Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rogers


rogers
aktív tag

Belekeresve a fórumtémákba nem igazán találtam olyan topicot ami ezt a dolgot vesézi, én meg mivel új képet vennék igencsak érdeklődöm iránta. Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye az AGP 8x PCI-Express-el ellátott konfigokról.

A felesleges túlburjánzást elkerülendő: azon alapesetet kéne venni, amikor a páciens totál új konfigot tervez vásárolni, lehetőleg felső, avagy felső-középkategóriásat (mondjuk úgy 200,000 vagy még többért) :)

Ami megfontolnivalót én eddig ''felderítettem'':

1. Volt ugye pár hónapja egy-két cikk ami azt mesélte, hogy felesleges a PCI-E mivel nincs szükség a sávszélességre, csak marketingtrükk az egész, az AGP 8x is bőven elég a mai játékokhoz és grafikus alkalmazásokhoz. Ami igaz is. De amit én olvastam azóta, hogy például kezd kibontakozni egy olyan programozástechnika, ahol a videokaresz GPU-ját használják bizonyos számítások elvégzésére amiket aztán az alapmemóriába töltenek vissza. Ez esetben a PCI-E sokkal nyerőbb, mivel az AGP asszimetrikus, a visszatöltés nem olyan hatékony. Ez persze a jövő dehát...

2. Egy GPU mag alapból vagy natív AGPs VAGY PCI-Es. Az nVIDIAnak már van ugyan fordítóchipje (bridge) a két szabvány közé, az ATInak is lesz hamarosan, mégis a lényegi kérdés, hogy az új GPU magok natív módon melyiket is támogatják. Azaz a jövőben az új videokártyák melyik szabványra jönnek ki ''alapból''. A fordítóchipes kártyák pedighát ugye lassabbak natív társaiknál.

3. Sajnos AMDs konfigok terén nem vagyok túl erős, azt viszont tudom, hogy az Intel ezerrel nyomja a PCI-E szabványt. Lassan leállítja azon alaplapi chipkészleteinek gyártását, forgalmazását amelyek az AGP szabványt támogatják. (875, 865, etc..). Az új 925 és 915 chipset pedig CSAK PCI-Express-t támogat. Az Intelnek pedig jelentős a beleszólása a piaci helyzetbe.

4. Jelenlegi helyzet tök nagy szívás. :( Ha ugyanis ''jövőbemutató'' konfigot akarsz építeni akkor valahogy úgy tűnik a PCI-E a jó lépés (mivel VALÓSZÍNŰLEG! egy év múlva ez az szabvány fog dúlni és csak azért nem fog valaki alaplapot cserélni, mert az új vidikártyák azt támogatják). DE sajnos ha PCI-E gépet építesz, nagyon korlátozott a videokártya kínálat jelenleg!

Szóval kíváncsi lennék ki hogy gondolkodik a témában :F Mit tenne? A jelenlegi konfigom egy P3-as cucc, szinte minden újabban kijövő játék alapból processzorlimitált rajta...

Jobb későn, mint még később...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.