Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6415) popp válasza Akheron (#6413) üzenetére


popp
tag

Ha mindenképp bele kell férni a 10k-ba, akkor első körben a 1250A-t nézegesd szerintem, a ph-s tesztből kiindulva. Ár/érték arányban azért a 2000A és a 3000A szvsz jobb, de ha nagyon kicsi szobába kerül, akkor különösen számít a hangdobozok mérete is, amit szintén számításba kell venni az elhelyezés végett. (Nagyon kis helyiségbe általában a creative gigaworks t20-at szoktam ajánlani, de az már 15k, így gondolom nem játszik. Pedig pofás kis hangfal, helytakarékos, PC elé szuper. Mondjuk ha nagy ritkán elé keveredek, a geniusom után azért elkentebbnek tűnik a hangképe.)
Az előző hozzászólásban ajánlott 1255A nagy új lehet, genius.hu oldalon nem is látom még kint, szal szerintem hivatalosan még nincs is az országban. Ez annyiból jelenthet gondot, hogy ha meghibásodik, a gariztatás nem 1 hét lesz, hanem inkább 1 hónap. Persze valszeg hangzásra hozza a szokásosat, és pozitívum, hogy a kezelőgombok visszakerültek előre.
Még talán annyi, hogy vannak 3 utas geniusok is (1200A, 1800A), amit általában szerintem érdemes elkerülni, viszont ki tudja, a 1250A-val már lehet versenyre kelnének (ezt remélem valaki felkérésnek veszi, és ír egy összehasonlítást, ha van rá lehetősége! :DDD ). Ezeket azért említem inkább, mert az alapterületük szvsz kisebb, mint a 2utasoké, max. magasabbak.
Azt hiszem kb. ennyit tudtam segíteni. :)

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#6533) Daneeka válasza dudika10 (#6532) üzenetére


Daneeka
senior tag

Tulajdonképp botfülűeknek lesz, esetleg néha valami csűrdöngölőst hallgatok rajta én is de nem várok el igazából semmit se tőlük, a Klipschet is elég rossznak tartom, a Creative :) T20 sem volt túl jó, tehát nem várok sokat ezektől sem. 1250A-t találtam, igazából ilyen 10-20k közt mindegy, (eredetileg valami szar tescós házimozit gondoltak oda, de abból a pénzből gondoltam, hogy tuti jobban járunk egy "normálisabb" pc sztereó vagy 2.1 hangszóróval) ha a 1800 kicsit is jobb nála akkor mehet az de ha az 1250 a jobb akkor meggyőztél. Igazából a hangerő miatt nem adtam oda a Klipschem, mert az kicsit szűk oda. Amúgy Geniusnak van valami elfogadhatóbb 2.1-es szettje? Azért zártam ki őket eredetileg mert nem nagyon van helye a subnak.

(#6534) dudika10 válasza Daneeka (#6533) üzenetére


dudika10
veterán

A T20 meg a ProMedia 2.0 nem jó? :Y
Pedig marha jó kis készülékek ám, mit hallgatsz Te rajtuk? :)
Vagy az a baj velük, hogy nem túl hangosak?

1250A-t venném inkább, az 1800A 3 utas (vagy lehet csak 2,5, nem szedtem szét), ehhez már kellene egy komoly hangváltó ami nincs benne, és messze elmarad a sztereo társaitól az 1200A-val együtt. Nem lesz csalódás az 1250A és gondolom nem baj, ha nem kell elkölteni a teljes rászánt összeget. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6652) AMDFan válasza zola79 (#6649) üzenetére


AMDFan
addikt

Semmiképpen se vegyél 2,5 vagy 3 utas sztereót Geniusból. A Logoutra írtam 1800A vs 3000A összehasonlítást, katt a nevem alá és akkor el tudod olvasni. 1250A-t még nem hallottam, de szerintem az nagyon kicsi... Ha nem túl sürgős a dolog, akkor én várnék a helyedben az új 2 utasokra, esetleg megpróbálni levadászni helyi számtechboltokban raktáron maradt 3000A-t.

