Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Calogero válasza Odüsseus (#44) üzenetére


Calogero
addikt

En is jartam igy. Szedd le majd telepitsd ujra az Ide vezerlot.

(#52) nilrem válasza Calogero (#50) üzenetére


nilrem
tag

HS280 azt nem ismerem milyen tipus? En Magnattal nyomom, harom eve eddig teljesen korrekt.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#53) I_Am


I_Am
veterán

Ozaki Q3 :))
Amugy sztem is hi-fi erősítő és hangfalak a rulez. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#54) Calogero válasza nilrem (#52) üzenetére


Calogero
addikt

Orion HS280 + Orion SE260 erosito

(#55) VigyorEX válasza nilrem (#52) üzenetére


VigyorEX
tag

A HS 280 , ORION tipus, de szerintem már nem gyártják !!!
Nagyon tuti a hangja az árához képest..

Üdv

(#56) nilrem válasza VigyorEX (#55) üzenetére


nilrem
tag

Ya ORION ok! tipusokat nem ismerem, de igen hi-fis korben tenyleg rulez az elerheto arhoz kepest!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#57) M@trixfan válasza turho (#37) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szvsz a db jel/zaj viszonyt fejez ki mintsem nyers hangerőt. A kategóriákról viszont teljesen megfeledkeztem. Meg is néztem az oldalukat és tényleg több minősítési osztály létezik. Ebből következően biztosan nem ad vissza THX-es mozit egy THX-es PC hangszóró, hanem az ő kategóriájára nézve vonatkozik a THX minősítés.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#58) I_Am válasza M@trixfan (#57) üzenetére


I_Am
veterán

A db (decibel) hangnyomást fejez ki, a jel zaj viszonyt pedig adott hangnyomáshoz szokták megadni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#59) nilrem válasza I_Am (#58) üzenetére


nilrem
tag

en az adatokat masodlagosnak tekintem, hangszoronal szerintem mindenki hallgasson a fulere es a penztarcajara!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#60) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Srácok! Nagyon örülök,hogy találtam ezt a forumot mert itt azt vélem felfedezni,hogy próbál mindenki segíteni a másiknak.Remélem ez tovéábbra is így lesz!Aki pedig nem tud érdemben hozzászólni csak fikázni akar olyan cuccokat amit még életében nem próbát akkor az inkább ne tegye.De szerintem mindenki örűl annak ha tapasztalatokat olvashat mert az sokat segíthet neki esetleges vásárlásnál.A lényeg,hogy legyünk itt mind egymás virtuális barátai és segítsünk egymásnak hisz tudjátok: EGYSÉGBEN AZ ERŐ!!!!!!!

(#61) Pusigod


Pusigod
csendes tag


Szerintetek melyiket vegyem, melyik hangkártyával,
ha a PC-met össze szeretném kötni TV-vel DVD lejátszáshoz,
hifi-vel zene hallgatáshoz és persze játszáshoz is?

Creative Inspire 5500 5.1
Creative Inspire 5300 5.1
Creative Inspire T7700 7.1
Genius SW 5.1 Home Theather

Creative Sound Blaster Audigy 2
Creative Sound Blaster Live 5.1

Üdv.


(#62) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Szerintem kövesd az örökzöld PC közmondást,miszerint:
Nem mindíg a drága cuccok a jók de álltalában a jó cuccok DRÁGÁK!
Szerintem ne Sound blastert vegyél hanem Terratec Aureon Sky-t!!!
Az atomkártya és nem kerűl többe mint az Audigy 2!
Hangfalból pedig Logitech Z-680!!!!!!!!!!!!!!
Hidd el nem véletlen erőltetem!Nekem a Logitech előtt egy Creative Cambridge Soundworks DTT 2500 Digitalom volt vagyis még most is megvan csak visszaraktam a dobozába mert el akarom adni.
A Logitech a király!

(#63) I. Richard válasza Odüsseus (#60) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hali Odüsseus!

Látom te értesz a témához!

