Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Milestone2 válasza bagyusz (#22589) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Benetnath állítólag módosította a scriptet.

Ben állítása szerint, most már használható OT995-höz.

Remélem Bagyusz is ezt mondja majd róla...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22602) x1port válasza loosht (#22600) üzenetére


x1port
addikt

Természetesen meg.
Bár tény,hogy csiszoltak rajta de bőven elég a gtalk.
Nekem semmi csicsa nem kell ilyen áron.
Se sms..se videóhívás... se semmi :)

(#22603) bagyusz : Esetleg ezt a gtalk-ot bele tehetnéd a gapps-ba.
És akkor rendszer alkalmazásként fut majd.

[ Szerkesztve ]

(#22603) bagyusz válasza Milestone2 (#22601) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha már módosította akkor nem töltöm fel. :)

(#22604) Milestone2 válasza bagyusz (#22603) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak csekkold le légszíves, bár ő elég régi tag hogy megbízhatunk benne...(???)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22605) Milestone2 válasza bagyusz (#22603) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Működik. Tesztelve. Nem kell megnézned.

Illetve annyi infó még, hogy mivel ez minimal gapps, így nem tartalmazza pl azt az otromba searchbar-t, amiről tomiivagyok is írt, hogy milyen ronda...

:C

Tehát a minimal GAPPS letölthető innen...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22606) wwenigma válasza loosht (#22600) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem vettem észre ilyet, gyk. nem is fut a háttérben ránézésre csak ha üzi jön. Igy legalabb megsporoltam egy plussz sms kezelo progi erőforrásigényét. (gyárit letiltottam Link2SD-vel)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22607) helixP válasza Milestone2 (#22605) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, neki is esek a dolgoknak... :)

(#22608) x1port


x1port
addikt

CM 10.2-ben van lehetőség visszaállítani a rendes akku ikont ?

(#22609) #84490496 válasza helixP (#22607) üzenetére


#84490496
törölt tag

De jó nektek.. Nekem ace 3 érkezik jövő héten,annak eshetek majd neki. Még egy normális gyári rom sincs rá,nemhogy más.. :(

(#22610) Milestone2 válasza helixP (#22607) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ne nekem.
Bagyusznak és Benetnathnak!

Visszajelzések XDA-ról:

Status bar is laggy,
stock browser is laggy too,
wifi connects really fast (amaizing)
there is some little battery drain
I can't post photos on Instagram ( media stops working)
stock camera is not working (camera360 works actually)
I couldn't download anything from other browsers (media stops working again)
great multitasking and free RAM (without gapps)

i can NOT record 720p video, they are not stored ; 480p mode is working
pictures are ok
sound is ok
sdcard mounting works (with this awful android/kitkat icon on top)
front and back camera work

works nice and it is smooth.
On start diference is that you do not need to sign in with your google account and after entering cyanogen mod account system starts up.
First thing when sistem booted is crash of media - Gallery and Camera won-t work at all
Messages, browser, contacts work fine, wifi and mobile network also,
i spoted that torch is less bright than on cm 10.2.
Free memory is about 197-200mb (heh without proper gaaps)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22611) Milestone2 válasza bagyusz (#22589) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Erről szépen csendben hallgatsz... ;]

Mikor lehet kipróbálni, mikor lesz olyan állapotban?

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22612) helixP válasza Milestone2 (#22610) üzenetére


helixP
nagyúr

Ahogy linkelted: médiaserver kezdésnél hibát dob, nem megy a kamera és az apollo player sem. Amúgy nagyom pöpi, gyors, szép az új design.

[ Szerkesztve ]

(#22613) bagyusz válasza Milestone2 (#22611) üzenetére


bagyusz
őstag

Lehet hogy még ma. Az összes appot végig nyomkodtam, idáig nem fc-zik semmi, miui market is működik, market szinkronizálás szintúgy. bt wifi, kamera,szenzorok, gps, gsm szintén jó. Egyedül az a probléma, hogy híváskor nem lehet letenni a telót.

