Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtiti26


vtiti26
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látom nincs még ilyen jellegű téma a fórumban. Szeretnék egy témát indítani, észrevételekkel, frissítésekkel, hibákkal kapcsolatban.
Már két hónapja használok egy ilyen tabletet, teljes megelégedéssel. Igaz, hogy a frissítése kicsit macerás, valamint a gyári firmware-k nem mindig tökéletesek, de az ár és a minőség szerintem nem hagy maga után kívánnivalót.
Ha van valakinek tapasztalata recovery telepítéssel, valamint a telepítések egyszerűbbé varázsolásában, megköszönném a hozzászólásait.. :B :C

(#2) yoker28


yoker28
csendes tag

Én is Most szereztem be egy ilyet, érdekes, hogy az aksija iszonyat lassan tölt fel. Egyébként tényleg olcsó cucc, és nagyon jó kis kütyü :)

Üdv.yoker28

(#3) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!
Én is rendeltem egy ilyen tabletot, kb. november közepén érkezik meg. Addig is nagyon szívesen olvasnék róla tapasztalatokat. Eddig még rosszat nem hallottam róla. :)
Valóban szép a kijelzője? Gyors? Nem fagy le?

(#4) yoker28


yoker28
csendes tag

Szia, egész jó kis készülék lenne, ha...:) Már a második selejtes darabot fogtam ki :) Az előző aksi hibás volt és nehezen töltött fel. Kicserélték és most az érintőjével van gond :D 2 játékot sikerült le tesztelnem vele (vice city, fifa 14) de mindegyiket gyönyörűen vitte.

Üdv.yoker28

(#5) Attas


Attas
aktív tag

Üdv
Nekem 1 hónap használat után nem indult el... sajna még a boot sem.. Allfine felirat kijön, a vol+ ra a nyitott hasú droiddal találkozom. Nem tudok semmit csinálni vele... Esetleg ötlet vagy tapasztalat?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#6) vtiti26 válasza Attas (#5) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Hello!
Ezt úgy hívják deep sleep. Megoldás rá, a 4.2 es firmware telepítése.
Leírás itt:
www.apad.tv/apadforum/showthread.php?6078-Welcome-to-the-AllFine-Tech-Support-Forum
Itt mindent megtalálsz és működik is..
Ha valami nem tiszta kérdezz nyugodtan...

(#7) vtiti26 válasza yoker28 (#4) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Hello az érintő lehet rossz a firmware miatt. 4.2- vel sokkal érzékenyebb és jobb a dolog :)

(#8) yoker28


yoker28
csendes tag

4.2 van rajta
:) néha működik, néha meg nem :)

Üdv.yoker28

(#9) Attas válasza vtiti26 (#6) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia! Köszönöm a válaszod és a segítséged felajánlását is. Letöltöttem a cuccokat, de egy gondom van már az elején. A PC nem látja a tabletet. Még csak sárga felkiáltó jeles kapcsolat sincs amihez felrakhatnám a AdfuWinUsb.inf drivert. Hogy oldhatnám ezt meg?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#10) vtiti26 válasza Attas (#9) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Hello!
Ha összekötöd a pc-vel akkor az akku ikon megjelenik? Ha igen akkor várd meg, míg eltűnik aztán nyomd meg a power + a volume + gombot! Próbálgasd, hogy először a powert, kicsit utána a volume pluszt, vagy egyszerre nyomd meg. Esetleg a volume - szal is lehet próbálkozni. :-) A Pc ilyenkor ismeretlen eszközként kell hogy lássa az eszközkezelőben. Ezután már adott a téma.
Ha végképp nem megy akkor itt egy leírás, amelyik ennél a tabnál is működött nekem... De nagyon figyelmesen olvasd el, mert tönkre is mehet teljesen a tábla!
http://www.slatedroid.com/topic/41478-how-to-unbrick-your-ainol-crystal/
Sok sikert :-)

(#11) Attas válasza vtiti26 (#10) üzenetére


Attas
aktív tag

Üdv!