(#7272) popp válasza mpeti3 (#7271) üzenetére


popp
tag

Pedig vélhetően a 1255A-val járnál a legjobban, de még kapható a 1250A is, ha sötét színű kell. :) Az 1800A-t érdemes inkább elkerülni, lévén a 3 utas kialakításnak.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#8175) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Üdv. Valaki ajánljon már nekem valami jó kis hangfalszettet gépre, főleg zenehallgatásra 5-22 között. Legfontosabb az lenne szépek legyenek a közép-magas hangok.
Most logitech x-530-am van de már nem olyan mint fénykorába, sokat volt használva, meg zenére amúgysem a legjobb. Másik kérdésem, ha veszek mondjuk 2.0-ás genius szettet akkor arra rátudom kötni a logitech mélynyomóját? Semmi bajom a kisebb rendszerekkel, csak eltűnik a basszus, legalább azt megoldaná a logitech.
Láttam, van ilyen hogy genius 1800A 13ezerért, meg 11-ért 1250 2.1-esekben ezeket dícsérik

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#8187) ZeroCaptan válasza Zanik (#8186) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Játékra notebookot venni olyan, mint országúti kerékpárversenyre BMX-et!" :C :D
Egyik haverom épp most akarja felújítani a notebookját, 150-ért vett 2.5 éve 128 megás valamivel egyet, most intel i3-at nézett valami GMA videokártyával 140 ezer ft-ért 3dmark06-ban 600 pontot csinál a gép, de ő hajthatatlan. :O
A hangfalra visszatérve, nekem tetszik az 1800-as verzió, de ha találnék sima 1250-et akkor azt venném, az 1255 hányok ha ránézek és asztalon lenne.

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#8277) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Írtam már ide a fórrumra, de nem válaszolt rá senki sem.
Azóta körbenéztem egy kicsit.
A következők közül melyiket ajánlanátok:
LOGITECH Z-323
MANTA MM2040
TRUST SoundForce Presto 2.1
GENIUS SW-V 2.1 1250
CREATIVE Inspire T3130
esetleg használtan egy logitech z-523 (1-2 hónaposat eladó szerint jó állapotban van, mintha új lenne)
vagy 2.0-as közül ez GENIUS SP-HF 1800A.

Főleg filmnézésre és zene hallgatásra kellene kollégiumba, notebookra lenne csatlakoztatva.
Nem nagyon értek hangfalakhoz, ezért kérném a segítségeteket hogy a legjobb ár/teljesítményű terméket vegyem meg.
Ha esetleg tudtok jobbat 12k környékén a felsoroltak közül szívesen megnézném azt is.
Előre is köszönöm a válaszotokat.
Zoleee89

(#11309) dudika10 válasza redbull86 (#11304) üzenetére


dudika10
veterán

Ott van a listán az 1250x, nem tudom, hogy akkor miről beszélünk. :N

Nem tudom miből gondolod, hogy csőlátásúak vagyunk.
10k környékén az 1255A-nak csak a modecom tud ellenfelet állítani, azt meg nehezebb beszerezni általában, hol van, hol nincs. De meg lett említve nem egyszer.
20k környékén nincs jobb (és hasonlóan könnyen beszerezhető) mint a 2 edifier.
Az edifier az első, aki a relatíve olcsó kategóriában normális 2.1-et tudott (akart) letenni az asztalra. Utána már van pár alternatíva, a Swans és a Behringer formájában például. Ez helyből 5 márka 40k-ig.
A logi hangminőségben a közelében sincs a többi gyártónak, persze, nagyon jó minőségű termékeket gyárt, de ha egyszer rosszul szólnak, akkor nem lehet őket ajánlani, ellenben a Geniussal, ahol a minőség alacsony, de jól szól, azonban a hibáit is mindig megemlítjük.

Nálam a csőlátás és a márkafanatizmus az 1 max 2 márkát jelent.