(#22614) #84490496 válasza Milestone2 (#22611) üzenetére


#84490496
törölt tag

Emékeim szerint majd egy éve már foglalkozott vele,szerintem csak final állapotban akarja kiadni,nem betában.. :)

(#22615) x1port válasza bagyusz (#22613) üzenetére


x1port
addikt

Baseband probléma ?

(#22616) Milestone2 válasza bagyusz (#22613) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elutasítás? Vagy sima letétel?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22617) bagyusz válasza x1port (#22615) üzenetére


bagyusz
őstag

Phone apk nem reagál a hívás letétel gombra. Teszek egy kísérletet azzal, hogy kicserélem a ril smali-kat a framework-ben.

(#22614) Fakirr1: Nincs köze az egyével ezelőtti próbálkozásoknak. :N Tegnap esete kezdtem el portolni.

[ Szerkesztve ]

(#22618) x1port válasza bagyusz (#22617) üzenetére


x1port
addikt

Lélekben Veled vagyunk ! :)

Addig kicsit romolgatok..
Érdemes kipróbálni a h1n1 5.8a romot?

(#22619) Milestone2 válasza bagyusz (#22617) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez már nekem magas.

Az meg gondolom lámaság, hogy egy jól működő L9-es MIUI portban megnézed? (olyanom van, de gondolom minden telón nagyon más a ROM)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22620) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Nahh, kicsúsztam az időből.

Egyet áruljatok el nekem. Mire fel ez a nagy ART ajnározás? Fél hónapja használom (L9-en) a 4.4-et és direkt tesztelgetem. Szinte semmiben (kivéve pár száz pontnyi Antutu különbség) nem verte az ART a DALVIK-ot...

Miben kéne jobbnak (többnek, gyorsabbnak, hasznosabbnak) lennie?

Mi az amit én (átlagfelhasználó) nem veszek észre?

Ezek az én tapasztalataim:

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22621) x1port válasza Milestone2 (#22620) üzenetére


x1port
addikt

Hát ez szinte dettó ugyanaz.
A 4.4-nek jobb a marketingje mint maga a tudása.
Bár ez már az első beharangozáskor várható volt.

Pl én ennél a cm 10.2 -nél sem veszek észre javulást .( a 4.0.4-hez képest)
Lényegében ugyanaz.
Szerintem....

(#22622) Milestone2 válasza x1port (#22621) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez mindkettő 4.4 csak a VM más azon belül...

(Nekem a 4.0.4 állandóan belassult, volt hogy 2 percet vártam (a végén már stopperrel mértem, hogy tudjam mennyi!!!), míg a tárcsázó előjött...szóval a 10.2 megváltás volt anno!!!)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22623) x1port válasza Milestone2 (#22622) üzenetére


x1port
addikt

Igen közben rájöttem :B

Ettől függetlenül így gondolom.
Valamivel el kell adni majd az új telefonokat.

Amit fontosabbnak tartanék az android esetében az a fehérítés!
Elhagyhatnák már ezt a 80-as évek beli zx spektrum kinézetet....

Témával csak részben lehet fehéríteni..az egész rendszer attól függetlenül még gyászos marad.

[ Szerkesztve ]

(#22624) Milestone2 válasza x1port (#22623) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Arra valók a témák...
Az aztán van minden színben meg témakörben.
10.2-höz mindenképp...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22625) wwenigma válasza Milestone2 (#22620) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az első összehasonlítő kép első/második (nézőpopnt kérdése) adatánál megbukik az egész ahogy van, onnantól felesleges tovább olvasni... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22626) Milestone2 válasza wwenigma (#22625) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt egy kicsit részletesebben...mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22627) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Új INFO.

Ben gapps csomagjával media FC-vel megáll ha Playról akar az illető telepíteni, illetve ha browserből akar letölteni.

