Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitblueduck: RTX 50-es széria PhysX támogatás nélkül. Tényleg akkora probléma?
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Argos: Az vagy, amit megeszel
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- eBay-es kütyük kis pénzért
- MaxxDamage: Vizes Laptop Hűtés? Lehetséges? Igen!
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tasiadam
veterán
Na végül a wipefs letakarította, majd a nodeokon kellett külön még disk wipe
-
tasiadam
veterán
Udv
Van egy BX500 ssd-m amin Proxmox volt, ami pedig LVM. Az SSD-t nem engedi formazni es torolni es semmi. Sem diskpart, sem a parted. Win telepito azt mondja, hogy 0kb szabad. Linuxbol mivel tudnam az LVM-et torolni, ami tenyleg torli is? Ugye az LVM miatt nem engedi
-
tasiadam
veterán
Üdv
Nem tudom, hogy mennyire mélyvizes a kérdés, de lehet olyat csinálni, vagy valaki csinált-e már olyat, hogy HDD-hez SSD cachet pakolt. Ubuntut használok torrent szervernek, de a CMR-es HDD-t SMR-re cserélném. Eddig menekülő opció, hogy az nvme ssd-mből 32-64gb-t használnék, ha másolok fel valamit samba-ra, akkor ssd-re tegye, onnan pedig tovább ráérősen a HDD-re, mivel a CMR leeshet bőségesen 20mb/s alá.
vagy, nézek QLC SSD-t, úgyis csak adattárolásra kell és media streamingre, viszont a hdd kicsi és lassú, ha másolok, töltök és használom egyszerre (mostani 120mb/s-hez képest) -
tasiadam
veterán
udvozletem
Van egy Dell 7410-es laptop, WD19 dokkoloval es 2 monitor, kint es bent is. A problemam az, hogy a laptop (es nem a dokkolo, ahogy neztem) nem akar 2 kijelzot kezelni, csak egyet. Felismeri, a preferences-ben is benne van mind a 2 csoda. Felvaltva tudom kezelni, amikor raeroltetem a masodikat, es siam on-olom, akkor az elozo kepe megy el.
Intel iGPU driver a legfrisebb, meg ugy minden is.
20.04 TLS
2x16gb ram
1tb nvme
10.gen i7 CPU
Valami tipp?
Kulso c-s dokkoloval sem akarja az igazat.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Parfüm topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- LED világítás a lakásban
- Yettel topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 4 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 - i7-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 9800X3D / RTX 5070Ti / 32GB DDR5 /1TB SSD
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2736 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest