Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. A napokban fog megérkezni a Powecolor hd7870 Vortex II es kártyám és érdekelne hogy a Powercolor kártyáknál is fellelhető e a black screen hiba ? neten nem nagyon találtam olyan esetet ahol ezekkel a kártyákkal lett volna gond de mondjuk haveromnak a sapphire 7850 e is ezt csinálja és parázok hogy én is kifogok egy olyan darabot.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#16152) Macronel


Macronel
csendes tag

amúgy az iponon kértem tesztelést is az mit takar magában? gondoltam hogy nem állnak le játszani a géppel de érdekel hogy ott akkor csak felpörgetnek mindent vagy csinálnak többet is?

(#16153) Macronel


Macronel
csendes tag

garanciában cserélik az ilyet?

(#16154) odorgg válasza Macronel (#16152) üzenetére


odorgg
addikt

Ezt kérdezd meg tőlük, engem is érdekelne. A jelek szerint nem sokmindent..

Igen, gariban cserélniük kell! Külön emeld ki a hiba leírásban, hogy ne csak 3Dmarkal teszteljék!

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16155) Anaren91 válasza Macronel (#16153) üzenetére


Anaren91
senior tag

Elviekben igen cserélniük kellene, mert asszem a Sapphire fórumán olvastam, hogy ha ilyen probléma áll fent akkor garanciálisan cserélnie kell a cégnek ahol vetted. Gyakorlatilag ez Magyarország és álltalába leszarják hogy vacak terméket adtak el. Boltja válogatja.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#16156) soultrapp válasza miresz (#16026) üzenetére


soultrapp
senior tag

Olyan mintha egy csík menne felfelé a monitor teteje felé.
de gondolom ez a 60hz-es frissítés miatt van.
majd bekapcsolom a vsync-et.

Amúgy beállítottam teljes lett a kép hdmi-vel.
viszont crysis2 ben nem teljes a kép.mitől lehet ez?
farcry3,battlefield3ban meg teljes....

(#16157) miresz válasza soultrapp (#16156) üzenetére


miresz
veterán

Na örülök,hogy sikerült. :) Igen az valószínű a vsync hiánya miatt van. Én mindent vsync-el játszom.:)A crysis2 nekem is csinálta,valami játék bug volt,de már nem emlékszem mi volt a megoldás rá.

[ Szerkesztve ]

(#16158) soultrapp válasza miresz (#16157) üzenetére


soultrapp
senior tag

de d-subbal teljes volt a kép:(

(#16159) Macronel


Macronel
csendes tag

hogyan érdemes még tesztelni hogy biztos ez e a probléma? milyen benchmarkokat tudtok mondani?

(#16160) miresz válasza soultrapp (#16158) üzenetére


miresz
veterán

Tudom,nálam is. Kérdezz rá a topicjában.

(#16161) karesz501 válasza Macronel (#16153) üzenetére


karesz501
senior tag

Uraim, az iPon (is) egy webshop. Ergo, 8napon belul elallhatsz a vasarlastol es kerheted a
- termek arat (30 napjuk van visszafizetni)
- termek cserejet
- termek javittatasat

A garancia csak ez utan jon majd;)

Life is no picnic!

(#16162) banderasz77 válasza karesz501 (#16161) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez csak akkor él, ha kiszállítással kéri. (Ugyanis a szerződés a két fél távollétében jön létre és így az átvételtől számított valóban 8 nap áll rendelkezésre az indoklás nélküli elállásra.)
Ha személyesen veszi át tőlük, akkor már csak 3 nap.

(#16163) soultrapp válasza miresz (#16160) üzenetére


soultrapp
senior tag

Ha nem csak nekem volt-van ez a probléma akkor nem foglalkozok vele.

Viszont amit itt írnak a sapphire 7850-ről az gyakori hiba?
Mennyi lenne az esélyem,hogy rosszat fogok ki?

(#16164) Macronel


Macronel
csendes tag

ez áletem első saját és jobb gépe és én például kifogtam:)

(#16165) ->Raizen<- válasza soultrapp (#16163) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Senki nem tudja megmondani most akkor jót fogsz e ki vagy nem. :N
Ha mégis van itt valaki aki tudja azzal felvenném a kapcsolatot érdekelne az 5-ös lottó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16166) karesz501 válasza banderasz77 (#16162) üzenetére


karesz501
senior tag

Ez biztos? Mert ha előreutalással fizetsz, akkor a szerződés szintén a két fél távollétében jön létre.
Én előreutalással fizetek és személyesen veszem át mindig, és 8 napot mondott nekem a garanciát intéző felettébb kedves troll.

