Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) Crossfit007 válasza subaruwrc (#18750) üzenetére


Crossfit007
senior tag

-194 fok az elég baráti... :DDD

(#18752) gordonfreemN válasza subaruwrc (#18750) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, nem vagyok én ebben annyira otthon, szóval köhm, de ezt már én sem hittem el. Még a 4,5-öt igen, az jó kis etetés volt. De 1,8V már fake. :))

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18753) subaruwrc válasza gordonfreemN (#18752) üzenetére


subaruwrc
félisten

te most miről beszélsz ?
etetés.
úgylátszik tényleg nem vagy képben, vagy rólam nem hallottál még egy szót se vagy arról mit csinálok hobbi címén.
szóval köhm, de ezt már én sem hittem el.

én úgylátom csak te.

(#18754) Crossfit007 válasza subaruwrc (#18753) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Keződik a WAR? ;]

(#18755) gordonfreemN válasza subaruwrc (#18753) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem nem halottam még rólad, miért ki vagy te? Szóval elmeséled, vagy hagyjuk :F

szerk.: érdekel a dolog, szóval nyugodtan elmondhatod

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18756) ///Krisz\\\ válasza subaruwrc (#18747) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Na ezt nézegettem egy darabig, ez már nagyon állat. :D :C
Ilyen brutál tuningnál mi a korlátozó tényező? (Pl.: Olvad az alaplap?)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18757) Crossfit007 válasza ///Krisz\\\ (#18756) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Folyékony nitrogénes hűtésnél szerintem az alaplapi FET-ek, és a CPU-ban lévő félvezetők feszültségtűrése szab határt.

(#18758) ///Krisz\\\ válasza Crossfit007 (#18757) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

És ez, hogy jelentkezik? Túlmelegednek a FET-ek? Mit történik a prociban lévő félvezetőkkel?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18759) Crossfit007 válasza ///Krisz\\\ (#18758) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Bizonyos feszültség felett a félvezetők elkezdenek finoman olvadni, degradálódni.
Alaplapi FET ha túlmelegedik elfüstöl, szerencsésebb extrémen droppolni fog a lap, a beállított feszültséghez képest jelentősen kevesebb tud átfolyni az alaplapi PWM-en, rosszabb esetben el se indul a gép. :D

(#18760) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

nitrogén?
...
:R
...
:W

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18761) Gerisz válasza gordonfreemN (#18760) üzenetére


Gerisz
addikt

(#18762) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Tegnap cseréltem processzort:
Alaplap: ASROCK M3A770DE
Régi:AMD Athlon II X2 250
Új: AMD Phenom II X4 980 3.70GHz

A régi CPU nagyon csendes volt még játékok alatt is BF3, Crysis 2
A BIOS-t frissítettem a legújabb változatra, a ventilátor fokozatát levettem Level2-re ami nagyon halk netezés/ filmnézés alatt.
Az újnak hiába sokkal komolyabb a hűtője de a játékok alatt annyira hangos hogy fülhallgatón keresztül is hallható.

Jelenleg 50 fok felett kapcsol nagyobb fokozatra a ventilátor érdemes ezen állítani vagy vegyek egy nagyobb de halkabb hűtőt.
Ti melyiket ajánljátok ez esetben?

PSN: sirarcheer

(#18763) Malibutomi válasza sirarcheer (#18762) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1. Gyári hűtő megfog
2. Gyári hűtő szekrény aljába hajítás által elhelyez
3. AC Freezer 13 Pro megvásárol (házat lecsekkol elfér-e)
4. AC Freezer 13 Pro felhelyez
5. Élvezi a csend

[ Szerkesztve ]

(#18764) sirarcheer válasza Malibutomi (#18763) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Genji:
Ok.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#18765) Genji válasza sirarcheer (#18762) üzenetére


Genji
őstag

Mindenképpen javasolt egy jobb hűtő. Itt segítenek milyet/mennyiért/elfér e a házadban. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#18766) Malibutomi válasza sirarcheer (#18764) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Viccet félretéve, ha némi tuning lesz, és a halkság fontos, a freezer nagyon jó. A gyári hűtőt én két napig bírtam elviselni.

