Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#411) utforsker


utforsker
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék valamivel én is hozzájárulni a nyelvtanuláshoz.
Találtam egy kis progit, ami segítséget nyújthat a szótanuláshoz és szerintem nagyon praktikus. A szavakat egy txt fájlba kell csak beírni vagy bemásolni. Minden szót vagy kifejezést pontos vesszővel kell lezárni.
A kikérdezés végén egy összefoglalót készít az aktuális eredményeinkről, de lehetőség van előre gyakorló feladatsorokat is összeállítani és kinyomtatni.
A következő oldalon található:
[link]

Ahhoz, hogy a txt fájlokba az olyan norvég szavakat is be tudjuk írni, illetve a program használatakor a magyarban nem létező karaktereket (å, ø, æ) is be tudjuk gépelni a billentyűzetet a Control Panel-ben át lehet állítani norvég nyelvre. Ezt elég csak egyszer megtenni és a tálcára kirakhatunk egy kis nyelválasztó menüt, amivel 2-3 kattintással válthatunk a magyar, norvég vagy bármely más nyelv között.

Az átállítás leírása itt található:
[link]

Készítettem egy kis leírást is, az előbbit kicsit kiegészítve:
[link]

A txt fájlokat akár témakörönként is létre lehetne hozni, pl. úgy ahogy itt:
[link]. Én már el is kezdtem, és ha valaki(k)nek esetleg lenne ideje rá, feloszthatnánk egymás között a 100 leckét, majd feltehetnénk egy mindenki számára elérhető helyre. Esetleg ott még aki szeretné, újabb szavakkal ki is egészíthetné. Talán összejön egy jó kis szótár. :U

A fájl elmentésekor (mentés másként) a fájlnév beírása után az az ablak alján lévő Encoding legördülő menüből az Unicode-t kell kiválasztani, így a magyarban nem lévő karakterek nem kerülnek átírása. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.