Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Jöttem újra rontani a levegőt...
Csak 3 percig kerestem folyamatosan az ''új téma'' gombot...
Na mindegy...

Sok minden (ezt egybe kell vagy külön...?) megváltozott itt, ahogy látom...

Szal úgy néz ki albiba költözöm Poppyval, meg is van a kecó, meg minden, kinéztem egy zsírkréta albit, meg is egyeztem a tulajjal, aki legnagyobb meglepetésemre alig idősebb nálam (mármint a tulaj, nem a cella).

Ehh, bevallom a büdös életbe' nem volt még dolgom ilyesmivel, tudjátok, anyuka védő oltalma, vasárnap reggelenként meleg kakaó, satöbbi satöbbi (meg egyébként is eldöntöttem: fórumozni fogok LOL).

Mire kell figyelnem (nem a cellával kapcsolatban, az fullos)? Nem szeretném, hogy pölö bejöjjöt a tulaj... lecserélhetem a zárakat, vagy ilyesmi? mert ebbe beletenném a pénzem... nem gyenge anyagi javakat cipelnék oda magammal, satöbbi, de ez a legkevesebb, az pótolható, meg minden, hanem tudjátok, az intim szféééra, vagy mi...

Mi a péló az a szerződés, amit írni kell...? miszösz?
Meg ilyeneken rágom magamat, satöbbi, tudnátok segíteni...? olyan fáradt vagyok, eskü, volt vagy 1000 kérdésem, de eannyira ki van lúgozva az agyam, hjogy egyszerűen nem jutnak ezek eszembe... segítenétek...?

alapkoncepció: nem laktam sohase' máshol csak otthon
mire kell figyelnem a szerződésben, hogy ne csesszenek át, ill. hogy ne járjak rosszul, ill, leginkább, hogy én járjak jól... ;]
na értitek...

A cella: 34 nm, FULL bútorozott, buda egyik igen frekventált felén, 2 kezemen nem tom összeszámonli, mi minden áll ott meg... összkomfortos, satöbbi, 4 emelet, galéria, mosógép, hűtő, mikró, miegyéb...

előre is köszönet azért, ha valaki valami értelmeset nyög ide...

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#2) tailor válasza Sick Boy (#1) üzenetére


tailor
őstag

de jó neked, én is ilyen albit keresnék :)
rejtett UP

(#3) MyKonzerv válasza Sick Boy (#1) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

szvsz a zár kicserélése nem megy, de a tulaj sem fog a tudtod nélkül besompolyogni
ha meg zárt ajtó mögül tűnik el vmi, akkor úgyis tudod kit kell keresni

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#4) tildy válasza Sick Boy (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Na akkor kezdeném:

-szerződést irass... benne kell elnni sok fontos dolognak, miért vagytok felelősek, mennyi az albi , mire kell figyelni, stb... Pl. mennyi időre szóla szerződés, hogy van a kaució, ha felmondás van, akkor hogy történhet (pl. 30 nap türelmi időt kapunk, hogy más albit találjunk, satöbbi...)

Lehet bescannelem a miénket, a fontos adatokat persze kisatírozva.....

-Nálunk kifejezetten kért ráa tulaj, hogy cseréljük le a zárat. És hogy miért? Előző albérlő ne jöhessen véeltlenül se be, és ők se tudjanak bejönni.

-nálunk az lett beszélve, hogy kb.. havonta egyszer eljönnek(ekkor meg is tudják nézni, miylen állapotban van a lakás.), amikor fizetjük az albi árát, egyébként nem zavarnak.

-10 ezer forintig a javítási költségek minket terhelnek...Afölött -ha nem a mi hibánkból következett be- akkor ők fizetik... Pl. múltkor elromlott a bojler (azt hittük), hála égnek csak egy kapcsoló halálozott el, ''csokival'' megoldható volt.


Összeségében ez a 3. albink az elmúlt 6 évben, egyszer még fősuli ifdején albiba kellett vonulni, ott egyik albiban 1 hónapot voltunk, nem igazán jött be, majd a 13. kerbe költöztünk, ott is hasonló votl a koncepció mint a jelenleginél, szerettem ott lakni...

Ne aggódj, szerintem rendben elsznek a dolgok;)


"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Szabtom


Szabtom
senior tag

Igen, lecserélheted a zárat.

