Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz tajcsi #13242 üzenetére

    "Ajánlott megvilágítási szint: 20-60 lumen/ liter megvilágítás (kb. 2-4 Watt fény 4,5 liter vízre), 8-12 óra / nap időtartamban. Általánosan igaz, ha a növény fényigénye nagy, akkor 1 Watt / liter világítás ajánlott, ha csak közepes, akkor a 0,5 Watt / liter is elég. Egy 0,75 Watt / liter fény körülbelül optimális. "

    Arányiban kisebb medencében több liter/lumen fény szükséges, /50-70 literes medencéig/.bár ezt én nem értem miért.
    A fenti számok 50 cm vízmélységig érvényesek.

    Mivel én ledes és kompakt fénycsővel világítok,így mindent elolvastam ami létezik,és szerintem ez a legjobb összefoglaló.
    Hisz mint ér a watt/ liter ha a T8 nál 20%-al több fényt a a T5 fénycső azonos fogyasztással.,és 0.5 több fény jön ki egy normális ledes fényforrásból,mint a T 5-ös ből.
    Ezen kívűl van kompakt fénycső,fémhalogén fényforrás is,ami mind eltér a watt/ lumen száma.

    Ha megkeresed az a fényforrást amivel világítasz ott leírják a lumen értéket.
    Én jelenleg két 5 wattos dualchipes 4500k színhőmérsékletű leddel világítok 1000 lumennel reggel 8-12ig utána bekapcsol a 36wattos kompakt 2900 lumennel,és este 8-9 között megint csak a ledek világítanak.

    Én fenti lumen/watt értékkel dolgozok! :)

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz tajcsi #13242 üzenetére

    A watt a fénynek az ereje a lumen meg a mennyisége...röviden.
    Minél magasabb a vízoszlop a fényhullámokat annál inkább elnyeli. A vörös tartományt nyeli el a leghamarabb.
    Ilyen szempontból a lumen/liter is hülyeség ezek a meghatározások csak nagyjából határozzák meg a fény mennyiségét.
    Rengeteg információval van tele a net amit nem lehet leírni.
    Próbálj meg rákeresni a témában és utána olvasni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés