Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) bambano válasza CPT.Pirk (#1000) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az soros porti kommunikációs probléma, ha elcsúszik a szám...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1002) CPT.Pirk válasza bambano (#1001) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Utánanézek majd, de nem egyszerű megtalálni a problémát, mert nem jelentkezik mindig. Amikor igen, akkor 1-2 számjeggyel kevesebb a 2. szám, vagyis 1234 helyett 234 vagy 34 lesz. Közben az 1. szám meg jó, amit nem teljesen értek, mert 1 összefüggő kód a teljes uart kommunikáció fpga-n.

A kimenet fájlba küldésére van valami ötleted?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1003) bambano válasza CPT.Pirk (#1002) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kimenet fájlba: awk ... >kimenetifile.txt :)

azt kellene megnézni, hogy amikor lemaradnak karakterek, ott nem 0-k maradnak-e le

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1004) CPT.Pirk válasza bambano (#1003) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah oké. :B

A fájlon belül próbáltam ugyanezt, de ott meg ha van pont a fájlnévben, akkor syntax errort dob. Mikor leírtam külön az output fájlt egy változóba, majd $output néven próbáltam használni, az sem volt jó. Valamint le kellene korlátozni a kimenetet.

Olyanra gondoltam, hogy kellene egy fix "számú" ciklus, amiben csak 2 értéket olvas be, oszt, logaritmust számol, majd pedig kiírja az eredményeket és ezt kezdi előről, a megadott elemszámig. Egy egyszerű for ciklus vagy while megteszi. (a log mellé majd egy freki értéket is oda szeretnék írni, de ez egyszerű lesz, csak a ciklus száma alapján fog oda kerülni - megnézem majd, hogy ez a 2 oszlopos értéksor megoldás megfelel-e a gnuplot elvárásainak)

A lemaradó nullákat nem tudom hogyan vizsgáljam, a cat-al nézve mindig minden érték jó. Ha az od -An -t x1 -el nézem, akkor is. Pont az jön be, amit elküd az fpga-m. (csomószor újranéztem ezekkel, nem volt hiba egyszer sem)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1005) bambano válasza CPT.Pirk (#1004) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

awk-on belül fájlba úgy lehet átirányítani régi poros emlékeim szerint, mint shellben.
tehát printf ".." $a >>$outputfile
szerintem lehet pontot tenni a kimeneti fájl nevébe.

tudnál mutatni olyan kimenetet, ami cat-tal jó, awk-kal meg nem?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1006) CPT.Pirk válasza bambano (#1005) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beépítve a számolós sorba, sikerült fájlba írnom. Mondjuk csak a két érték ment be, a művelet eredménye nem.

function log10(x) {\
return log(x)/log(10.0);\
}\

OUTPUTFILE="/home/patch/awk/output.txt"

{a=substr($0,0,4); b=substr($0,4,4); if (a > 0) printf "%d,%d,%f\n",a,b,20*log10(b/a) $a >> $OUTPUTFILE; }

Mára szerintem ennyi, holnap megpróbálok összehozni egy ciklust ehhez. Van valami opció a kimenet tároló fájl felülírására, vagy töröljem minden alkalommal a program elején és csináljak újat?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1007) bambano válasza CPT.Pirk (#1006) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valahol kevered: a és $a is előfordul.
lehet, hogy érdemes lenne eredeti formája szerint bezárójelezni a printf-et:
printf("%d,%d,%f",... ) >>$outputfile

igen, ha írsz valamit a kimeneti fájlba >$outputfile alakban, az csonkolni fogja.

viszont ha további feldolgozást fogsz csinálni, akkor a 10-es logaritmust lehet, nem awk-ból kellene csinálnod, nehogy lekésse a beolvasást az awk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1008) CPT.Pirk válasza bambano (#1007) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbálom összehozni a dolgokat kicsit, de a log. végeredménye elég random.

function log10(x) {\
return log(x)/log(10.0);\
}\

OUTPUTFILE="/home/patch/awk/output.txt"

{a=substr($0,0,4);
b=substr($0,4,4);
if (a > b)
printf("%4.2f\n", 20 * log10(b/a)); }