Amire figyelj a szerződésben: szerződés időtartama (aláírástól X hónap, vagy X dátumig, stb.)havi bérleti díj összege, a díj változása (mikor, hogyan, mennyi), ki fizeti a közös költséget, a rezsit, hogyan kell elszámolni a csekekkel, hány db kulcs van a lakáshoz, hány kulcsot vettél át, leltár >> milyen eszközök és bútorok járnak a lakáshoz a bérleti díjért (vagy plusz pénzért), ezek darabja, márkája, állapota, életkora, mikor kell fizetni a pénzt havonta (pl. 5-én, 10-ig, 10-15 között, stb.), milyen módon (kp, átutalás > milyen számlaszámra), mérőórák pontos állása óraszámmal és dátummal, felmondási idő (általában 30 nap), kaució összege, a kaució átvétel/átadás elismerése. Hirtelen ennyi. Amit nem írtok bele, azt a ptk szabályozza.

(#6) Ariadne


Ariadne
őstag

Az egyik tulajunk ötlete volt, amire azóta az újabb tulajokat is ''rászoktattuk'': két kockás (négyzetrácsos, tudom...) füzet, egyik nálunk, másik nála(náluk). Havonta beleírjuk mindkettőbe a fizetett összegeket, (január: lakbér xxx Ft, gáz xxxFt, közös ktg xx, stb), és mi aláírjuk az övékét, ők a miénket. Így utólag senki nem tud letagadni semmit. És a füzetek legelejére beírtuk a mérőóraállásokat és a kauciót, meg hogy lakbér és közös ktg. előre fizet, rezsi utólag (ebből lehet nagy gáz a végén, ha nincs tisztázva). Mindez persze a szerződésen felül. :)) Nekünk bejött ez a módszer, csak ajánlani tudom. :D (Hét év alatt a hetedik helyen lakom, ha jól számolom, de ebből 2 és 3 évet egyfolytában, és mindenhonnan barátsággal jöttünk el - na jó, kettőt kivéve, de ott sem a pénzen múlt... :B )


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7) tildy válasza Ariadne (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk egyik albiban a nő kérte a befizetett csekkeket, msot ránk van bízva a befizetés, ha eljönnénk és hátralékunk lenne, akkor a kaucióból fizetődne. Hála égnek vagyunk velük olyan jó kapcsolatban, hogy ez nem gond...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Ariadne válasza tildy (#7) üzenetére


Ariadne
őstag

A füzetest kitaláló tulajokkal abszolút jó kapcsolatban voltunk, mi fizettük a számlákat, nem azért volt ez. Csak tudod, hogy a végén, mikor már senki nem emlékszik, mi volt pár évvel azelőtt, egyszerűsíti a dolgokat, hogy biztos ne legyen gebasz. A jó tulaj aranyat ér! :D (Most egy barátnőmnél lakom, ez a legjobb.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Ehh kösz a tanácsokat és bocs, hogy így felszívódtam, nem volt időm fórumozni.

Holnap kulcsátadás.
Ja megvan az albicsek, holnap, kulcsátadáskor írunk szerződést, amely mély meglepődésemre határozott időre szól, 6 hónapra... kérdem a srácot, miért, mondja, hááát, hogy ezt eddig is így csinálták... mondom jó... le akart venni előre a teljes kaucióval, de csak a felét fizettem ki neki, mert mondom a másik felét, kulcsátadáskot inkább...

Nagyjából ennyi. a füzetes módszer sztem jó, lehet, hogy alkalmazom.

kösz mindnt, ha van még vmi okos infó, ne szalasszátok el ide leírni nekem.
Kösz még 1 x

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#10) Andie válasza Sick Boy (#9) üzenetére


Andie
őstag

Nademostakkóvárjá Sick. 6 hónap múlva kidob?
Azér ez igy nekem sántit... albérlet nem határozott idöre szokott szólni, hacsak nem a bérlő kifejezetten úgy kéri.
Mi egy dokinénintöl bérlünk egy 50 m2-es pecót a XII kerben (gellérthegy lába), havi 50ért. Ezért van az udvaron parkolóm is. Más téma, de már eléggé unom, hogy havi 50 ronggyal lehúznak, a semmiért, úgyhogy asszem tavasszal váltunk, és egy saját lakás részleteibe tesszük ezt a pénzet...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#11) Ariadne válasza Andie (#10) üzenetére


Ariadne
őstag

Hohohó, épp albit keresek, 1 vagy 1,5 szobásat, és ennyiért, kb. március környékétől... Ha egy dolgozó vegyész-jogász párost elfogad a néni, és megtudod, meddig maradsz(tok), ''vevő'' lennék az albira, akármikortól, foglaló, miegymás... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#12) Azazello-