Life is no picnic!

(#16167) feri1 válasza miresz (#16142) üzenetére


feri1
aktív tag

Üdv miresz!

Ez pontosan milyen típusú ház?
Mennyi venti van a házban alapból?

(#16168) soultrapp válasza ->Raizen<- (#16165) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hát azért ez elég gáz a sapphire részéről,hogy képes kiadni a szarokat is.
És aki megveszi meg kezdheti a garanciáztatással.

Miresz: jó a házad,de én az ssd-t is lentre raknám és kivenném a hdd keretet középről és jobban menne a levegő hátra.

(#16169) miresz válasza soultrapp (#16163) üzenetére


miresz
veterán

Hát,ahogy darky@ is írta ezt nem lehet megmondani sajnos.

feri1: Fractal Design Arc mini

[ Szerkesztve ]

(#16170) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

érdekes
megint BS-t kaptam.... de több kör BF3 után csak...

az tünt fel, hogy nem hűt a venti... szal lehet felmelgedett a kicsike.
de érdekes MSI AB szerint 20 fokos volt 80-100% kihasználtság és 20%-os ventivel... hm.
néha bekattan az MSI is :W

ebből lehet fix vezérlés lesz a vége :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16171) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Ha már mindenki feltölti, akkor jövök én is.
Sajnos most nagyon gáz állapotok uralkodnak, hibás az új cpu hűtő és a cseréig nem rakom vissza a házba a cumót.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#16172) ->Raizen<- válasza MZsoltee (#16171) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szobaventit ráfordítva meg is van a kellő légáramlat. ;]

(#16173) newest válasza MZsoltee (#16171) üzenetére


newest
csendes tag

Az alaplap csak úgy naturland az asztalon? :C :R
Az a fém valami üveggel és jelez valamit az melyik hardver, azt látom hogy wireless :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#16174) MZsoltee válasza newest (#16173) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csak azt hiszed, van alatta egy matx-es méretű hablap.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#16175) newest válasza MZsoltee (#16174) üzenetére


newest
csendes tag

Na azért akkor megnyugottam :D

(#16176) MZsoltee válasza ->Raizen<- (#16172) üzenetére


MZsoltee
veterán

Elég ha kinyitom az ablakot és az ajtót: kereszthuzat.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#16177) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Power target-om tegnap nem volt atallitva maxra. Es akkor volt gep ujraindulas Heaven futtatas kozben. Ma feltoltam maxra a power target-ot, de maradtak ugyanazok az ertekek 1050/2800 es ma nincs hiba. Mar orak ota fut a Heaven hibatlanul. Lehetett a tegnapi ujraindulas oka az, hogy tuningoltam, fe a power target-ot nem emeltem fel?

(#16178) Mad_Boy


Mad_Boy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis gyors segítségre lenne szükségem.
VGA vásárlás előtt állok és pár napig meg voltam győződve arról, hogy egy Sapphire 7870 OC-t fogok vásárolni, egészen addig amíg meg nem láttam, hogy a Gigabyte Gtx 660Ti OC már csak 9E forinttal drágább, ekkor úgy gondoltam, hogy az a pár fps gyorsaság az nvidia javára megér nekem ennyit. Na ez addig tartott míg meg nem láttam, hogy az új 12.11 Catalyst-al mennyit gyorsultak 7xxx kártyák.
Persze azóta jött ki újabb nvidia driver is, csak arról nincsenek tesztek.

A jelenlegi helyzet pedig teljes tanácstalanság....

Nektek akinek ebben van tapasztalatotok mit javasoltok?

Minden választ előre is nagy köszönök!

(#16179) ->Raizen<- válasza Mad_Boy (#16178) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mivel ez 7xxx topic ezért egyértelmű hogy amd-s kártyákat fognak ajánlani. Én is. De semmiképp se sapphire-t vegyél jó formán naponta érkezik panasz a márkára. :U Asus msi powercolor gigabyte 7870 ezek a jobban bevált márkák itt.