Köszönöm a segítséged!! Sikerült életet lehelnem belé.Fel telepítettem a leírás szerint az új romot. Kicsit nehezen de el is indult. Beállítottam rajta egy két dolgot, de ahogy rátettem az USB csatit kifagyott. azóta nem tudom elindítani.. Azért még próbálkozom...esetleg agy másik rom-mal. Ha sikerül addig eljutnom vele.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#12) Attas válasza vtiti26 (#10) üzenetére


Attas
aktív tag

Jelenleg ha töltőre dugom sem reagál. Be sem kapcsolódik.. tégla?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#13) vtiti26 válasza Attas (#12) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Nem hiszem. Próbáld nagyon hosszan nyomni a powert. Így teljesen lekapcsol. Vagy ha másképp nem megy szét kell szedni, és úgy kell az akksit lekötni egy pár percre. Ha gondolod segítek ha nem megy,írj PÜ-t

(#14) Attas válasza vtiti26 (#13) üzenetére


Attas
aktív tag

Igazad van..csak türelmesnek kell lenni.... amikor úgy néz ki már nincs remény, akkor is a többszöri kísérlet meghozza a gyümölcsét. Már több rom felrakásán vagyok túl. de mindbe volt hiba. Valamelyikben a wifi nem működik, valamelyikben nem lehet hozzáadni google fiókot..megy a próbálkozás....:D

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15) vtiti26 válasza Attas (#14) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Hát ja :DD Ilyen ez :N... Szerintem nagy a szórás, mivel ilyen olcsó, viszonylag jó paraméterekkel... Nekem hál Isten teljesen jól működik. Igaz az első romtelepítéssel megkínlódtam én is.. Nekem a legutóbbi legfrissebb rom van fent. 4.2.2. + egy cmw recoweryt raktam mellé. Így tökéletes, de a wifi egy kicsit gyenge. Bár nem befolyásolja a használatot.. Az akkuidő is jó ebben a romban kalibrálás után.Én még egy kis APK-t is használok.. a Battery Doctort. Kb 3 órával növeli az akkuidőt. Ha a playt nem tudod használni, arra is van megoldás ..
Az egyik itt:
http://74.86.85.61/showthread.php?19896-ROM-ROM-for-AllFine-FINE7-Genius-Quad-Core-sku20731

A másik:
http://www.htcmania.com/showthread.php?p=8866378&posted=1#post8866378
Igaz ez spanyol... De itt azért mélyebben foglalkoznak a témával...

(#16) yoker28


yoker28
csendes tag

Nektek kb hány órát bír az aksi?:)

Üdv.yoker28

(#17) koko651


koko651
újonc

Helló Srácok!
Nekem is van egy allfine 7 geniusom.
Egy gondom van vele ,borzasztó gyenge a wifije.
Ott állok a routertől 2m-re és csak 50% térerőt mutat.
Kb 6m-re rálátással már értékelhetetlen a jel pedig itt még a gyerek táblája meg az én androidom majdnem fullos.
Lehet ennek ártani valamit?

(#18) Attas válasza vtiti26 (#15) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia!! A cmw recoweryt azt melyiket és hogyan raktad fel? Tudsz valami leírást linkelni?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#19) vtiti26 válasza Attas (#18) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Ami az apadtv oldalánn van fent. Működik!!!

(#20) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sokkal hamarabb megérkezett a cucc mint ahogy számítottam rá. :) Kb. egy hete van meg és nekem semmi problémám nem volt vele: sajnos idáig.

A tegnapi nap teljesen feltöltött állapotban kikapcsoltam, majd most délután mikor bekapcsoltam 0 % -os volt az akkuja, teljesen le volt merülve... 3 órája tölt és még csak 10%-ot töltött. :S Ez mitől lehet? Megoldás van rá esetleg?

Ezen kívül nagyon meg vagyok vele elégedve, minden tökéletesen fut rajta, gyors és nagyon szép a kijelzője.

(#21) Traptor válasza koko651 (#17) üzenetére


Traptor
tag

Sziasztok!

Nálam is nagyon gyenge a wifi :(.
De ettől eltekintve elégedett vagyok, mondjuk én még a 4.1.1-t használom.
Lehet, hogy holnap megpróbálkozom valami hardveres wifi tuninggal.
Ha valaki már próbálkozott ilyennel vagy van linkje akkor ossza meg.

