Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) Ubi82 válasza DroiDMester (#17900) üzenetére


Ubi82
őstag

Szerintem még egy darabig nem fog bedőlni, sokaknak 70Ft-al is megéri kapálgatni, akik meg nagyban nyomják eddig sem lakossági áramról tolták :U

(#17902) Sontir Fel válasza DroiDMester (#17900) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Lassan egy éve Spanyolországban megy a dolog. Itt, a haldokló nyugaton 0,144 euró egy kwh :B

Az hogy megéri-e bonyolult kérdés. Még semennyi ETH-t sem adtam el, majd amikor elérkezik ez a pillanat, derül ki ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#17903) DroiDMester válasza Moby (#17885) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igazad van mértem egyet 1440-be és smaa4x nélkül van a körül a pontszám! :K

amúgy meg tényleg kevés az a 5800X3dé, mert csak 97% volt neki a GPU Bound :C

(#17904) Mozso26 válasza ScomComputer (#17824) üzenetére


Mozso26
senior tag

Hello nem lett nagy szám , szerintem a proci nagyon visszafogja.Nemtudom a procinak mennyit kellene kapnia?

[ Szerkesztve ]

(#17905) Mozso26 válasza Mozso26 (#17904) üzenetére


Mozso26
senior tag

Egy i5 9600 kf a proci, és még van valami felkiáltójeles probléma is. Ugy futtattam hogy nem álitottam el semmit.Pont nem látszik ,de a video kari 19894-et kapott ami viszont jónak tünik.

[ Szerkesztve ]

(#17906) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Hát, a tegnapi beállítások mellett mind a cpu, mind a gpu jobban pörgött, erre most megy a szieszta :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#17907) LP700-4


LP700-4
tag

Én is megnéztem, hogy mit mutat nálam 1080p-ben. De a proci rendesen ki tudja pörgetni a kártyát.

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#17908) Moby válasza Mozso26 (#17905) üzenetére


Moby
addikt

Az asztalodat elnézve, nem bírja a rencer a túl sok p0rnt :DDD :DDD

(#17909) Mozso26 válasza Moby (#17908) üzenetére


Mozso26
senior tag

Köszönöm a szakmai véleményedet. :R Ezzel most bejebb vagyok. :B

(#17910) Moby válasza Mozso26 (#17909) üzenetére


Moby
addikt

Egyrészt van ez, másrészt annak a procinak ettől többet kellene tudnia.

(#17911) Moby


Moby
addikt

Na csináltam egy mérést full alapon az ultival. Ugyanolyan, mint az itteni 12 egytucat ulti. Nincs itt semmi látnivaló, ahogy tehnap is mondtam :)

(#17912) DroiDMester válasza Moby (#17911) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem is erre voltunk kíváncsiak, hanem mondjuk egy 2700MHz es GPU-val futtatott tesztre!

(#17913) zebra_hun válasza DroiDMester (#17912) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem érdekli az a "12 pont". :DD
Arra lennék kíváncsi, hogy a szidalmazott kártya milyen meleg volt, mekkora frekin és feszen. Az a kép még van?
Emlékeim szerint, nagyon le lett szólva, de mégis az hogy mutatott?
Hátha rak be egy összehasonlító képet.
Régi vs új.
Vissza nem fogom keresni ;)

[ Szerkesztve ]

(#17914) Dzsolo válasza palfitom (#17882) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Foundation, de eszembe sem jutott, hogy másik játékot is megnézzek. A SnowRunner szép de ott meg az egér rakoncátlankodik a menüben néha. LEtöröltem újraraktam. Ha a korábbi verziót teszem fel 5.1 akkor ismét szép lesz a Foundation. Nem tudom mi lehet a hiba.

(#17915) Moby válasza zebra_hun (#17913) üzenetére


Moby
addikt

[link] De ugye itt már minden jól ment, merthát kiderült, hogy valami basz a windowsommal volt, amibe beleragadt a silent mode paraméterei. Az ezt tudta alapon.