Arra gondoltam, hogy bele kellene foglalni egy ciklusba ezt az egészet, már ha majd működik, mert akkor megoldanám fpga-ban, hogy csak akkor küldjön újabb 2 értéket, mikor ez már fel lett folgozva. Meg lehet azt csinálni, hogy amikor az a és a b be van olvasva, akkor "elengedje" a soros portot? Mert azt az eseményt tudom figyelni fpga-ból a handshaking jeleken keresztül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1009) bambano válasza CPT.Pirk (#1008) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rts/cts kezelést lehet csinálni, de nem shell scriptből.
inkább xon/xoff protokollt kellene programozni, az shell oldalon egyszerűbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1010) CPT.Pirk válasza bambano (#1009) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az xon xoff protokoll akkor tulajdonképpen a start és stop byte megvalósítása?

Az úgy működik, hogy mikor beolvastam a 2 számot, akkor "elengedje" a soros portot a programom? Mert az ekkor történő cts / rts állapotváltást fel tudnám használni az fpga-ban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1011) bambano válasza CPT.Pirk (#1010) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az xon/xoff nem használ rts/cts-t, ezért szkriptekben egyszerű leprogramozni.
ha neked fpga oldalon egyszerűbb az rts/cts, akkor azt c-ben kell megoldani szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1012) CPT.Pirk válasza bambano (#1011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Izé, de akkor jól értem az xon xoff dolgot? Egyszerűen csak a DC1 / DC3 ascii vezérlő karaktereket illesszem be az adásom elejére és végére és ezekre figyeljek az awk-ban?

Amúgy a cts,rts kezelését nem a HW végzi el? Mivel az fpga figyeli a dolgokat, egy cts kérés után csak akkor kezd küldeni, ha (és ameddig) az rts szignál '1'.
Ez a dolog nekem csak annyi lenne, hogy az rts vezeték állapotváltozását fel lehetne használnom a vizsgáló szinuszjel frekvenciájának arrébb léptetésére, amit írtam neked. Most úgy van, hogy akkor léptet, mikor az AD-t követő latch betöltötte a két mért értéket, és kész küldeni őket az uart modulnak.

(ez a latch csak arra kell, hogy mindkét AD-ről szinkronban kerüljenek az adatok továbbításra, nélküle lenne 5-10 órajel késés a második értéknél az elsőhöz képest)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1013) bambano válasza CPT.Pirk (#1012) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem jól érted. az xon-t neked kell kiadni awk-ból, annak érkezésekor kezdhet el adni az fpga, és adhat mindaddig, amíg nem kap xoff-ot. tehát a gép felől az fpga felé megy az xonxoff és az fpga felől a gép felé menő forgalmat akasztja meg.

az rts/cts szerintem nem hardveres, de a linux driver kezeli. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1014) CPT.Pirk válasza bambano (#1013) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jaj értem mit mondasz. Ráadásul még stimmel is a többi tervemhez.

Most már csak meg kellene írnom... :B

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1015) CPT.Pirk válasza bambano (#1013) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megírtam az uart RX részét FPGA-n.

Ha kiküldök így egyszerűen valamit terminálban: printf("2") > /dev/ttyUSB0, akkor frankón a 2 ascii megfelelője, vagyis 00110010 ér oda az fpga-ra.
Viszont a vezérlő karakterek, mint a DC1, DC3 az xon xoff -nál, azt hogyan kell kiküldeni? Azt hiszem a printf az karakterenként szétbontva küldi el.
Mondjuk simán számokkal is helyettesíthetem a vezérlő karikat, de az olyan hülye megoldás lenne. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1016) bambano válasza CPT.Pirk (#1015) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az xon/xoff az a ctrl +q és a ctrl+q ezeknek egy kódja van, amit hexában el lehet küldeni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1017) CPT.Pirk válasza bambano (#1016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. De hogyan küldöm el hexában?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1018) bambano válasza CPT.Pirk (#1017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem hexában kellene elküldened, hanem magát a karaktert, aminek van hexa kódja.

valahogy így: printf ("%c",0x11)>/dev/ttyUSB0;

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1019) CPT.Pirk válasza bambano (#1018) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megvan, printf "\x11" >... küldi el megfelelően.

