Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) LuckyL válasza spleenszuru (#10800) üzenetére


LuckyL
őstag

amikor mész majd tovább a checkoutra lesz további költség sztem, látni fogod vásárlás előtt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#10802) Garada


Garada
őstag

UPS tapasztalataitok? Évek óta rendelek már az amazonról, de szinte mindig volt valami kisebb nagyobb probléma ezzel a csoda céggel és az évek alatt nem úgy tűnik mintha megoldódni látszódna a helyzet. Az értékeléseik is tükrözik egyébként a szolgáltatásuk minőségét. Legutóbb azért ragadt meg a folyamat mert cím adatok egyeztetésére volt szükség, mivel állításuk szerint hiányos volt. Egyeztettem a borzasztó lekezelő ügyfélszolgálattal, a kézbesítésről sem sok mindent lehet tudni egyszer csak beesik a futár mint most legutóbb. De a legjobb az volt, hogy megjött dobozon az eredeti címkén hiánytalan volt minden adatom és rányomtak egy tök hiányos UPS címkét az egyeztetésünk után, tehát a futár az eredeti címke alapján csöngetett a lakásra ez 100% mert az utólagos címkén semmi ilyesmit nem talált volna. Zseniális. Kifejezetten jó dealeket lehet kifogni a német amazonról, de az a huzavona amit utána le kell művelni a UPS-el az el tudja venni az ember kedvét a rendeléstől. :(

(#10803) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, érdemes ilyen asztallal foglalkozni német amazonról?
Találtam itthon is a vasbutor honlapján de ott max 75K-ra tudom lekupnozni?
Illetve adódott még egy kis gond nem kapom meg a mobilszámomra az OTP-t.
ilyenkor, emailben írjak neki?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10804) radi8tor válasza anonymus89 (#10803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazon nem kér OTP-t. Megoldja anélkül. Vagy az a gondod hogy le se tudod adni a rendelést mert nem tudod hitelesíteni a tranzakciót?

⭐ Stella

(#10805) anonymus89 válasza radi8tor (#10804) üzenetére


anonymus89
addikt

Pedig kér és addig nem tudok belépni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10806) anonymus89 válasza anonymus89 (#10805) üzenetére


anonymus89
addikt

Ja és persze úgy látom addig chat-en sem tudok írni meg nem lépek be.
Hogyan tovább?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10807) -=RelakS=- válasza anonymus89 (#10805) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A "try a different way" link mit ajánl fel?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10808) anonymus89 válasza -=RelakS=- (#10807) üzenetére


anonymus89
addikt

pontosan ezt

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10809) -=RelakS=- válasza anonymus89 (#10808) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fantasztikus. :W
Azért nyugtass meg minket, hogy a telefonszámod 61-re végződik :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10810) anonymus89 válasza -=RelakS=- (#10809) üzenetére


anonymus89
addikt

Már 20 éve lassan.... ;]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10811) anonymus89 válasza anonymus89 (#10810) üzenetére


anonymus89
addikt

Na jó, az sms-eknél kitöröltem a spam listát és álmomban sem gondoltam volna, hogy magyar számról küldik az OTP-t.
06305555594 ugyanis erről már kaptam spam-et.
Tárgytalan beléptem!

Garanciális ügyintézés mennyire működik jól?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10812) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Sziasztok,
Megvásároltam egy terméket az Amazonról, jelenleg a lenti státuszban van (elméletileg Hollandiában van és onnan jön), sajnos történt valami, mégsem kellene.
Törölni már nincs lehetőség, hogy a legkorrektebb eljárni?
Tudtok abban, hogy hol, hogyan tudom jelezni az amazonnak, hogy a szállítócég ne küldje a címemre a terméket? Azt nem szeretném, hogy sunnyogok a DPD elől, jön és nem veszem át, ne is induljon el felém, időt, pénzt, energiát takarítunk meg.
Ez szerint járjak el ami van az összefoglalóban?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#10813) radi8tor válasza tamikomac (#10812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elindított csomaggal nem tud már semmit kezdeni Amazon.
Volt hasonló esetem: azt javasolták ne vegyem át a csomagot (konkrétan utasítsam el) és akkor ingyen visszakerül hozzájuk.
De ahhoz hogy nyoma legyen a vásárlástól elállásnak jelezd nekik a dolgot az általad is linkelt módon.