[ Szerkesztve ]

(#17916) zebra_hun válasza Moby (#17915) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi :R
Két jó kártya alapjáraton.

(#17917) Moby válasza zebra_hun (#17916) üzenetére


Moby
addikt

A simának a HS-e volt talán kicsit magas, de rohadt meleg is volt a szobában, amikor teszteltem. Nem volt azzal sem semmi baj, de idáig végtelen szenvedésen keresztül vezetett az út. Azóta sem derült ki, hogyan került az a windows ebbe az állapotba. Semmit nem reagált a rendszer a bios átkapcsolására. Persze ha expertebb lennék radeon ügyekben nekem sem napok után tűnt volna csak fel, hogy miért 255W a TDP OC állásban, de az utolsó kártyám a piros oldalon az RX480 volt a megjelenésekor. Azóta nem is igazán követtem őket, szóval eléggé kopasz vagyok ebben a témában.

(#17918) Ubi82 válasza DroiDMester (#17912) üzenetére


Ubi82
őstag

Annyit a ref is tud, ultit 2900-ig illene eltolni :DDD

(#17919) Sontir Fel válasza zebra_hun (#17895) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem tudod véletlenül, hogy nálam miért alacsonyabb láthatóan a gpu bound? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#17920) Moby válasza Ubi82 (#17918) üzenetére


Moby
addikt

És közben majd locsolom ln2-vel :)

(#17921) fanti


fanti
addikt

Hogy ez a SAM milyen egy hektikus valami...
Van 15db játék, ahol párat kicsit gyorsít (3-4%), sok játéknál pont semmit sem csinál, van ahol akár lassítani is képes az adott játékot, és ebből a 15 ből egy játék van, ahol lényegesen gyorsít, egy mag ahol elfogadható mértékben.

3D Mark Fire és Time tesztek alatt pont semmit sem gyorsít.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17922) zebra_hun válasza Sontir Fel (#17919) üzenetére


zebra_hun
addikt

Tekerd feljebb a gpu frekit. Én zöld vagyok, ott más számok vannak, 2200MHz és felette már 99%. Proci ott van a szeren, gpu-val kíméletes vagy.
Persze ez csak brahi, normál esetben senki sem használja így.
Ez a versenypálya, hiszen egy Porsche-d van, de közlekedni nem padlógázon szoktunk ;)
Ez a versenypálya ;)

Fanti:

FH5-ben szinte csodát művel a SAM.

[ Szerkesztve ]

(#17923) Bossp válasza fanti (#17921) üzenetére


Bossp
addikt

3d Mark-al nem játszol :D az esély pedig ott van a készitők kezében hogy a jövőben rendesen használják...

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#17924) DroiDMester válasza Ubi82 (#17918) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez ebben a formában NEM IGAZ! ahoz irtó nagy mázli kell hogy ilyet kifogj!

És ugye én ALAP feszültségekkel értettem, nem MPT-vel szarrá feszelve ahogyan nálad is látható!

Olyat mutass ahol csak a TDP limithez nyúltál, máshoz nem!

(#17925) Ubi82 válasza DroiDMester (#17924) üzenetére


Ubi82
őstag

Igaz, vga válogatja, silicon lottery, amúgy mindkét mérés alap feszen ment, TDP és gpu freki lett csak kitolva, ebben hol a szarráfeszelés drága barátom? :DDD

(#17926) DroiDMester válasza Ubi82 (#17925) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem hinném hogy egy referencia 6900XT nek ~1,25V az alap GPU feszültsége! :DD

HW infóba 1,200V a max nálad, tehát kb ~1,225-1,250V körül kapott MPT-vel, ne akarjál félre vezetni! :C

[ Szerkesztve ]

(#17927) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Tetszik a téma :))
Holnap átolvasom majd. Ubi cefet jó a gpu score, droidnak meg a cpu ;)