Valamint implementáltam az xon figyelés dolgot, most csak akkor küld az adó, ha 000010001 beérkezett és csak addig, amíg ez van.
Tudsz valami leírást, linket mutatni, ahol egyértelműen le van írva, hogy ilyesmihez hogyan csináljak ciklust, ciklusokat az awk-ban? Valahogy baromira nem áll kézre ez a nyelv.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1020) bambano válasza CPT.Pirk (#1019) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

man awk és sima c szintaxisa van :)
de pontosan mit is szeretnél?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1021) CPT.Pirk válasza bambano (#1020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulajdonképpen megírni azt, amit a 1013-ban írtál.

Küld egy xon -t, 2 adat beérkezése után rögtön xoff-ot küld, elvégzi az osztást, logaritmust, fájlba írást, majd jön a következő kör.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1022) bambano válasza CPT.Pirk (#1021) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mi lenne, ha küldene egy xon-t, betöltené egy tömbbe a teljes adatmennyiséget, ami a grafikonodhoz kell, majd küldene egy xoff-ot, utána szöszölne osztással meg logaritmussal?

megnéztem a manualját, szerintem elég jó.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1023) CPT.Pirk válasza bambano (#1022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából ez is megoldható. Azt kell csak megoldanom, hogy biztosan az elejéről kezdődjön a frekvenciasáv végiglépkedés, de ezt fpga-ban megoldom, már félig kész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1024) CPT.Pirk válasza bambano (#1022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vagyis izé, ehhez kellene nekem valami segítség, vagy példa. Olvasgatom a gnu.org-on az awk-s lapokat, de azokból nem akar összeállni az egész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1025) CPT.Pirk válasza bambano (#1022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

#!/bin/bash

INPUTFILE="/dev/ttyUSB0"
OUTPUTFILE="/home/patch/awk/output.txt"

rm $OUTPUTFILE
touch $OUTPUTFILE
printf "\x11" > $INPUTFILE
$INPUTFILE | awk '{a = substr($0,0,4);b = substr($0,4,4); if (a > 0) printf "%d,%d,%f",a,b >> $OUTPUTFILE}'
cat $OUTPUTFILE | while read line ; do
echo $line
#itt majd lesz valami awk megint
done
printf "\x13" > /dev/ttyUSB0

Na most ezt alkottam, nagyobb részt bash, ahhoz több segítséget találtam. Az a terv, hogy az awk hívásnál menti fájlba az értékeket, majd később a cat-es rész soronkénti visszaolvasással meg egy másik awk rész fog számolni.

Viszont az awk-s sorral baja van: # ./teszt.awk
./teszt.awk: sor: 10: /dev/ttyUSB0: Engedély megtagadva

Amit nem tudom, hogy miért van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1026) bambano válasza CPT.Pirk (#1025) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert cat $INPUTFILE

ha már mindenáron felesleges forkokkal terhelnéd a géped :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1027) CPT.Pirk válasza bambano (#1026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, de ez sem megoldás. A cat az idők végezetéig olvassa a portot, meg akkor is, ha tisztán awk-val csinálom, ahogy korábban volt.

Szóval kezdek kifogyni minden ötletből, hogy hogyan lehetne abbahagyatni a port olvasást a 41. /n után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1028) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ebben mi a rossz?

i="0"
count="42"

while [$I < $COUNT]
do
echo alma
(( i++ ))
done

A while-os sorrarl van problémája, azt írja: ]: nincs ilyen fájl vagy könyvtár. Akkor is ez van, ha i < 42 van feltételnek megadva, csak akkor ]: helyett 42]: van a szövegben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1029) bambano válasza CPT.Pirk (#1027) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, nem olvassa az idők végezetéig a portot, ha a csővezeték következő lépcsője lebontja a csövet.

küldj egy mintafájlt, ha lehet, mondjuk 50 sorral, és megnézem neked.

