Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Tudom az adok-veszek rovatban volt 1-2 ilyen jellegű hirdetés, de ezt a topikot nem cserebere, hanem az ilyen cuccok tulajdonságainak, beszerezhetőségének szánom. A cél: számítógép / notebook működtetése hálózati áram nélkül. Ilyesmiről lenne szó: [link]. Milyen márkák vannak? Melyik mennyire megbízható? (Senki nem akarja hogy vmi kínai vacak felrobbanjon mellette.) Mennyit eszik óránként? Kishazánkban hol, mennyiért kaphatók?

Pl. a fenti linken mondjuk az 1. is már rögtön 600VA-es, ami egy 3-400W-os tápot számítva elvileg elég kellene legyen. Viszont 12V / 6A van megadva rá, a táp meg 230V-ról üzemel. Áramerősségben is kevésnek tűnik, olyan 18-20A-eket szoktak kifelé produkálni a szgép tápok áganként. Meg egyáltalán hogy lesz a 12*6-ból 700 (P=U*I)? Az ilyen Honda aggregátorok 140-500k fityingbe kerülnek, a bazár rovatban (igaz nem Hondát) meg 25-60k-s árak repkedtek. Mi a reális?

[Szerkesztve]

(#2) Szenya válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Szenya
csendes tag

Nincs ellentmondás csak olvasd el a részletes termékkatalógust.

3A a max kivehető áram (230V - os kimenetről) P=UI=3*230V=690W a megadott érték max 700W üzemszerűen 600W.

Van 12V egyenáramú kimenete is max. 6A terhelhetőséggel ez 72W

Azok az áramok amiket írtál (18-20A) nem tudom hogyan érted. Van olyan kimenete egy tápnak ami tud ennyit de nem az összes, de ha összeadod a kimenetek max terhelhetőségét megkapod a tápod össz terhelhetőségét amit rá is írnak. Ne keverd a 230V - ról felvett áramot azzal amit egy 5V - os kimeneten kiad !!!

Üdv.: Zoli

PS.: 1 db számítógéphez elég a legkisebb is.

(#3) kapcs-ford válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Vaszlavik Gazember babettáról nyomja. Valahogy megoldotta, a notira biztos elég lenne. 500k-ért meg napelem-rendszert is kiépíthetnél!

Aláírás

(#4) xedos válasza kapcs-ford (#3) üzenetére


xedos
addikt

Napelem elég macerás...
Egyrészt baromi nagy (sok) kell - elék kicsi a teljesítményük, ráadásul az sem állandó...
Ugyanakkor nem is hordozható.
Mindenképpen pici aggregátort ajánlok...
Fater a Tesco-ban vagy Praktikerben vett valami picit - 30-50K körül...
Már több mint egy éve nyúzza, ugyanakkor relatív ritkán van használva (havonta :) )
Fogyasztása? Ha jól tudom óránként fél-egy liter körül lehet, terhelés függvényében.

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

16A-es kismegszakító van a villanyórában is általában, és elég volt a villanytűzhelyre, a 8 ágú csillárra és a karácsonyfára, TV-re, hifire a múlt héten. Az amper biztosan elég lesz!
A 25A-esnél nagyobbért már ha jól tudom, lobbizni kell.
Van olyan is, ami kiad 230V-ot is, ez drágább, ha 6 V-osat akarsz, szvsz alakítsd át a tápod, hogy ne a 230 V-ból csináljon 12, 5, 3,3V, hanem a 6 V-ból.
Ha Neked lennék, a Honda-motorost venném, az motorikusan biztosan megbízható. Én inkább az elektromos részét javítanám otthon, mint a robbanómotort, meg az nem is menne szét annyira.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Cobalt


Cobalt
csendes tag

Sziasztok!
Aggregátort szeretnék venni bulizgatáshoz, tudna valaki segíteni a választásban?
~6-800 Watt audiót és mellé pár száz watt fénytechnikát kéne bírnia legalább 12 órán át.
Tudnátok ajánlani valamit?60 ezer Ft fölé nem szeretnék menni, de igazából fogalmam sincs, Strauszból találtam elég kedvezőt 40-ért, de szinte biztos vagyok benne, hogy ezt nem bírná hosszú távon és nincs lehetőségem szerelni használat közben.

Köszönettel: Roland :R

Üdvözlettel.: Cobalt

(#7) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Mára már rengeteg aggregátor létezik több teljesítményben, de kérdem én miért olyan hangos mind mikor egy traktor mellett vagy? :DDD Nem lehet halkítani valahogy a hangukon? Nézegetem a youtubeon őket tényleg komoly teljesítményűek, de a hangjuk banyek.
Az inverteres áramfejlesztők amik csendesek mert akkuról mennek, nem bírnak ki annyi időt mint ők. Mivel lehetne halkítani az aggregátorokat?

(#8) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ilyen, vagy hasonló aggregátor mint az UGREEN PowerRoam GS1200
vagy az EcoFlow River 2 Pro
változatokból milyet érdemes venni, hogy gond nélkül lehessen használni egy JBL Partybox 710-et? :R
Tudom, hogy vannak elég nagy teljesítményűek, de olyan érdekelne ami ezekből árban a legolcsóbb, de legalább 12 óráig simán tudjam járatni a 710-et és 60-70 perc alatt fel tudjam tölteni az aggregátort :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9) makoss válasza makoss (#8) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?
vagy topikot ami ezzel foglalkozik? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.