(#11307) x_o_n: igen, pont az az, amit általában 10k alatt ajánlani szokás. ;)

redbull86: az 1800A megintcsak elmarad az 1255A mellett. Viszont az legalább kinéz valahogy.
Nem vagyok bolt és nincs érdekeltségem sehol. Nekem már nincs edifierem, mert már egy ideje picit feljebb léphettem hála az anyagi helyzetemnek. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12656) BaZsee91


BaZsee91
csendes tag

Sziasztok!
15k-s kategóriából szeretnénk valamilyen hangfalszettet vásárolni, lehet 2.0, vagy 2.1 is, de nem jutok dűlőre. Igazából ami nekem fontos lenne, az a jó basszus és a szép hangzás az árhoz mérten. Amit kinéztem, az a HF 1255A, 1800A, SW-G 1250, illetve Logitech Z323. A vonalbemenet is fontos lenne. Az 1800A felé hajlok igazából, de jó lenne ha segítenétek megtalálni az igényeimnek legmegfelelőbbet.

Köszi előre is.

(#12919) Stubi28


Stubi28
tag

Üdv!
Szerintetek egy Genius HF 1800A-t érdemes lecserélni a már sokat dícsért 1255, vagy 1250-re?
Nagyon tetszik a széles stereo hatása, és szerintem pc-hez, lágyan zenélni nagyon jó választás.
Egyszerűen csak érdekel mennyivel lehet több egy egy 1250 ehhez képest.
Köszönöm!

(#16084) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Sziasztok! Ismerősömnek is kéne egy 2.0-ás hangfal,de mivel az ajánlott 1255A teljesen kihalt a piacról,a 1250B úgy hallottam nem lett valami jó,mit ajánlanátok 10-15 ezer között? Minimum 40W-os legyen,azt kérte.
Esetleg 1800A?

(#16294) harry válasza Land (#16292) üzenetére


harry
veterán

TV kimenetet meg kell nézni, ha van valami hangfalad / fülesed, mert pl. fejhallgató kimenetet valószínűleg fogod tudni állítani, de TV típusonként is eltérhet.

Hangfalakkal kapcsolatban, tehát Genius 1255a, és Modecom (24, 32, amiket eddig hallottam):
- Nyilván kinézetben más a kettő, ez elég szubjektív
- Kezelőszerv elöl van a Geniuson, MC-n hátul
- Geniuson van elöl füles kimenet, és szintén elején vonalbemenet - MC-nál kimenet nincs, és bár szintén két bemenet van, mindkettő hátul, rca
- MC-nál csíptetős a hangfalátvezető kábel, Geniusnál a hangfalban rögzített, másik vége RCA (tehát vagy hosszabbítót veszel, vagy szétszereled, ami amúgy nem bonyolult, de macera, ha nem megfelelő/rövid a gyári)
- Kábelhosszt lehet megnézni, elég-e vagy cserélni kell majd.
- Alapzaj szerintem nincs igazán Geniusnál, talán Modecomoknál írták :F Vagy legalábbis a 24-es, meg valamelyik nagyobb kapcsán rémlik, gondolom valamilyen szinten van mindnél
- A Geniusnál a rádióhullámok zavarhatnak be, mondjuk ez is érdekes, mert főleg az én telefonommal jön elő, másikkal nem annyira (ha a hangfal közelében van és valamilyen hálózati aktivitás van, akkor zúg, pittyeg, ahogy azt már biztos mindenki hallotta). Modecomnál nem tudom, előjönne-e, de mondom telefontól is függhet.
- Geniusnál nagyon feltekert basszus és hangerő mellett (azért ez nem normál használat) a csatlakozóknál (jack aljzatok, tápkábel, potméterek, stb) lévő kis részeken enyhén hallhatóan sípol a levegő. Simán feltételezem, hogy a MC-nál is így van. Ha szétszereled, és kiöntöd valamivel a csatlakozókat, ez megszűnhet, csak óvatosan, szerintem nem éri meg ezzel vesződni, normál zenélés mellett nem jön elő
- Geniusnál vannak más, szintén ajánlott, régebbi modellek is, de ahogy lassan a 1255a-t, ezeket sem kapni boltban, de használtan lehet vadászni, konkrét típust én nem tudok, de többen többször írtak róluk már. Az 1800-as nem ilyen. Az új 1250b-ről volt itt egy-két vélemény, annyira nem dicsérték.

