Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustar


Mustar
tag

Mit tudtok ajánlani Bruttó 30e Ft-ből?
Nekem nagyon fontos a JÓ bass (min 20W), és az hogy vagy távirányitóval vagy valamelyik panelről mindent (bass, trauble, on/off, esetleg mute, balance stb...) Legalább 45-50W
Ezeket néztem:
-JS 9902
-Meg naggyából az összes Jazz-et
-Philipsekből néztem párat de nem igazán jönnek be.
-Altec Lansing 251, azzal az a baj hogy nem lehet a bass, trauble-t kezelni
A többiekről nem sokat tudok.
Előre is köszi.

Találkozunk a hűtőben.

(#2) Viktor77 válasza Mustar (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Most kapok a fejemre, de azért leírom.

Nekem Ozaki Q3-am van. Akkorát szól hogy leesik a fejed. Óriási basszus, jó magashangok. Most is ez bömböl.

De hogy a hibáit is leírjam, a front sugárzóknak alapból egy kicsit nagy az alapzaja. Ennyi, de még elviselhető.

Max. hangerőre még fel sem tudtam tenni, mert szétviszi a 12nm-es szobámat.

Nekem bejött.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Viktor77 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, és mondhat akárki akármit, szerintem tud szépen is szólni.

És hallottam már a Geniust is, mielött valaki ezzel jönne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Mustar


Mustar
tag

Ára kb mennyi? Hol lehet beszerezni? És hol találok róla valami leírást?

Találkozunk a hűtőben.

(#5) AngelH


AngelH
aktív tag

:) En meg nem hallottam az Ozakit, csak annyit tudok, hogy haver nagykerbe dolgozik, es mondta hogy eleg sokat visznek vissza belole, szoval tartsam magam tavol tole... A temanyitonak meg a valasz: radobsz meg 5 rongyot es veszel egy Genius 5.1 HT-t, vagz elolvasod ezeket a hozzaszolasokat, es utana veszel egy Genius 5.1 HT-t: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=6386[/L]

(#6) Viktor77 válasza Mustar (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Olyan 30 körül van. És nézd meg a www.ozaki.com.tw oldalt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) strike-force válasza Mustar (#1) üzenetére


strike-force
őstag



havernak ez van és istencsászár. 25br körül van ha yol emélxem.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) Viktor77 válasza AngelH (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Remélem nem lesz flame, én csak az én véleményemet írtam le.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) AngelH válasza Viktor77 (#8) üzenetére


AngelH
aktív tag

ne erts felre! Enis csak azt irtam le, amit hallottam, sot le is irtam hogy nem ismerem az Ozaki hangfalakat, csak a Genius-t, mivel nekem is az van otthon, es mivel nekem 100%-osan bejon, szoval azt ajanlottam.

(#10) Viktor77 válasza AngelH (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is még csak 2 hete van meg, de eddig semmi baja. Amúgy meg: kinek ez, kinek az.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Mustar


Mustar
tag

Viktor neked ilyen van?: [L]http://www.ozaki.com.tw/global/en/products/products_Function.php?source=environment&pID=2[/L]

Találkozunk a hűtőben.

(#12) Viktor77 válasza Mustar (#11) üzenetére


Viktor77
titán

Igen. Ja elfelejtettem írni, a távjával mindent tudsz állítani, de ez úgyis másodlagos szempont.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Mustar


Mustar
tag

Hol találok róla több képet esetleg vagy valami (amit mondtál kicsit hiányos)? Esetleg kapható neten is?

Találkozunk a hűtőben.

(#14) Viktor77 válasza Mustar (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Ezeket sajna nem tudom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) emvy


emvy
nagyúr

n+1-edszer: Ozakit _SEMMIKÉPP_, Jazz egy fokkal jobb, Philips (NEM NXT-s) és Altec, illetve Logitech szóba jöhet.

while (!sleep) sheep++;

(#16) Viktor77 válasza emvy (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Többet nem szólok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Viktor77 válasza emvy (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Többet nem szólok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Mustar


Mustar
tag

Mi a baj az ozaki-val? 180W 30e Ft-ért és még jól is nézki. Hallani nem hallottam még.