Azazello-
senior tag

mi is alberletet keresunk a parommal, ha valaki tud pesten olcson, az ne titkolja el. koszi! :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#13) LOTR válasza Andie (#10) üzenetére


LOTR
addikt

azt szerintem úgy értette, hogy minimum 6 hónapra adja ki alakást
mert abba a tulajnak semmi jó nincs ha kiadja 1-2 hónapra aztán utána kitudja, hogy mit kell felújítania, 1-2 hónapra nem érdemes kiadna, így a fél év már korrektebb, persze a tulajnak jobb így, de ez van
nakünk is van 2 ház amit kiadunk(nem pbp-n), és aki csak pár hónapra akar jönni azzal sajna tárgytalan a dolog

One Ring to rule them all

(#14) Ariadne válasza LOTR (#13) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor mondjuk bele lehetne írni, hogy legalább 6 hónap... A fix 6 hó azért tényleg kicsit idegesítő körülmény. Felmondási időt mindenképp tegyetek bele, 30 vagy 60 napot célszerű.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#15) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hehe, én a másik oldalt állok dillemmával:
Van egy lakás, tesómé, de én lakok benne, most azon gondolkodom, hogy legyen-e albérlőm, vagy ne. Volt is most egy évfolyamtársam, aki mondta, hogy keres albérletet, decemberben ő el akar költözni. Azt mondtam, hogy megnézheti a lákst, valamelyik szobába lehet, hogy jöhetne, de mondtam, hogy még nem vagyok benne biztos, hogy ki kéne-e adni a szobát, vagy nem. Hétfőig fogom eldönteni... Nehéz kérdés, mert anyagilag ugyan jól járnék, viszont őszintén szólva egész megszoktam az egyedül lakás dolgot, már életemben laktam vagy 2-3 évet tökegyedül. Nehéz kérdés ez nekem. Volt egyszer egy albérlőm, akit nagyon vártam már, hogy lépjen le, mert mindig felidegesített nagyon.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#16) Zewa válasza Drizzt (#15) üzenetére


Zewa
senior tag

Ha normális az évfolyam társad akkor nem bánod meg, söt.. lehet remek barátságot fog kialakulni, de ha nem jössz ki vele jól akkor az lesz a gondolatod hogy csak púp a hátadra és dugj@ fel az a szaros pár ezer forintját. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#17) Drizzt válasza Zewa (#16) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pont az a helyzet, hogy csak egy kicsit ismerem még. Volt egy korábbi jó barátomról szó, hogy esetleg idejönne, de első félévben már biztos a kolijában marad.
Holnap asszem meg is kérdem, ha azt mondja, hogy unja a kolit, s eljönne, talán érdemesebb lenne rá várni.

I am having fun staying poor.

(#18) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

én is kérdeznék: 99%-ban ez feketén megy, a kedves lakástulajdonos állampolgár nem adózik a lakbérből. akkor mi a fenének ez a szerződés? ha én pl kirámolom a lakást és eltűnök, akkor ő kerül bajba ha pattog.

én is a második albérletemben lakom, az előző elkezdett szívózni, meg nem is volt jó hely, nem akarta visszaadni a kauciót. meg sem kellett említeni az apeh nevét, csak kicsit erélyesebben szólni egyből nagyon kedves lett.

[ Szerkesztve ]

(#19) tildy válasza CounterBoci (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Általában igen, de ahhoz , hogy ebből ő hogy adózik, ahhoz szerintem neked nem túl sok közöd van.
A szerződés meg védi még így is mindkét felet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) bandus válasza CounterBoci (#18) üzenetére


bandus
veterán

én is albiban lakom a suli miatt, nálunk eszméletlenül jó fej a tulaj, nagyon korrekt ember :R
igaz kettőnk közül cska egy vna bejelentve, ebben egyetértek vele, hogy nem szívesen fizet adót az államnak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21) CounterBoci válasza tildy (#19) üzenetére


CounterBoci
senior tag

az árakon vagyok kiakadva. ha nem adózik, akkor miért ilyen drága az albérlet? egyszobás lakás 50000huf +rezsi, és annyi az extra, hogy nem romos, és olyan környéken van, hogy nem kell attól aggódanom hogy az első sarkon belémkötnek a cigányok.
csak elmondtam a véleményem, nem akarok vitázni :)

(#22) Winner_hun válasza tildy (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kapcsolót csokival? Új kapcsoló nem lett?

ps: látom hogy régi hsz:)

mod: off

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Poctar


Poctar
senior tag

Hello!