Szóval a Logitech cucc lenyomja a Klipsch promedia 5.1-et? Mert annak se rosszak a jellemzői, vagy de?

Amúgy a témához az áruk miatt nem hiszem, hogy ezek a cuccok a legmegfelelöbbek!:DD

(#64) Pusigod


Pusigod
csendes tag

Az az igazság hogy én sulineten keresztül szeretnék vásárolni, ahol ha jól láttam egyik sem kapható :(
Várom javaslatokat továbbra is, hogy pl érdemes-e audígy 2 és inspire T7700-ast venni, vagy ...

(#65) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Alapból nem vennék számítógépes köpőcsészéket, de ha már minden áron ilyet akarsz, akkor az egyetlen normális a Genius HT 5.1 szvsz.

(#66) DDL válasza Odüsseus (#48) üzenetére


DDL
őstag

Tudom, hogy hülye vagyok a Tmához. Hiszen Te is megmondtad. De olvasd vissza a saját szöveged és gondolkozz el rajta.

off

Utána nézhetnél annak, hogy mit is takar a THD, a magassugárzó, az SPL. Az RMS fogalmával hellyel-közel legalább tisztában vagy, de valyon a mérésével is? Tudod mit jelent a 100 dB jel-zaj viszony 'A' súlyozással mérve?
Na és azzal tisztában vagy, hogy milyen elektronikai és mechanikai követelménye van 450W (pláne 505W) folyamatos elektromos kimenő teljesítménynek 8 ohmos terhelésen?

És a 62/69W (pláne 185W) felvételének?

on

Az furcsa, hogy pont ugyan annyi kimenő teljesítményt mértetek rajta (na de hogyan?) hajszálpontosan, mint amit megadnak a gyári adatlapon:

Total output power: 505 Watts RMS
Subwoofer power output: 188 Watts RMS
Satellite speaker power output: 317 Watts RMS (4 x 62 Watts RMS, 1 x 69 Watts)
Total peak power: 1000 Watts
Maximum SPL: 114 dB
System frequency response: 35Hz - 20kHz
Input impedance: 10'000 ohms
Shielded satellites for use near video monitors


üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#67) biker válasza Odüsseus (#48) üzenetére


biker
nagyúr

hát ha az a kép méretarányos, akkor ultragigamegalol...
vagy a távirányító kb 25x15cm, vagy 10cm-es a mélynyomó :)
de jellevágás nincsen, mert akkor még rosszabb a hang képe, ha meg is vágatom.
illetve van olyan mikroprocesszoros technika, ami torzítás figyeléssel bír, jellemzően csak egy tápos erősítőknél, ami nem engedi a nagyobb hangerőt, ha torzít, ekkor feltekerheted a hangerőt maxra, de megáll kb 80%-on, illetve ahol kezd torzítani.

115db. khm. nem sok kissé?