Igazából ezek mind apróságok, amik ilyen áron elmennek, meg igazából nem is annyira zavaró normál használat mellett, főleg, hogy a hangminőség (ennyi pénzért) teljesen rendben van. De ha nagyon nincs más szempont, dönthetsz ezek alapján is.
Nekem jelenleg 1255a-van, ezzel kapcsolatos véleményem saját tapasztalat, a MC-okról az itt olvasottak alapján tudok csak nyilatkozni, azokat még sajnos nem hallottam, de voltak itt már páran, akik össze tudták hasonlítani, ha minden igaz, ezért is kerültek egy kategóriába. Ja és teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17109) B1T3 válasza Willie (#17108) üzenetére


B1T3
addikt

Ha azt nézzük, mennyi volt a minimum ár, amitől kaphatóak voltak valamikor (11k HUF környéke), akkor pl. Creative Inspire T10 vagy Genius SP-HF 1250B mozog ilyen árfekvésben. Bár én inkább hozzátennék picit, és a Creative GigaWorks T20 Series II-t választanám (17k-ért). Árban ezek között helyezkedik el (14k-ért) a Genius SP-HF 1800A, de nem tudom, merjem-e ajánlani, ugyanis – bár a különféle oldalakon a vásárlók általában jó véleményt mondtak róla (bár mit is mondhatna egy friss tulaj), továbbá a specifikációk alapján nem tűnik rossznak – pont itt, ebben a topikban nem nagyon ajánlgatják.

Azt pedig szerintem senki nem tudja, lesznek-e még, és nem is nagyon érdemes rá várni. Esetleg – ha a Modecomok tetszenek – a webshopoknál érdeklődhetsz, várható-e ezen hangfalak forgalmazása valamikor a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#17290) bombibmw válasza kalozhun100 (#17289) üzenetére


bombibmw
veterán

Erre kérdezz rá,vagy Genius 1800A,picit többért T20.
Nekem Genius 1250B van és bejáratás után elég szépen szól alaplapival,de valószínű beszerzek majd egy hangkarit hozzá.
Szerintem ha a Modecom elérhető,akkor az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#17323) AMDFan válasza Haart (#17321) üzenetére


AMDFan
addikt

"Én speciel arra várok hogy legyen egy olyan hangfal ami minden téren erős, sajnos a piacon még ilyen nincs"

Már hogyne lenne. Csak megkérik az árát. Amúgy az aki a "mélyre igényes", annak hidegrázása van a 2000X féle mélytől. Nem bántásból írom, csak a miheztartás végett. Zeneileg az Edifier jobb mint a 2000X vagy az 1800A. Nem is értem, hogy a Genius hogy léphetett vissza ekkorákat az 1250X óta.

(#17986) Zoli133 válasza peq (#17984) üzenetére


Zoli133
őstag

1800A-t ne, a háromutas hangfalak nem ebben az ársávban kezdődnek.
1250B és a T20 nagyjából hasonló minőséget képvisel, a méret a fő különbség, ha fontos, hogy kis helyet fogaljon akkor t20, ha nem annyira akkor a genius olcsóbb.

(#17985) Haart: Az előlre néző reflexnyílásosok kevésbé érzékenyek a faltól való távolságra, azaz rá lehet tolni, míg a hátul levő nyílásnál nagyon befolyásolja a hangot a mögötte levő fal távolsága/anyaga stb.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#19182) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,

Kérdésem annyi lenne a hozzább értőkhöz, vagy aki esetleg hallotta mind a két típust, hogy:

Jelenleg egy Logitech X-230-ast használok, ami igazából mindenre és egyben semmire se jó. :D

Megérné-e cserélnem, úgy értem észrevennék-e esetleg valóban kihallható javulást ha egy Genius 1250B-re (vagy 1800-ra) váltanék és az alaplapi hangkarit valami SB X-fi kategória körülire cserélném? Esetleg játszhat még az Edifier R600 is.