Átbogarásztam a topicot. Olvashattam pár jó tanácsot, ötletet.

A kérdésem a következő:

-Ha én beköltözök egy olyan albiba, ahol 1 havi kaukciót kérnek el, ami xFt. Akkor csak xFt-ot kell kifizetnem, vagy 2x-et (az első havi bérleti díj)?

-Amikor megnézem a leendő albérletet, akkor mire érdemes, kell figyelni.

-Szerződés íráskor mire kell figyelni (pár dolgot már olvastam a topicban erről).

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24) tkazmer válasza Poctar (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

elsőre valószínűleg 2 havi összeget kell a vázolt esetben fizetned.
szerződéshez legjobb, ha van ügyvéded

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Poctar válasza tkazmer (#24) üzenetére


Poctar
senior tag

ügyvédem sajna nincsen :U
Gondolom nem 100%, hogy kéthavit kell előre kifizetni.

Most költözök ilyen albérletbe elsőnek és nem vagyok tisztában néhány dologal.

Kifizetem a kaukciót, akkor utánna, nem csak utólag kell fizetni a bérleti díjat? Pl a februári bérleti díjat március elején kell fizetni. Vagy ez albérlet függő?

[ Szerkesztve ]

(#26) tkazmer válasza Poctar (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

Gondolom nem 100%, hogy kéthavit kell előre kifizetni.
ez megállapodás kérdése, az ingatlant bérbeadó valószínűleg meg fogja érteni, ha esetleg nem szeretnél 2 havi bérleti díjat egyszerre kifizetni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) Poctar válasza tkazmer (#26) üzenetére


Poctar
senior tag

Értem, hogy megállapodás része.
Csak a következőt nem:
Ha egyszerre kéthavi bérleti díjat kell kifizetni, akkor az már 2 havi kaukciónak felel meg. :F
-Persze ha ugy állapodunk meg, hogy mindig előre fizetem, ki a havi bérleti díjat, akkor természetes, hogy előre ki kell fizetni 2 havi bérleti dijat.
-Ellenkező esetben csak 1 havi bérleti díjat (kaukciót) fizetek és majd valamikor utánna az aktuális hónap bérleti díját.
Sorry, ha nagyon értetlen vagyok :U

(#28) stangli válasza Poctar (#27) üzenetére


stangli
senior tag

ahogy látom ez lesz az első albid ;]

a következőképpen kell elképzelni ha egy havi díjat kér a tulaj akkor te 2havit fizetsz, hisz az a havit, illetve a +1havi kaució... ennek szerepelnie kell a szerződésben is... megállapodhatsz vele akár úgy is, hogy most kifizeted a +1kauciót és még ebben a hónapban az e havit bérleti díjat... non szensz... kaució az annak van, hogy amennyiben te egy buli alkalmával széjjel szed a lakást akkor legyen miből levonni... amennyiben nem teszel kárt a lakásban a kiköltözésed napjával megkapod azt a kauciós díjat...

(#29) Rick4 válasza Poctar (#27) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom célszerű ezt: [link] kinyomtatni két példányban, és aláírni, egyet egyet eltenni. a két hó akució relatíve sok, ha neked is az, érdemes alkudni, pl vagy most egy hó, és pl. tárgyhó 10.-én fizetek, vagy most két hó, és akkor a tárgyhó után 10.-én fizetek. fontos, hogy az albérletben a kaució arra van beadva, hogy ha valamit szérversz, felgyújtasz, töonkreteszel, akkor az meg legyen javítva, pótolva legyen ebből a pénzből. Természetesen a rendeltetésszerű használatból eredő hibák, pl konvektro meghibásodás a tulaj sara, neki kell használható és működő állapotban tartania, vagyis ha elromlik valami, szólsz, ő megjavíttatja, vagy ha szülkséges, cseréli, és ki is fizeti. nem a kauciódból, hanem a másik zsebéből..még akár abban is meg lehet egyezni, hogy ha kötsög a tualj, és a maga malmára akar mindent hajtani, hogy akkor a kaucióra kérsz kamatot, vagyis ne magára költse, hanem tegye félre, esetleg ha te korrekten vigyázol mindenre, akkor legyen valami plusz is. ez nem sok pénz, inkább elvi jelentősége van... (mármint hogy milyen mókus a főbérlő)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30) AMD Power