a másik hsz-re: emlékeim szerint a [ ] jelek elé és mögé kell szóköz. tehát a [$I nem jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1030) MacCaine válasza CPT.Pirk (#1028) üzenetére


MacCaine
őstag

Meg asszem a kisbetű-nagybetűre is érzékeny. count != COUNT

(#1031) CPT.Pirk válasza bambano (#1029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, kis - nagy betű különbség az megvan. Beírva szóközt, már más a helyzet. Ha a feltétel < a "kacsacsőr", akkor ez a baja: $COUNT: kétértelmű átirányítás. :F

Ha -lt vagy -ne (gondolom a "kevesebb mint" és a "nem egyenlő" röviden, ilyen példákat találtam neten) van a kacsacsőr helyén, akkor meg végtelen ciklusban kapom az almát. :)

A másik dologra visszatérve, jelenleg egy while ciklust akartam írni, ami soronként olvassa a soros portot dd, vagy a read paranccsal.

Ma még fájlba írni nem tudtam, a cat, meg mindennek a kimenete egy csomó új állományt hozott létre, a beolvasott 2 szám volt a nevük. Tehát 40924091, és így tovább állományok.

nem, nem olvassa az idők végezetéig a portot, ha a csővezeték következő lépcsője lebontja a csövet. - ezt hogy kell elképzelni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1032) bambano válasza CPT.Pirk (#1031) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

BEGIN { printf ("\x11")>/dev/ttyUSB0; }
NR<41 { a[NR]=substr($0,0,4); b[NR]=substr($0,4,4); }
END {
printf ("\x11')>/dev/ttyUSB0
for(i=1;i<41;i++) printf ("%d,%d,%f\n",a[i],b[i],log(a[i]/b[i])/log(10));
}

kb. ennyi. ezt kirakod egy fájlba, majd gawk -f awkfile /dev/ttyUSB0

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1033) CPT.Pirk válasza bambano (#1032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pici igazítás után:

BEGIN { printf ("\x11")>/dev/ttyUSB0; }
NR<41 { a[NR]=substr($0,0,4); b[NR]=substr($0,4,4); }
END {
printf ("\x11") > /dev/ttyUSB0
for(i=1;i<41;i++) if(a[i] > 0) printf ("%d,%d,%f\n",a[i],b[i],log(a[i]/b[i])/log(10));
}

erre jutottam:

4091,1409,0.462918
4090,408,1.001063
4091,1409,0.462918
4091,1409,0.462918
...
...

A kódba megint kellett az a[ i ]> 0 , mert jött megint a 0-val osztás dolog, mint korábban. Az elemek száma a kimeneten stimmel, de amíg nem húzom ki az USB-t a portból, addig nem látok semmit.
Valami még nem stimmel a számolásnál. No meg érdekes, hogy 1-2 számjegy eltűnik, akár csak korábban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1034) bambano válasza CPT.Pirk (#1033) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az if-ben b>0-t kellene nézni, mert b-vel osztasz, nem a-val.
hol tűnnek el számjegyek? vezető nulla eltűnik, ha %d-vel iratod ki, ha ez kell, akkor %s-t írj oda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1035) CPT.Pirk válasza bambano (#1034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, b > 0, ez logikus. ;]

Nézd meg az értékeket, a második szám első értéke az első szám utolsó számjegye.

4091,1409,0.462918
4090,0409,1.000000
4090,0409,1.000000
4091,1409,0.462918
4092,2409,0.230099
4091,1409,0.462918
4091,1409,0.462918
4098,8409,-0.312172
4090,0409,1.000000

A második oszlopban el van tolódva minden szám egyel jobbra.
cat /dev... -el nézve nincs ilyen gond, ott a második oszlop hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1036) bambano válasza CPT.Pirk (#1035) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a substr-ek második paraméterét növeld meg 1-gyel.
sosem tudom, hogy melyik nyelven kezdi a string pozícióinak számolását 0-val vagy 1-gyel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1037) CPT.Pirk válasza bambano (#1036) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez megoldotta az értékeket.