Találkozunk a hűtőben.

(#19) Viktor77 válasza Mustar (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Na még annyi, hogy sztem nincs az 180watt, de kétségtelenül nagyot szól.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) DDL válasza Mustar (#18) üzenetére


DDL
őstag

180W... Hm...

Üdv: DDL az isten

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#21) nszb


nszb
tag

Érdekes, hogy még senki nem ajánlott Terratec-et, holott nagyon ott van a SubSession HomeArena 5.1, én legalábbis csak jó tapasztalatokkal tudok szolgálni. Audigy2-vel használom, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Még a költségkeretedbe is benne van a maga 27k-s árával.

Nézd meg az oldalt:
http://productsen.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=133&mode=thread&order=0&thold=0

nszb

(#22) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Sziasztok mindenki!Végigolvastam minden hozzászólást de nem láttam olyat aki Logitech-et használna vagy mondana róla valamit is.A lényeg az,hogy vettem egy Logitech Z-680-as 5.1 rendszert 450Watt RMS ami Dolby Digital+DTS+Pro Logic II-t is tudja hardveresen!Plusz az egész megfelel a világ legszigorúbb audió szabványának a THX-nek is.Az egész rendszer THX-es!!!A lényeg,hogy egyszerűen semmi de semmi amit az életem során hallottam még nem szólt ilyen nagyot és szépen pedig már nagyon sokat megéltem és van tapasztalatom bőven.Amikor megvettem,megnéztem a gépemen a Hulkot DivX de AC3 as hangal és egyszerűen a döbbenettől szólni sem tudtam olyan brutál ez a szett.Az ára kicsit húzós 120E-körüli de ez minden pénzt megér!A Logitech márka pedig garancia a jó minőségre mert amit a Logitech gyárt az minden profi és első osztályú!

(#23) Kígyó válasza Odüsseus (#22) üzenetére


Kígyó
senior tag

''amit a Logitech gyárt az minden profi és első osztályú!''
Azért nem kell elszállni!

(#24) iwu válasza Odüsseus (#22) üzenetére


iwu
addikt

valószínüleg azért nem, mert 30E huf keretbe nem igazán fér bele egy 120Ehufos szett...

én hoztam már creative-t, codegen-t, meg genius ht-t is.

szerintem a genius ht a legjobb választás ebben az árszegmensben. kb 35E

a codegen olcsóbb, de szerintem nem nagy kaland.
a creativnak meg kevés volt a bemenete.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#25) Shümegh válasza Odüsseus (#22) üzenetére


Shümegh
tag

Odüsseus Barátom!

Van egy olyan érzésem, hogy te valemelyik számtech cégnél dolgozhatsz vezető beosztásban. :)

Ha mindez nem igaz, akkor megkövetlek! :U

(#26) Shümegh válasza iwu (#24) üzenetére


Shümegh
tag

30 ezerért már igen élethű desert eagle utánzatot lehet kapni.... Így nemhogy a 120, de soknullás számok sem okozhatnak akkora problémát... :))

(#27) GBX


GBX
aktív tag

Bármit is mondtak mások, én Ozaki B5-t vettem brt 23é.

120W, de ebből kb 100W tiszta, utána a maradéknál feltételzhetően vagy a hankártya gyenge, vagy az aktív táp gyenge mert lehet hallani ahogy elkezd torzítani. Picit zajos az erősítő, de ezt a bekapcsolt gép zaja mellett (halk a gépem) észre sem veszed. FADOBOZOS, és baszottnehéz. de csak 23eFt, via Bluefish:)

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#28) Pusigod


Pusigod
csendes tag

Milyen hangkártya-hangfalrendszer párosítást érdemes venni?
Persze minél jobbat (nem kell csúcsminőségű)
minél olcsóbban. (sulineten venném)
Pl megteszi a Live 5.1 és Creative p580?