Cél, illetve felhasználás: Általában félhangosan vagy halkan hallgatom, tehát nem igény hogy hangos legyen, viszont amit szeretnék, hogy a mostaninál jobb legyen. Teljesen változó hogy mit, komolytól zenétől a rap, rock stb, szóval tényleg mindent hallgatok.
Nem vagyok vájtfülű, de szeretnék egy kicsit tisztább hangzást, még ha kevesebb mélyem is lenne mellette.

Köszönöm a tanácsokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20052) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

helló!

lassan ideje lecserélnem az öreg Genius SP-G16 hangszóróimat valami komolyabbra, mert már kevesek nekem. :) max. ~12-13k-t szánnék rá. én inkább a 2.1-es rendszereket komálom a külön mélyláda miatt. :)) de ha tudtok jó 2.0-t, akkor áruljátok már el hogy melyiket érdemes megvenni. mert már teljesen összezavarodtam, annyi fajta van és hogy melyik a jó. :) főleg zenehallgatásra és játékra ill. youtube-hoz kellene.

én ezeket néztem ki:

[LOGITECH Speaker System Z323]
[GENIUS SP-HF1250B]
[GENIUS SP-HF 1800A fekete]
[GENIUS SW-G 2.1 1250]
[GENIUS SP-HF 800A]
[GENIUS SW-HF2.1 1700]

előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21105) procedure válasza Freespace (#19182) üzenetére


procedure
csendes tag

A Genius 1250B-t még nem hallottam, de az 1800-as már sokszor fárasztott haveromnál, és határozottan nem ajánlom.

(#21549) foosballfun válasza Jani18 (#21547) üzenetére


foosballfun
tag

Szia!

Én nagyon nem ajánlom az 1800A-t. Haveromnál hallottam, és szörnyű hangja van.
Helyett inkább a Genius 1250B-t vagy egyel nagyobb árkategóriában Modecom MC-SHF56 vagy Modecom MC-SHF80U illetve Edifier R1600-t (bár ennek manapság nagyon felment az ára).

(#22691) PuMbA válasza premete (#22690) üzenetére


PuMbA
titán

1250B-ről vagy 1255A-ról beszél schawo, 1800-at mi sose ajánlottunk, mert olcsóbban ezek jobbak nála :)

[ Szerkesztve ]

(#22951) ToniSoprano válasza bok92 (#22948) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Olvasd vissza a hozzászólásokat, pont az baj, hogy túl sok a hangszóró 3 utas ilyen áron nincsen jó. Ezeknél ahogy olvastam, nagyon precízen kellene beállítani, hogy minden tartományban jól szóljon.

Kipróbáltam a Mediamarkban pl. a 3 utas Genius 1800A elég rosszul,eléggé furán, torzítva szólt, nem voltak meg a tartományok, de pl. ezen a "márkán" belül Genius 1250B sokkal tisztábban, szebben szólt, pedig az 5 ezerrel olcsóbb. De mondhattam volna az Genius 1800A helyett a 2.1-es 1205-t , vagy 1700-at. Mondjuk az 1205 még valamennyire használhatónak tűnt nekem.
De próbáld ki, hasonlítsd össze őket, a nélkül nagy lutri megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#23132) aram01


aram01
nagyúr

srácok a napokban belevágtam a medencébe a genius 1250b-met, a kérdésem az lenne hogy érdemes vennem egy Genius SP-HF 1800A cuccot. vagy maradjak meg a 1250b-nél? ha igen miért? ha nem miért nem? :D
köszi előre is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23133) Ndruu válasza aram01 (#23132) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az 1800A sem vízálló (már ha volt a medencében víz), ráadásul nem jobb az 1250B-nél.

Ugye nem így csináltátok?