(#17928) Ubi82 válasza DroiDMester (#17926) üzenetére


Ubi82
őstag

Ez a volt vizes xfx ultimate zero wb by EK kártyám (FT 2150-et sajnos nem tudott, így mennie kellett ;] ), az a sor kivételesen nem volt mókolva MPT-ben, a refi 6900xt meg még nem lett teljes egészében kitesztelve, majd aug 1-től :DDD
Tavaly októberi félkész ref 6900xt méréseim (gpu-z/hwinfo a superposihoz tartozik):


[ Szerkesztve ]

(#17929) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Az Adrenalinban lévő "Stressz teszt" mennyire megbízható? Nemrég került be egy garanciában cserélt kártya a gépbe, de eddig nem sikerült még lefuttatnom, folyamatosan sikertelen teszt eredményt kapok (minden alapon van, driver újratelepítés is megvolt). :(

(#17930) Pro!Petya válasza BigBlackDog (#17929) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ne foglalkozz vele!
Nálam is azt írja ki, pedig próbáltam a gyári és custom profilokkal is..
Napról napra hulladékabb lesz ez a radeon adrenalin... :((( szval inkább egy külsős bench-et használj , pl 3DMark azonbelül TS és társai.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17931) BigBlackDog válasza Pro!Petya (#17930) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Egyelőre elengedem. Time Spy és Port Royal is lement reális pontszámmal. Korábbi tapasztalatok alapján a Port Royal egész stabilnak tűnő fesz+OC esetekben is képes volt elhalni, miközben a Time Spy hiba nélkül futott.

Viszont ezek csak pár perces terhelést adnak, hosszabb idejű stresszteszt eddig csak a Adrenalinban lévő volt (ami ugye sikertelen lett default beállítások mellett is). Korábbi kártyáimnál mind sikeres volt minimális UV esetén is. Ha az elhasalt, akkor jött játék közben is a váratlan kilépés-hiba. Emiatt gondoltam referenciának.

(#17932) DroiDMester válasza Ubi82 (#17928) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én nem piszkálom a GPU feszt, alap 1,175.ön nekem itt a vége a sima DEVIL-nek

(#17933) Moby válasza DroiDMester (#17932) üzenetére


Moby
addikt

De amúgy ha vizeztek, akkor miért nem liquid devil? Nem éri meg jobban, mint utólag mókolni?

/mondjuk annak is most szalad fel az ára, pár napja még elérhető volt 450-ért sok helyen, mostmár 480 az alja, ahol volt olcsón, ott mindenhol 8-900K lett...

[ Szerkesztve ]

(#17934) DroiDMester válasza Moby (#17933) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

~1.éve 550.ért vettem a DEVIL-t, a Liquid DEVIL meg 980.e volt akkor.

az FC-Blokk meg 54.e volt rá

akkor sz.ted melyik érte meg jobban? :F

[ Szerkesztve ]

(#17935) Moby válasza DroiDMester (#17934) üzenetére


Moby
addikt

Így érthető.

(#17936) Ubi82 válasza Moby (#17933) üzenetére


Ubi82
őstag

Csatlakozom Droid gondolatmenetéhez, tavaly nyáron ref 6900xt használtan 426e (mem FT2150 stabil, gpu valahol 2700-2800, nagyon minimális CW), rávaló EK blokk+backplate 120euró, xfx ultimate 6900xt újonnan októberben 600e, mem OC-ja nem volt top, de cserébe nulla CW és 2900-ig bikastabil gpu (utólag sajnálom, hogy eladtam) ;]
Volt újonnan 500ért liquid devil 6800xt-m is, na azt senkinek sem ajánlom, de magát a liquid szériát se, full lutri a gpu/mem :U :DD
Összegezve szilikon lottó a teljes 6000-es széria :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17937) Moby válasza Ubi82 (#17936) üzenetére


Moby
addikt

Ebből számomra még mindig nem derült ki miért jobb ma levegővel megvenni az ultit, szerelgetni, elbukni a garit, mint ugyanennyiért készen megvenni, garival. Az értem, hogy 1 éve ez nem volt opció, csak sokkal dárágban, de ma ez semmivel nem drágább.
A "de magát a liquid szériát se" részre sem találok a posztodban magyarázatot. Vagy azért, mert lutri? Levegővel megvenni is lutri. Nem fog kiderülni mit tud vízzel, csak az átszerelés után.