(#29) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Valóban a Logitech Z-680 nem a 30 ezres árszegmensbe tartozik csak gondoltam leírom a tapasztalataimat.Nem vagyok egy számtech cég embere sem hanem egy stúdióban dolgozom ezért tudom miről beszélek!Nálunk a legtöbb Hi-Fi-s cucc az Senheiser meg Technics amik tényleg ott vannak a szeren de ezek árban nagyon de nagyon messze vannak innen.A Logitech THX-rendszere simán lezuzza a Technics rendszert ami nálunk a 200 fős konferenciaterembe van beépítve!Ezt higgyétek el nekem!Nálunk van műszer megmértük,hasonlítottunk és nyert a Logitech!Amúgy nem vagyok a Logitech embere mert ezen kívűl semmim sem logitech de ezután már vásárlásnál benne lesz a kosárba!

(#30) Calogero


Calogero
addikt

[L]http://szamitogep.hu/show/read.php?id=14783[/L]

(#31) nilrem válasza Calogero (#30) üzenetére


nilrem
tag

Nemtom en ezektol a pici muanyag vackoktol tartok. Bar ha nektek jo akkor hallgasatok. Szerintem egy front hangszoro az nem kb 10-15 cm magas. Inkabb olyan 1m-esnel kezdodik es mikor megemeled erzed, hogy van bent anyad, ya es persze nem tyukbellel van osszekotve a cuccal. Persze 30-bol meg a kabel se jonne ki ilyen kovetelmenyek mellett. Gyerekek de ez szol igazan faszan!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#32) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Vessetek erre egy pillantást!!!!!
Megéri!!!!
http://www.altavizsla.hu/d.pl?url=http:%2F%2Fvizsla.origo.hu%2Fkatalogus%3Fhol=1%26q=logitech+thx+680&ens.

(#33) #25954560


#25954560
törölt tag

JS9938B. Benne van az arban, pofas, egeszen jol szol. Egyetlen hibajat azert mar ismerem: ha a hangkartya kimenetet tul erosen hajtod meg, a sub-ra valami maradek a zenebol atkerul es a hangfalak erositojen akarmennyire is lehalkitod, attol meg dormogni fog halkan es torzan :U
En philips seizmic edge-re dugtam ra es szepen szol. Ami varatlan, hogy egybol szol a 2.90-es winamp is 5.1-ben meg a divX-es filmek es a jatekok is mindenfele trukkozes nelkul.

(#34) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Na így könnyebb:
http://www.orca.hu/termekek/logitech/hangszoro.htm

(#35) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag


(#36) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Emberek! Van itt valami amit nem igazán értek. Hogyan lehet egy PC-hez való hangcucc THX minősítésű, amikor annak iszonyatos követelményei vannak? Egyetemen volt bent egy előadás különféle térhangzásokról, mindegyik demonstrálva batár hangfalakkal. Mendta a srác, hogy THX szabványt sajnos nem tudja bemutatni mert 800000 Ft egy THX erősítő, a bőven 100 db fölötti hangfalak sem állnak rendelkezésre. Továbbá a szatelitek dipól hangszórók, hogy jobban körbevegye az embert a tér. Most akkor mitől THX egy akár 200000 Ft-os PC rendszer?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) turho válasza M@trixfan (#36) üzenetére


turho
őstag

Én úgy tudom, kategóriánként van thx és thx ultra minősítés, otthon senki sem használ 100 hangfalat... Aki igen, annak bocs :)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#38) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

A THX-az nem csak a hangerőről szól hanem a visszaadott hangok minőségéről és főleg arról,hogy a hangok ne vesszenek el,vagyis jelvesztés nélkűl érkezzenek meg a felhasználó fülébe!A THX-et George Lucas találta ki, és ha jól tudom akkor az ILM (Industrial Light & Magic) teszteli a beérkező hangfalakat és adja oda a THX minősítést.A teszteket laboratóriumban készítik így tuti,hogy amin THX van az tudja is azt amire a THX hivatott ami nem más mint hogy egy az egyben visszakapd azt az élményt amit egy profi moziban hallasz.