(#18767) pepusos válasza Malibutomi (#18766) üzenetére


pepusos
senior tag

... már azért is járt volna minimum egy ölelés :)

(#18768) ///Krisz\\\ válasza Crossfit007 (#18759) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Most már értem, köszi a felvilágosítást! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18769) gordonfreemN válasza Gerisz (#18761) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mire rájöttem, hogy "honnan fú a szél", akkor már késő volt. Elnézést a hitetlenkedésemért, ez is amiatt a sok pocok(köcsög) miatt van, akik ilyen-olyan fake dolgokkal etetik az embert.

Az eredményhez gratula, erre nagyon kevés X4 képes?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18770) subaruwrc válasza gordonfreemN (#18769) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#18771) subaruwrc válasza ///Krisz\\\ (#18756) üzenetére


subaruwrc
félisten

a processzoron kívül az alaplap illetve a hűtés a korlátozó tényező, AMD cpu-knál főleg mert azok a hideggel skálázódnak sokkal jobban sem mint a feszültséggel, így hiába van egy lap amiben mondjuk 2.3v vcoret is lehet adni, ha csak -150 fokig tudod hűteni, simán megveri egy olyan lap ami csak 1.85v-ot tud, de -190 en megy benne a proci. sok cpu nem 1.9v környékén megy a legjobban maximum mhz-re hanem mondjuk 1.75-1.85v-ig. igaz a teszteken való stabilitáshoz általában több szükséges, van hogy 1.95v is.
az alaplap bekorlátozhatja a maximum cpu órajelet, a magas / 6500 + / órajeleken való stabilitást / superpi se fut le / valamint a memóriavezérlő tuning képességeit is nagyban. olcsó lapokon ugyebár azon is spórolnak hogy az imc-nek nem jut sok fázis tápellátás csak mondjuk 1 vagy 2 az meg nem elég 4500+ os órajelhez hiába tudná az imc és ott sem a fesz sem a hideg nem segít. az alaplapok ezenkívül nem olvadni szeretnek hanem inkább szétfagyni mivel a -190 fok brutál hideg, ezért általában a pot körüli 5 centiméteres kör jéggé szokott fagyni, ami egy idő után a lap működésképtelenségéhez vezet. ( a jég nem vezet ugyebár ) viszont ha abból valahol víz lesz meg is dögölhet a lap. ezeken kívül hirtelen nem jut eszembe más. egy jó procit egy csúcskategóriás lapban lehet csak a végletekig hajtani, durva szigeteléssel és a -196 nál minnél közelebbi hőfokon.

(#18772) Crossfit007 válasza subaruwrc (#18771) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Most én is tanultam egy csomót. :R

(#18773) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Processzor vásárlás előtt állok, és van pár dolog ami nem teljesen tiszta számomra, ezért is fordulok hozzátok, hátha Ti tudtok segíteni. :)
Jelenleg van egy AMD Athlon X2 6000+ -os (magonként 3Ghz), 3GB DDR2 ramom (tudom, nem a legjobb hogy 2+1GB, de sajnos így alakultak a pénzügyek), egy Asus M3N-H/HDMI alaplapom, egy 850W-os Thermaltake tápom, és egy MSI GTX460OC Cyclone videókártyám. Kb. fél éve cseréltem le az imádott 9800GT-met, mert játék közben egyszercsak úgy gondolta, hogy ő mostmár eleget dolgozott, felmondott.. Ekkor tapasztaltam egy elég kellemetlen dolgot. A gép játék teljesítménye kb. 20%-kal visszaesett.. Lehet hogy hülye feltételezés, de arra gondoltam, hogy a "kis" kétmagos nem bírja meghajtani rendesen a videókártyát, és ez a probléma.. GTA 4-ben 5-10 FPS, Battlefield: BC2 20-25 FPS (multiba), és természetesen minden MINIMUMON, 1920*1080-as felbontásban. Nem igazán foglalkoztam vele még akkor, mert nem igazán játszottam túl sokat, a célnak megfelelt, néha el-el játszogattam rajta.. Most viszont már jönnek az újabbnál újabb játékok, atom igényekkel.
Kinéztem az AMD Phenom II X4 975-ös processzorát, ami bele is menne a lapomba.. De itt jön a furfangos rész. Láttam pár hirdetést hardveraprón, ahol AMD Phenom II X4 B60-as procit adtak el, és az volt odaírva, hogy: "Négymagosított". Az X4 nekem azt jelenti, hogy 4 magos, oda viszont az volt odaírva, hogy négymagosított.. Itt egy kicsit elgondolkodtam, hogy na most akkor hogy is van ez az egész!? Akkor az általam kinézett X4 975 is kétmagos, és csak négymagosított, vagy real, full 4 magos?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#18774) Gerisz válasza OverKiller (#18773) üzenetére