Rendszer torzitása:Jellevágás előtt 0,01% teljes harmonikus torzításnál (THD) jobb!!!!!!!!!!
ahha, tehát ez a cucc minél közelebb jár a THD maximumához, annál jobbak az értékei? akkor ha a nagyobb érték jobb, akkor igaz :DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#68) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Sziasztok mindenki,újra itt vagyok!Látom azért van egy két hitetlen az adataimmal kapcsolatban de ez így is van rendjén!DDL nek meg üzenem,hogy én sosem mondtam rád,hogy hülye vagy csak arra kértelek,ne ítéld már el az olyan dolgokat amiről lehet,hogy fogalmad sincs.Azért mert valamit nem ismerünk az nem jelenti autómatice,hogy szar is!
A mérési eredmények pontosak aki pedig nem hisz nekem talán győződjön meg róla a Hertánál mert ott vettem.Én senkit nem akarok átvágni vagy félrevezetni mert nincs is okom rá meg amúgy sem vagyok olyan.A lényeg hogy félelmetesen jól szól a rendszer.Amúgy a mélynyomó hátulján van egy legalább 10kg-os hűtőborda de ezen felűl a rendszerbe van építve egy elektronikus hőfigyelő rendszer.Ha túlhevülés lépne fel akkor a rendszer kikapcsol amíg a hőmérséklete el nem éri a megfelelő szintet.Valahogy úgy mint a P IV-es prociknál!
A kézikönyv szerint ez csak valami extrém meleg helyen fordúlhat elő de a lényeg az hogy erre is gondoltak a mérnökök.
I. Richardnak meg üzenem,hogy a Logitech lenyomja a Klipsch promedia 5.1-rendszerét bár éppen hogy csak ha a gyári adatokat nézzük.
És újra DDl nek üzenem,hogy a következő adatokat a Klipsch promedia 5.1 ről szedtem le és láthatod ott is hasonló a helyzet az adatokban!Szóval nem értem miért kételkedsz?
FREQUENCY RESPONSE:
25Hz-20kHz (range)
SENSITIVITY:
Closed loop system
MAX ACOUSTIC OUTPUT:
113dB maximum at listening position
COVERAGE ANGLE:
Near field design
DISPERSION ANGLE:
90° x 40° MicroTractrix™ Horn
OVERLOAD PROTECTION:
Limiter circuit
ENCLOSURE TYPE:
Satellites and center—sealed; Subwoofer—6th order bass reflex
AMPLIFIER:
BASH®, dual supply
AMPLIFIER POWER:
FTC Rated per Satellite: 60 watts/channel @ ≤ 1% THD, 100Hz - 1KHz (Note: all channels driven) FTC Rated Subwoofer: 170 watts @ ≤ 3% THD, 40 - 100Hz Maximum Burst Power*: 500 watts @ ≤ 1% THD (Note: all channels driven) *Maximum Burst Power indicates the actual power this amplifier will deliver to the speakers under normal operating conditions. While the FTC power rating indicates power available on a continuous, long-term basis, multi-channel systems do not rely on that type of power. Instead, the amplifier is called upon to deliver large, short-term bursts of power to be able to support today’s digital music, games and movie formats. In addition to the required FTC power rating, we have provided the maximum burst output as a better indication of the product’s true performance.

(#69) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Pusigod-nak üzenem,hogy ha sulineten vásárol akkor nyugodtan vegye meg az Audigy II-t meg a hozzá való hangfalakat mert azért nem rosz kártya az csak sok rosszat lehet olvasni a driverproblémákról.Van egy két másik fórum ahol anyázzák a Creative programozóit,hogy miért nem tudnak rendes drivereket írni egy jó kártyához.

(#70) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Logitech-et nem is nézted? Nekem a 640-es van és olyan br 30e Ft! Ja és a lényeg hogy elég jót szól, főleg a mélyláda!

(#71) DDL válasza Odüsseus (#68) üzenetére


DDL
őstag

Nem azt írtam, hogy hülyének tartasz, hanem azt, hogy a Tmához vagyok hülye (mert nem értek hozzá).

Belemehetünk abba, hogy mit takar az amit megadnak. De úgy sem foglak tudni megtéríteni. ezért nem kérek mást mint gondolkozz el azon amit leírtál és szedd össze a középiskolai fizikai ismereteid.

Amúgy ki az, mi az a Herta? Milyen műszerparkkal, módszerekkel mértek? Diagrammok? Képek? Ezenkívül egy 500W-os erősítő kicsit nagyobb méretű. Vagy kapcsolós a táp, de akkor meg ventillátor kellene.