De nem értem a vámmal kapcsolatos szöveget alább. Biztos vagy benne hogy Hollandiából jön? Nem valami kínai eladótól vásároltál?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10814) Shame21


Shame21
tag

Sziasztok. Még sose rendeltem amazonról, de most találtam egy mini pc-t ami kéne. Csak a com meg az uk-s oldalon van fennt a németen nincs pl-es meg nem enged belépni. Azt olvastam, hogy az amazon ha enged szállítani magyarországra akkor elvileg minden költséget beleszámol a shipping and handling alatt. Ez tényleg így van vagy nem biztos és még lehet basznak rá vámot, tax-et akármit. Még kb. 20 éve rendeltem egyszer egy órát arra számoltak vámot. Ott az elsőt benyulta a posta, újra küldték arra meg ment a vám a termék ára+posta és arra a vám mondanom se kell a posta költség kb az óra árának a fele volt anno. De akkor még csak amcsiba volt amazon. Szóval van valakinek tapasztalata vagy ötlet hova kinek írjak aki ezt tudja biztosra? Találtam 1-2 info oldalt ahol azt írták ha van global shipping és küldi az eladó a cuccot magyarba akkor azon minden költség rajta lesz.
Előre is köszi a segítséget.

(#10815) radi8tor válasza Shame21 (#10814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UK oldalról rendeltem már úgy hogy átcsomagolták Hollandiában és nem kellett vámot fizetni.
De az itt a kérdés hogy Amazon az eladó vagy valaki más?

⭐ Stella

(#10816) Shame21 válasza radi8tor (#10815) üzenetére


Shame21
tag

Megnéztem nem az amazon az eladó.
Hanem valami kínai WEELIAO.
megnézem mit írnak róla hátha van info

(#10817) Shame21 válasza radi8tor (#10815) üzenetére


Shame21
tag

Na ezt írják:
Sales tax is not separately calculated and collected in connection with items ordered from WEELIAO through the Amazon.com Site unless explicitly indicated as such in the ordering process. Items ordered from WEELIAO may be subject to tax in certain states, based on the state to which the order is shipped. If an item is subject to sales tax, in accordance with state tax laws, the tax is generally calculated on the total selling price of each individual item, including shipping and handling charges, gift-wrap charges and other service charges, less any applicable discounts. If tax is separately calculated and collected in connection with items ordered from WEELIAO through the Amazon.com Site, the tax amounts that appear during the ordering process are estimated - the actual taxes that will be charged to your credit card will be calculated at the time your order is processed and will appear in your order confirmation notification.

plussz az értékelései nem az igaziak és a negatív értékelések ki vannak húzva és ennyit írt rá az amazon:
Message from Amazon: This item was fulfilled by Amazon, and we take responsibility for this fulfillment experience.

Hát nem a leg bizalomgerjesztőbb asszem ezt elengedem😂

(#10818) Beni2360


Beni2360
félisten

Na nem tudok zöldágra vergődni. Adott egy visszaküldött soundbar ( nagyon jó állapo ) amit az Amazon Retourenkauf árulja és az Amazon szállitana. Az érdekelne,hogy mennyi garancia jár hozzá. Olvastam,hogy a gyári garancia nem él ezekre a termékekre. 30 nap az elállási jog.
Vagyis semmi.:((

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10819) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Rendelni szeretnék az Amazon.de oldalról. Soha életembe nem rendeltem még, ha igen, akkor Németeknél élő barátomékhoz, de sajnos ez már megszünt ( Ő rendelte meg és stb.. ) . Nos, tudok rendelni ide Magyarországra is? Ha igen, mi a menete? Köszönöm :R

(#10820) Thom!


Thom!
veterán

Rendeltem egy minipc amazonról visszaküldtem május 31-én magyar posta
juniús 6 célba ért elméletileg. Mikor reagálnak rá hogy megérkezett és mikor kapom vissza a pénzt?
Refund status: Return requested...10nap telt el a küldés óta és 4napja átvan véve elméletileg.

(#10821) radi8tor válasza Thom! (#10820) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írj nekik hogy a tracking alapján visszaérkezett. Ez majd előre mozdítja a folyamatot. Ha nem írsz rájuk lehet hetekbe telik a dolog.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.