Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeX|


DeX|
tag

Hali!
Van egy abit-is7-e alaplaom amin bioszt akartam frissiteni sikertelenül ugyanis minden jol végig megy a frssités alatt semmi hibát nem ir viszont utánna ujraindul a gép és nem bootol sehonnan:( se floppy se vinyo semmi. egyzserüen hallot az egész. a flopy jo volt a biosfrissités sikeres volt. Nemtom mi lehet a gond ezért aki tud segicsen plz.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#2) Viktor77 válasza DeX| (#1) üzenetére


Viktor77
titán

A biosfrissítés után a CMOS clear megvolt?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) DeX|


DeX|
tag

uhh biztos a lényeg az hogy eljut a bootolás a táblázatig és ott alul villog a kurzor. enyi és nem megy sehova tovább:(

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#4) Viktor77 válasza DeX| (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Na, látom nem volt meg, azt se tudod mi az.

Na szal. Az alaplapon az elem közelében keress egy ''CMOS'' feliratú jumpert. Ha megvan, kapcsold kia gépet, húzd ki az áramból is, és ezt a jumpert rakd a másik állásba kb. 10mp-re. Aztá rakd vissza, és a biosban mindent állíts be újra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Torry válasza DeX| (#3) üzenetére


Torry
addikt

Az szép ha Viktor üzenetére ez a válasz:
''aham biztos'':(
Ez nem jó!
Ha nem tudod hogyan kell csinálni minek csináltad?

(#6) DeX|


DeX|
tag

nem arrol van szo hogy nemtom hogy csináltam és be tudok lépni bioszba meg minden megy csak a bootolásánl megáll.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#7) Viktor77 válasza DeX| (#6) üzenetére


Viktor77
titán

De ha az alaplaphoz nem nyúltál, akkor nem tudod mi az.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) DeX|


DeX|
tag

megtalálom nem arrol van szo de ott akad ki mikor már win-nek kelene töltödni be ott ál meg.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#9) Viktor77


Viktor77
titán

És meg is csináltad amit írtam?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) DeX|


DeX|
tag

de miért jo az hogyha ujra beállitom bioszt?
hiszen frissités után rögtön be tudom állitani

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#11) Viktor77


Viktor77
titán

Na jó, én itt kiszálltam. :(

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) DeX|


DeX|
tag

de még mindig nem montad el hogy mire is jo ha ujra beállitom bios-t

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#13) vallas


vallas
senior tag

Hali!

Le van írva a neten a leírásba, hogy bios frissítés után CMOS cleart kell csinálni, próbáld ki lehet hogy megoldja a gondot.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#14) norbee3al


norbee3al
tag

az a hülyeség amita többiek írtak. Nekem is is7-esem van és úgy frissítettem bios-t hogy nem kellett cmos clear! :Y Simán update-olni kell a bios-t és csak azokat a részeket frissíti a bios-ban amit kell! Tehát NEM KELL CMOS CLEAR! én így csináltam és tuti jó lett! egy kislemez kell rá a cucc, elindítod és kész! Utána persze be kell állítani a boot-sorrendet amit szerintem te nem tettél meg. ahol be kell állítani a boot sorrendet ott van egy olyna hogy press enter és ott a sorrendet kell beálltani a vinyóknak! ennyi, utána jó lesz! :C

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#15) DeX|


DeX|
tag

thx! a cmos clearral már megy az uj bios:) thx!

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#16) Viktor77 válasza DeX| (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Ugye, ugye?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) perempe


perempe
addikt

Nekem is aktuális a bios frissítése.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18) LVXXX


LVXXX
tag

Én is frissíteni akartam a BIOS-t és hasonló problémám volt. Mindig a CD-röl akart boot-olni. Nem segített a CMOS törlés sem (még az elemet is kivettem).

Érdekesség: ha berakom az XP telepítö CD-t és nem engedem, hogy elinduljon a XP telepítö (nem nyomok gombot a CD-röl való indításhoz), akkor az XP el tud indulni a winchesterröl.
Próbálkoztam a 19 -es és a 20-as verzióval is, ugyanaz a helyzet. Most vissza van állítva az eredeti 11-es verzióra és gond nélkül megy (CMOS reset sem kellett a BIOS visszaállítás után).

