Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Repsol600 válasza HSM (#36900) üzenetére


Repsol600
addikt

:DDD

1 alul, 1 elöl, meg 2 szív fent.

(#36902) HSM válasza Repsol600 (#36901) üzenetére


HSM
félisten

De tényleg, nem (csak) viccből írtam, érdemes (lehet) +1-et ráállítani, hogy a VGA hátulján hűtse a PCB-t. ;)
Hülye Asus valmiért 1,6V-on hajtja a hűtetlen ramokat az 1,5V helyett, és a ventiprofil is nagyon halk gyárilag. :F
Habugi csinált ügyes dolgokat ennek orvoslására: [link][link][link].
Voltak páran, akiknek megsült ilyen kártyán a memória, de akik figyeltek a hűtésére, ott még tudtommal nem volt gond....

[ Szerkesztve ]

(#36903) Repsol600 válasza HSM (#36902) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok. Nálam 1,5v a ram.

(#36904) HSM válasza Repsol600 (#36903) üzenetére


HSM
félisten

Ez tuti? Elvileg nem is méri, nem is állítható. :F

(#36905) Dtomka válasza Repsol600 (#36903) üzenetére


Dtomka
veterán

Honnan tudod, hogy 1.5 V-ot kap? :F A 280x V2 -ben már lehet módosítani, de a design-osabb változatban sajnos nem.

(#36906) Repsol600 válasza HSM (#36904) üzenetére


Repsol600
addikt

Afterburnerben tudom állítani. 1,5V-1,6V. És alap 1,5V-on áll. :K

[ Szerkesztve ]

(#36907) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

Mx avagy más típusú paszta helyett alkalmazható esetleg liquid pro vagy ultra a gpu magján?
A leírás szerint igen...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36908) HSM válasza Repsol600 (#36906) üzenetére


HSM
félisten

Habugi fórumtárs segítségével megvan a megoldás: [link].
Beállíthatod, 1,5V-ra, de tojik rá a kártya, marad 1,6V-on. :D

(#36909) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok ismét itt...
Szereztem egy Alpenföhn Peter 79xx edition-t kb 2órája..feltettem a dual-x em-re.
Gép bekapcs...nincs kép...kari kivesz megigazít nincs kép...másik slotba próbál nincs kép...eredeti hűtés visszarak nincs kép, bármely tápkábel kihúzására sincs vinnyogás h nemdugtam be.
Kari hátulja nem melegszik, jéghideg. Gpu maggal érintezik mindkét hűtés ezt direkt néztem egyenletesen eloszlik rajta a paszta, tehát ez nemlehetett a gond.
Sikeres vga kinyírást hajtottam végre? vagy még van esély h a 2db pci-e sínem halt meg, bár elég fura lenne:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36910) fatal1ty1984 válasza Apollo_21 (#36909) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

probáld meg elöször valamelyik másik gépben,vagy ha már visszateted a gyári hütöt akkor egyessével picit visszalazitani a csavarokat,dual-xnél még azis elöfordul,hogy ferdül a nyák és olyankor nem érintkezik a pci slotban,ilyenkor a hátulját nyomd meg picit felfelé és ugy inditsd a gépet,de ne engedd el és ha ugy van kép akkor ezlesz a hiba,egy backplate megoldja

(#36911) Apollo_21 válasza fatal1ty1984 (#36910) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezt kipróbáltam, sajnos nem segített:(
Másikgép próba talán holnap sikerül.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36912) odorgg válasza Apollo_21 (#36911) üzenetére


odorgg
addikt

Alaplap bios reset? :U

Engem meg szokott szivatni néha a Maximus IV ezzel, hogy VGA csere után nincs kedve elindulni, de egy clear cmos mindíg meg oldja.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#36913) Repsol600 válasza HSM (#36908) üzenetére


Repsol600
addikt

Délután megnézem én is. Valószínű akkor az enyém is 1,6V-on megy. :(

(#36914) Repsol600 válasza HSM (#36908) üzenetére


Repsol600
addikt

Tényleg 1,6V-ot ír nálam is. :DDD

(#36915) Dtomka válasza Repsol600 (#36914) üzenetére


Dtomka
veterán

Sajnos mindenkinek 1.6 -ot ír. (nekem TOP van,) A V2 nél lehet feszt módosítani. Persze ha kiadna már az ASUS egy olyan BIOS-t...