(Ugyanez volt az L9-nél is az elején, amíg bent volt a külső SD-kártya, folyamatos media FC-t okozott...
SD nélkül remekül ment a telefon, de azért az gázos...)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22628) janihunk


janihunk
senior tag

Heló pár napja meghalt az sd kártya (egyik percről másikra) Most Bluetooth on akartam új csengőhangot küldeni és azt írja csak sd re lehet. Teló memóriájába nem is tudok semmit tenni? még 400 mb szabad.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#22629) fonix232 válasza Milestone2 (#22620) üzenetére


fonix232
aktív tag

Mar bocs de ez az osszehasonlitas K*RVA ertelmetlen. Kb. mintha a vaniliapudingokat az alapjan hasonlitanad ossze, hogy hogy hatnak az azt fogyaszto illeto haziallataira.

Eloszor is, mint mar sokszor leirtam - az ART a Dalvik-ot hivatott lecserelni. A Dalvik fel-optimalizalt kodot fogyaszt es futtat (JIT - tehat addig nem fordul le gepnyelvre a kod amig nem futtatod kozvetlen). Ezzel szemben az ART mar telepitesnel gepi kodot csinal belole, illetve elso inditasnal az elotelepitett appoknak. Hogy ez miert jo? Mert nem kell varakozni a Dalvik-ra (ami hatalmas bottleneck, foleg az ujabb Android verzioknal, ugyanis a Dalvik utasitaskeszlet jocskan bovult Android 1.6, vagy eppen 2.3.7 ota, ami miatt tobb eroforras - memoria, CPU ido - kell neki. Ez gyengebb keszulekeken azt eredmenyezi hogy lassabban indulnak a programok), a programok egybol tudnak valtani, egybol betoltodik a gepi kod. Miert rossz? Tovabb tart a telepites, illetve jopar program meg nem egeszen mukodik ART-al.

Tehat most hasonlitgathatod az akksi-idot, GPS jeltalalasi sebesseget, Antutut, ezek mind NEM valtoznak.
- Akksi ido
A Dalvik jelenlete nem befolyasolo tenyezo, legalabbis nem lenyegesen. Egy alkalmazasnal a Dalvik futasa kb. 4-5%-ot tesz ki a teljes processzoridobol, nem lenyegi.
- GPS
Na ez teljesen ertelmetlen volt osszehasonlitas szempontjabol. A GPS jeltalalas TELJESEN NATIVAN fut. Tehat itt az ART meg csak bele sem nyul, egyedul a felso retegben (ahol a Java-alapu kod kiadja a frameworknek az utasitast hogy ugyan mar izzitsa a GPS-t es keressen mu gatepito allatkakat az egben). Itt is megint csak ahol a Dalvik/ART szerepet jatszik, az az elso par millisec.
- Antutu
Az Antutu kozvetlenul a hardver sebesseget ellenorzi, nagyreszt nativ tesztekkel. Ezert is ertelmetlen felhasznaloi elmeny szempontjabol az ilyen benchmark eredmenyeket osszehasonlitgatni. Lehet hogy nagyon magas Antutu ertekeket kapsz, de annak majdnem semmi koze a real-time szamitasokhoz, ami ahhoz kell hogy neked siman gorduljon az animacio. Termeszetesen az alap hardver szamit, de a benchmark, mint mondtam, nem azt nezi hogy a hardver mennyire kepes real-time feldolgozasra, hanem azt, hogy elore megadott folyamatokat milyen sebesseggel tud elvegezni (pl. preset rendereles, fizika szimulacio, stb).

Igy tehat egyertelmu hogy az altalad krealt kep nem csak irrelevans az osszehasonlitas temajaban, de felrevezeto, es egy szoval kifejezve, hulyeseg.

bagyusz:
Megvan az android.process.media hiba forrasa ;)
12-11 13:04:58.689: E/AndroidRuntime(3502): java.lang.UnsatisfiedLinkError: Native method not found: android.os.FileUtils.getVolumeUUID:(Ljava/lang/String;)I
12-11 13:04:58.689: E/AndroidRuntime(3502): at android.os.FileUtils.getVolumeUUID(Native Method)

Hianyzik neki egy nativ funkcio, amit az android.os.FileUtils.getVolumeUUID hivna be. Ez pedig azert van, mert a frameworks/base/core/jni/android_os_FileUtils.cpp valamiert nem fordul bele a libandroid_runtime.so file-ba. Tobbet nem tudok mondani mert nem tudom pontosan milyen korulmenyek kozott megy a build nalad, de ha ennek utanajarsz, lehet megoldodik a problemank ;)

Mert csak.