Ja és még vmi. A bemásolt Klipsch adatai közöt van egy kis gond. Nem kell más csak egyszerű összeadás, meg egy ki logika. Kíváncsi vagyok rájössz-e.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#72) biker


biker
nagyúr

továbbra is csak kézikönyv idézetek jönnek, mérési adatok, mérések leírása sehol...

mindegy, lehet ezt már sosem tudjuk meg...

hogy hasonlítottad össze a bemeneti és kimeneti görbéket, hogy számoltad ki a torzítást utána, stb...

vagy csak kétsugaras szkópon nézted a különbözetet, hogy ''ez kábé'' 10%?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#73) Mustar


Mustar
tag

Néztem m*dia markt-ban asztali dvd lejátszót, és kicsit furcsa volt hogy egy 20e ás egy 100e Ft-os lejátszón is csak két RCA csatlakozót láttam (ha minden igaz, ugye az a piros-fehér). A kérdésem hogy ezek 5.1-esekt, vagy hogy néz ki egy 5.1es dvd kejátszó hátulja.?

Találkozunk a hűtőben.

(#74) Mustar


Mustar
tag

Minden esetre ennyi csatlakozó nem volt rajta
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=269&p=2[L/]

Találkozunk a hűtőben.

(#75) aga válasza Pusigod (#61) üzenetére


aga
tag

A válasz egyszerű: Audigy 2 + Inspire T7700, főleg ha sulinetes!

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#76) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Sziasztok!Elnézést kérek,hogy nem tudtam válaszolni eddig,hogy miként mérünk mi a stúdióban de most fogok.Ma egész nap dolgoztam de most azért vagyok itt,hogy kielégítsem a kiváncsiskodókat:
Nos hát nem titok:Valósidejű frekvencia-elemzővel mértünk!
A valósidejû v. azonosidejû frekvencia-elemzõ neve abból ered, hogy a jelek feldolgozása lényegében azok beérkezésével egyidõben történik. Ez szemben áll az FFT technikával, ahol elõször megvárjuk, hogy beérkezzenek az idõjelek, és csak azután fogunk az elemzéshez. A frekvencia-elemzés lényegében digitális rekurzív szûrõkön alapul. Ezen a szûrõk azonos relatív sávszélességgel bírnak, ennek megfelelõen jobban illeszkednek sok - a gyakorlati életben felmerülõ - igényhez. Nem véletlen, hogy a zenei hangközök a hangok frekvenciáinak arányától, és nem a különbségétõl függnek. Az akusztikai és rezgésmérések során is a logaritmikus frekvenciaskálát részesítjük elõnyben. A megfelelõ szabványok is a zajok-rezgések mérését általában terc- ill. oktávsávban írják elõ. Maga az elemzõ képes ennél nagyobb felbontóképességû 1/12 ill. 1/24 oktávos elemzésre is. Utóbbi a zenében egy negyed hangköznek felel meg.
A változó sávszélességnek jellemzõje az FFT technikához viszonyítva, hogy utóbbinál egy record rögzítése után a spektrum minden vonala kiszámítható és érvényes, addig a relatív sávszélesség esetén a megjelenõ spektrum alacsonyabb frekvenciás (tehát keskenyebb sávú) vonalai csak megfelelõ mérési idõ után tekinthetõk érvényesnek. Az BK2133 elemzõ ezeket a spektrumrészeket is megjeleníti, de aláhúzással jelzi, hogy ezeket óvatosan kell kezelni. Az aláhúzás a mérés elõrehaladtával fokozatosan visszaszorul.
Lehetõvé teszi, hogy egymás után mért spektrumokat tároljunk. Ezáltal bizonyos hangeseményeken egyszerre végezhetünk idõ és frekvencia szerinti elemzést. Lehetõség van arra, hogy utólag egymás után megtekintsük a különbözõ idõpontokból származó spektrumokat., vagy valamely kiválasztott frekvenciasáv amplitúdóját az idõ függvényében ábrázoljuk.
Ez az elemzési mód jól használható valamely helyiség utózengési idejének meghatározásánál is!
Hát mi így mérünk.Remélem mostmár tudjátok.A dB értékét pedig egy Cerebellum hangnyomásszint mérővel mértük le!


(#77) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Ja csak még annyit,hogy a műszerben lévő RMS detektor figyeli az egyes frekvenciasávokban a jelszintet, és azt bizonyos (beállítható) idõállandóval megsimítva továbbítja. Ha a beállított idõállandó nagyobb, mint a zengõszoba idõállandója, akkor nem a zengõszobának, hanem az RMS detektorunknak az utózengési idejét mérjük meg. (ez a tény hasznosítható esetleg a mérési módszerünk ellenõrzésére)!!