(#36916) Apollo_21 válasza odorgg (#36912) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nincs eredmény semmi vesződésnek..sajna "gagyi" kari hjjján nemtudom tesztelni a 2 pci-e sínt sem:(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36917) Habugi válasza Repsol600 (#36914) üzenetére


Habugi
addikt

Üdv,

Érdemes lehet egy kis extra hűtést adni neki, ahogy azt HSM is javasolta.
Ahogy írta is, a 280x topicban már "szétmarcangoltuk" ezt a kérdést, vajon miért kap 1.6V-ot ráadásul úgy hogy hűtés sincs rajta és nem változtatható. ASUS-os fórumtárs is járt a topicban a kérdés apropóját illetően, hogy továbbíthassa azt az ASUS HQ felé.

Nem jutottunk előrébb, BIOS még nem jött ami hagyná hogy állítsa az ember, sem olyan ahol a Hynix által preferált/ajánlott 1.5V-ot kapnának ezek ez R0C típusú chipek. Jobb híján ahogy azt linkelte is HSM, csináltam/tunk neki(k) PCB hűtést.

Erre se lett volna igazából szükség, szemre legalábbis, mert a kártya GPU/VRM hűtése elég jófajta, sőt!
Csak hát az a fránya túlfeszelt/hűtetlen vram.. :(((
Mellévéve azt is, hogy az artifact probléma szemmel láthatóan elég nagy arányban bünteti ezeket az ASUS féle 280x-eket(DCII, mert ugye van már V2 is, ahol hűtve vannak, ráadásul állítható is a vram fesz..) akár a topicban jelzett eseteket nézzük, akár ráguglizunk adott esetben.
Bizonyosság egyelőre nincs, hogy köze lenne a hűtetlen 1.6V-al hajtott ramokhoz, maximum egy erős lábakon álló gyanúnak lehetne nevezni.

Cserébe viszont egy halk, nagyon jól tunningolható kártya! :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36918) HSM válasza Habugi (#36917) üzenetére


HSM
félisten

Bizony. A hiányosságai meg párezer forintból (venti+szerelvény vagy kábelkötegelő) megoldhatóak, hogy nagy valószínűséggel ne okozzanak gondot.

(#36919) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

Van egy XFX double dissipation kartyam. Most vettem egy palitol aki miningra hasznalta. Elfelejtette visszaflesselni a gyari biost. visszaflesseltem a gyarit, aztan meg vagy 5 masikat, de mindig ugyanaz a 'hiba' jon elo: Ha pl belepek a biosba, akkor egyre gyorsabban forog a venti, mig kb 20 mp mulva 100%on forog, es elmegy a kep. ki meg be kell kapcsolnom a gepet. Ha bebootolok Dos lemezzel akkor is ez a helyzet. Mikozben tolti a windows akozben is gyorsul, viszont ha eleg hamar betolti, akkor a catalyst atveszi a vga kezeleset es visszaall normalra, a kep sem megy el.

Mi lehet a baj ??
ver(FX-797A-TDFC)

what should I do about this?!

(#36920) Stonerice válasza sg22 (#36919) üzenetére


Stonerice
őstag

Bioskapcsolóval betölthető a régi bios nem? Amit valószínű a bányászkolléga nem írt felül.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#36921) sg22 válasza Stonerice (#36920) üzenetére


sg22
senior tag

En akarhogy kerestem ezen nem talaltam bios kapcsolot, sztem nincs rajta

what should I do about this?!

(#36922) Stonerice válasza sg22 (#36921) üzenetére


Stonerice
őstag

Egy valamit nem értek. Bios upgrade után újra szoktad rakni a catalystot is nem?
Mert csak akkor ismeri fel az új biossal a vga-t a windows.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#36923) sg22 válasza Stonerice (#36922) üzenetére


sg22
senior tag

A windows-sal semmi baj nincsen. Bekapcsolom a gepet, es boot kozben egyre gyorsabban teker a VGA ventije. Amikor betoltotta a windowst visszaall halkra, midnen ok. De ha valamivel megszakitom a bootot, pl belepek a BIOSba allitgatni a procin valamit, vagy Elkezdek valamilyen telepitest (windows 8 pl) akkor kb fel perc alatt maxon van a venti es bamm elmegy a kep. A venti meg teker maxon amig ki nem kapcsolom.

what should I do about this?!

(#36924) Stonerice válasza sg22 (#36923) üzenetére


Stonerice
őstag

Valamilyen bios editorral belenéztél már az nálad hibát produkáló biosokba? Boot state-re milyen fesz van adva stb.
Rendszerben mekkora játék alatt a maximális hőfok?