Gerisz
addikt

Inkább mindent a lehető legmagasabb felbontáson használj, hogy VGA-t terhelje ne a procit.

A 6000+ már a 9800GT-hez is kevés volt egyébkét.

A B előjeles procikban gyárilag le van tiltva a mag, ami bekapcsolható és vagy 3 vagy 4 magos procit kapsz amennyiben hibátlanul működnek (ebben az esetben a magonkénti hőmérséklet kiolvasás nem működik).
A 975 at gyárilag négymagos, aktív benne mind a négy.

(#18776) OverKiller válasza Gerisz (#18774) üzenetére


OverKiller
tag

Köszönöm a gyors választ.
Hát akkor nem csodálkozok, hogy ezzel a kártyával szenved..
Amúgy ez a 975-ös már nagyjából ki tudná használni a videókártya teljesítményét? Mert néztem youtube videókat, és még a kisebb, X4 940-es is ilyen 50-60 FPS-t produkált BC2-ben multizás közben a 460OC kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#18777) pepusos válasza OverKiller (#18776) üzenetére


pepusos
senior tag

Az már ki, attól ne félj! :)

(#18778) OverKiller válasza pepusos (#18777) üzenetére


OverKiller
tag

Na, ennek örülök, és köszi a segítséget! :)
Pont bele is tudnám pakolni a lapomba, mert szerintem a lap és ramcsere vár pár hónapot. :)

(#18779) ///Krisz\\\ válasza subaruwrc (#18771) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszönöm a részletes leírást! :R
Érdekes az is, hogy -1xx°C-nál még mindig korlátozó lehet a "melegedés". :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18780) subaruwrc


subaruwrc
félisten

tyehh, hát ez durva lesz :D
csak nem bírtam megállni hogy ne feszegessem még a kicsikét

4700mhz 1.46v stock cooler .. :DDD

és az a bizonyos 1-es mag .

ez fog holnap 7000 superpi 1m-et futni :))

[ Szerkesztve ]

(#18781) MC Pite


MC Pite
veterán

Na, feszek, szorzó, minden alapon. Mégsem megy a CnQ.
Energiasémáknál nincs olyan beállítás mint a notin, hogy adaptív, csak min és max.
Érdekes hogy az overdriveban a smart profiles nem megy, mert szerinte nem alapon megy a proci - lehet hogy a 4 magos unlock miatt? Ha az ACC-t kellene gyárira kapcsolni akkor 2 magom menne aluszikálni, az nem frankó.
Tippetek? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18782) 04ahgy válasza subaruwrc (#18780) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Durván megy az a CPU!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18783) Ger_man válasza MC Pite (#18781) üzenetére


Ger_man
senior tag

Mennie kell ACC mellett is, AOD-val, mert nekem is X4ként megy a 720BE-m... és feszelve, húzva (1.425V 3.4GHz).

Ööö, az AOD-ban tudod mire jó a kis zöld köröcske a jobb felső sarokban? Nem lehet h az van kikapcsolva :U

(#18784) gordonfreemN válasza Ger_man (#18783) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem sem megy. phenom kettő 550@ x3, 3,6ghz 1,4V, MSI 785gm-e65 alaplap. Szóval próbálkozzak még ezek szerint? :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18785) Ger_man válasza gordonfreemN (#18784) üzenetére


Ger_man
senior tag

Hát nem tudom miért nem működik nektek ha AOD-t használtok :(
Nekem még akkor is jó volt AOD-vel ha a régi biossal nem működött szorzóemelés esetén, a legújabb bios-sal már javították...

