Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26851) Lipó válasza ittakary (#26850) üzenetére


Lipó
csendes tag

Jelenleg 1650x1080 de most készülök venni egy nagyobb moncsit ami már remélhetőleg FullHD-s lesz... :)
Nagyon gondolkodom még egy GeForce 560 Ti-n is...Szerinted inkább válasszam az 5870-et? Árban kicsivel több az 560 Ti...53K

[ Szerkesztve ]

(#26852) ittakary válasza Lipó (#26851) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem éri meg ezt a felárat az 506Ti :) Kicsit valóban erősebb, de nem ennyivel. Az 5870 még most is nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik, csakis ezt választanám én is ebben az árkategóriában :)
A 6950 2GB a következő lépcsőfok, de az megintcsak ugyanolyan erős mint az 5870 csak 2GB VRAM van rajta (fullHD felbontáson már nem jön rosszul, bizonyos játékokban kevés tud lenni az 1GB (pl BF 3 ULTRA minden + 4xMSAA-ra már kevés az 1GB nálam 1680x1050-en, MSAA nélkül viszont pont jó volt)
Utána pedig a 6970 a nyerő 70-80k körül :)

Én arra várok, hogy a 6970 60k körül legyen és benevezek rá.

Személyes véleményem az, hogy én ma már FullHD-re nem vennék 1GB-os káryát. Nekem az kevés lenne. De azt tudni kell rólam, hogy mocskosul maximalista vagyok a PC játékokat illetően :D Nem vagyok hajlandó semmi beállítást visszavenni... Inkább nem is játszom (lásd most is egy 4ezer forintos VGA-val pasziánszozok :D)

[ Szerkesztve ]

(#26853) Lipó válasza ittakary (#26852) üzenetére


Lipó
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Úgy döntöttem, hogy 5870 lesz belőle 45K-ért persze, ha meg van még...és nem 560Ti OC 53K-ért!

Köszi még1x! :)

(#26854) seederking


seederking
őstag

Üdv mindenkinek.Kellene egy pár hozzáértő gondolat hozzáértőktől;)Minap játék közben (NFS.HP) arra lettem figyelmes,hogy a "pályaválasztó térképen" (sem a menüben,sem a játék közben) szines kicsi kockák villogtak a képernyőn néha meg meg állt 2-3mp re a játék és a monitort mint ha ki be kapcsoltam volna elsötétült majd visszajött DVI felirattal (azt használok) és kis idő után megint előjöttek a szines pontok.De játék közben nem,csak ha megcsináltam egy pályát és visszarakott a "térkép menübe".

Viszont tegnap csinált egy olyat amitől megijedtem.Ugyan ez a szines kocka feeling de egyszercsak gép restart fizikai memory számlálás amit megcsinált hiba nélkül és megállt a bizonyos kék képernyőnél;(
Játékból kilépéskor pedig az asztal is szines kockaáradatban pompázott.Nem az egész képernyő csak pl 1-1 területen.

XFX HD5870-ről van szó 11.c driverrel.Azóta raktam föl 12-s drivert az NFS-t nem inditottam el de pl Rage-t igen és hiba nélkül megy a vas.De kicsit félek a hiba miatt főleg,hogy kb 2hónapja vettem a karit(nem boltban) Garira van lehetőség de körülményesen külföldi bolton keresztül PH-s kolléga által de még azt sem tudom azzal van e baj ha van egyáltalán.Van e valami progi vagy mód,hogy a kártyát ilyen szempontból terheljem vagy teszteljem?Segitségeteket tanácsotokat előre is KÖSZÖNÖM.

(#26855) ittakary válasza seederking (#26854) üzenetére


ittakary
nagyúr

Memoriahiba gyanus nekem. Csak terheles alatt jelentkezik? akarmennyire korulmenyes ebbol sanszos h gariztatas lesz...

(#26856) Cole86 válasza seederking (#26854) üzenetére


Cole86
senior tag

3d mark vantage, 3d mark 11, Heaven 2,5 dx11...ezeket nézd végig, aztán van pár ami külün csak memória tesztelésre is jó: vram tester és társai! Letölthető itt