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#23144) ToniSoprano válasza aram01 (#23132) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szia, én meghallgattam az 1800A és az 1250B cuccot egymás után, ugyanazokkal a zenékkel Bp-en az Arénapláza MM-jében ki van téve mindkettő. Az 1800A sokkal tompábban szólt, de az a tuti ha van lehetőséged rá te is kipróbálod, meghallgatod. De ha ennyire idegesített az 1250B-t, akkor nézz egy szinttel feljebb 25-30-ért pl. Kürbis, Modecom 56, 80-as dolgok, azok hangfala nagyobb, súlyosabb, minőségileg is jobbnak néznek ki, de én egyelőre az 1250B-vel is meg vagyok teljesen elégedve, eléggé tudom élvezni hogy tisztán, részletgazdagon szól és egyátalán nem hallok semmi zúgást, búgást még nagyon közelről sem.
Apámnak is vettem egy 1250B-t névnapjára, mert már régóta idegesített, hogy a karácsonykori zenét 5 ezer forintos 2*2-3 wattos zörgő műanyag kínai csodán kell hallgatnom, meg egyébként is megérdemli.

(#23356) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném mivel járnék a legjobban

SP-HF 1800A vagy SP HF 1250B vagy SP HF 1255B és csak játékra használnám a max keret 15000Ft
esetleg más alternatíva a válaszokat előre is köszönöm. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#23357) foosballfun válasza Compika (#23356) üzenetére


foosballfun
tag

1250B vagy 1255B (csak a designban térnek el egymástól), az 1800A erősen nem ajánlott.

(#23391) dudika10 válasza CoolBoy323 (#23389) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudod, hogy készülnek az ilyen tesztek...
Felejtsd el őket.

Nem a normális 3 utasokhoz nem ér fel, hanem a normális 2 utasokhoz sem. Ha jó lenne, ajánlott lenne, de csak a szokásos értelmetlen erőlködés a márka részéről (ahogy a Genius 1800A is egyenesen nem ajánlott, holott az elvileg kisebb modellek nagyon jó minőséget mutatnak az árukért).

Az SB200 esetén 3.5 colos "mélynyomóid" lesznek, ezek még a Genusokban megtalálható hangszóróknál is 1.25 centivel kisebbek. Ebben az "olcsó" kategóriában egész jó a társaihoz képest, de ez még mindig nem elég arra, hogy azt mondjam, hogy egyértelműen jobb a hangja, mint egy 1250B-nek (cserébe 5x annyi az ára).

Compika:
Nyugodtan teheted monitor mellé.
(Csak a CRT monitorokat tudná zavarni egyébként is, de olyat nem hiszem, hogy manapság még bárki használna.)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23978) petro3


petro3
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas keresés és a fórum olvasása után, egy hete vásároltam laptop melletti használatra Genius 1250B-t. Mivel kicsi az asztalom, a hangszórók kb 15-15 cm-re vannak a laptoptól, ezért kicsi hangerővel hallgatom a kedvenc zenéimet. Még az nap este észrevettem „az ismerős zörejt” a bal oldali hangszóróban. Azért ismerős, mert már van egy régebbi Genius SP-HF 1800A is, amiben, nem minden zenénél, de hallható benne olyan zörej, aminek következtében torzul a hangzás. Ez a torzult hangzás jelent meg a 1250B-ben is. Legjobban, a Trans-Siberian Orchestra 2004 album, O’ Come All Ye Faithful című gitár zenéjében volt hallható a torzulás.
A vásárlást követő második napon visszavittem a boltba a 1250B-t. Rövid idő múlva a bolt egyik műszaki alkalmazottja megállapította, hogy a lengőtekercs időnként hozzáér a mágneshez ez okozza a torzulást. Ha fejre állította a hangszórót, akkor a torzulás megszűnt.
Már ott tartott a dolog, hogy vissza fogják adni a készülék árát, amikor találtak egy másik 1250B-t, amit rögtön ki is próbáltunk. Szépen szólt már a boltban is, és itthon is szépen szól. Nem okoz neki „gondot” az O’ Come All Ye Faithful című zeneszám sem.

Üdv: petro3

(#24208) imcsoo válasza ToniSoprano (#24190) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Genius SP-HF 1800A ez nem jobb választás amugy mint az 1250B? :)

(#24209) ToniSoprano válasza imcsoo (#24208) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem, hallottam egymás után a kettőt az MM-ben, az 1250b sokkal részletgazdagabban, tisztábban szól. Sajnos az 1800a nem egy jól sikerült darab, kicsit tompán szól, nem véletlenül nincs az ajánlottak között. De ez igazán akkor jön ki ha egymás után meghallgatod a kettőt ugyanazon számmal.