[ Szerkesztve ]

(#16180) Tomix24 válasza Mad_Boy (#16178) üzenetére


Tomix24
addikt

Egyik játékban az egyik, másik játékban a másik lenne hangyányit gyorsabb. Te neked kell döntened, melyik gyártó a szimpibb. Nincs szakadék, egyforma karik kb.De persze AMD Forever! :D

[ Szerkesztve ]

(#16181) BomiBoogie válasza ->Raizen<- (#16179) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor már húzzuk le a listáról a Gigabyte-ot is, azt nemigen fognak ajánlani. ASUS DC2-t viszont annál inkább. Vagy MSI Twin Frozr III.
Ahogy darky@ mondja, sok a hibás a Sapphire-k között, sajnos, itt a fórumokban is egyre több tűnik fel.

(#16182) ->Raizen<- válasza BomiBoogie (#16181) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ne húzzuk le mert itt több embernek van gigabyte 7870 oc és probléma nélkül működnek! És a youtube sincs tele black screen hibás giga 7870 oc kártyákkal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16183) csucsbicep válasza rayoliviero (#16177) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem valoszinu, ha tullepi a fogyasztas hatart, akkor visszavesz a GPU.

(#16184) karesz501 válasza rayoliviero (#16177) üzenetére


karesz501
senior tag

Nálam Heaven alatt atomstabil kártya 1250/1500 FC3 alatt 3mp és fagyi....

Szerintem használj valami izmos játékot tesztre, ezek a szintetikusok nem izzasztják meg annyira ezeket a 78xx szériás kártyákat (sem).

@Mad_Boy: A 7870 -esek jól húzhatók nagyon, olyan 1,2Ghz körül alázzák rendesen a 660Ti -t.

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#16185) csucsbicep válasza karesz501 (#16184) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Viszont a 660Ti is huzhato, ezt ne felejtsuk el.

(#16186) gbors válasza karesz501 (#16166) üzenetére


gbors
nagyúr

dehogy... időről időre felbukkan ez a legenda, hogy személyes átvételnél nem él a 8 nap. pedig hogyne élne.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16187) karesz501 válasza csucsbicep (#16185) üzenetére


karesz501
senior tag

De ennyire??? ;]

@gbors: ezért nem is értem ezt a sok kezdeti hercehurcát. megveszed webshopban, 8 nap alatt teszteled, és ha nem tetszik vagy nem megy, elállsz tőle és veszel egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#16188) csucsbicep válasza gbors (#16186) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Erre nincs vmi torveny, hogy ezt a 8 napos cseret hanyszor lehet megcsinalni?

(#16189) karesz501 válasza csucsbicep (#16188) üzenetére


karesz501
senior tag

Az az egy baj van vele, hogy nem kötelesek azonnal cserélni.... Mivel webshop, nem is tudják :F
Lehet inkább egyszerűbb nekik is azt mondani, hogy nem tudnak cserélni, és visszaadják a pénzt, amire van ugye 30 napjuk.

Life is no picnic!

(#16190) gbors válasza csucsbicep (#16188) üzenetére


gbors
nagyúr

a törvényben nincs szó cseréről. sőt, igazából az internetes vásárlásról sem. a törvény mindössze távoli felek közötti szerződéskötés esetén (ilyen a webshopos megrendelés) biztosítja az elállás jogát, ami vétel-eladás esetén az eladó részéről a vételár visszafizetését jelenti. ha ehelyett ő cserét ajánl, és a vevő belemegy, az már a kettőjük magánügye.

általában igaz a jogalkotásra, hogy a törvények által adta joggal visszaélni nem szabad, tehát a rendszeres megveszem-kipróbálom-visszaviszem típusú user nem viselkedik a törvénynek megfelelően. de ezt elég nehéz bizonyítani, úgyhogy gondolom a webshopok vezetnek valamiféle feketelistát.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16191) rayoliviero válasza karesz501 (#16184) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most játszottam már vagy 1,5 órát FC3-al és semmi hiba.

(#16192) karesz501 válasza rayoliviero (#16191) üzenetére


karesz501
senior tag

Akkor jó eséllyel stabil, gratula! Mi lett a "vége"?

Life is no picnic!

(#16193) rayoliviero válasza karesz501 (#16192) üzenetére


rayoliviero
veterán

1050/5800 alapfeszen (1,135). Neked is Asus van? De azt nem értem, hogy tegnap Heaven alatt ugyanezzel a beállításokkal csinált egy fekete képernyőt, majd újraindul a gép. :F De ma akármit csinálok vele, stabilnak tűnik. Ezt nem értem....

