Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  A számtech üzlet... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) tcomp válasza PaladiN (#100) üzenetére


tcomp
tag

Sirámokról nincs szó.
Nem ezért irkáltam ide.
Nem ''megértésre'' vágyakoztam, a koromtól fogva sem ez vezérelt.
Nekem arra nincs szükségem.
Egy-két emberke, gondolom olyanok mint a ''hogyan tehetem tönkre a monitoromat, hogy a fater újat vegyen'', elég szépen lehúzták a topicot, miközben se üzleti, se élet tapaszataltuk nincsen, csak vagdalkoznak a ''vásárló a szent'' szlogennel.
Az eu-ról annyit, hogy a csatlakozás után, majd lehet menni Bécsbe, vagy Frankfurtba egy vincsiért, mert itt olyan ára lesz, hogy mindenki sirni fog.
80-as évek szindróma...
A fizetések meg maradnak ott ahol most.
És akkor a számtech 10%-kal senki nem tud mit kezdeni.
Akkor majd lehet kardoskodni...
Részemről lezártnak tekintem a témát.


(#102) thord válasza tcomp (#101) üzenetére


thord
tag

Biztos, hogy rosszabb lesz a helyzet, ha belépünk az EU-ba? Én ebben bíztam, hogy ez majd segít valamit... :(

(#103) SYZYGY válasza tcomp (#101) üzenetére


SYZYGY
tag

Ha valaki csak az egyik oldalán állt még a pultnak , attól nem biztos hogy várhatsz megértést.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#104) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Két dolog jutott eszembe, míg olvastam a topicot:
-előbb-utóbb úgyis be kell menned egy számtek bótba vásárolni, és ha nem dobod fel a talpad idő előtt, kikerülhetetlen, hogy belefuss valami selejtbe. Szóval ezen (a tényen) csak az töprengjen, aki k****ra ráér. Megint más kérdés, hogyan kerülhető el vagy csökkenthető az esélye annak, hogy átverjenek.
-ha Bécsben olcsóbban lehet majd winchestert venni, akkor lesz olyan kereskedő, aki elgondolkodik, hogyan lehet ez, és meg fogja találni a módját, hogy nálunk se legyen drágább. Ilyen a szabadpiac. Addig meg az ország egyharmada, akiknek közelebb van Bécs mint Budapest, kimegy vinyót venni, oszt kész.

egyéb állatfajták

(#105) válasza McJames (#79) üzenetére



senior tag

''Miért ne lenne egyszerű? Hallottál már olyan kérdésekről is, hogy:
- mire szeretnéd használni?
- mennyi pénzed van?
- milyen egyéb alkatrészeid vannak/alkatrészeket szeretnél vásárolni (gy.k.: pl. kompatibilitás...)?

Ugye, hogy mennyit segítenek ezek is!''


Először is .. én is dolgoztam ilyen boltban kb. 2 évet, úgyhogy tudom hogy nem könnyű.
Hallottam ilyen kérdésröl. Ez kb. annyit ér mint halottnak a csók. Mert ugye ha pl. játékra kell, ugyanúgy lehet játszani AMD-n, és intelen ... nVidian és Ati-n stb.
Kb. 3 hónapja vettem a gépem, majdnem minden boltban kitört a vita az eladók között. Én konkrét elképzeléssel mentem be, miszerint : epox 8rda, xp2100, r9500.
Mi volt az eladó első reakciója ? Huuuu nehogy már AMD-t vegyel ! Az egy szar!
És én még értek is hozzá... most mivan azzal aki nem ?
Személyes preferenciák vezérelnek nagyon sok eladót. Igy nem lehet megmondani a tutit....

Pénzben nincs tul nagy eltérés általában. Egy 200 ezres gépnél a +/- 5000 általában nem gond ( persze van amikor az, de szvsz nem jelentős )

Egyéb alkatrészek ... Hát egy slotA-s athlonom volt, sdrammal, tnt videokartya ... most ezen mit fejlesztek szerinted ? :))