(#24429) Degeczi válasza Dhampir (#24428) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Keress rá itt az "1800"-ra, nagyon nem ajánlott típus...

A fejhallgató kimenet nagyobbaknál sem általános, de nem is kár érte: az említett 1250x-ben is nagyon ratyi módon oldották meg (fejhallgatótól függően halkan szóltak tovább a hangszórók is...), és más típusokban is teljesen tipikus, h abszolút elhanyagolt mellékfunkció a füleskimenet, rossz minőséggel

Ezért jársz jobban, ha ez nem szempont, már a DAC-ban megoldod, és jócskán megnő a választási lehetőségeid száma + az előbbiek miatt az eredmény is jobb lesz

(#24915) zedcon


zedcon
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik szól tisztábban a közép és magas hangtartományban a Genius 1250B vagy Genius SP-HF 1800A?

Melyik a jobb vétel? Meleg hangja van ezeknek a termékeknek vagy fémes technós?

Köszi

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#25322) ToniSoprano válasza Grózi (#25289) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Na elhoztam a kis Genius SP-HF 150-et, komoly 1800 pénz volt. Elsőre az 1250B után meglepően kicsi, de olcsósága, picisége ellenére nem egyátalán nem összegányolt olcsó cucc hatását kelti, meglepően igényes kidolgozású, hátul is nagyon szép semmi sorja. Basszus azért nincs sok, bár ezt nem is várta, nekem megmondom őszintén, ha ilyen közelről jön a hang, nem is hiányzik.

Első benyomásaim alapján tényleg nagyon kellemes a hangja alacsony hangerőn is viszonylag részletgazdag, egy notebook mellé bőven elég a hangereje, tényleg érezhetően szebben szól, mint zörgő régi műanyag PC hangszórók, vagy bármelyik notebook hangszóró és nagyon szépen, arányosan mutat egy notebook mellett, nagyon kis helyen is elfér.

U.I. Köszönöm annak fórumozónak, aki többször is felhívta erre a kis hangfalra figyelmet, tényleg egész kellemes cucc a maga szintjén!

(#25375) descence válasza ToniSoprano (#25372) üzenetére


descence
tag

Igen, azt már elolvastam, de gondoltam, hátha van valami kivétel a 2.1-esek között :D

(szerintetek) Csak a 1250B-s játszik? Csak mert találtam még a fentebb írt kereten belül 1-2 esélyes versenyzőt (1800A; 1255B), amik szintén jónak tün(het)nek.

(#25398) Francia91 válasza redbull86 (#25397) üzenetére


Francia91
veterán

Ha pl egy ModeCom SHF-120-ast meghallgatnál az SP-1800A helyett, akkor egyből rájönnél a dologra. De múltkor egy 1250B-t is volt szerencsém meghallgatni, nem olyan hangosan, de sokkal szebben szól, mint az 1800A

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25399) ToniSoprano válasza stickermajom (#25395) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja én is meghallgattam anno a Medimarktban egmásu után az 1800A-t és az 1250B és részletgazdagaban, szebben szólt az 1250B ugyanazzal a számmal.

(#26091) foosballfun válasza domedee (#26087) üzenetére


foosballfun
tag

Szia!

Igazából egyikkel sem lennél előrébb. Az 1800-nak szörnyű hangja van, a 2020-at nem hallottam még, de már többen írták, hogy az sem valami jó, ráadásul szinte mindegyik megadja magát elég hamar. Amúgy az összefoglalóban le van írva hogy miért nem ajánlanak 3-4 utas hangfalakat. Jobban jársz egy Genius 1250B-vel. Sokkal szebb a hangja mint a mostani 5.1-ednek (mindkettőt használtam már).