Sok sikert a teszteléshez! :K

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26857) Frenk


Frenk
aktív tag

Lepucoltam a drivert /DC/ és 11.12-vel próbáltam 3DMark06-ban /1280x768/. Eredmény:18674 lett. Az XFX GTX260 BE tudott 17000-t.
Gondolom a PII X! 965BE procinak elégnek kellene lennie.
Csütörtökön újrarakott a op rendszerrel is tesztelem.
Esetleg ha tudna valaki egy 3DMArk06 /1280x768/-ban egy tesztet produkálni - csak viszonyítási alapként - nagyon megköszönném.
Jó lenne tudni, hogy tényleg csak ennyivel tud többet a HD5850 a GTX260-tól. Most vásároltam de ha ténylegesen gond van vele akkor időben kell "lépnem".
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#26858) seederking


seederking
őstag

Ha simán megy az asztal nincs ez a pöttyöződés.Tegnap egy ujabb játéknál jelentkezett ez a hiba és itt 10-15 percenként hibaüzenettel kilépett.Lehet hülye kérdés de az elmult időszakban volt egy kis elektromos probléma a lakásba.Àramingadozás és hasonlo.pl ha bedugtam a gépet villant a dugaly.Ezt kiküszöbölte egy szerelő.Emiatt nem lehet,hogy baja lett a kártyának vagy az másként jelentkezne?A tesztprogramoknálmire figyeljek?Nem fog végigfutni rendesen vagy az értékekben keressem a hibát?még nem csinàltam soha tesztelést.

Attakari irtad,hogy gariztatás gyanus meg,hogy memoria gondra gyanakszol?A vga garira gondoltál vagy mire a kettő közül,esetleg a vga memoriára?

Köszönöm,hogy segitetek.Eléggé lekettyentem.Mint irtam kb 2 honapja raktam össze a konfigot;(

(#26859) jozsef m. válasza seederking (#26858) üzenetére


jozsef m.
tag

Elméletileg ezt táp védelme le kellett ,hogy kezelje. Ha valaminek baja lett volna, akkor az károsodik.

(#26860) kertsa válasza Frenk (#26857) üzenetére


kertsa
senior tag

Itt össze tudod hasonlítani:) A 3-as kategória lesz. Nekem I7 860@4000Mhz-en ment az 5850 900/1200-on 20016 pontot, de még régi driverrel. I5 750@3800Mhz-en 18888 lett.

[ Szerkesztve ]

(#26861) belaazallat válasza Frenk (#26857) üzenetére


belaazallat
addikt

Ennek függvényében jó az eredmény!

A linken látható képen húzott 5850 van. Az ért el 20000 pontot.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#26862) Repsol600 válasza Frenk (#26857) üzenetére


Repsol600
addikt

Helló.
Nekem Vantage eredményem van ha ez jó:
I7 860 @ 3,95Ghz = 23418 pont
Gigabyte Hd 5850OC 870/1100 = 24019 pont

Performance, 1280X768-as felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#26863) kertsa válasza Repsol600 (#26862) üzenetére


kertsa
senior tag

És ez, hogyan jött össze? Nekem 4Ghz-en és 900/1200 picit több, mint 20000...

980x-el mennek annyit:)

[ Szerkesztve ]

(#26864) Repsol600 válasza kertsa (#26863) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem tudom, most csináltam a tesztet. :D
De itt egy kép róla. [link]

(#26865) Ribi válasza kertsa (#26863) üzenetére


Ribi
nagyúr

Felbontás sokat számít. Nem alap 1280x1024-ben csinálta. 1280x768 pont 33%-al kevesebb kockát tartalmaz, ami elég sok.

(#26866) kertsa válasza Ribi (#26865) üzenetére


kertsa
senior tag

Ott a pont ;) De az akkor nem Performance :)

[ Szerkesztve ]

(#26867) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tudtam, hogy valahova elfelejtettem belinkelni. Azt hiszem ez ide is beillik, még mindig brutális az HD5870. Kis Vantage teszt.

Don't Tread On Me

(#26868) ittakary válasza MPowerPH (#26867) üzenetére


ittakary
nagyúr

Woá. Az nem gyenge :D :C

RAM-oknak adhattál volna jobban...

[ Szerkesztve ]

(#26869) Attix82 válasza MPowerPH (#26867) üzenetére


Attix82
őstag

Mennyi feszt kapott?

(#26870) X Factor válasza MPowerPH (#26867) üzenetére


X Factor
addikt

Én összpontban mindig a 20k-t akartam átlépni, na de ennyivel, szééép :R

Make things work

(#26871) Speed® válasza Repsol600 (#26864) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itt egy rendes eredmény hasonló setuppal. P20736

(#26872) Cole86


Cole86
senior tag

Kedves kollégák! :)

Engem korrupt ph-s eladónak neveztek a saját hirdetésemben itt,csak mert meg mertem kérni szerintem a korrekt árát a tudásához mérten egy 3hónapos TOXIC karinak ami alapfeszen megy 940mhzet és 5000es memóriát.. ( a hőfokokról meg a hangról nem is beszélek!) A másik kártyát 43ért adom ami még durvábban húzható alapon..

