Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  A számtech üzlet... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tcomp


tcomp
tag

Kedves barátaim, prohardveresek!
A topicot kizárólag segitő szándékkal inditottam, mivel az elmúlt hónapokban igen sok olyan véleményt, hozzászólást olvastam, ami az üzletekkel kapcsolatban taglalt sok-sok problémát.
Nem célom senkit mgbántani, egy céget sem akarok reklámozni, sőt általánositani sem akarok.
Pusztán egy-két dolgot szeretnék figyelmetekbe ajánlani, mielőtt bárki ''billenytűt ragadna'' és irná a magáét ebben a témában.
Sokfajta számtech üzlet van, van olyan ahol több tiz ember dolgozik, van olyan ahol egy-két ember, esetleg családi vállalkozásban csinálják és vannak a ''nagyok'', ahol 2-3 havonta cserélődik a gárda.
A nagy cégeknél az a gond, hogy általában átmeneti emberekről van szó, aki a pult mögött áll, vagy a szervizben ''dolgozik''.
Nagyon kevés hely van, ahol fix emberekkel dolgoznak.
Sajnos az előbbi esetekben vannak a legtöbb problémák, garis dolgok, meg az emberi hozzáállással is.
Tévhit, hogy minnél nagyobb egy cég, annál megfelelőbb kiszolgálást kap az ember és segitőkészek.
A nagy többségben ez nem működik, sajnos azért mert ugymond átmeneti emberekkel dolgoznak.
Ezek az emberek nem igazán érdekeltek abban, hogy a cég mindig becsületesen és maximálisan kiszolgálja a vevőket, mert nem érdeke, a fizetését igy is ugy is megkapja.
Igy ne csodálkozzon senki, ha olyan topicok születnek, mint a leégett tápos és társai, ami mellett nem akarok állást foglalni, nem tisztem.
A kisebb üzletekben is lehet korrekt a kiszolgálás, meg a garis dolgok intézése, pláne ha azt saját vállalkozásban csinálják.
Az árharcról nekem külön véleményem van, ami megérdemelne egy külön topicot, mert a felhasználók nagy többségének fogalma sincsen mit jelent egy ilyen üzletet vinni, úgy, hogy valami nyereséget is hozzon.
Minden vállalkozásnak kikell termelnie a következőket:
Sztk, TB járulék, Adó(személyi, társasági,stb), telefon költségek, gépjármű, üzemanyag, könyvelő, bérleti dij, és egyéb sarcok amit az államnak fizetni kell.
Na most ezt igen kemény harcok árán kell illetve lehet csak teljesiteni, egy számtech cég ha csak forgalmazással foglalkozik, a mai világban ne is nyisson ki, ha nem tud mellette szolgáltatni.
Csakis kizárólag a kereskedelemből nem lehet fentartani egy ilyen céget!
Akik ezt próbálják, azoknál járnak rosszul a vevők, mert olyan szoros árréssel kell dolgozni, amiből nem lehet kitermelni a fent leirt költségeket!
Számtalan olyan anyagi vonzattal járó kérdés van még, amit nem akarok itt taglalni, igy is lehet, hogy sokak el sem olvassák irásomat.
A technikai kérdésekkel kapcsolatban pedig csak röviden:
Te mint vásárló szeretnéd a vasadat bőviteni, fejleszteni, nyilván mindent megteszel annak érdekében, hogy jól döntsél, jó cuccot válasszál.
De!
Ehhez neked napok, esetleg hetek állnak a rendelkezésedre, mig Te elvárod az üzletben dolgozó embertől, hogy ugyanezzel a tudással rendelkezzen, nem csak a processzorok, video kártyák, alaplapok, stb terén, napra készen, amikor neki nap mint nap az üzlet menetével kapcsolatban is meg az ügyfelekkel is foglalkoznia kell.
Ráadásul mellette még ha van családja, ott is álljon helyt, meg az autója közben behallt, azt is intéznie kell, meg számtalan más dolgot, miközben még a főnöke is b...gatja!
Szóval nem tisztességes elvárás, bár én is azt mondom, amit lehet tegyen meg mindent egy ilyen üzletben dolgozó, ami tőle elvárható.
Csak hát az elvárhatóság kérdése nem áll arányban a teljesithetőséggel.
De az biztos, hogy nagyon sokat számit ha az eladó legalább kedves és udvarias és a hiányos tudását nem pökhendi stilusu kioktatással kendőzi.
Végezetűl csak annyit, hogy tényleg csak is jószándékkal próbáltam részletesebben taglalni a kérdés körüli problémákat, nyitott vagyok a kérdésekre, de csak ha nem a fikázás kategóriába fullad ez is.
Végezetül csak annyit, hogy én 14 éve viszem kis cégemet, amit saját magunk épitettünk fel és még mindig megélek a ''nagyok'' között :))

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  A számtech üzlet... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.