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#22) dfj


dfj
újonc

Hali, én egyátalán nem vagyok elégedett vele, iszonyat lassú.. Elinditom a chrome-ot és percek telnek el, amig egyátalán be tudok irni egy url-t.. Vajon mi lehet a gond?

(#23) Traptor


Traptor
tag

Na, hardveres wifi tuning egyelőre nem jött be: inkább rontott, mint javított.
Viszont az egyik tabletre - mert kettő van a családban - feltettem a 4.2.2 fw-t innen: [link] és nagyon tetszik.
Sokkal kezelhetőbb és gyorsabb ezzel a szoftverrel a tablet.
A hálózatkezelés is nagyban javult.
Azt nem tudom, hogy ez miben tér el a gyári fw-től.

.: Aláírás helye :.

(#24) RenegadeC2 válasza Petyamester (#20) üzenetére


RenegadeC2
aktív tag

Sziasztok

Én is vettem egy ilyen "csodát", az akkuval nekem is voltak gondjaim, nevezetesen:

1.) rohadt lassan töltött
2.) egyik nap úgy döntött, hogy 0%-on megáll a töltés, és 24óra töltés után sem nyikkant meg, azt hittem kilehelte a lelkét.

Mindkét problémára megoldás, ha kitörlitek a /data/system/batterystats.bin fájlt, majd újraindítjátok a tabot. 3-4 töltés-merítési ciklus után tökéletesen helyreáll.

[ Szerkesztve ]

https://copy.com?r=wQUd20

(#25) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Van egy Allfine tablet, aminek a képen láthatóhoz hasonló a home screenje.
Árulja el valaki, hogy az időjárásnál hogyan lehet beállítani, hogy valami legközelebbi magyar városét mutassa, illetve hogy a kiírás latin betűket használjon.

Esetleg honnan lehetne bármelyik Allfine tablethez egy angol manualt letölteni.

Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) vtiti26 válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Szerintem nemigen találsz hozzá manualt... csak kínait.

(#27) mr_ricsi válasza vtiti26 (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Időközben megoldódott mindkét problémám: átflasheltem az androidot. Lett egy alap Jelly Bean rajta, amivel már elboldogulok rutinból.
Eltűnt a launcher, aminek hatására sokat gyorsult a rendszer, és hirtelen lett 380MB szabad RAM.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) vtiti26


vtiti26
csendes tag

Sziasztok!
Megérkezett egy új frissítés. Letölthetö innen: http://www.mediafire.com/download/ahfsru44ijhrj9s/Android+4.2.2+-+12272013.rar

Nekem jobb lett minden tőle, akkuidő, gyorsaság, kezelhetőség. A szokásos módon telepíthető.. :)

(#29) joci221 válasza vtiti26 (#28) üzenetére


joci221
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül hol lehet ehhez a tabhoz alkatrészt vásárolni? Konkrétan egy érintő kellene hozzá, a lányom elejtette és berepedt, azóta nem reagál semmire...

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#30) sirtype


sirtype
újonc

Üdv!
Sajnos nekem betört a kijelző... Normálisan működik, kivéve a betört részt. Ott nem érzékel semmit.
Milyen alkatrész kell, és azt hol tudom beszerezni?

Előre is kösz! :R

(#31) vtiti26 válasza sirtype (#30) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Például innen:
http://www.ebay.com/itm/7-Touch-Screen-Replacement-for-Allfine-Fine7-Genius-KNC-MD716-Quad-Core-TPC0250-/171079052356

Itthon nemigen kapható..