Próbálj az alaplapon is biost cserélni, hátha megjavul.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#36925) HSM válasza sg22 (#36919) üzenetére


HSM
félisten

El kéne kérni a gyári BIOS-át. Hiába találsz neten elvileg típusazonos BIOS-t, korántsem biztos, hogy jó lesz rá. :( BOOT alatt nem mennek az energiatakarékos opciók, és elvileg egy speciális BOOT módban megy a kártya, de nem lenne szabad azért ennyire elborulnia. :(

(#36926) Stonerice


Stonerice
őstag

Az is lehet hogy túl jó a vga-d ASIC értéke és a megszokott fesz túl sok neki boot state-ben ezért sokkal jobban melegszik.
Bár úgy tudom a boot state feszültséget nem engedi módosítani az általam ismert program. :(
Akkor az asic átlagos. Egyébként a GHZ editionok mennek akkora feszen én úgy gondolom.

Próbáld meg az alaplap biost is frissíteni.
Vagy más gépben kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#36927) sg22


sg22
senior tag

Ja beleneztem, 925 mhz 1375 mhz 1175 VDDC gyari alap erteteken bootol.
Megtudnam ezt valtoztatni csak nem vagom h mire ASIC 64% a gpu z szerint

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#36928) HSM válasza sg22 (#36927) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg ez jó pedig... Ezzel el kéne induljon, ha amúgy jó a BIOS, rávaló. Megpróbálhatod csökkenteni, mondjuk 1,1V-ra, vagy 1,05V-a, de valami nem teljesen oké a kártyával, a Vapor-X 280X-em pl. 1,2V-al indult, 1070/1550Mhz-en, gond és extrém pörgés nélkül... Szinté 6x% ASIC.

(#36929) sg22


sg22
senior tag

Megheggesztettem... Beallitottam a boot profilba a netezost orajeleket meg feszt. 150, 300, 0.8.
Ezzel betudtam bootolni dosba, es a dosos atiflashsel ranyomtam a ghz edition biost. Paramm, tobbe nem teker a venti meg nemmegy el a kep. Eddig amugy a atiwinflasht hasznaltam, mert dosba nemtudtam bebootolni ugye...

what should I do about this?!

(#36930) HSM válasza sg22 (#36929) üzenetére


HSM
félisten

Örülök, hogy megjavult. :R Azért teszteld ki windózban alaposa, rendben legyen a kari. :R Gondatlan bányászással könnyen ki lehet ezeket purcantani...

(#36931) sg22 válasza HSM (#36930) üzenetére


sg22
senior tag

jah, azt csinalom most. megy a teszt. ha nem jo a kartya a srac visszaveszi mar mondta

what should I do about this?!

(#36932) HSM válasza sg22 (#36931) üzenetére


HSM
félisten

:R

(#36933) Zyrius


Zyrius
aktív tag

sziasztok,

Egy 7970 matrix platinum tulajdonosa lettem és az lenne a kérdésem, hogy melyik drivert ajánljátok? Mehet a legújabb vagy van valami spéci amit érdemes felrakni, amivel a legjobban működik? Néztem asus oldalát de gyak csak a kiadáskori driver elérhető.

Előre is köszi!

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#36934) weri


weri
senior tag

En a legujabbat hasznalom mindig es no problem (powercolor).

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#36935) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,

érdeklődöm, hogy miért lehet az hogy az
MSI R7950 TF 3GD5/OC BE kártyának az "Idle" pillanatnyi fogyasztása 40W, és a

SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 WITH BOOST kártya "Idle" fogyasztása viszont 120W.

Mindkét kártya Boost-os de miért van ekkora eltérés az "Idle" - üresjárati - pillanatnyi fogyasztásban?

Az egyik kártya eladó már de gondolkodóba estem, hogy így már melyiket lenne érdemesebb megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#36936) Repsol600 válasza Frenk (#36935) üzenetére


Repsol600
addikt

Üresjáratban biztosan nem fogyaszt 120W-ot. Az valami elírás.

(#36937) Petyyyyy válasza Frenk (#36935) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyáltalán hol sikerült ezt az infót összeszedni a Sapphire-ről? :F Bár mindegy is, mert ez helyből hülyeség. A külföldi és az itthoni tesztben is jól látszik, hogy a teljes rendszer fogyasztása is 100W alatt marad IDLE.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36938) Repsol600 válasza Habugi (#36917) üzenetére


Repsol600
addikt

Helló.