(#39) MaUser válasza M@trixfan (#36) üzenetére


MaUser
addikt

Anno csak sima thx volt, de elterjedésével gondolom a gyártók akartak egy olyat amit kis cumókra is rányomhassanak és azzal reklámoztassák az egyébként nem túl izomos terméket.
Ma van THX ULTRA (2) és van thx select. Gyak jelentősége semmi, mert:
-nem hiszem hogy egy 50.000 hangszóró jobb mint egy saját gyártmány, ami soha nem fog thx select-et kapni
-az kap aki fizet, nevesebb gyártók soha nem kérnék a thx beminősítést
-a hangérzet teljesen egyedi, ami egy embernek tetszik az másnak nem biztos (ha jól tudom a thx-nek van szubjektív része is)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#40) MaUser válasza MaUser (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Jha ez kimaradt: a srác a thx ultrára gondolt, te meg a kis számgépes hangfalon a thx select minősítést láthatod.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#41) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Az a kis számgépes hangfal 450Watt RMS!!!
Azért ez mégsem nevezhető kicsinek!

(#42) DDL válasza Odüsseus (#22) üzenetére


DDL
őstag

450W ühüm. Az én trabim meg 300LE


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43) DDL válasza GBX (#27) üzenetére


DDL
őstag

Vegyél le belőle 1 nullát akkor talán közelítessz a valósághoz.



Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#44) Odüsseus


Odüsseus
csendes tag

Nem ideillő téma de segítsen valaki ha tud:
Hogy lehet XP alatt úgy bekapcsolni a DMA-t, DVD olvasóhoz és CD-íróhoz,hogy azzal is mennyen mert én azt állítottam be,hogy ha van DMA akkor azt használja de csak PIO-ban mennek!Miért?A BIOS mindkettőt felismeri mind UDMA 2-t de amikor rámegyek az eszközkezelőre és megnézem az IDE/Atapi vezérlőket azt írja,hogy jelenlegi átviteli mód:PIO
Pedig beállítottam,hogy ha rendelkezésre áll akkor DMA!Na most mit tegyek?

(#45) DDL válasza M@trixfan (#36) üzenetére


DDL
őstag

Keress rá a neten, hogy konkrétan milyen mérhető paramétereknek kell megfelelni nem nagyon fogsz találni. Úgyhogy ez csak blabla




Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#46) DDL válasza Odüsseus (#38) üzenetére


DDL
őstag

Éppen ez az amit nem lehet megcsinálni még 2 hangdobozzal sem. Nem hogy többel. Pláne nem ennyiért.



Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#47) DDL válasza Odüsseus (#44) üzenetére


DDL
őstag

Állítsd DMA-ra. Ne az XP (vagy Win2K) döntsön. Megy gond nélkül.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#48) Odüsseus válasza DDL (#43) üzenetére


Odüsseus
csendes tag

Na te aztán nagyon értesz ám hozzá!Leszólod de nem is tudsz róla semmit!Az ilyen emberek miatt tartunk ott ahol tartunk!Fikázol de nem tudsz semmit!
Nézd meg itt és tanúlj:
http://www.orca.hu/termekek/logitech/hangszoro.htm
Amúgy mi a stúdióban ezen a rendszeren 505Watt RMS-t mértünk!
De ideírom neked a technikai adatait is:
Mélynyomó teljesítménye:185 W,10% jellevágású THD (Teljes harmónikus torzítás) és 100Hz-es hosszú távú effektív teljesítmény (RMS) mellett 8 ohmnál

Magashangsugárzók teljesítménye:5x53 W 10% jellevágású THD (Teljes harmónikus torzítás) és 1KHz-es hosszú távú effektív teljesítmény (RMS) mellett 8 ohmnál

Rendszer hangnyomásszintje (SPL): 115dB
Frekvenciaátviteli tartománya: 35 Hz - 20KHz
Jel zaj viszony: 100 dB 'A' súlyozású
Rendszer torzitása:Jellevágás előtt 0,01% teljes harmonikus torzításnál (THD) jobb!!!!!!!!!!

Na erről beszélek én!

(#49) Odüsseus válasza DDL (#47) üzenetére


Odüsseus
csendes tag

A bios mint mondtam UDMA 2 nek ismeri fel mindkettőt de win XP alatt mégis PIO-ban megy hiába állítom át,hogy használja a DMA-t, nem teszi!

(#50) Calogero válasza nilrem (#31) üzenetére


Calogero
addikt

Felre ertettel :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.