AMD Power
titán

Egy 1+2 fél szobás lakást jó környéken (Budapest III ker Békásmegyer) mennyiért lehet kb kiadni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31) virkir válasza AMD Power (#30) üzenetére


virkir
veterán

Nézz körül a hirdetések között, támpontnak jó lehet.
Szvsz hirdesd meg 60-65k-ért a visszajelzésekből úgyis kiderül mit szólnak hozzá.
Amúgy én a helyedben inkább eladnám és valami normális kamatozású betétbe raknám a pénzt kb a kétszeresét hozná mint az albérlet és nem kell birkózni a hülye bérlőkkel.
Euro váltás előtt meg ismét ingatlanba fektetném az addig összegyűlt pénzt.
Tudnék mesélni. Nekünk 4 éve van kiadva egy lakás de most már igen tele lett a hócipőm az albérlőkkel.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#32) AMD Power válasza virkir (#31) üzenetére


AMD Power
titán

Én hitelre fogok venni majd egy lakást amit szeretnék kiadni. Itt nálunk Békáson a mi házunkban 25K egy szoba + rezsi. Néztem sima 2 szobást is. De 1 +2 fél lehet ,hogy több pénzért lehetne kiadni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33) virkir válasza AMD Power (#32) üzenetére


virkir
veterán

Úgy nem rossz a befektetés csak nehéz normális bérlőt találni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#34) AMD Power válasza virkir (#33) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igaz. De direkt itt akarom venni a környéken ,hogy szemmel tudjam tartani. Mert ha az 1+2 fél szobásat egy 60-ban kitudnám adni akkor abból már tudnám fedezni a lakás hitelt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35) AMD Power


AMD Power
titán

Szóval akkor mondjuk egy ilyen lakást ki lehet adni 60K + rezsiért?

Pl:
1
2

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37) AMD Power válasza huygens (#36) üzenetére


AMD Power
titán

Ha az enyém lenne az egyik lakás akkor azok mér nem így néznének ki. ;)

De ez 60+ rezsi reális egy ilyen kaliberű lakásra nem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39) tildy válasza huygens (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

De , pesten ki lehet adni.
Mi amit kivettünk 45ért vettük ki,majd 50 lett, a konyha része szépen ki volt festve, de a szobában a tapéta felemás színben pompázott. Nem vészes, csak egy árnyalattal sötétebb volt .
Jahm és minimális bútor volt benne.

De amint látod ezek azért több szobásak, szerintem 60ért még így is lazán kiveszik.
Jahm és ezeket nem egymagukban vezsik ki az emberek.
AMD power: ne aggódj, még így is ki lehet adni, mert 60 ezer forint kb a mostani albiárak alja (50 alatt nem nagyon kapni albit, 50ért is csak 30 nmes garzon van, kb)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) AMD Power válasza tildy (#39) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi...

És ezek a lakások nagyon jó környéken vannak. Minden van a közelben (Bank , közért , nagy piac..). A Margit híd 20 perc HÉV-el. 10 percre a Duna - 20 percre 3 db bányató. A Róka hegy 15 percre van. Van a közelben Cora - Auchan - Bricostore - Electrowolrd..... A háztól vagy 10 percre van egy nagy rendelőintézet. Kocsival 6-7 percre a tűzoltóság és a többi...

Szóval nem egy rossz hely ez a Békásmegyer. Nem véletlen ,hogy én is 25 éve itt lakok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41) AMD Power válasza AMD Power (#40) üzenetére


AMD Power
titán

Egy ilyet akkor reálisan ki lehet adni 60K-ért..!? Bútor nélkül mennyi egy ilyen kb?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Mennyivel drágább egy kiadó lakás, ha bútorozott (rendes, modern bútorkkal)?

Tulaj meg szokta-e engedni, hogy az ember az otthonól hozott képeket/festményeket kitegye?

Mennyire bevett, hogy új bérlő esetén automatikus a tisztasági festés?

(#43) MichaelSD válasza VÁMpír (#42) üzenetére


MichaelSD
őstag

1. passz. Általában vagy bútorozottan szeretnék az emberek vagy nem. Nem tudom mi a kilönbség árban.

2. Általában igen, főleg ha 1 évnél tovább laksz benne. Mondjuk szerződés függ.