(#32) stifimiki69


stifimiki69
újonc

Üdv! Hol is kezdjem... :) Tegnapelőtt érkezett meg a barátnőm karácsonyi ajándékának szánt Tab. Negyedig volt az Akksi-ja , szépen hazavitte nyomogatta lemerítette . 3 %-nál rádugta , hogy tölteni szeretné , de nem kezdte el tölteni neki. Aztán amikor teljesen lemerült ,( kikapcsolt állapotban) elkezdte tölteni , de mondta, hogy 3 óra múltán is alig töltött valamit . Mondtam hagyja rajta és majd reggel vegye le. Reggel be sem kapcsolt már, fel sem ismerte a gép sem. Eléggé lötyög benne az adatkábel , érintkezési hibára gyanakodtam, mert amikor rádugtam a gépemre és a bekapcsológomb meg a + hangerő kombinációt nyomtam akkor ilyen "dupla hanggal " jelzett a gép , hogy felismerte , majd le is dobta. Mondtam magamba , ez érintkezési hiba tuti!
De aztán beléptem az eszközkezelőbe és sárga felkiáltójellel jelezte. aztán rányomtam hosszan , csak a + hangerő gombra és jéééééé , megörültem mert így eltűnt a "dupla hang" Helyette kiírta hogy sikeresen telepítette az eszközt. De továbbra sem tudok vele mit kezdeni... nem tölt , nem kapcsol be. De viszont az usb-t az eszközkezelőben masszívan jelzi . Ilyenkor meglehetne próbálni , egy Rom újratelepítést vagy valami ?
1-2 telefont már sikerült megcsinálnom, de rohadt amatőr vagyok egyébként .

Ezt úgy hívják deep sleep. Megoldás rá, a 4.2 es firmware telepítése.
Leírás itt:
www.apad.tv/apadforum/showthread.php?6078-Welcome-to-the-AllFine-Tech-Support-Forum

Ezzel akartam próbálkozni , de ezen a linken már nem találok semmit sajna...
Nagyon megköszönném , ha segítenétek , mert teljesen tanácstalan vagyok és rohadtul érzem magam , hogy így is késett a barátnőm ajándéka és még csak használni sem tudja...

(#33) RenegadeC2 válasza stifimiki69 (#32) üzenetére


RenegadeC2
aktív tag

Megpróbálhatod ezt, ha sikerül lehelni bele kis töltést.

Frissíteni így tudod: [link],
legújabb firmware: innen (lassan jön, és letöltés után kínai karaktereket töröld a fájlnévből), vagy innen

Egyébként ha kotyog, meg is fog halni... nekem most van szervízben, kicseréltetem rajta az egész USB portot. Pár ezresért megcsinálják, ha van szerszámod sem érdemes vele szenvedni :)
(a "garanciára" nem is érdemes időt pazarolni)

[ Szerkesztve ]

https://copy.com?r=wQUd20

(#34) stifimiki69 válasza RenegadeC2 (#33) üzenetére


stifimiki69
újonc

Köszönöm a válaszod! Ismét, csak sárga felkiáltójellel jelzi az eszköztárban ... Hétfőn szerviz.

(#35) mr_ricsi válasza stifimiki69 (#32) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A firmware csere leírása úgy kezdődik, hogy az akku legyen 100%-ra feltöltve. Nálad viszont csontra üres. Így ne állj neki, mert frissítés közben elszáll, és tégla lesz a kütyüből.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) Yoda bácsi válasza vtiti26 (#26) üzenetére


Yoda bácsi
újonc

Vettem én is egy ilyen tabletet, és szerintem teljesen rendben van ár/érték arányban.
Töltése valóban hosszú, de csak PC-vel, ezért vettem az Auchan-ban hozzá egy 2100MAH USB töltőt, amivel cirka egy óra alatt feltölti.
3000Ft volt, és bármilyen tablethez, vagy okos telefonhoz kiváló.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37) RenegadeC2 válasza Yoda bácsi (#36) üzenetére


RenegadeC2
aktív tag

Adapterrel is sokáig tölt, én 2A-t kaptam hozzá gyárilag.
(... pontosabban töltött, azóta meggyógyult, mióta kalibráltam az akkut. )

https://copy.com?r=wQUd20

(#38) momo2828


momo2828
tag

Üdv

Lassan fél éve van nálam is egy ilyen tab, de csak nemrég láttam, hogy nyílt hozzá topic is. Nektek általában mennyit bír az akksi? Nálam folyamatos használat alatt kb 3.5 óra, aztán rakhatom töltőre. (Bár eddig 4.1 volt rajta, néha kicsit lassúcska is volt) Ma raktam fel a decemberi frissítést, eddig pozitívak a tapasztalataim.