(#28751) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Hali

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi szettek közül melyik rendelkezik erősítőn keresztüli fejhallgató kimenettel. AZ alaplapi hangkártyának sajnos elég gyenge a teljesítménye.
Általában fejhallgatót használok gépezéshez, nagy ritkán használnám csak a hangfalakat.
Nem vagyok whitefülű. 10k körül.

Genius SP-HF1250X használt
Genius 2.1 SW-G2.1 1250 használt
Genius SP-HF 1800A, 50W használt
Logitech Speaker System Z323 új

Esetleg ha van más ötletetek ..
Sürgős lenne. Köszi.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#30551) PuMbA válasza wattafaka (#30550) üzenetére


PuMbA
titán

1800A-t mi sem ajánljuk emiatt, 2.1-eseket se, de az 1250B-vel semmi baj sincs. Ha gyártási hibásat kapsz, akkor meg garancia :)

[ Szerkesztve ]

(#32263) csige791


csige791
tag

Sziasztok

A Genius 1250-et ajánljátok belépőszinten, viszont találtam 1800A-t ami csak kicsivel drágább viszont komolyabbnak tűnik. A több hangszóró meg a nagyobb modellszám csak parasztvakítás vagy érdemesebb az 1800-at venni?

Ebay link

(#35131) Ranek01


Ranek01
csendes tag

Sziasztok!

Genius HF 1800a vs Genius HF 1250b.

Szerintetek melyik éri meg jobban? Mennyire van különbség a kettő között?

(#35132) Bodz válasza Adames (#35128) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 65 biztosan jobb az MR8-nál és E8-nál. A Yamahát nem hallottam tán, meg az Alpha 80-at sem.
Valami értelmes forrásod is van ezek elé?

#35131) Ranek01: 1250B. Az 1800-nak rosszab hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#35900) Maxtreme válasza Ciccuka (#35890) üzenetére


Maxtreme
addikt

1250b-t nem hallottam még, de 1800A-t pont a napokban. (egy kb 15-20 négyzetméteres helységben)
Maradjunk abban hogy nagyon de nagyon nem jó.. olyan iszonyatosan doboz hangja van hogy hihetetlen. Sokkal kevesebbet nyújt (minden téren) mint amit az ember első pillantásra ettől a mérettől elvárna.

Az előbb említett iponos komment baromi jól összefoglalja a problémákat, érdemes elolvasni.

Amúgy ja. Elég hangos tápzaja van neki. Én pl netto hülyét kapnék tőle.

(#38116) Attila0


Attila0
őstag

Urak!

A Genius 1250B-n kívül pl. a HF800A vagy hf 1800A-t is meg szabad vásárolni ha jól szóló univerzális eszközt szeretnék? (zene film!) Vagy csak a 1250-es az ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#38842) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv

Szükségem lenne egy apc-s hagszóróra 2.0-ás hangszóróra(az itteni összefoglaló és ismerősök is lebeszéltek a 2.1-ről). Zene/film amire használva lenne. A felső határt 20k-ba lőttem be. Nézelődtem is már, így van néhány kiszemelt is:

- GENIUS SP-HF 1250B
- GENIUS SP-HF 800A
- GENIUS SP-HF 1800A
- MODE COM MC-HF10

Sajnos nem tudom melyikkel járnék jobban. Más márkában is nézelődtem, de nem igazán vannak jók ilyen árban, ha meg van, akkor a hangszórók mérete eléggé elriasztó. Szerintetek melyikkel járnék a legjobban? Esetleg más javaslat már márkában/típusban?

(#41909) lezso6 válasza SecRS (#41904) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 1800A nem ajánlott, mivel rosszabb, mint a 1250B, ami még olcsóbb is. Utóbbi egy nagyon jó belépő a normális hanghoz, a TV-khez ez ajánlott a legjobban, mert kevés pénzért sokat hoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41922) Tibe válasza lezso6 (#41909) üzenetére


Tibe
aktív tag

Miben rosszabb a HF1800A mint az 1250B? Hallgattad mindkettőt? Nekem volt mindkét hangfalam, zenehallgatásra sokkal jobb az 1800-as melegebb és szebb hangja van mint a másiknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.