Új hozzászólás Aktív témák
-
Az IPC előnyét elveszti a frekvencia hátrányával, vagyis tök ugyanott lavíroznak. Szerintem ugyanazt a hatékonyságot hozták ki a technológiából, csak más utat járnak, más a célterület. Az AMD nagyobb elérhető teljesítményre gyúrt.
Az Inteles példa ezer sebből vérzik.
- Üveghangra hajtott pillanatnyi állapotában mérték.
- Egy magos hatékonyság kimutatásban az arm-os procik persze verhetetlenek, vagyis idlében sem fogyasztanak kb. semmit.
De most tényleg azzal nézzük meg a hatékonyságát valaminek, hogy milyen amikor az egész nem csinál semmit, csak mesterségesen egy szálon számoltatnak vele valamit, ami egyébként soha nem fordul elő?
- Multiban nézd meg amikor csinál is valamit a gép.
A csoda M3-at az AMD már az előző szériában befogta. Az Intel, az elvileg sokkal-sokkal gyengébb technológiájával, csak 18%-os lemaradásban ugyanazon a fogyasztáson. Szerintem ez a mérnöki teljesítmény.[ Szerkesztve ]
-
Plusz egy fontos jellemző. (n5 vs n3)
- 42% reduction, 1,7x density
Vagyis lehet tervezni tranzisztorok egész hadával egy-egy adott feladatra. Kevesebb a trükk, meg a kényszerű spórolás, nagyobb az IPC.Nyilván kell a mérnöki teljesítmény. Lást Intel7 technológiára épült termékek, aminek az "elmaradottságát" megcáfolva, sok esetben még mindig ott tudnak lenni az élen.
[ Szerkesztve ]
-
Az M3 (tsmc n3) és az M4 (tsmc n3e) is jóval fejlettebb (drágább) gyártástechnológián hozza amit hoz az új AMD ellenében.
Az M2-vel igazságosabb lenne összevetni, az van közel ezen a technológiai szinten legyártva, annál valamivel jobb.
Máris nincs semmi baj az X86 tervezőkkelA Snapdragon Elite X ami ugyanaz a TSMC 4nm. Látszik is az eredményeken, hogy fej-fej mellett vannak hatékonyságban.
Az más kérdés, hogy az X86-okat meg lehet küldeni nagyobb powerrel is, és akkor állva hagyják ezeket.Majd szeptemberben az Intel Lunar Lake lesz ami már legalább az M3 technológiájával azonos node-on készül. Az M4 még azzal szemben is előnyben marad.
[ Szerkesztve ]
-
Különböző TDP osztályokat összehasonlítani energiahatékonysági szempontból az félrevezető. Plusz érdemes megnézni a multi eredményeket is, ott van még extra infó (lenti kép)
Az alap teszten, a komplett Asus Zenbook 46,7 Wattot fogyasztott és 921 pontot ért el. Az AMD proci 28 Watt TDP-re volt állítva ehhez az eredményhez.
Az egész gép fogyasztások alapján a Snapdragonok amik megelőzik, mind alacsonyabbra voltak korlátozva.Az AMD-nél viszont ugyanezt a hatást elérheted, azt is le lehet vinni kisebb fogyasztásra. A lenti tábla alapján 28-ról 20-ra korlátozva 9%-ot javul a hatékonysága, 28-ról 15-re 25%-ot.
Vagyis ha kiszámolod, rendre megelőzi a Snapdragonokat ugyanakkora fogyasztással is, nem csak az alap magasabbal, vagyis hatékonyabb is náluk.
Új hozzászólás Aktív témák
- Akció! Dell Latitude E5540 laptop (15,6FHD/I5-G4/4GB/128SSD) - 1 év garancia, 27 % számla
- ASUS Zenbook 14X UM5401QA-L7208W használt garanciás notebook
- ROG Strix G713QE 17.3" FHD IPS Ryzen 5 5600H RTX 3050Ti 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Akció! Dell Latitude E6230 laptop (12,5/i5-G3/8GB/256SSD) - 1 év garancia, 27 % számla
- Akció! Dell Latitude E5430 laptop (14/i5-G3/4GB/320HDD/AkkuX) - 1 év garancia, 27 % számla