3. 1 év után szokták.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#44) dokar


dokar
addikt

hali,

én veszprémben 37K pénzért vagyok 1,5 szobás lakásban albérletben, de 2 hónapon belül kész lesz végre a 3 szobás saját lakásom. :))

extra - SEXRay

(#45) addamka


addamka
őstag

Véleményt kérnék albi ügybe, hátha valaki volt már ilyen helyzetben.

A lényeg, vidéki lennék, de minden páros héten Budapesten dolgozom, tehát valahol illik lakni ilyenkor. Ez eddig jó is. Van is albérletem. Többen lakunk együtt, de kezdem unni, hogy én a havi 14-16 fent töltött napomért ugyanannyit fizetek, mint aki egész hónapban használja a lakást. Persze ok, a szobával nem tud mit kezdeni, amíg nem vagyok ott, de viszont a "fogyasztásom" a többiekéhez képest minimálisnak mondható. A sablonválasz az volt, hogy ez így szokás, a rezsi átlagolva van.

Szerintetek lehet találni időarányos albérletet? Nekem kb. 1 szoba kell, amiben aludni lehet, most is ez van, csak havi 55-60ért kicsit húzós már :)
Néztem szállókat, panziókat, csak ott meg nem tudják garantálni a helyet, télen meg nem lenne jó dolog autóban aludni ilyen okból :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#46) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne ...
Ha bizalmatlan vagyok a tulajjal, mert több hónapja beígérte, hogy lerendezi a lakásán általunk végzett munkálatokat, de csak húzza, halogatja ... , így nem tudom biztosan visszaadná-e a kaukciónkat. Nincs kedvem pereskedni a pénzünkért! :(
Viszont úgy alakult, hogy leszámolnánk ...
Hagyhatok - e a kaukció fejében kifizetetlen számlát, ha a szerződésben így szerepel:
" Szerződő felek kikötik, hogy a kaukcióként letett összeg az esetlegesen elmaradt rezsiköltség kifizetése és a lakásban a bérlő által okozott károk helyreállítási költségének megtérítésére szolgál "

Bár a festés és egyes apróságok cseréje, ami nem a mi kényelmünket szolgálta, mindössze majd 20000.-, ellenben a kaukció 80000.-, így szerintem joggal félek, hogy nem adná vissza.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#47) MichaelSD válasza Timocicu (#46) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hát, ezzel szerintem fordulj jogászhoz, mert itt csak találgatni fogunk, hacsak valaki itt nem jogász...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#48) liuska


liuska
újonc

sziasztok!! Nekem egy olyan kérdésem lenne hát ha tudtok segiteni, hogy albérletbe laktunk 1,5 évet az albérletet rendesen fizetem havonta a csekkeket sose látam mindig mondta hogy mennyi én naivan oda adtam neki mindig. Olyanokat csinált, hogy nem iratta át a számlákat a saját nevére utána kijött 70 000ft.-os számla amit én persze minden hólnapban rendesen bediktáltam,erre ezt a számlát elém rakja hogy fizesem ki egybe az ő hülyesége miatt.Ezután kiköltöztünk utána 1 évvel szól hogy jött számla a kábel tv.-től ami 60 000 hogy ezt fizesem be persze ez azért volt mert mikor én kiköltöztem nem kötöték ki a kábel tv.-t mert hűségnyilatkozatott irt alá és ezt is rám akkarja verni, aztán most itt fenyegetőzik, hogy meg öl meg ilyenek.Persze az albérlet sem volt hivatalos mert baszik utána adozni. Na mindegy ha tudtok vmi okosat az jó lenne köszike

(#49) Ariadne válasza liuska (#48) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha nem is volt szerződés, akkor nehezen tudja bizonyítani, hogy egyáltalán ott laktatok, és valszeg nem fogja tudni leperelni rajtatok... A fenyegetőzés más kérdés, ebben nem igazán tudok segíteni.

De a viták elkerülése érdekében éppen ezért fontos a pontos elszámolás és mindent írásban rögzíteni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#50) MichaelSD válasza liuska (#48) üzenetére


MichaelSD
őstag

Elméletileg sokat nem tud csinálni, mert különben feljelented az APEHnél és akkor fizetheti még azt is. A kérdés az, hogy mennyire vagy idegbajos.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#51) liuska


liuska
újonc

huh most már elég ideges vok rá azon agyalok holnap megmondom neki hogy felnyomom az apehnél. Nem tom mit fog hozzá szolni:))

(#52) gizi1977


gizi1977
csendes tag

aki tud segitsen oktoberbe kiadtam a lakásomat az albérlö adit egy havi albérleti dijat és 40000 ft kaukciot. utána rá 3 hétre jöt a kulcsért és most 5 ödikén kelllet volna fizetnie de nem tudom elérni és nem is lakik ott . állitolag a szomszédok szerint nem is költözöt be .meddig kell várnom ilyenkor rá mert a kulcsok is nála vannnak le kénne cserélnem a zárat és kadhatom e ujra sos

nagyon sürgös választ kérek köszönöm elöre is

szegfü zoltánné

(#53) MichaelSD válasza gizi1977 (#52) üzenetére


MichaelSD
őstag

Valamilyen szerződés van?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#54) Bibby válasza gizi1977 (#52) üzenetére


Bibby
addikt

Ha van szerződés azokban benne szokott lenni hogy minimum x nappal előtte kell jeleznie mindkét félnek a kiköltözést. Általában ez egy hónap. Tehát ha 5-e óta nem éred el, január 5-én szerintem léphetsz már.

Ελευθερια η θανατος

(#55) LOTR válasza Bibby (#54) üzenetére


LOTR
addikt

a szerződéstől függetlenül mondom, mert abban ennek is szerepelnie kellene, hogy ilyenkor mi a teendő, de valószínű nincs benne ezért is a kérdés
ha októberben kiadta és a bérlő 1 havi díjat fizetett csak, az mondjuk pont november, és dec 5-én kellett volna fizetnie a decemberit, ha a dec 5-i hét végéig nem jelentkezett, én már költöztetném is ki, ez kb egyoldalú szerződésszegés - bár nem vagyok jogász, de a december hónapra nem fizette ki a díjat, ha visszajönne esetleg, akkor csak nagyon jó magyarázattal/indokkal engedném meg neki, hogy továbbra is ott lakjon, és minimum még 1 havi kaucióért, különben keressen máshol lakhatást

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#56) gizi1977 válasza MichaelSD (#53) üzenetére


gizi1977
csendes tag

igen van szerzödésem de ilyen nincsen benne mert be sem költözöt nem értem ezt az egészet ott van a rengeteg gáz vilany számla teljesen el vagyok keseredve nem tudom mit tegyek oktober ben adott 30000 meg a 40000 ezerkaukciot és december otta nem érem el nem tudom mi legyen és a zár cseresem két forint nem tudom mit leheterre tenni köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

szegfü zoltánné

(#57) Ivan15 válasza gizi1977 (#56) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ha jol ertem az oktobert kifizette 30e Ft-tal es adott 40000 kauciot melle.
-Kifizette a novembert? Ha nem vond le a kaucobol a novemberi 30e-t
-Kifizette a decembert? Ha nem, vond le a kaucobol a maradek 10-et, es csereld le a zarat sürgösen (legalabb az egyiket -a legerösebbet, ha mindet nemis)
-es add ki a lakast masnak az uj kulcsokkal :)

Ha semmilyen cucca nincs a lakasban -irtad nem költözött be-, akkor ez könnyen kivitelezhetö dolog. Akkor lenne nehez, ha a cuccait hatrahagyna,es ugy nem akarna kiköltözni...(mondjuk nem erned el honapokig -ebben az esetben levinnem a cuccait a pincebe, es kiadnam a lakast zarcsere utan)

[ Szerkesztve ]

(#58) gizi1977 válasza Ivan15 (#57) üzenetére


gizi1977
csendes tag

köszi a választ ezt fogom tenni mert nem tudok mást csinálni

szegfü zoltánné

(#59) sbazsi válasza gizi1977 (#58) üzenetére


sbazsi
veterán

javaslom ilyen esetek elkerülése véget legalább 2, de inkább 3 hónap kauciót.
meg aztán emberfüggő is :U
meg irkálj bele olyanokat, hogy költözés előtt 30 nappal kell jelezni, meg ilyenek.
meg pl azt is beleírnám, hogy a lakást az átadáskori állapotban kell visszaszolgáltatni.
tehát ha lelakja, tönkreteszi, akkor hozza helyre...
stbstbstb

[ Szerkesztve ]