Szerintetek is inkorrekt magas ár és én vagyok a szar szemét alak meg hasonlók? :F
Linkeltem egy ilyen 5850 vs 5870 tesztet azonos órajeleken mekkora a különbség ,de ezzel gondolom itt mindenki tisztában volt már.

Kérlek írjátok meg a véleményeteket, mert érdekel! köszönöm :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26873) ThodEE válasza Cole86 (#26872) üzenetére


ThodEE
őstag

Ne aggódj, csak sokan sz@ré-hugyé akarnak vásárolni, és akkor leszólnak mindenkit, nézz át rajtuk ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#26874) ittakary válasza Cole86 (#26872) üzenetére


ittakary
nagyúr

Figy ez nem rajtunk mulik. Neked kell eldontened hogy eladni akarod v sokat keresni rajta. A ketto egyutt nem megy ;) vagyis megy csak sok szerencse kell hozza...

En is sok penzert rakom fel eloszor. Ha nem megy el csokkentek es meg alkudhatnak is :P

[ Szerkesztve ]

(#26875) Cole86 válasza ittakary (#26874) üzenetére


Cole86
senior tag

Már jelentkeztek érdeklődők, sőt foglalni is akarták , itt nem ezzel van a baj, hanem a gyerek kijelentésével.. azt hittem ez világos..........

Attix82 : Toxicról beszélünk ugye, nem ref 5850ről.. igaz? :DDD Boltban még 58ezer.. a többi a hirdetésben van. Toxicot meg csak tuningosok vesznek, ennyi :C

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26876) Attix82 válasza Cole86 (#26872) üzenetére


Attix82
őstag

Hiába az 5870 1gb egy 6950 1gb szint, nem tudom eladni olyan árban, ha akarnám is :)

5850 a 6850 és a 6870 között van teljesítményben....a tuning nagyon kevés embert érint.

[ Szerkesztve ]

(#26877) Attix82 válasza Cole86 (#26875) üzenetére


Attix82
őstag

Ez olyan, hogy 5850 felhúzható 5870 szintre , 6850 felhúzható 6870-re, 6950 felhúzható 6970 szintre. Ezek természetes dolgok :)

Én nem írtam, hogy rossz VGA. Csak annyit, hogy kevesen tunigolnak. vagy ha igen a reffeket is felhúzzák közelítve ennyire, a hűtésük persze nem azonos...de az a pici hang amit kiadnak esetleg a húzás miatt annyira nem számít játék közben...

Azaz 58e ft árgépes nem valós, mivel ezeket már rég nem gyártják és nem is kapni :)...azt csak ottragadt termék.

Nekem mind1 mennyiért és mit árulsz :DDD de csodát ne várj, hogy nem viszik. Inkább vesznek 6870et ha már PHs áraknál tartunk.

(#26878) Motion_Blur válasza Attix82 (#26877) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez olyan, hogy 5850 felhúzható 5870 szintre , 6850 felhúzható 6870-re, 6950 felhúzható 6970 szintre. Ezek természetes dolgok :)

Ez állítólag most megszakad, a 7950-et nem lehet felhúzni a 7970 szintjére :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26879) Cole86 válasza Attix82 (#26877) üzenetére


Cole86
senior tag

1iket megtartom a másikra pedig van vevő.. a toxic alapon 6870es szinten van lazán... kicsit nézzél utána , + ez válogatott chipsetű és látom neked nem számít a hőfok és a hang kérdés sem, neked találták ki a referencia kártyákat! :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26880) Attix82 válasza Motion_Blur (#26878) üzenetére


Attix82
őstag

Szerintem nem fog :)....majd figyeld meg, hozni fogja a szintet.

Cole86

Ha lett vevőd akkor minek ezen lovagolni?:D...(csak megsúgom, én picit olcsóbban vettem 5870 pár hete, garis minden tartozék)

(#26881) Cole86 válasza Attix82 (#26880) üzenetére


Cole86
senior tag

látom nem érted mi volt ebben a lényeg ,de hagyjuk is... :)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26882) MPowerPH válasza ittakary (#26868) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vantage alatt nem oszt, nem szoroz a memória sebessége. Uncore számít, én meg amatőr módon megfeledkeztem róla, hogy SB-nél az uncore a memória szorzóval együtt mozog. De annyi baj legyen.