A gépben van egy ST-Lab PCI ATA 133 IDE kártya. Ezen lóg a DVD író. Nem tudom, hogy ez bekavarhat-e? (az új BIOS-ban ha a SATA - Auto-ra van állítva, a kártya nem ismeri fel az írót, ha letiltom a SATA-t akkor pedig felismeri)

(#19) Nite


Nite
őstag

Abit IS7-E bios update: elmondom a titkot!

Az alaplap cd-jéröl elinditjátok a flash progit, természetesen 32-bites os alatt.
Ha letöltöttétek az új biost, (legujabb a 20-as), akkor megadjátok neki az utvonalat, katt a write-ra. Ha kész, egyszerü restart, és voilá. Nem kell semmiféle cmos-reset...

:C

Paid my dues!

(#20) LVXXX válasza LVXXX (#18) üzenetére


LVXXX
tag

A probléma részben megoldódott.
Kivettem a gépböl az PCI ATA kártyát, kicsit átrendeztem kiosztást (ki vettem a gépböl a mobil rack-et és egy külsö USB-s IDE házba tettem, így már nem kell a kártya).

A gép elindul normálisan az új processzorral is (P4 2.4GHz / 533MHz 1MB Cache SL7E8), de a Nero írás közben (mikor elkezdené az írást) lefagyasztja a gépet, de egyszer az IE is lefagyasztotta. Nem memória hiba, mert legalább 12 órán át futott rajta a memtest hiba nélkül. És nem is melegszik túl a processzor. Ha visszateszem az eredeti P4-es processzort (2,4GHz 533MHz / 512KB Cache) az hiba nélkül müködik, lehet CD-t DVD-t írni, még véletlenül sem fagy le a gép.

Ez most vajon a processzor hibája, vagy az op.rendszeré (XP-pro).
Ha a processzoré, akkor ki lehet-e deríteni, hogy mi a hibája?

Letöltöttem egy CPU teszter programot (Hot CPU Tester Pro 4 (Lite Edition) / www.7byte.com).
Még nem futtattam le (kb 4 óra alatt futna le). Egy baj van vele: a Lite verzió sok CPU funkciót nem tesztel (Chipset, L1 Cache, L2 cache, SSE, SSE2...).

(#21) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok érdemes frissitenem a biost ? az everest szerint igen :F

(#22) tibibi válasza tibibi (#21) üzenetére


tibibi
őstag

akkor nem?

(#23) perempe válasza tibibi (#22) üzenetére


perempe
addikt

Szvsz nem lesz jobb, csak rizikó.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24) Viktor77 válasza tibibi (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Mivel a Flashmenu-vel gyerekjáték az egész, így ha gondolod csináld meg, nincs benne semmi rizikó.

Mindössze egy 3 percenként nem összeomló win kell hozzá és hogy ne legyen áramszünet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) -Jackson- válasza Viktor77 (#24) üzenetére


-Jackson-
őstag

jah, flessmenü okosság. bár nekem nemtöltöttel le atomatikusan a biost, ezért nekem kellett külön (mekkora munka), és file-ból frissítettem. frissítés után 8 fokot csökkent az idle cpu hőmérséklet, bár ugyanekkor vettem ki a zalman heatpipe-ot a gépből, lehet az hűtött rajta ennyit.

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#26) tibibi


tibibi
őstag

köszönöm uraim akkor talán nem cseszem el a lapom ;)

(#27) mebalna


mebalna
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, így aztán végképp nemtom mi tévő legyek. Néha olyat csinál az alaplapom, hogy eljut az IDE cuccosok felismeréséig és leáll. Nem bootol tovább DEL-re is csak nagy ritkán reagál. Nyomok neki egy power OFF/ON-t akkor soxor helyreáll a rendszer, de ez sem mindig jön be. Mi lehet a problema? Bioszfrissítés? Vagy az a CMOS-t kell babrálnom? Minden jót :F

(#28) sz.j válasza tibibi (#26) üzenetére


sz.j
nagyúr

A másik IS7-es topicban azt írtad, hogy síkeresen túl vagy a frissítésen, itt meg azt, hogy nem csinálod.
Na most akkor mi van, frissítettál BIOS-t vagy sem?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29) tibibi válasza sz.j (#28) üzenetére


tibibi
őstag

valakivel keversz szerintem :U

(#30) sz.j válasza tibibi (#29) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, igazad van !!!
Nagyon hasonlit színben az avatárotok és ezt néztem el.:B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31) Aryon87


Aryon87
félisten

Nem tudom aktuális-e még itt a dolog, de előbb utóbb valaki csak olvassa...
Adott egy ABIT IS-7 lap. Így simán. A cím másik lapra szól de sztem ugyanaz a művelet.
Kérdés. Először is hogy kell csinálni bootolható floppyt, vagy akár USB-t? Utána hogy kell FRISSÍTENI A BIOST a legújabbra? Nekem a 17-es verzióm van a lapon, és azt hiszem a 24-es kell. Procival hisztizik a lap, bootoláskor megáll és F1 nyomása után megy tovább gond nélkül.

