawn


Thrawn
félisten

Van új AMD Ryzen Master (1.5.3) ha valakinek kell, én sosem használtam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9484) jeni válasza RootRulez (#9482) üzenetére


jeni
félisten

várd meg a Ryzen 2 most megjelenő szériát,tavasz közepén már a boltokban lehet.
ahhoz is tudsz lapot nézni.

amit kinéztél az AMD Ryzen 2200G az sima 4 magos

az AMD Ryzen 5 2400G az 4+8 szálas
ha az RX560 VGA kártyád megmarad,akkor nem feltétel a xxxG procit venni.
lehet olcsón egy 1600(X) vagy a 2600(X) amik 6 mag 12 szálon mennek

[ Szerkesztve ]

(#9485) RootRulez válasza jeni (#9484) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia, köszi!

Abban az esetben szeretnék IGP-s procit, ha az lekapcsolja a VGA-t, amikor nincs rá szükség. A fogyasztás megtakarításának céljából. :K Az meg megint plusz, ha terhelés alatt együtt is tudnak működni.

Egyébként, ha nincs jelentősége, akkor egyértelműen a 2600 lenne nálam a favorit. Legalábbis a pénztárcámhoz mérve és a jelenlegi kínálatból.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9486) Bossp válasza fanti (#9481) üzenetére


Bossp
addikt

A Sapphire kártyákon van lehetőseg Super Hyper fastboot (nem tuom mi a pontos neve) módra lényegében a vram-ban tárol dolgokat azt hiszem és a fast boot módnál is sokkal gyorsabb... Biosban tudod állítani. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9487) palfitom válasza RootRulez (#9485) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor inkább a 2600 legyen, az APU IGP-je nem tud együtt működni a dVGA-val.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9488) Walter_White válasza fanti (#9481) üzenetére


Walter_White
senior tag

Igen, emiatt: "A vállalat és a grafikus kártyák piacáról ismert SAPPHIRE ugyanis stratégiai partnerséget kötött, melynek célja az, hogy a vásárlók még jobb áron még jobb teljesítményhez jussanak. A megállapodás részletei nem ismertek, így azt sem tudni pontosan, hogy ez a termékeknél milyen formában jelenik majd meg.

A közleményben azt ígérik, hogy a két óriás közösen fog nagy teljesítményű alaplapokat és VGA kártyákat fejleszteni. Érdekesség lehet, hogy a SAPPHIRE csak AMD kártyákkal foglalkozik, míg az ASRock az AMD és az Intel chipkészleteit is szép számmal használja és termékeik természetesen az NVIDIA fejlesztéseket is támogatják. Néhány friss BIOS-frissítés alkalmával pedig arról számoltak be a felhasználók, hogy SAPPHIRE VGA esetében a gép indulásakor már egy ASRock+SAPPHIRE logó várja őket."

Ugye megjelentek a piacon az Asrock VGA-k is, szerintem Sapphire szállítja őket nekik, csak az Asrock rányomja a Phantom logót.

[ Szerkesztve ]

(#9489) Thrawn


Thrawn
félisten

Az új AIDA64 bétában:

- physical CPU information for AMD Matisse
- identification of DDR4-5700, DDR4-5800 memory modules

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9490) subaruwrc válasza Thrawn (#9489) üzenetére


subaruwrc
félisten

4700-800 lesz az szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9491) Bossp válasza subaruwrc (#9490) üzenetére


Bossp
addikt

Azt is túlzásnak vélem :O akkor viszont a x470-es lapok is bőven kevesek leszenk a max 3600-as Ram supportal.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9492) subaruwrc válasza Bossp (#9491) üzenetére


subaruwrc
félisten

akarod mondani a ryzen 2000-es cpuk.

lapok maximum bios miatt szólnak bele a ram supportba,amúgy a cpu memvezérlője korlátoz.

(#9493) Bossp válasza subaruwrc (#9492) üzenetére


Bossp
addikt

Legyen úgy!!! :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9494) Bossp válasza subaruwrc (#9492) üzenetére


Bossp
addikt

Teljesen igazad van én voltam ködben egy pillanatra. Viszont ekkora ugraást azonos platformon belül elég durva :O hasonlóra sem volt még példa ahogy emlékszem.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9495) subaruwrc válasza Bossp (#9494) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem a ddr4 és az amd matisse bejegyzés nem feltétlenül függ össze egymással.
a ddr4 javítás a ddr4-re vonatkozik a matisse meg a cpura

szerintem

(#9496) Bossp válasza subaruwrc (#9495) üzenetére


Bossp
addikt

Szerintem sem. Én egy Standard 3200-re tippelek és max tuning 3800-4000-re Zen 2 oldalról.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9497) Thrawn válasza subaruwrc (#9495) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem függ össze a kettő, de elég brutál DDR4 órajelek nem? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9498) subaruwrc válasza Thrawn (#9497) üzenetére


subaruwrc
félisten

éppen 5600mhz a mostani wr nitrogénnel hűtve úgyhogy szerintem ez továbbra is elírás.
intel imck se tudnak annyit.

(#9499) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Bios frissítés után egy gigabyte b450m ds3 és egy ryzen 5 2600 -on nem megy a pbo, pedig elméletileg ezek a cuccok tudják, valakinek van valami ötlete?

A biosban nincs is ott a pbo menü... :F

¯\_(ツ)_/¯

(#9500) Thrawn válasza subaruwrc (#9498) üzenetére


Thrawn
félisten

Könnyen lehet, de majd Fiery felvilágosít ha lesz egy kis ideje ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.