Attix82: 1.35v-t. AB ennyit enged alapból. Ugye még lehet utána is trükközni, de az 1.4v+ már nagyon sok lett volna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26883) Gerisz válasza Cole86 (#26872) üzenetére


Gerisz
addikt

Szia!
Átküldenéd nekem a Biosát a kártyának? Amelyik jobban megy azét.

(#26884) Cole86 válasza Gerisz (#26883) üzenetére


Cole86
senior tag

Szia, átküldhetem de ez GPU függő és memória chip ,h nálad is tud -e majd ilyen beállítások mellett alapfeszen ilyen értékeket.. küld el a skyp vagy msn címed és átdobom!
Az 1ik 975öt megy ,de a memóriája csak 4680at , a másik 940et de a memóriája 5000mhz+on. :DDD akkor melyiket?

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26885) Gerisz válasza Cole86 (#26884) üzenetére


Gerisz
addikt

Az adatlapomon lévő mail címre tökéletesen megfelel, se msn-t se skype-ot nem használok.
940/5000 tökéletes. (vagy akár mindkettőt is :) )

[ Szerkesztve ]

(#26886) Cole86 válasza Gerisz (#26885) üzenetére


Cole86
senior tag

Elment :)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26887) dangerzone válasza Cole86 (#26872) üzenetére


dangerzone
addikt

Durva, azt hittem jóval nagyobb a különbség azonos órajeleken.

(#26888) seederking


seederking
őstag

ezzel a hibaüzenettel dobott ki a 3dmark

Workload Single init returned error message: DXGI call IDXGISwapChain::SetFullscreenState failed:

The requested functionality is not supported by the device or the driver.

DXGI_ERROR_NOT_CURRENTLY_AVAILABLE

azt hittem másból áll a tesztelés mint filmek lejátszásából.De gondolom meg van a funkciója.Tud valaki valami segitséget vagy ajánlani másik progit.Vagy mit tegyek?

(#26889) seederking


seederking
őstag

Hd5870-nek mennyi az alap hőfokja és meddig normális a terhelt hőfok?Terhelésen nem húzást értek.

(#26890) seederking


seederking
őstag

Bocsi,hogy a gondommal fársztalak titeket de tanácstalan vagyok.A föntebb leírt szines kockák megjelenése a probléma.+dmark kidobott hibaüzenettel.amit nem tudok értelezni;(Föntebb beirtam a hibát.Legutobb a monitor elsötétült majd vissza és jobb alul hibaüzenet Amd képillesztőprogramja nem tudott megfelelően működni vagy valami hasonlo hibával fogadott az sztal.Azt a választ is kaptam már,hogy ez a táp miatt van mármint ez a hibaüzenet mert nem birja meghajtani a vga-t olyan mint ha föl lenne huzva.A paszta tisztitását ujra pasztázást is tanácsolták de nem tudom mihez kezdjek.öteletetek,tanácsotok van?
Köszönöm.

(#26891) ThodEE válasza seederking (#26890) üzenetére


ThodEE
őstag

A többihez nem tudok hozzászólni de ez az AMDs leállt újra indult, nekem is szokott lenni néha :((( , nem tudom mi okozza.
Pedig nálam elég a táp is, és a GPU nem igazán megy 50fok fölé. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#26892) Cole86 válasza dangerzone (#26887) üzenetére


Cole86
senior tag

Ugye ugye.. :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26893) MPowerPH válasza dangerzone (#26887) üzenetére


MPowerPH
félisten

No igen. Csak ugye egy 5870-ben is van tuningpotenciál. Amikor az 5850 kifogy a szuflából, akkor a nagytesóban lapul még tartalék.
Bár meglepő, hogy ugyanazon órajelen ilyen minimális a különbség.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26894) Cole86 válasza MPowerPH (#26893) üzenetére


Cole86
senior tag

Ezek szerint egy 5870es 1,088v fesz körül megy lazán 970körül, jól értem? :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26895) MPowerPH válasza Cole86 (#26894) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a gond, hogy egy 5850-nek nem nagyon tudsz annyi feszt adni állandóra, amit egy OC-s 5870 kap, mivel a VRM sokkal gyengébb rajta. Rövid időn belül elpukkanna olyan terhelésre. Azt a 970-et se biztos, hogy állandóra bírja, hanem csak tesztekre. Egyébként igen, lazán megy. Sőt, gyári, 1.16v-al tudja az 1050-et is, és nem csak tesztekre. Nem beszélve a memória sávszélről.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26896) Cole86 válasza MPowerPH (#26895) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem toxic kártyáim vannak és tudomásom szerint ugyan olyan 5870eseken is használt memória van rajtuk amik 1250mhzre vannak hitelesítve.. a gpu pedig alapfeszen ment ennyit, én nem szoktam feszelni a kártyákat max teszt erejéig, nem véletlen ,h megadják magukat ha valaki szétfeszeli.. 1kártya onnan is látszik ,h mennyire jó ,h mennyit bír alapfeszen.. :K