Ezt szedtem le a hivatalos honlapról, amit elvileg floppyra kell tenni: KÉP

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) zsoldi80 válasza Aryon87 (#31) üzenetére


zsoldi80
tag

AWDFLASH programmal op-rendszeren belül meg tudod oldani. Sok ilyen lapnál frissítettem így annó. Innen le tudod tölteni: link

(#33) Aryon87 válasza zsoldi80 (#32) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt leszedem, telepítem és frissítem is? Ennyi lenne az egész? :F Ha igen, köszönöm a segítséged.
Amúgy kell még ehhez valami más progi is, vagy csak a Bios "driver"?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#34) kozlo válasza Aryon87 (#33) üzenetére


kozlo
tag

Elég hozzá a program,miután leszedted a biost,kicsomagolod egy mappába,a kicsomagolt állományt felmásolod egy lemezre.
AWDFLASH-nek megmutatod,hogy hol található az új bios.
Frissítés előtt érdemes elmenteni a régi biost,ezt a program fel fogja ajánlani,mint lehetőség.

Nagyon fontos,hogy az internetet,vírusirtót kapcsold ki,ügyelj arra,hogy frissítés közben stabil legyen a gép,és ne legyen áramszünet,ha van szünetmentes tápegységed használd!

(#35) Aryon87 válasza kozlo (#34) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszönöm az infót. :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) Aryon87 válasza kozlo (#34) üzenetére


Aryon87
félisten

Még egy kérdés. Mindenképpen lemezre kell kiírni, vagy lehetséges az is ha a másodlagos vinyóról indítom a progit?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) kozlo válasza Aryon87 (#36) üzenetére


kozlo
tag

Bios lehet floppy,vagy merevlemezen is.
Töldsd le ezt a programot :Abit FlashMenu 1.5.0.7
Ez a program Abit alaplaphoz interneten keresztül megkeresi a biost,majd Windows alól frissíti.

Frissítés közben tuning se legyen,mert ha közben valamiért lefagy a gép,akkor többé nem fog indulni az alaplap!

(#38) Aryon87 válasza kozlo (#37) üzenetére


Aryon87
félisten

A gépem nincs húzva semmilyen formában :) Ez már biztosabbnak tűnik, amit gondolom még elcseszni sem lehet (kivéve ha a gép leáll :DD)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39) Aryon87


Aryon87
félisten

Köszi a segítséget, a frissítés sikerült, probléma megoldódott, de ugyanakkor lett egy újabb... Win7 nem látja a másodlagos merevlemezemet, ami Satás csatlakozójú, a lemezkezelőben sem látható. Amin a win7 van az IDE csatis. Valamint borzasztó lassú lett a rendszer betöltése, javasolt a win7 újra pakolása? (Cmos Cleart nem kellett csinálni, a program megtette, majd indítványozta az újraindítást)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#40) Aryon87


Aryon87
félisten

Megneztem a biosban, ott latja a gep, mind bootolaskor, mind a bios menuben.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#41) kozlo válasza Aryon87 (#40) üzenetére


kozlo
tag

Ha még nem próbáltad akkor nézd meg itt :vezérlőpult->eszközkezelő->lemezmeghajtó (jobb egérgomb)
hardverváltozások keresése.

[ Szerkesztve ]

(#42) Aryon87 válasza kozlo (#41) üzenetére


Aryon87
félisten

Semmit nem csinál... Plug and play kompatibilis hardverek keresése, ez tart 2mp-is és ennyi.. :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43) Aryon87


Aryon87
félisten

Kihúztam (kikapcsolva) bedugtam a sata vinyót, semmi reakció :((( Ilyenkor mi a teendő?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44) zsoldi80 válasza Aryon87 (#43) üzenetére


zsoldi80
tag

Sata vezérlőt biosban AHCI módról állítsd IDE módra. Ha teheted szerezz a Codegen helyett egy másik tápot. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Aryon87 válasza zsoldi80 (#44) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen tudok róla hogy a Codegen milyen minőség, jelenleg erre futotta... Elötte egy M-tech 450W volt, de az kinyiffant. Úgyis le akarom cserélni majd ezt a tápot egy 12 vagy 14cm ventisre, addig bőven kiszolgál karácsonyig :DD
Ezt az ACHI akármit milyen menüpont alatt találom meg, mert vagy én voltam a vak, vagy nincs ott, de a sata módot tudom engedélyezni illetve tiltani...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46) zsoldi80 válasza Aryon87 (#45) üzenetére


zsoldi80
tag

Onchip Sata type a neve emlékeim szerint és az Integrated Peripherals-ban található.