A ventit Te 10%-on és auto-n hagytad? Én igen, de 70 fok-ig is elment FarCry alatt. De afölé nem, akkor már rákapcsolt rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#16194) karesz501 válasza rayoliviero (#16193) üzenetére


karesz501
senior tag

Igen, nyúztam egy 7850 V2-őt ;)
Ha auto-n hagyod akkor magától szabályoz a hőmérséklet függvényében, egy kifejezetten halk kártya!
70-80 fok meg sem kottyan neki, bírja rendesen.

Nekem 1100/5200 -on volt stabil, de NAGYON meg voltam elégedve a teljesítményével, szuper kis kártyesz ;)

Szerk.: adj neki egy kis + feszültséget, nem sokat csak pár vonásnyit és tuti nem lesz több reboot ;)

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#16195) BRIKLY válasza rayoliviero (#16193) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az enyém is ilyen humoros ha húzom..Egyik nap játszok több órát hiba nélkül,másnap 3 perc játéktól BS..És hiába állítok 1100MHz mellé max feszt..Most platformváltás óta alapon használom,hogy biztos lehessek abban,hogy az enyém nem tartozik a többi hibás közé.

[ Szerkesztve ]

(#16196) rayoliviero válasza karesz501 (#16194) üzenetére


rayoliviero
veterán

Amúgy ez az 1,135 V GPU-Z szerint 1,210 terhelés alatt. Most akkor nem tudom melyik a valós. Asus Gpu Tweakben van 1,135, de lehet az valójában mégsem annyi. :F

Még játszok így vele picit és ha kell, kap feszültséget.

Kár, hogy nincs egy megbízható program, ami magától leteszteli a videókártyát tuning esetén, hogy stabil-e. Napokig próbálgatni játékkal, az elég kemény...

BRIKLY: Én is ettől félek, hogy nehogy hibás legyen. De elvileg nekem a tuning miatt jelentkezett fekete képernyő, azt írták.

[ Szerkesztve ]

(#16197) patex1983 válasza rayoliviero (#16196) üzenetére


patex1983
őstag

Érdekes módon nálam is ugyanez a jelenség mutatkozott több órányi FC3 közben. Ugyanolyan VGA, 1050/1300 Mhz-en. A ram-okat visszavettem 1250-re, azóta nem találkoztam ezzel a problémával, igaz nem is volt még időm annyit játszani, majd hétvégén.
Ez szerintem nem tipikusan BS hiba, mert nem fagy be a játék, nem pörögnek fel a ventik, nem akad be a hang, egyszerűen csak fogja magát és újraindul a gép.

Egyébként olyan, mintha túlmelegedne valami a VGA-n, mert a az első újraindulás után rövid időn belül ismét restartolt játék alatt.
A ventivezérlés nálam nem alapon van, AB-vel létrehoztam egy venti profilt és 60 foknál pl 50%-os fordulatot adtam meg, ennél nem is ment még magasabbra a hőmérséklet.

Fura.

[ Szerkesztve ]

X

(#16198) BRIKLY válasza patex1983 (#16197) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nálam a tipikus hang beakadós BS hibát produkálta ha húzom.Alapon jó,így garanciás csere kilőve..Kicsit zavaró,hogy ennyi pénzért no tuning.:(((
Igaz,platform váltás óta nem próbáltam húzni,majd este tesztelem,megpróbálom 100% venti fordulattal,hátha tényleg valami túlmelegszik.

(#16199) fenergie84: Én meg bánom,hogy nem ASUS kártyát vettem +6k-ért.. érdekes módon még nem nagyon láttam,hogy valakinek gondja lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#16199) fenergie84


fenergie84
addikt

Egyre jobban azt érzem, h amilyen ígéretesnek tűnt a 7850/7870 sorozat, most annyira már nem, nem a teljesítményére értem, hanem ezekre a hibákra, amik előjöttek az elmúlt időkben :(((
Áldom az eget, hogy rábeszéltem magam az Asus 7870-re...

(#16200) karesz501 válasza fenergie84 (#16199) üzenetére


karesz501
senior tag

Én most cseréltem ASUS 7850 --> 7870, mindkettő remek kártya, de a 7850 szerintem jobban "megéri a pénzét".

Life is no picnic!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.