A hőmérsékletről és a hangról már nem is beszélve.. :P

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26897) MPowerPH válasza Cole86 (#26896) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is nagyon tudnád az említett VRM probléma miatt. Én nem tudom, hogy ugyan azok a memók vannak e rajta.... Az 5870-ekre 1250-ig garantálva van a memória sebesség. Ezt az egyik kártyád tudja is, a másik messze elmarad.
Hidd el, a feszültség emelés fabatkát sem ér. Az enyém alapfeszen tudja az 1050/1300-at 24/7. Aztán lépnék 1060/1300-ra, 1.22v-al, ami jelentős emelés, és már nem stabil. Ezt próbáltam 1.27v-al is, szintén eredménytelenül. Pedig a GPU még a 40C-t sem éri el terhelés alatt. A feszültségemelésnek minimum szárazjég alatt van értelme ezeken, sajnos. :(
Nem beszélve arról, hogy az első, 1090/1380-as Vantage teszt 1.3v-n nem akart lefutni. Csökkentettem a feszültséget 1.26v-ra, és lám, egyből siker. Valamiért nem szeretik a feszültség babrálást léghűtés alatt.

mod: Én még soha nem hallgattam meg, milyen is az 5870 gyári hűtője. Hangról nem tudok nyilatkozni. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26898) Cole86 válasza MPowerPH (#26897) üzenetére


Cole86
senior tag

Értem. Nos szerintem 5000mhz vagy 5200 az már édes mindegy.. valóban valamiért lejebb ment a másiknak a memóriája 4700mhzen ,de azt is próbálgathattam volna még ,tegnap óta van nálam és ezek friss eredmények..

Ilyen profi hűtéssel (melegedés és hang terén) + a válogatott gpu miatt szerintem azért ezek bőven megérik az árukat ,de ezzel nem akarom lehúzni az 5870es kártyát, csak van bennem 1fura dezsavü érzés..

Szintén ezen az oldalon.. HD 6950 kontra 6950/70 és az igazi 6970.. árban mekkora különbségek voltak, aztán teljesítményben meg..

Ez az AMD oldalon már megszokott szerintem.. :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#26899) MPowerPH válasza Cole86 (#26898) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én sem az 5850-est, mert tényleg baromira jól megy. Sajna a szintetikus tesztekben a procid nagyon visszafogja mindegyiket.
Az a 6950 vs. 6970 tényleg vicces volt. Főleg mikor kiderült, és mindenki elkezdte a kártyáját moddolni. Egyébként az elején nem volt akkora az árkülönbség, én majd 1 éve 71k-ért szereztem be a 6970-t, ekkor a 6950 62k körül volt kapható. Utána szállt el így a 6970 ára. Én pár hónapra rá 85k-ért adtam el, és vettem ezt az 5870-t hűtőstül bagóért. Most a HD5000 széria árai is felmentek az akkoriakhoz képest. Azért akarok én is megválni a sajátomtól.
Egyébként a 6970 az a kártya, amiből nem kérek soha többet...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26900) Cole86 válasza MPowerPH (#26899) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem 6950/70em volt és nem volt az rossz.. giga, de voltak érdekességek vele valóban.. meg hát nem volt egy nagyon tuningolható fajta (ahogy a többi sem)

Igen, sajnos a procim visszafogja azt én is tudom, ezért vagyok most kénytelen megválni az 1ik kártyától a 2közül.

AMD fronton szeretnék maradni ,de igazán nincs átütő erejű processor ami elég erős lenne és ki is hajtaná mind a 2kartyát és játékokra is optimalizálva van, vagy a játékok rá.. :)

Sajnos a bullt el lehet felejteni még 1ideig és az x6osok közül is csak a 1090T vagy az 1100T jöhetne szóba, de nem lennél sokkal előrébb.. kiderül mi lesz, 1kártya FULL HDban élsimítás nélkül Ultra grafikán még elég BF3ban. :)

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.