(#47) Aryon87 válasza zsoldi80 (#46) üzenetére


Aryon87
félisten

Most atallitottam valami masra, eddig az auto opcion volt. Gyanitom hogy ez se fog segiteni a probleman...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48) Aryon87 válasza Aryon87 (#47) üzenetére


Aryon87
félisten

Arrol nem beszelve hogy vagy 5-10 perc alatt tokt be a win7... Ha a sata vinyot lehuzom, gyorsan betolt. Ha visszateszem ugyanaz..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49) zsoldi80 válasza Aryon87 (#48) üzenetére


zsoldi80
tag

Pontosan milyen típusú HDD-k vannak a gépedben?

(#50) Aryon87 válasza zsoldi80 (#49) üzenetére


Aryon87
félisten

Hitachi Deskstar sataII 250gb - masodlagos, ezzel van a gond
Seagate barracuda 80gb rendszervinyo IDE csatolassal

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51) zsoldi80 válasza Aryon87 (#50) üzenetére


zsoldi80
tag

Én a helyedben kiszedném az ide vinyót és a sata vinyóra tennék rendszert. Gyorsabb is lesz a gép. Telepítés után kötném rá csak az ide vinyót slave-re jumperolva. Vagyis ne legyen rádugva jumper, akkor alapból slave lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52) Aryon87 válasza zsoldi80 (#51) üzenetére


Aryon87
félisten

Na igen ezen tökölök már jó ideje hogy melyik legyen a rendszervinyó, csak a bibi az hogy adatok vannak rajta... Filmek, játékok, képek, videók stb... előbbi kettő még annyira nem, de az utóbbi kettő viszont fontos. És most még le se tudom menteni őket mert a vinyó nem látszik. Most nézem viszont, hogy a HDD led nonstop világít, még csak be se villan :S Normális ez? Azért nem értem miért történt ez, mert a bios frissítés előtt ilyen probléma nem volt, a kettő tökéletesen ment együtt... :O

Ja még hozzátenném hogy a DVD-író is IDE csatolású, most tettem be a lemezt, és a lemezmeghajtót viszont látja a rendszer :F

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#53) zsoldi80 válasza Aryon87 (#52) üzenetére


zsoldi80
tag

Mégiscsak az lesz, amit az előbb gondoltam: az integrated peripherals-ban addig állítgasd az IDE/AHCI/SATA módokat, amíg el nem indul. Jól volt beállítva neked, de a bios frissítés miatt megkergült. Ilyen lapra már kötöttem ssd-t is és minden probléma nélkül ment. :Y

(#54) Aryon87 válasza Aryon87 (#52) üzenetére


Aryon87
félisten

Erdekesseg: ha levalasztom a sata vinyot, a gep pikkpakk betolt... Ha visszakotom, rohadt lassu lesz. Na ez miert van?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#55) Aryon87


Aryon87
félisten

Win7 ujratelepites nem oldja meg a problemat? Mert bios latja csak a rendszer nem. sot, az aida64 se latja

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56) Aryon87


Aryon87
félisten

Ez az eredeti beállítás. Bármire állítom át, semmi nem változik...

KÉP

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#57) zsoldi80


zsoldi80
tag

F7-et próbáltál már nyomni az adott képernyőn?Enhanced módot próbálj meg.

[ Szerkesztve ]

(#58) Aryon87 válasza zsoldi80 (#57) üzenetére


Aryon87
félisten

Enhanced modban sem tortenik semmi, F7-et meg nem probaltam meg

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#59) Aryon87 válasza Aryon87 (#58) üzenetére


Aryon87
félisten

F7el visszaall alapertelmezesre es semmi nem tortenik. Egyszeruen nem ertem miert szorakozik.. Most ujrarakom a win7et, meglatjuk volt-e ertelme

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#60) Aryon87 válasza zsoldi80 (#57) üzenetére


Aryon87
félisten

Win7 telepito sem latja a vinyot. :( feladom :( :O

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#61) zsoldi80 válasza Aryon87 (#60) üzenetére


zsoldi80
tag

Nem lehet, hogy valahogy kilazult a sata -adat, illetve táp kábel?