Üdv:Odüsseus

(#78) DDL válasza Odüsseus (#76) üzenetére


DDL
őstag

Na ezzel sokmindent írtál, de nem válaszoltál a kérdéseinkre. :(

De részeletesen is kérdezhetek.

1. Hogyan mérted a frekiátvitelt ill. milyen tűréssel értékelted? Egyáltalán milyen frekimenet? Teljesítmény? Kisjelű? Ha teljesítmény akkor mekkora teljesítményen? Netán akusztikus? Akkor mekkora a szoba? Korrigáltátok a szobaakusztika hatását? A hangszórók mely pontján?

2. Hogyan mérted a teljesítményt? Milyen frekin? Mennyi ideig? Milyen terhelésen? Mekkora torzítással? Mekkora bemenő jellel?

3. Mekkora kimenő teljesítményen mérted a THD-t? Milyen zajszűrőt használtál, ha ahasználtál ? (ide tartozik az a kérdésem is amin szépen átsiklottál, hogy lehet egyszer 10% a THD egyszer meg 0.01%??).

3. Mekkora a csillapítása, meredeksége és a frekije a szűrőnek amit a jel-zaj viszony mérésénél használtok? Mekkora teljesítményen mérve, milyen frekin? Átlagos? Legjobb? Legkedvezőtlenebb? Nyitott bemenettel? Esetleg zárttal? Ha zárttal akkor mekkora impedanciával zártátok le? Milyen hangerőszabályozó állásban?

4. A hangnyomást mekkora szobában (és milyen!) mértétek? Milyen frekin? Mekkora távolságban a hangszórótól? És melyiktől?

stb. stb.

Szóval szép az a sok bötü egymás után amit leírtál, de éppenhogy csak köszönő viszonyban van a kérdésünkkel, de messze nem válasz.

Üdv: DDL

Bocsesz a hosszú off-ért

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#79) Viktor77


Viktor77
titán

Ne offoljátok már teljesen szét ezt a topic-ot! Totál nem erről szól!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#80) DDL válasza Viktor77 (#79) üzenetére


DDL
őstag

Igazad van. Bocs.

(bár érdekes hogy senkit nem érdekel, hogy mit jelentenek a paraméterek)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#81) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Látom téged nem hagy nyugodni ez a téma,de sebaj!Tényleg nem ez a téma itt és senkit nem szeretnék untatni.Ha választ akarsz kapni erre a rengeteg kérdésedre akkor menny el a Hertába(lurdy ház),vegyél egy Logitech Z-680-ast és mérd meg te magad.Gondolom ha a saját szemeddel látod ,hogy mire képes a rendszer akkor csak el hiszed.A lényeg a végére az,hogy akik hallották nálam szólni a rendszert (vájt fülüek és laikusok) azok mind elismerően nyilatkoztak.És ez itt a lényeg.Nem csak a száraz számadat számít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#82) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Azért DDL látom nem vagy egy buta csávó amiért csak gratulálni tudok de ne legyél már ennyire szkeptikus!

(#83) b.bone válasza DDL (#78) üzenetére


b.bone
senior tag

OFF
Elősször is. Odusszeusz. hm. Figy. Lehet hogy apukádtól kaptál szülinapodra egy jó aktiv hangfal szettet és elsimerem a Pc-s cuccok között jónak mondható. De ne próbáld már bemesélni hogy jobban szól mint egy rendes Hi-fi-s cucc. Amiket te leírtál azok szerint a te rendszered lazán lenyomja az enyémet. (5x75-ös erölködő. frontoknak pioneer cs-7070, háttérnek Hs-501. center és mély házikészítésű de hasonó kategória) ugyhogy erről ennyit. örülj neki hogy van. pont. ott van a topikban hogy 30 rugó. ennyi.