(#22630) Milestone2 válasza fonix232 (#22629) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszönöm.
Megértettem.
(Már hogy értelmetlen volt)
Nekem átlagfelhasználónak ettől még nem tűnt fel, hogy az ART jobb lenne.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22631) fonix232 válasza janihunk (#22628) üzenetére


fonix232
aktív tag

Ez nem eppen ebbe a topikba tartozik, de megsugom, nem, nem tudod arra hasznalni ;)
Android-nal a belso memoria csakis alkalmazasok szamara elerheto. Oda csakis programokat tudsz telepiteni (kivetel azon eszkozok ahol a belso memoriahoz jar a beepitett memoriakartya is), igy BT fogadasra nem alkalmas. Venned kell egy masik memoriakartyat, annyira mar az aruk sem veszes (jobb helyen egy ugyanolyan 4GB-osat mint amit a telefonhoz adtak, kb 2-3e Ft-ert meg tudsz venni).

(#22630) Milestone2:

Foleg akkor lehet eszrevenni, ha tobb programot futtatsz, es koztuk valtasz (illetve ha sokat hasznalod a rendszert es teleszemetelodik). Programok gyorsabban indulnak, valtanak, ugranak at masik kepernyore, stb.

bagyusz ujra:
Tempfix azoknak akiknek FC-zik a process.media: beallitasok-tarhely alatt le kell formazni a memkartyat, majd egy gyors restart es mukodik is.

[ Szerkesztve ]

Mert csak.

(#22632) janihunk válasza fonix232 (#22631) üzenetére


janihunk
senior tag

:R :R :C

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#22633) ToniSoprano válasza Milestone2 (#22627) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Bocs, de azt nem értem, hogy minek kell annyira a Google Play áruház.
Van egy csomó hasonló ingyenes áruház, ami szerintem még logikusabb is pl. 1Mobile, Mobo Market, Mobogenie Market, de van még sok ezenkívül, de én csak ezeket próbáltam.
Vagy ha nincs telepítve a Gapps akkor ezek sem használhatók?

[ Szerkesztve ]

(#22634) Milestone2 válasza fonix232 (#22631) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.
Értem.
Akkor ART-nál kevésbé van értelme (sőt) kilőni (kill all) a program elhagyásakor az appokat...???

ToniSoprano
Nem a gapps a lényeg. Én amíg meg nem oldódott ez a gond, úgy használtam a telómat, hogy mindent feltelepítettem SD-ről, majd kiszedtem a kártyát. Így remekül működött. Mindaddig, míg le nem akart tölteni egy frissítést, vagy én nem akartam valamit letölteni. Mert az ugye kártya nélkül nem megy...kikapcs, szétszed, kárty be, összerak, letölt/frissít, kárty ki... Azért remélem nem gondolod úgy, hogy ez a normális procedúra... Szerintem Te sem igazán szeretnéd, ha a készüléked nem kezelné rendesen az SD kártyádat...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22635) fonix232 válasza Milestone2 (#22634) üzenetére


fonix232
aktív tag

Eddig sem nagyon volt ertelme, az Android szepen lekezelte, ha nem tettel fel plusz task killert ;)

Mert csak.

(#22636) fonix232 válasza ToniSoprano (#22633) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nem tudom te hogy vagy vele, de en feltem annyira a telefonomat es az adataimat, hogy ilyen total ismeretlen forrasbol SEMMIT SEM telepitek. Csakis a megbizhato Google Play Store. Mellesleg jon egy rakas szolgaltatassal amik nagyon hasznosak (remote install, stb.).

Mert csak.