(#18786) gordonfreemN válasza Ger_man (#18785) üzenetére


gordonfreemN
addikt

De ebben az esetben nem a BIOS-ban huzod, hanem AOD-ban?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18787) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Valószínűleg kicserélem a procimat. :DDD
Érdemes-e a nagyobb X4-ek (965-975) közül választani, vagy próbáljak ismét csak 955-öt? :F
Természetesen minél nagyobb freki elérése lenne a cél, alapfesz. közelében. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18788) ///Krisz\\\ válasza M_o_g_y_i (#18787) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ahogy látom elég jó áron, még a 955-nél is olcsóbban szórják a 965-öt, szóval én a helyedben azt venném. :K

Mégse. Szar ez az árgép. Rákeresve már más a helyzet: 955 965

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18789) M_o_g_y_i válasza ///Krisz\\\ (#18788) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Két helyről tudok csak "olcsóbban" vásárolni, így az árgépes nem játszanak, de azért nagy köszönet!!! :R
Majd meglátom, mert még nem 100%-ra ígérték, hogy elviszik a procimat. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18790) Ger_man válasza gordonfreemN (#18786) üzenetére


Ger_man
senior tag

AODben tuningolok, mert ha ugye a 3400MHz-hezm már kell +0.1V, és ha ezt biosban állítom be, akkor ez a +0.1V minden CnQ órajelhez hozzáadódik, így pl a 1.025V - 800MHz, lesz 1.125V 800MHz mellett

AODben marad 1.025V, még ha a feszel is játszok.

(#18791) ///Krisz\\\ válasza M_o_g_y_i (#18789) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Egyébként miről váltanál?

Az előző hsz-ből kifelejtettem és azért csak az árakat figyelembe véve adtam tanácsot, mert igazából mindegy melyiket veszed, mert a 955-öt is fel tudod húzni még a 980-as szintjére is és nagy valószínűséggel alapfeszen ha meg ennél nagyobb órajel elérése a cél az meg teljesen a szerencsén múlik. A 955-ből is kifoghatsz jobb és gyengébb darabot (tuning szempontjából) és ugyanez érvényes akár a 980-asra is.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18792) M_o_g_y_i válasza ///Krisz\\\ (#18791) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Írtam, 955.
De szerintem sokat vártam tőle... :U
Lehet próbálok még egyet, gondolom 960T nincs itthon kéz alatt sem... :(

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18793) ///Krisz\\\ válasza M_o_g_y_i (#18792) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ja, ezért írtad, hogy kicseréled! :B
És ez miért jó? Valami tuningosabbra cserélnéd?
Elvileg van bár én nem ismerem ezeket a boltokat illetve nem tuti, hogy oldható szóval elég rizikós.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18794) M_o_g_y_i válasza ///Krisz\\\ (#18793) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igen, hátha kifognék egy tuning-barátabb példányt.
Vagy egy X4@X6 960T esetében. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18795) ///Krisz\\\ válasza M_o_g_y_i (#18794) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Szerintem ha van egy 955-ösöd akkor már nem érdemes pénzt kiadni 2-300MHz-ért (fölösleges pénzkidobás lenne), a 6 magot meg nemigen használják ki a játékok (már ha arra használnád). Ha meg kevés a 955 akkor én meg átnéznék inkább a kék oldalra a helyedben. ;)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18796) M_o_g_y_i válasza ///Krisz\\\ (#18795) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az attól függ, mennyiért vennék ezt meg! ;)
(nem itt az aprón :N )

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18797) gordonfreemN válasza Ger_man (#18790) üzenetére


gordonfreemN
addikt

AOD-ban csináltam a tuningot, viszont a magfeloldást meghagytam a bios-ban, de mégsem veszi vissza az órajelet. :Y

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18798) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#18797) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na várjunk. Mindent auto-ra tettem, visszaadtam az egy plusz magot és elvettem a plusz órajelet, mégsincs CnQ? :Y

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18799) subaruwrc


subaruwrc
félisten

lets go for 7000mhz

6ghz 1.728v - 100c easy

(#18800) subaruwrc


subaruwrc
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.