(#106) PaladiN válasza (#105) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Uppppp
Az ilyen eladókról volt szó eddig. Ezeket kellene továbbképezni hogy ne csináljanak kárt az üzletnek azáltal hogy:
1. Lehurrogják az ügyfelet
2. Hülyeségeket állítanak szent meggyôzôdésbôl.
Nyilvánvaló módon ezeket az embereket is meg lehet érteni, mivel vmilyen alapos oka lehet annak hogy ne ilyet hanem olyat ajánljanak még akkor is ha ránézésre meg lehet mondani vkirôl hogy nem véletlenül tért be az üzletbe. Velem is elôfordult már hogy egy túlzott aktivitást mutató eladó megpróbált rábeszélni vmire amikor én úgy mentem be hogy tudtam mit akarok, és neki csak kiszolgálni kellett volna.
Az hogy eladóként mihez mit ajánlasz egy felelôsséggel járó foglalkozásra utal. Ehhez, mármint a felelôs ajánláshoz, fel kell nôni. Ez azt jelenti az én olvasatomban hogy nem elég érteni a vevôhöz (mert hogy azt is kellene), de érteni kellene a hardverhez és a naprakészségre is figyelmet kellene fordítani.
Az eladó(-skodás) egy szakma, amit lehet jól-rosszul vagy sehogy sem csinálni.
A jóhoz nem kell hozzátenni, legfeljebb csak érdemes :D
A rosszhoz kell hozzátenni, fejleszteni mind az emberekhez való hozzáállást, mind a hozzáértést, mind a naprakészséget, máskülönben semhogysem érdemes csinálni. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#107) PaladiN válasza tcomp (#101) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Gondoltam erre is válaszolok hátha mégsincs lezárva a téma.
''Egy-két emberke, gondolom olyanok mint a ''hogyan tehetem tönkre a monitoromat, hogy a fater újat vegyen'', elég szépen lehúzták a topicot, miközben se üzleti, se élet tapaszataltuk nincsen, csak vagdalkoznak a ''vásárló a szent'' szlogennel.''
Talán az az emberke nem véletlenül írkálja azokat a dolgocskákat.
Félre ne értsd nem akarom megvédeni ôket, mivel ahhoz hogy bármilyen értelemes vitaalap is létrejöhessen sztem kölcsönös alap szükséges és a másik vmilyen szintě elismerése, tisztelete.
AZ EU-ban tapasztalható dolgokról majd beszélgessünk 1 év múlva... addig sztem ne akarjunk elôrevetíteni semmilyen rémképet (Példaként egyes magyar autóforgalmazó cégek nemrégiben kijelentették hogy a csatlakozást követôen 10-15 %-al drágulni fognak az új autók, mire mostanában kiderült hogy inkább 30%-al olcsóbbak lesznek mivel szabályozzák, egységesítik az EU autópiacát, és itthon ennyivel magasabbak az árak :DDD)
Sztem azt vedd ki ezekbôl a hozzászólásokból hogy neked is tenni kellene vmit annak érdekében hogy fennmaradj, avagy ha minden jó ahogy van akkor egyfajta önigazolás is lehet ez a topic a számodra. Ellenben a sértôdött hozzászólásodnak sztem semmi értelme. Én nem akartalak +bántani és arra sem vágytam hogy azt halljam tôled hogy na majd akkor meglátod hogy mi lesz mert én megmondtam elôre. Építô kritikával próbáltam élni, méga ha nem is sikerült... :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#108) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Utoljára uppolok egyet...
aztán mehet a temetôbe. :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#109) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

No, akkor szeretnek en is hozza szolni a temahoz, habar szerintem mar valaki biztos leirta ezeket, de:
A seggnyalas. Ha nekem ki akarjak nyalni a seggem akkor ideges leszek, es felb@szom az agyam. Csak akkor elmelkedjen nekem az elado, ha megkerem. Pl: voltam egy nagy szam tech boltban, es akartam venni egy ECS K7S6A alaplapot. Erre az elado: hu, az mar elevult, inkabb vegyel inkabb XY termeket, igaz az 20 ehuf, de az bovitheto, jobb stb... Ez mondjuk ertheto is reszerol, es el is fogadom, mivel biztos jobb stb... de folytatta: ebbe (marmint ECS) csak markas memoriamodulok mennek, ami viszont akkor hulyeseg, mint a haz.... No mindegy a lenyeg az, hogy 5-6 percet kellet magyarazni, hogy adjon egy rohadt alaplapot...

Egy masik helyen, (ez kisebb, 2 metromegallora az elsotol) mondom kell ez ez meg ez, jo tessek itt van. Kerdezem, hogy mi a velemenye a neluk kaphato CD irokrol: ekkor elmondta, hogy az LG nem az igazi, a masik mar jobb szerinte, de azt ad, amit akarok.

Szoval azt akarom elmondani, hogy csak akkor magyarazzon nekem az elado, ha megkerem, ha pontosan mondom mi kell, akkor ne pofazzon bele, meg akkor se, ha jot akar.

A masik: ha normalisan viselkedek az eladoval, akkor nagy valoszinuseggel o is normalis lesz.

A harmadik: Ha bunkozol az eladoval, akkor ne vard el, hogy o normalis maradjon.