(#62) Aryon87 válasza zsoldi80 (#61) üzenetére


Aryon87
félisten

Azok atombiztosak, mar vagy 30x ki-be huzigaltam. Egy pillanat erejere tunt fel az eszkozkezeloben a sata vinyo, ra is nyomtam hogy illesztoprogram frissitese, utana el is tunt... Most rakom ujra a win7et, sata lehuzva, majd rakotom, hatha uj hardverkent felismeri...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#63) zsoldi80 válasza Aryon87 (#62) üzenetére


zsoldi80
tag

Most már én sem tudok mire gondolni... :B Sata adatkábelt ki tudod cserélni másikra?

(#64) Aryon87 válasza zsoldi80 (#63) üzenetére


Aryon87
félisten

Van tartalek kabel, megprobalom. De ez a kabel is uj, mert tavaly vettem

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#65) Aryon87 válasza Aryon87 (#64) üzenetére


Aryon87
félisten

10-15 perce tolt a win miota visszakotottem a sata vinyot... Olyan mintha blokkolna

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#66) Aryon87 válasza Aryon87 (#65) üzenetére


Aryon87
félisten

Visszafrissítettem a BIOSt de nem a 17esre, hanem a 19bétára... Viszont... Vinyó újra látható mindenhol, de a prociért ismét nyavalyog és kell nyomni az F1 gombot bootoláskor.. Na erre varrjatok gombot :F

ABIT honlapja a BIOS verziókkal

Érdekes hogy se a 2.2 se a 2.4 esetében az OS nem látja a vinyót, de itt a prociért nem vinnyog... 1.9béta és lefelé viszont vinyó látszik de vinnyog a prociért...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67) Aryon87 válasza Aryon87 (#66) üzenetére


Aryon87
félisten

Úgy tűnik győztem! :DD Jelenleg 1.9bétán van a BIOS, a prociért nem vinnyog, és a vinyó is előkerült. Még nem akarom elkiabálni a dolgokat, de eddig 3 újraindítás után is megy a dolog :DD :DD :DD :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68) zsoldi80 válasza Aryon87 (#67) üzenetére


zsoldi80
tag

Látom, nem akartad feladni a dolgot... :)

(#69) Aryon87 válasza zsoldi80 (#68) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem bizony :DDD De korán örültem, mert itt is hol akarja a vinyót hol nem...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70) zsoldi80 válasza Aryon87 (#69) üzenetére


zsoldi80
tag

Most mi a helyzet?

(#71) Aryon87 válasza zsoldi80 (#70) üzenetére


Aryon87
félisten

Jelen pillanatban ismét a 17es BIOS van rajta, itt hajlandó látni a vinyót.. az 19bétánál is vacakol valamiért, mondjuk én voltam a marha mert megcseréltem megint a sata kábelt, így megbolygattam az egészet...
Viszont az adott vinyót leformáztam, fontos adatok áthúzva az IDE-ra, azokat vasárnap írom ki lemezre. a Satásra is fel van rakva a win7. Vasárnap meg akarom csinálni hogy IDE vinyót lehúzom, és csak a sata marad és úgy frissítem a BIOSt. Kíváncsi vagyok hogy akkor is szórakozik-e vagy sem. Van értelme szted?
Másik furcsaság hogy most ugye mind2 vinyón rajta van a win7. Bootoláskor kiadja a 2 oprendszert, de csak az IDE vinyón lévő oprendszerbe hajlandó betölteni. A satás rendszerre nem, csak fekete képernyő fogad. Ha leválasztom az IDE-t, akkor a másikra gond nélkül bemegy... Biosba hiába állítom át a merevlemezek sorrendjét, ugyanaz a vége.. :W

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72) kozlo válasza Aryon87 (#71) üzenetére


kozlo
tag

"csak az IDE vinyón lévő oprendszerbe hajlandó betölteni" .Ez azért van mert amikor még a bios frissítés előtt telepítetted fel az IDE merevlemezre a rendszert akkor a sata Hdd háttértárolóként üzemelt,nem rendszerlemezként.
Telepítéskor az IDE Hdd-n található MBR szektorban még nem volt a satás merevlemez op rendszerként jegyezve.
Biosba való boot sorrend kiválasztása esetén viszont működnie kellene az op rendszer betöltésének.