/szerintem el is hordták őket, azért ugrott meg ilyen jelentősen az ár mára

[ Szerkesztve ]

(#17939) ScomComputer válasza Devid_81 (#17938) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerencsére nekem van 2db vadi új aggregátorom ,meg vagy 1000L üzemanyagom....mert novemberben már kell,szóval én tudom majd használni,de képeket nem tudok majd megosztani,mert nem lesz NET... :K :P ;] :DDD

(#17940) steewcv65 válasza ScomComputer (#17939) üzenetére


steewcv65
őstag

Ha nem tudod megosztani, akkor nincs is ertelme az egesznek :)) :DD

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17941) Ubi82 válasza Moby (#17937) üzenetére


Ubi82
őstag

A liquid devil széria úgy szar ahogy van, hiába a gyári nickel EK blokk, reklám stb, ez saját tapasztalat, vagy a gpu lesz szar vagy a memória, vagy mindkettő és akkor meg ott lehet a CW, nulla OC potenciál, úgy vagy mint Bezolkánál a füst (devil 6900xt) :D Akkor már inkább xfx ulti ;]
Jobb egy sima kari, kitesztelni, ha fasza akkor mehet a vizezés, ha nem jó mehet vissza 14 nap alatt. Ha jó a kari akkor qrva mindegy hogy megbontod a sz@rom matricát, neten veszel másikat ;]

(#17942) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Felraktam az új drivert (22.7.1) - más nem tapasztalta vele hogy a youtube gyakorlatilag használhatatlan lett tőle Chrome alatt? Töbször beszaggat mier betölt, ha lescrollozok a hozzászólásokhoz kegyetlenül beszaggat, de még az egérkurzor is. Ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást Chrome alatt akkor jó, tehát egyértelműen az új driver miatt van... Előző verzióval nem volt semmi ilyesmi.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17943) Vigneau válasza Agyzuzo (#17942) üzenetére


Vigneau
félisten

Dobd be westlake-nek a Catalyst topikba, hátha tud rá valami okosságot. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#17944) ScomComputer válasza Agyzuzo (#17942) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam nincs vele semmi gond...ua. 6900XT....valami bővítmény okozhatja.. :K

(#17945) Agyzuzo válasza Vigneau (#17943) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Bedobtam, hátha...
@Scom: gondoltam rá, de kikapcsoltam a youtube enhancert amit használok és semmi változás nem volt.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17946) beef válasza Agyzuzo (#17945) üzenetére


beef
őstag

Nézd meg Edge alatt is, az is Chromium motor, hogy ott is jelentkezik-e.

(#17947) Agyzuzo válasza beef (#17946) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jaja, ugyanaz, szaggat mint a franc.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17948) Moby válasza Ubi82 (#17941) üzenetére


Moby
addikt

Az alapján, hogy volt egy darabot egy másik típusból, egyelőre nem tűnik sem megalapozottnak, sem meggyőzőnek :D
"Jobb egy sima kari, kitesztelni, ha fasza akkor mehet a vizezés, ha nem jó mehet vissza 14 nap alatt." Ezt miért nem lehet BÁRMIVEL megtenni? Miért jobb egy sima karival megtenni?
Miért? Mi az oka?

(#17949) Ubi82 válasza Moby (#17948) üzenetére


Ubi82
őstag

Feladtam veled kapcsolatban, közel két évnyi saját RX6x00 tapasztalat alapján, OC, UV és megannyi típus után csinálj amit akarsz :DDD

(#17950) BeZol válasza Moby (#17948) üzenetére


BeZol
őstag

Ugyanaz a lutri a gyári vizes meg a gyári levegős kártya.
Akkor pedig már egyszerűbb egy levegős kártyát berakni/kivenni ha mégsem király, mint egy vizes kártyát be/kiépíteni + a felárat sem éri meg így a vizes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.