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#110) DrSoul válasza Tuib (#109) üzenetére


DrSoul
őstag

Azért most egy kicsit sajnálom azt az eladót, aki jót akart neked... :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#111) thord válasza Tuib (#109) üzenetére


thord
tag

Pedig pont az ECS K7S6A eszik meg mindenfajta ramot, amit meg ajánlhatott, hogy az mijenhejdejo, az meg valószínű kényes a ramokra, mint pl Asus, MSI, vagy az Abit :)

(#112) mspike válasza tcomp (#1) üzenetére


mspike
tag

VAn némi igazság a mondandódban, de ha valaki ezt a melót válllalja csinálja úgy hogy elkülöníti a magánéletttől, persze ez nem egyszerű de ez van az ovónőse rugja meg a gyerkőcöt ha xar a napja... a fizuszerzés nem egyszerű... és igaz hogy idegesítő mikor a láma vevő kérdezget... de ez is a meló része, ha nem tetszik mennyjen el alaszkába szervert felügyelni ott senki nem ba***ogat. :) De nagy részben igazad van...

(#113) Tuib válasza thord (#111) üzenetére


Tuib
aktív tag

Jaja, de akkorra mar sikerult lassan megszereznem az alaplapot, es nem eroltettem a dolgot. :)) Mert szerintem ugysem tudtam volna meggyozni... :(

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#114) Godfather


Godfather
aktív tag

Néha azon filózok, hogy kéne nyitni egy olyan topicot, ahol a vásárlókat kezdjük kitárgyalni...
Nem egyszerű a pult ''másik'' oldalán se az élet. Mert sajna van sok láma user is. Nemcsak az eladókkal lehet a gáz, és valaki megemlítette elöttem, hogy ne várj sok jót vevőként az eladótól, ha ''bunkón'' kezdesz. Azért, mert számtech boltban dolgozik, még nem integrálódott bele a gépbe, ő is ember.
És ez fordítva is igaz, természetessen.

Elég gáz, amikor bejön a júzer, és közli, hogy kell egy gépnyi alkatrész neki.
Ilyenkor jön a kérdés: Kicsit bővebben?
És a válasz. Hááát, nem tudom...
Vagy: kéne valamilyen vga... (ettől kapok laposgutát...Valamilyen valamit....Mégis, milyen?Én találjam ki?Nem én vagyok a vevő, könyörgöm!)
Kérdés: kicsit bővebben?mert van 3500ft-tól 90000ft ig.
Válasz:Ja!?

Na, ilyenkor legyen türelmes az ember... :S Ez ilyenkor kicsit nehéz eset, néha 3/4 órán keresztül tart, mire összeállítunk egy gépet.Alapvetően nem azzal van gond, hogy gépet akar venni, hanem elmegy úgy vásárolni, hogy sejtése sincs, mit is akar, és azt se tudja, adott boltban milyen márkák vannak. Pedig ott a kezében az árlista.

A másik kellemes júzer, aki elmagyarázza nagy büszkén, hogy neki az i815-ös lapba 768 mega memória ment hibátlanul, és az intel specifikáció hülyeség, mert neki sikerült, és még sok hasonló okos dolgot mond, de olyan alapeset dolgok nem sikerülnek neki soha, mint egy floppykábel bekötés.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#115) Godfather


Godfather
aktív tag

Kicsit vastagra sikerült a vége...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#116) Tuib válasza Godfather (#114) üzenetére


Tuib
aktív tag

Boztos, hogy eladokent sem konnyu...

Mondjuk en sem ertem azokat az embereket, akik keszulnek elkolteni 100-200 e huf-ot, esetleg meg tobbet, es megis abszolut felkeszuletlenul mennek be egy boltba... En mar a discman-emnel kiolvastam az osszes szoba joheto szerkezet oldalat, specifikacioit, teszteket stb... pedig az kb 50e huf-os tetel volt.

Biztos vannak olyan vasarlok is, akik azt mondjak, hogy mondjal valamit, aztan barmit is mondasz, beledkot... :))

Szoval biztos lehet kategorizalni a vasarlokat is. Jomagam, mint olvashattad a '' ha megmondom mi kell, azt adjad, csak akkor beszelj, ha megkerlek'' tipushoz tartozom. Persze a legtobb dolog vasarlasanal igy vagyok.

Neha persze becsapodok, de ez ezzel jar...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#117) válasza Godfather (#114) üzenetére



senior tag

Hát ez az ... ''bunkón'' elvileg nem kérdez senki ... Illetve ...hogyan is magyarázta ki nekem az Árpi .... mindenkivel meg kell taláni a szót mert lehet hogy a ''bunkón kérdező ügyfél'' viszi el a bolt fél havi cuccát. :D
Ez egy ilyen játék .. hozzá kell szokni...
Én élveztem.. mindenesetre nincs sok üzlet benne.. :(

(#118) PaladiN válasza Tuib (#116) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Uppppp

Kedves Tuib és Godfather!

Látom jól összejöttetek. :))

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  A számtech üzlet... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.