DDl. na ezért válaszolok neked. Hidd el én is jót röhögtem odusszeusz barátunkon. szerintem is egyértelmű hogy hulyeséget beszél. De te is olyan jó okot adsz neki hogy még több baromságot írjon. Mindenesetre ha következőnek tervezek venni valami hangcuccot akkor elősször kikérem a tanácsod:) mert amint látom eléggé otthon vagy a témában.

ON

És végül. Nem nagyon szoktam foglalkozni ilyen PC-s csipogókkal. De egyik haverom most vett egy Ozaki szettet. Azért a kedvéért megnéztem. Kicsomagolta, összedugta. Zörgött a mély láda mint állat. szétkapta. Lám volt benne egy tök jó csavarhúzó. Kiszedte. Azóta nem zörög. És még egy csavarhúzót is kapott:) amit én hallottam. Mondom nem dölök be ezeknek a feliratokknak hogy 450W meg hasonló, ha van is annyi akkorsem csak az számít. De azért elismerésem. Jól szólt. Igaz nemtudom már pontosan melyik ozaki cucc volt de arra emléxem hogy 20-on valamennyi volt. ha valakit érdekel megkérdem tőle pontosan. Tehát én még csak Ozaki-ból néztem meg ilyet ugyhogy nemtudom mennyire jó a töbi. De 30 alatt volt. annyit bőven megér.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#84) emvy


emvy
nagyúr

Aztabetyár.:(((

while (!sleep) sheep++;

(#85) b.bone válasza DDL (#80) üzenetére


b.bone
senior tag

engem érdekelne, de a felét sem értem:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#86) emvy


emvy
nagyúr

Komolyan:

ha tudsz FFT-zni, adok egy hullámhalmazt, írd le, hogy csinálnál rajta FFT-t, hogy számolsz belőle dB-t, és hogy súlyozod A szerint.

Azok alapján, amit írsz, kisujjból ki kell vágd mindezt.

while (!sleep) sheep++;

(#87) b.bone válasza emvy (#84) üzenetére


b.bone
senior tag

én nem akartam ilyen drasztikusan írni. de amit írtam hogy '' apukádtól''.

szóval szerintem szegény még nagyon gyerek. mit idegesítitek magatokat rajta?:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#88) emvy


emvy
nagyúr

Ilyenek miatt rövidül az életem, pedig sportolok és nem dohányzom.

while (!sleep) sheep++;

(#89) emvy


emvy
nagyúr

JA!


THX:

A THX NEM JELENT ___SEMMIT____.

AZ ÉGVILÁGON SEMMIT.

HA VAN ELÉG ZSÉD, LEHET THX-APPROVED CUCCOD.

Semmit.
Semmit.
Semmit.

while (!sleep) sheep++;

(#90) b.bone


b.bone
senior tag

egyébként ez az RMS mi a franc? nem tőled kérdem odüsszeusz!

mert a p.m.p.o-t már megfejtettem egy pár éve. ez is valami hasonló?

valaki irja már le pontosan mi ez pls.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#91) emvy válasza b.bone (#90) üzenetére


emvy
nagyúr

RMS:

Root Mean Square.

sqrt(1/T*integrál[0-tól T-ig]( a jel időfüggvénye a t pillanatban) dt)

sqrt=gyök

A jel teljesítményének középértékét adja meg; a szinuszos kimenőjel teljesítménye megegyezik azzal, mintha RMS abszolútértékű jelnek a teljesítményét vizsgáltad volna.

while (!sleep) sheep++;

(#92) Viktor77 válasza b.bone (#90) üzenetére


Viktor77
titán

Root Mean Square asszem. Tényleges, effektív teljesítmény.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#93) b.bone


b.bone
senior tag

na thx. igaz fáradt vagyok és vagy 5 ször kellet elolvasnom mire felfogtam. de azért felfogtam:)

ide se lehet csikóhalakat szurkálni?(integrál):)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#94) emvy válasza b.bone (#93) üzenetére


emvy
nagyúr

pillanat, és adom.:)

while (!sleep) sheep++;