(#73) Aryon87 válasza kozlo (#72) üzenetére


Aryon87
félisten

Sajna nem működik. Bár ha jól emlékszem akkor az IDE le volt választva mikor a satásra raktam az oprendszert, ez azért van? De akkoris mennie kéne, mert fordítottan megy..
Na mindegy, még mindig az a bajom hogy az új Biosnál a win7 miért nem látja a sata vinyót? ezt a rejtélyt kéne megfejteni, az azonnali alaplaposok topicban semmi segítséget nem kaptam, azóta meg már "feledésbe" is merült...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#74) kozlo válasza Aryon87 (#73) üzenetére


kozlo
tag

Lehet,hogy a fejlesztők átírták az új biosban a sata vezérlő szoftverét ami a régiben működött és felismerte a sata merevlemezedet,lehet,hogy egy másik gyártmánnyal működne.
Viszont az is érdekes,hogy a bios mindig látta csak a Win 7 nem,lehet,hogy egy XP sp3 op rendszeren működne,az meg visszalépés.

(#75) zsoldi80 válasza Aryon87 (#71) üzenetére


zsoldi80
tag

Nincs jobb ötletem: szabadulj meg az ide hdd-től. :)

(#76) Aryon87 válasza zsoldi80 (#75) üzenetére


Aryon87
félisten

Jo lenne.. Ugyis tervbe van egy uj gep, talan jovore 100k bol kihozok egyet (AM3+ vagy egy Haswell lapost), abba majd osszekaparok egy 3TB vinyot, azzal nem lesz bajom :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#77) Aryon87 válasza Aryon87 (#76) üzenetére


Aryon87
félisten

Új fejlemény: Mindkét merevlemezen win 7, IDE leválasztva, SATA marad. bios frissités 24esre, majd reboot. megcsinálom az új bios beállítást, és hagyom hadd menjen. Belép a rendszerbe a satás vinyóval, és úgy műxik facán... Mondom király, leállítás. Leáll, IDE visszakapcsol, indít. választani kell, mondom menj a satás rendszerre. nem tölt be most sem, ahogy eddig se, mert ütközik a másikkal. restart. kiválasztom az IDE-s rendszert, betöl minden, ugyanott vagyok ahol eddig, satát nem látja. fogom, vinyót kihúzom bekapcsoltan (! tudom nem szabad!) majd vissza, eszközkezelő, hárdverváltozások keresése, kis idő után előbukkan a vinyó. most várom mi lesz, lefagy a gép vagy sem.... ja és bocs ezért a futi kínai nyelvért, remélem azért érthető voltam :DD

5 perc múlva: vinyó eltűnt.... :W

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#78) Trabi83


Trabi83
csendes tag

Hali!
Van egy abit-is7-v2 alaplapom kicseréltem az elemet új van venne.És ez a hiba üzenet fogadott.fogadott. Cmos Checksum Error.Nincs benne floppy és a rendszer se jön be .Segítsetek újra lelket önteni bele köszi.

(#79) SorTeD-Lekka


SorTeD-Lekka
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert sehol nem találok egy BIOS.bin file-t az ABIT IS7-V2 alaplapomhoz! Phoenix D686 Bios chip van benne.
A hiba ez, bekapcsoláskor:
Award BootBlock BIOS.V1.8
copyright (c) 2000, Award Software, Inc
BIOS ROM checksum error
Detecting floppy drive A media...
Insert system disk and press enter

Már megvan a BIOS flash-elő program, csak maga a .bin file kellene.
Az interneten nem találtam olyat, ami működne is, mert mind hibás, vagy reklám, vagy nem IS7-V2 höz való.
Kérlek segítsetek nekem egy LINK, vagy E-mail formájában!
Maga a Flashelés az megy.
Köszönöm előre is!!

(#80) dariferi


dariferi
csendes tag

Sziasztok!

Abit Is7-es alaplapnál hogyan tudom meg, hogy jelenleg milyen verziójú BIOS van a gépben. Bootolás közben valami Awardbios V 6.00 PG-t látok. Az Abit oldalán pedig valami BIOS ver. 2.24-et találok.

(#81) dariferi válasza dariferi (#80) üzenetére


dariferi
csendes tag

Bocs, elírtam:
BIOS ver. 2.4-et találok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.