BEGIN { printf ("\x11")>/dev/ttyUSB0; }
NR<41 { a[NR]=substr($0,1,4); b[NR]=substr($0,5,4); }
END {
printf ("\x11") > /dev/ttyUSB0
for(i=1;i<41;i++) if(b[i] > 0) printf ("%d,%d,%f\n",a[i],b[i],20*(log(b[i]/a[i])/log(10.0)));
}

A logaritmus számolást kicsit átalakítottam, de még mindig nem jó, pedig szerintem ugyanaz van ott, mint ami korábban egy függvénybe írtam:

function log10(x) {\
return log(x)/log(10.0);\
}\

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1038) bambano válasza CPT.Pirk (#1037) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem értem, megfordítottad a logaritmus argumentumában az osztást, de maradt b az if-ben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1039) CPT.Pirk válasza bambano (#1038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valóban, nem írtam át az if-et, de ez nem befolyásolhatja a végeredményt.

Tehát osztanom a második számot kell az elsővel, majd az eredményből kell 20*10-es alapú logaritmust számolnom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1040) bambano válasza CPT.Pirk (#1039) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

1,1,0.000000
1,10,20.000000
1,100,40.000000
1,1000,60.000000

ez nem jó? ködös emlékeim vannak a decibellről, de ez nekem jónak tűnik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1041) CPT.Pirk válasza bambano (#1040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No para, én beszéltem hülyeséget. Jók a számolt értékek.

Most azt keresem, hogyan lehet rendesen kilépni, ha megvan a 41 érték.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1042) bambano válasza CPT.Pirk (#1041) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a program kilép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1043) CPT.Pirk válasza bambano (#1042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig amíg nem húzom ki az usb-t kézzel, semmi nem történik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1044) bambano válasza CPT.Pirk (#1043) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor ott az lehet a baj, hogy meg van nyitva az usb és az awk is meg akarja nyitni.
de strace-szel meg lehet nézni, hogy mire vár.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1045) CPT.Pirk válasza bambano (#1044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kimentettem a lényeget pastebinra: [link]

A read(4, ... sorok ismétlődnek egészen addig, amíg ki nem húzom a csatlakozót, ekkor van a close(4) = 0 sor, az alatta lévők meg az eredmények kiírása. Szóval kb. addig olvas, amíg ki nem húzom a csatlakozót.

Valamint másik probléma, hogy bár 2 helyen is van az "x11" elküldése, de egyiknél sem csinál semmit. Tegnap a bash-ból küldve ugyanezeket, ott simán működött.

Itt van a pastebin eleje is, kicsit zagyva, de hátha találsz valamit benne: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1046) bambano válasza CPT.Pirk (#1045) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

biztos vagy benne, hogy gawk-ot használsz? mit mutat a
ls -l /etc/alternatives/awk
?

a második pastebinben van a 82. sor:
open("0", O_WRONLY|O_CREAT|O_TRUNC|O_LARGEFILE, 0666) = 3
erről nem tudom, hogy jó-e, itt szerintem /dev/ttyUSB0-nak kellene lennie, hacsak az nem egy link.

A substr-t tartalmazó sor végére írj már egy printf "%d\n",NR; -t, hogy lássuk, jól számolja-e a sorokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1047) CPT.Pirk válasza bambano (#1046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az etc-ben nincs alternatives könyvtár. (arch alapú disztrón vagyok most) Viszont csomagkezelőben megnézve, a gawk 3.1.8-3 van telepítve, más awk-s dolog nincs.

Azt az openes sort megnéztem, ott írja is, hogy rossz ioctl eszköz, aztán alatta pár sorral meg már ott van az open után a /dev/ttyUSB0.

Beírtam a kért printf dolgot, itt van a friss pastebin: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1048) bambano válasza CPT.Pirk (#1047) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem már, hogy mi van, de ebben a pillanatban más elfoglaltságom van, majd este :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1049) CPT.Pirk válasza bambano (#1048) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ajjaj! ;]

Így is már egy legalább egy láda sörrel jövök neked. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1050) bambano válasza CPT.Pirk (#1047) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy látom, egy:

NR>41 { exit 0;}

sor megoldja a problémát, amit közvetlenül az NR<41 kezdetű sor alá kell beszúrni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.