Ok. Majd akkor megpróbálok én is szerkeszteni rá valamit. Ilyen ram túlmelegedési problémáim nem voltak még. Mit lehet észrevenni rajta ha pl. túlmelegszik? Szemetel v. csíkoz? :F

(#36939) Frenk válasza Petyyyyy (#36937) üzenetére


Frenk
aktív tag

Ennyit mértem - fogyasztásmérő konnektoron - mindkét kártyával rendelkezem tehát tapasztalat a fogyasztásról és ezért is érdeklődöm ,hogy miért lehet ekkora eltérés a két kártyával kapcsolatosan. Az itthoni teszteket is olvastam és mivel ennyit mértem ezért érdeklődöm, hogy ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#36940) Frenk válasza Repsol600 (#36936) üzenetére


Frenk
aktív tag

Sajnos ennyit fogyaszt és nem elírás, akkor lett érdekes amikor megkaptam az MSI 7950-et és láttam az Idle fogyasztását, hogy "mennyi az annyi" a Sapphire-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#36941) Petyyyyy válasza Frenk (#36939) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha mindkét kártyát kimérted és tényleg ezek lettek az eredmények...akkor befonom a szemöldököm. A 40W is határesetnek tűnik, de az még hihetőbb is. Mondjuk a kártya maga IDLE 15-18W körül fogyaszt, CPU ~ 6-10W, plusz a sallang. Szerintem csináld meg újra a méréseket, nem kerül semmibe.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36942) Repsol600 válasza Frenk (#36940) üzenetére


Repsol600
addikt

Akkor ott valami nem okés a Sapphire kártyával. Nálam az egész gép eszik 70-80W körül idle, ha jól emlékszem.
Nem lehet, hogy valami driver hiba miatt nem 300/150mhzn megy a kártya hanem magasabb órajelen/feszen??

[ Szerkesztve ]

(#36943) Frenk válasza Petyyyyy (#36941) üzenetére


Frenk
aktív tag

Kezdheted a "befonást" :DD .
Most is folyamatosan látom a megadott értékeket a fogyasztásmérőn az MSI-nél. A Sapphire-nál előzőleg - 2 hónapja figyelem - a megadott értékek voltak.
A "szőrös fánk" tesztnél viszont az MSI-nél 410W fogyasztás volt látható - természetesen az "összes" fogyasztás- van étvágya.

Repsol600 (#36942)
A Sapphire is Idle-ben 300/150-en ment.

[ Szerkesztve ]

(#36944) Petyyyyy válasza Frenk (#36943) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az órajelek monitorozásánál milyen gyakoriságot használtál? Az 1 sec sem ad mindig pontos eredményt. Ott valami gebasz lesz a Sapphire kártyával, szerintem tuti nem IDLE állapotban volt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36945) Habugi válasza Repsol600 (#36938) üzenetére


Habugi
addikt

Tipikusan..., szemetel. Nagyjából így fest: [link], [link]
A youtube/google keresőt ha ráereszted az "asus 280x artifact"-re, találsz még sajnos elég sokat.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36946) HSM válasza Frenk (#36935) üzenetére


HSM
félisten

Valószínűleg hibás a Sapphire sajnos. Ez nem "normális" üresjárati fogyasztás. :N

(#36947) AusWolf válasza Habugi (#36945) üzenetére


AusWolf
őstag

Ilyen az én 7970-emnél is van, de csak a Skyrimban jön elő, és nagyon ritkán. Azt hittem, a játékkal/driverrel nem jó valami. :F Egy újrapasztázás esetleg megoldhatná, vagy nem érdemes ezért szétkapni a kártyát?

Más... Szerintetek létezik az, hogy egy ASUS 7970 DirectCUII TOP kártya alapból a GHz Edition órajelein megy (1050/6000 MHz), vagy moddolt BIOS-os kártyát kaptam? :U

Megint más... ha a Firefox néha villan/vibrál egyet, az szerintetek a videokártya, a driver, a Windows, vagy maga a Firefox hibája lehet? (vagy valami egyéb szoftveres turpisság...)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#36948) Apollo_21 válasza AusWolf (#36947) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gondolom Emeltek az órajeleken még..mert a gyári csak 1000/5600 lenne.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36949) Stonerice válasza Frenk (#36943) üzenetére


Stonerice
őstag

Nem lehet, hogy a sapphire-nál a monitort is belevetted a fogyasztásmérésbe, és az msi-nél pedig jelenleg nem? Esetleg ment a böngésző, amiben hardveres gpu gyorsítás van, és az pörgete?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#36950) Repsol600 válasza Habugi (#36945) üzenetére


Repsol600
addikt

:K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.