(#22637) wwenigma válasza Milestone2 (#22626) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Effektive teljesen mas ertekek vannak képernyőre, jobb oldalin leszivta egy szolgaltatas az akkud, ilyenekre gondoltam. :) Link2SD-vel le lehet tiltani ami nem kell (meg olyat is ami kell szoval ovatosan jegelgess ;] )

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22638) helixP válasza fonix232 (#22636) üzenetére


helixP
nagyúr

+1, maximálisan. Mindenféle Kínai.orosz, egyéb boltból NEM! Még így is belehet szedni rosszindulatú alkalmazást.

Akkor ezeket a dolgokat nem csak én tapasztalom. Ez így megy egyelőre. Ugye?

[ Szerkesztve ]

(#22639) Milestone2 válasza helixP (#22638) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, mások is.

Fönix ezt írta:

Tempfix azoknak akiknek FC-zik a process.media: beallitasok-tarhely alatt le kell formazni a memkartyat, majd egy gyors restart es mukodik is.

Nincs nálam most OT995, nem tudom kipróbálni...

Ha ilyen egyszerű, az remek...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22640) helixP válasza Milestone2 (#22639) üzenetére


helixP
nagyúr

Memóriakártya formázás? :/ jó ideje nem volt formázva, 18 giga zene, alkalmazásadatok :/ De ha nincs más, meg kell lépni. Ha csak nem jön bugfix.

(#22641) x1port


x1port
addikt

CM 10.2 -nél miért nem ismeri fel a gép az usb háttértárat ?
Van hozzá valami patch ?

(#22642) helixP válasza x1port (#22641) üzenetére


helixP
nagyúr

Töröld le az OTU-t a gépről, ha kell, külön a drivereket és dugd rá újra. XP-vel lehetnek bajok.

(#22643) fonix232 válasza Milestone2 (#22639) üzenetére


fonix232
aktív tag

En leformaztam (egyik Sony Xperia topikban volt XDA-n, hogy az Ext particio kavar be. Ugyan nekem nincs ext particiom, de megis ba**akodott) a regi 4gigas karimat, es csodak csodaja, mukodik.

Mert csak.

(#22644) Milestone2 válasza helixP (#22640) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hiszek fonixnek, mert nagy Guru.
Mondjuk L9-en nem találok -> beállítások -> tárhely alatt formázási lehetöséget.
De ma megkeresem az Alcatelt és hajnalban megnézem ott van-e...?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22645) ORCA58


ORCA58
addikt

"Legyen valami pezsgés!
Legyen valami mozgás!
Legyen valami pengés megoldás!"

És lám lőn, a teló pedig a szervizben vagy 2 hétéig. Idén már szerintem nem is látom. :F

(#22646) helixP


helixP
nagyúr

Az vajon mitől lehet, hogy hiába próbálom a backupomat visszaállítani, lefut a restore folyamat rendben, gyönyörűen, majd ezek után a KitKat Bootlogo-ja loopol be "szépen"...
Szerintetek mit kellene tennem?

(Természetesen ugyan azzal a CWM-mel backupoltam, mint amivel restorolnék)

[ Szerkesztve ]

(#22647) x1port válasza helixP (#22642) üzenetére


x1port
addikt

Megtörtént..semmi
4.0.4-el ment hibátlanul
CM-en használhatatlan ... :(

Eszközkezelőben ADB interface van .

(#22648) tomiivagyok válasza fonix232 (#22643) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ha lementem a gépemre a zenéket meg a többit, formázom, majd visszarakom őket, akkor is működni fog, vagy ez hülye kérdés volt? :B

(#22649) #84490496 válasza x1port (#22647) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ezközkezelőből távolítsd el driverekkel együtt,pc reboot,majd amikor felismeri,add meg az otuban a driver mappát telepítési helynek. Fel fogja rakni a jó drivert( vmi linux file system...)

(#22650) x1port válasza x1port (#22647) üzenetére


x1port
addikt

Feltettem a h1n1-et..ismét működik :)

(#22649) Fakirr1 : megtörtént..de semmi reakció nem volt CM -nél.
Nem is értem..ez a h1n1 meg ugyanezekkel a driverekkel tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.