(#60) MichaelSD válasza gizi1977 (#56) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha van szerződés akkor vagy aláírás vagy egy megadott időponttól kezdődik a szerződés. Akár beköltözött akár nem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#61) gizi1977


gizi1977
csendes tag

tehát megnéztem a szerzödést oktobr 29 én költözöt elvileg legalábbis akkor adtaa pénzt oda a 30000plusz 40000 kaukciot de november végétöl nem érem el nem reagál a z üzenetekre sem ügye kulcs nálam sajnos nem maradt és igy zárat a kkor lecserélhetem már mert ügye a rezsi is 28000 ft éls azt is nekem kelll kifizetni igy de utána nem követelözhet remélem aki tud segitsen aki eddig irt az köszönöm de nem tudom mit tegyek mert ebben a hidegben ki tudja mi lehet a háázban mert nem tudok igy bemenni köszi mindenki segitségét

szegfü zoltánné

(#62) Ivan15 válasza gizi1977 (#61) üzenetére


Ivan15
senior tag

Hogyhogy nem maradt nalad kulcs??? :F

Novembert kifizette, decembert vondd le a kauciobol, es igen csinaltass egy uj zarat, aminek az arat vond le megint a kauciobol (a szamla alapjan, a szla-t tedd el).
"igy de utána nem követelözhet remélem aki tud segitsen"
Ha a fenyeget hivd a rendörseget. Eszmeletlen, hogy mekkora bunko berlök leteznek..

A következö berlönel ezeket a kerdeseket(kulcs elvesztesekor ki fizeti a zarcseret pl) es fizetesi hataridöket es következmenyeket (hany nap utan teszed ki nemfizeteskor) szerzödesben rögziteni kell!

[ Szerkesztve ]

(#63) Ivan15


Ivan15
senior tag

olyat mar hallottam, hogy a berlö egyszercsak lecserelte a zarat es a tulajdonos nem tudott többet bemenni a lakasaba -de ezt a körülmenyt szerzödesben ki lehet zarni

de olyat meg nem hallottam, hogy a tulajdonos a sajat egyetlen kulcsat önkent odaadja a berlönek es ezzel kizarja magat a sajat lakasabol :U :N

(#64) gizi1977 válasza Ivan15 (#62) üzenetére


gizi1977
csendes tag

sajnos erre a körülményre még nem volt példa pedig 7 éve adom ki de eddig még ilyen nem volt és sajna elvoltam utazva és az unoka tesom adta aoda a kulcsokat én sem adtam volna odaaz egészet de álitolag be sem költözöt és a 40000 ezer kaukcibol ezt is nem tudom levonni igy ezért kélrdeztem hogy kiadhatom e a lakást ha nem lakik ott és nem érem el november vége otta a telefonon sem smst sem kapja meg ki van kapcsolva hát ez istanulo pénz volt de kicsit sok de ez van nem tudok mit tenni szerintem ha kiadom másnak utána nem reklamálhat szerintetek

szegfü zoltánné

(#65) Ivan15 válasza gizi1977 (#64) üzenetére


Ivan15
senior tag

szerintem nem reklamalhat
-Es ha reklamal? Szükseged van a penzre? vagy varsz inkabb a berlödre meg fel evet, hatha majd egyszer talan felveszi a telefont...
-Abbol hogy ö felszivodott, es nem jelentkezik magatol nalad, hogy fizesse (vagy most hogyan legyen tovabb) ne csinalj TE lelkiismereti kerdest.

(#66) sbazsi válasza gizi1977 (#64) üzenetére


sbazsi
veterán

ne foglalkozz vele.
add ki másnak szívbaj nélkül.

javaslatok a jövőre: esetleg kérj másik ember telefonszámát, ha őt nem éred el. (persze nem kötelezően, csak opcionálisan)
a következő dolgokat kikötném a szerződésben:
kulcsvesztés esetén zárcsere, melyet ő fizet.
átadáskori állapotban kell visszakapni, amit elront, megjavít
kiköltözést minimum 30 nappal korábban be kell jelenteni.
3 havi kaució - arra az esetre, ha későn jelenti be, és ha esetleg ezt-azt elront. bár ha szétbarmolja, akkor ez semmire sem elég.

esetleg hívj fel 1-2 albérletet hirdetőt, hogy mások milyen feltételekkel adnak ki lakást.

(#67) gizi1977


gizi1977
csendes tag

köszi a tanácsot a férjem elment ma zárat cserélni remélem hamar kibirom adni mert nem akarom a fütést fizetni sokáig demár tanultam ebböl is és ezt is bele foglalomn a szerzödésbe ezzzek után köszi mindenki

szegfü zoltánné

(#68) sbazsi


sbazsi
veterán

egy érdekes cikk az albérletről.

(#69) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Valaki el tudna küldeni egy albérlet szerződést?
Nagyon megköszönném.
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.