(#39) Traptor válasza RenegadeC2 (#37) üzenetére


Traptor
tag

Mivel és hogyan kalibráltad az akkut?
Nekem újabban gyorsan lemerül és lassan tölt...

.: Aláírás helye :.

(#40) Traptor


Traptor
tag

Újabb kérdés: az utolsó előtti fw-t használom - mert az utolsónál nem tetszik, hogy visszatértek az apró ikonokhoz - és időnként azt csinálja a tabi, hogy bekapcsolást követően nem érzékeli az érintőkijelzőt.
Tehát látszólag minden betöltődik, megjelenik az induló képernyője az Android 4.2-nek de hiába tapizom a lakatot, semmi reakció. Ha ilyenkor hosszú power gombnyomással újraindítom, akkor mindig megjavul.
Találkozott más is ezzel?

.: Aláírás helye :.

(#41) momo2828 válasza Traptor (#40) üzenetére


momo2828
tag

Nálam is előfordul néha. Képernyő kikapcs, kicsit várok, majd vissza, ez 1szer 2szer, és utána már ok.
Ha jobban belegondolok nálam is csak 4.2-nél csinálta ezt, eddig 4.2.2-n nem is emléxem, hogy előfordult volna.

[ Szerkesztve ]

(#42) yoker28 válasza Traptor (#40) üzenetére


yoker28
csendes tag

A Decemberi frissítésnél én eddig nem tapasztaltam, az az elöttinél nekem is problémám volt vele :)

Üdv.yoker28

(#43) RenegadeC2 válasza Traptor (#39) üzenetére


RenegadeC2
aktív tag

[link]

Utolsó előtti fw-nél nekem is nagyon gyorsan merült, azóta javult valamelyest. Persze 3000mAh-tól csodákat nem várok...
Ha ki van kapcsolva a wifi, érdemes kikapcsolni a szinkronizálást is vele együtt, nagyon húzza az akkut. Nálam frissítéseket is csak hálózat alatt keres.

https://copy.com?r=wQUd20

(#44) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Valaki legyen szíves segíteni privát üzenetben, hogy kell pontosan feltelepíteni a 4.2.2 2013.12.27 frissítést? Apad.tv-n angol leírás van, így nem minden egyértelmű.

Előre is köszönöm!

(#45) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sikerült feltelepítenem. Sokkal gyorsabb lett, de sajnos a wifi annyira gyenge, hogy semmit nem tudok letölteni. :S Ötlet?

(#46) Traptor


Traptor
tag

Valaki próbálta már ezt a módosítást a 2013.12.27.-i fw-n?
[link]
Már ott elakadtam, hogy az adb nem látja az eszközt.

.: Aláírás helye :.

(#47) Gery85


Gery85
tag

Sziasztok, van nekem is egy ilyen tabom, ami mély álomba zuhant, próbáltam a romot rávarázsolni,de 35%nál mikor azt írja,hogy write partition megáll kb 1 perc mulva kiírja,hogy nem sikerült a telepítés, van valakinek valami ötlete hogy hogyan lehetne máshogy feltelepíteni? vagy hogy mit csináljak vele?

(#48) Gery85


Gery85
tag

Ha bedugom tölteni,akkor előjön a töltés jelző, a recoverybe is be enged lépni, de a cwm-et nem engedi feltenni, felmásolom sdkártyára, kiválasztom,elkezdei csinálni és kiírja,hogy failed. :W

(#49) Gery85


Gery85
tag

Na most ott tartok, hogy az end useres frissítővel sikerült felrakni a romot, végig futott, ahogy bekapcsoltam a táblapc-t eljut odáig hogy kiírja hogy fine 7 genius szépen villog a felirat,de már 10 perce nem történt előrelépés.
:W valaki van itt velem? :D

Itt egy kép

(#50) Gery85


Gery85
tag

Na vannak ám fejlemények, sikerült feléleszteni félig meddig a gépet, már elindul az android,de nem ismeri fel a touch screent, most kell keritenem egy usb otg kábelt hogy tovább tudjak menni...
Ha valakinek van ötlete szóljon

kép

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.