(#95) emvy


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#96) b.bone válasza emvy (#95) üzenetére


b.bone
senior tag

:):):)

köszönöm:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#97) DDL válasza b.bone (#90) üzenetére


DDL
őstag

Az RMS gyakorlatilag azonos a DIN45500 szerinti folyamatos kimenő teljesírménnyel. Csak IEC szabvány szerint. Azaz szinusos jellel mérve a megadott torzítás és terhelés mellett, adott frekvencián. Csak a kiértékelés más ezért általában nagyobb értékek jönnek ki (de nem ennyivel :DD ). Általában 5-10% max.

Na most mindenütt így van, kivéve egyes PC-s és nem pc-s multimédiás cuccoknál.

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#98) Excalibur


Excalibur
csendes tag

Üdv mindenkinek!Véletlenl kattintottam erre a témára de megakadt a szemem bizonyos irományokon.Hogy ti most miről vitatkoztok arról fogalmam sincs mert fingom nincs ezekhez a audio-technológiai dolgokhoz de egy kicsit védelmembe kell vennem ezt az Odüsseus gyereket!Én kb fél éve vagyok boldog tulajdonosa egy Logitech Z-680-as nak és basszus én is a Hertánál vettem csak én nem a Lurdyba.Na de ez lényegtelen.Szóval amit a minőségéről és hangerejéről írt le nektek az szórúl szóra igaz.Mármint,hogy milyen szépen és jól szól.A számadatokhoz nem nagyon tudok hozzászólni mert ennyire nem értek a dologhoz de elővettem a kézikönyvet és összevetettem azzal amit Odüsseus leírt,és a számok elég közel állnak egymáshoz!De ti leszóltátok hogy az nem is lehet annyi.Namost ha azok az adatok valótlanok és hamisak amik a kézikönyvben és a neten fentvannak akkor elvileg én beperelhetem a Logitechet,hogy valótlan adatokkal árúlja a termékét?Csak azért kérdezem mert hátha egy vaskos kis kártérítést kapok!!!! :-) Amúgy ha ez mind kamu akkor kik és miért írják ezt a dobozra és a kézikönyvbe?És szerintetek a Logitech bmegengedheti magának ezt,hogy hazudozzon?A Logitechnél nincsenek mérnökök akik ezeket méricskélik?Azért azt a THX-minősítést sem kapja ám meg akárki mert akkor mindenen az lenne.Az pedig,hogy nem jelentene semmit de semmit azért én azt hiszem egy nagyon nagy túlzás!Én erről a THX-ről még régebben hallottam valamit a Spektrum TV-n és nagyon dícsérték.Na mindegy és csak a saját váéleményem írtam le amit mindenki előtt merek vállalni.

(#99) I. Richard


I. Richard
senior tag

Hi!

Szegény Mustar már tudja az összes hangtechnikai adatot, jelölést, stb. ,de a kérdésére még nemigen kapott választ!!!!!!

Dobálóztatok itt mindenféle számmal, mért adattal stb., de a lényeget nem írtátok!!

Azt azért leírom, hogy mit NE vegyen:

Philips A2.610.

Nekem ilyenem van, 30k-ért vettem (aztán láttam a Mistralban 20-ért:O:O, na mindegy). Szóval hiába van ráírva, hogy a mély 30W-os, már kis hangerőnél is jelenkezik a puffogó-susogó-zörgő hang. Hiába szólnak a szatelitek relatíve tisztán, ha a mély egy kicsit gázos!

Ezek után már bánom, hogy nem spóroltam többet, és vettem egy ''komolyabb'' cuccot.

(#100) Excalibur


Excalibur
csendes tag

Teljesen igaza van I.Richardnak!!!! Szerintem 30-ezerből nemigen lehet normális hangszettet kapni!Hangkártyát azt igen de hangfalrendszert azt nem!Aki jót akar az gyüjtögessen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.